Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

maly_prcek
20. led 2010

Ahojte,
prodávám nějaké věcičky pro novošskou vývavičku, kukněte sem:

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=520065

PULky Imse Vimse S, Thirsties S, VV vel. S a ručníčky-žínky Ikea... 🙂

luccii
24. led 2010

diky za odkazy 🙂

nesetrilek
14. bře 2010

Ahoj holky, taky se pridam se seznamem nasi konkretni vybavy:

před porodem jsem měla nachystane:
cca 20 ks cc po manzelovi
4ks IV muselinky 80x80
4ks Vícevrstvá plenka popolini M
1xAIO The pop in (jednovelikostni) -super plena, stihla, sava, ma bambusove save jadro, ale i presto pomerne rychle schne

svrchni kalhotky: 1x PUL Popolini S obrazkove- vubec nam nevyhovuji, jsou tuhe, neforemne
1x IV organic zoo S - super
1x IV soft bílé S - jsou takové gumové, ale taky se dají

Kalhotkovky: 1x one size soft popolini - da se i jako nocni plena, dobra na siroke baleni
1x H-D pastelka nebelena - zatim vyhovuje, uvidime, jestli casem moc nezhrubne, zatim to celkem jde
1xBambinex bambus onesize-nocni plena, super, ale dele schne
1x Imse biofrote onesize-je dost hruba, nemam ji moc rada
1x snappi sponka

Ze zacatku jsem nejvice pouzivala cc, kalhotkovky spise zkousela, na noc nejdrive jednorazovky

postupne jsem dokoupila:
4ks IV muselin 80x80
8ks IV muselin 90x90

2x Bambinex onesize
2x H-D pastelka
3ks cc Kikko bambus 70x70-pěkné barevné, mekkoucke
8ks Kikko bambus 30x30
2x AIO The pop in
2x snappi sponka

A s touhle vybavou si zatim vystacime, latkovky uz davame i na noc, kdybych jeste neco chtela kupovat, tak jeste nejakou AIO the pop in-na cesty super

Na doma davam nejradsi cc, drive jsem skladala na novosklad, ted skladam na rovno. Ty stare cc po manzelovi uz nepouzivam, ale ze zacatku byly dobre. S touhle vybavou jsem prala obden, posledni dobou peru kazdy treti den, ale my jsme BKM

jeste jsem zapomnela: 5x popolini panda biobavlna z druhe ruky-nevyhovovaly, poslala jsem je dal

bublinka86
15. bře 2010

Ráda bych trošku obnovila tuto diskuzi.. je mi docela líto, že tak zanikla..

plánuju plenkovou výbavičku od narození a zatím tápu.. 😅

ráda bych používala zatím jen čtvercovky ( IV, Popolini, Kikko Eco Lux ) a PUL svrchní jako např. Tots Flexiwrap .. pochopila jsem to spravne, ze do nich uz jen ctvercovku a separačku ?

A co v případě kalhotkových forté plenek ? Přes ty disianu nebo vlňáčky nebo co?
To je separačka-čtvercovka-frote plenka a disiana ?

prosíím poraďtě 🙂

děkuju!

raady
15. bře 2010

bublinko,
na na novouška je opravdu asi nejlépe používat čtvercové pleny, tak jak píšeš. Praktické je poskládat novosklad, do něj se dá ještě jedna čč poskládaná na osminy, potom separačka. Navrch PUL kalhotky nebo vlňáčky.
Do kalhotkové pleny můžeš dát vkládací plenku (u některých plenek je součástí), k zadečku separačku a navrch zase svrchní kalhotky PUL nebo vlňáčky.
Nevím přesně, co myslíš Disanou. Asi vázací bavlněnou plenku. Do ní můžeš dát poskládanou čč, separačku a zase navrch kalhotky.

bublinka86
15. bře 2010

Jojo, myslela jsem tu vázací 🙂
A ta vkládačka co bývá součástí plenek.. to je v tom náhradním případě ta všemi zmiňovaná jako náhrada ikea žínka napůl ? 😕

raady
15. bře 2010

Ano,jako vkládací plenku (vkládačku) můžeš použít cokoliv. Buď originál vkládací plenku, které se vyrábí z různých materiálů, různých velikostí. Nebo třeba čč, nebo právě Ikea žínku přeloženou napůl.

sven
15. bře 2010

holky, tou Ikea žínkou myslíte přesně co? Dívala jsem se, že mají žínky 10ks za 99,- (mají barevné poutko) a pak že mají takové menší froté ručníky 7,-Kč kus, to by se taky dalo použít, ne? Cena dle mého výborná 🙂.

raady
15. bře 2010

Ikea žínka je tohle:
http://www.ikea.com/cz/cs/search/?query=žínka
používala jsem ji do novoskladu.
Ale ostatní holky používaly i ručníky....

bublinka86
15. bře 2010

a když je novorozeně pokakané, zachytí separačka většinou to nejhorší? tj. musím prát čč vždycky nebo se to dá i vychytat? 😀

raady
15. bře 2010

bublinka,
většinou se musí prát vždycky. Separačka chytí opravdu to nejhorší. Zřídka kdy se stane, že novorozeně není zároveň i počůrané. A to už separačka nechytne.

betelgeuzz
15. bře 2010

HOlky, na řešení ohledně plenek je diskuze tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Tahle diskuze byly založena na hodnocení celkové výbavy.

klar_jana
26. bře 2010

Ahoj, četla jsem tady několik starých stránek z roku 2008 a potom jsem skočila až na konec, ale pořád toho asi mám dost málo;) Chtěla bych používat jen látkovky kikko lux 70 x 70 a na to svrchňáky. Mám objednaných 60 ks těch čtvercovek a rozhlížím se po svrchňákách, hodně se mi líbí Thirties, i dkyž jsou dražší. Taky jsem uvažovala o vlňáčkách aspoň na doma. Myslíte, že je to dostačující?

mirax
22. kvě 2010

Ahoj holky,

zkoušíme novou plenku!
Znáte Bum Genius? Ta je opravdu úžasná a tahle nová plína je novinka od stejné firmy! Jsem s ní moc spokojená.
Koupila jsem ji tady:
http://nejenprodeti.cz/plenky-flip

Tak se mrkněte! 🙂

sussanah
26. kvě 2010

Nase vybava:
od 0 do cca 5m:
36 vv popolini S (maly byl citlivka, menila jsem snad 10denne prvni 2 mesice a nechtela prat kazdy den)
24 kikko bmb 30x30 - super vkladacky
3x PUL BL fix XS
3x Bambinex PUL rostouci (starsi typ bez lemu navic kolem nozicek, trochu mensi nez novy typ)
Prala jsem 2-3den, zpocatku i po 1,5dni. Dneska bych davala navic na noc nebo dlouhy spanek navic vazacku nebo cc na novosklad.

5m doted (7,5m)
16 vv popolini M
2 vazacky disana (super na noc)
3 BL organic plena s vkladackou (na noc)
5x BL bmb 45x45 (na noc)
1x popowrap vel L (bambinex jsou na noc pres hodne vycpanou plenu male)
Peru tak jednou za 5dni, ale jsme BKM. Jo a mnou prave objevena zhava novinka, na fleecove separacky deka irma z Ikey, genialni vec a jeste testuju rucnik Ikea (5Kc) jako vkladacku na noc, zatim to vypada dobre.

mela jsem jeste 2 dalsi kalhotovky a vlnacky, ale sedi mi jiny system, takze prodavam dal
https://www.modrykonik.cz/bazar/plenky/v189/bum...
https://www.modrykonik.cz/bazar/plenky/mfkw/hai...

Doufam, ze nekomu pomuzu pri rozhodovani, sama si pamatuju, jak jsem byla zmatena 😀

markusko
27. kvě 2010

Naše výbava (látkujeme od cca 2 měs.):
6x Kikko bambusová čtvercovka + 6x bambusová vkládačka (Tots Bots a Baby Lucy) - vážeme na draka
16x Popolini One Size biobavlna (z toho jedna sada Duha)
1x Gro Baby AIO + 2x vyměnitelné vkládačky na patentky
2x Anavy bambusovka na patentky
v případě nouze klasické bavlněné čtvercovky 😉

svrchňáčky:
1x Imse Vimse Organic Fox nebo Organic zvířátka (střídáme dle velikostí)
1x Babyidea wool longies
1x Bundle of Joy merino kráťata
1x Disana natahovací vlňáčky

Já jsem z toho také byla na začátku jelen, ale s počátečním výběrem mi pomohla jedna holčina tady na mk a pak už jsem se v tom začínala orinetovat sama 😉

baca
27. kvě 2010

Čč:
Nedávám na zadek - Cca 25 ks starých po nás a 10 ks Libštátek
5 ks s obrázky

Na zadek:
30 ks Kikko Lux – sice trochu ztvrdly, ale jde to, máme tvrdou vodu
15 ks Kikko bambus barevné – zobdelníkovaly a zplstnatěly, ale já si to narovno to poskládám a na savost dobrý
8 ks Imse vimse 75 g – velké, dlouho vydržely měkké, ale celkem řídké
6 nebo 8 ks 30x30 Kikko bambus froté – jako vkladky ok

10 ikea žínek
11 ikea ručníků
- ikea dost ztvrdly – používám oboje tak na utírání pusy a jako podložku

6 vv kikko
6 vv totsbots
6 vv totsbots vel 2
- moc jsem si vv neoblíbila, tak je nandám jen občas

Vkládačky:
4 ks Babyidea bamboo prefold
2 ks Babyidea bamboo twofold
8 ks Babyidea bamboo basic
- všechny na výbornou
3 ks střeva z Loveybums lios – přijde mi to takové tenké, moc to nenasaje

Kalhotovky:
2 ks Baby Lucy bambus S – tvrdé, ale jsou jí ještě v 10 měsících
1ks Baby Lucy velur m/l – hodně látky přes zadek, ale moc neztvrdla
1ks Baby Lucy organic 3v1 – froté, takže tvrdé, ale pěkně sedí
1 ks velur Swaddlebees – za ty prachy už bych ji nekoupila, po prvním vyprání dost otvrdla, ale dál už ne a savost taky taková normální
1 ks Anavy na snapku – úúúžasně heboučká, měkoučké gumičky
1 ks Anavy na patentky – viz výše
1 ks pastelka Haipa daipa – tvrdá
1 ks Babyidea bamboo extra s/m – máme rádi, sice je potřeba na delší dobu dovycpat, ale je měkká
1 ks Babyidea bamboo extra l/xl
2 ks Popolini one size super – dáváme na noc, nemá gumičky, takže netlačí a je velká, tak do ní vejde prefold bez problémů
1 ks bambuska Babybeehinds – výýýýýborná savost, ale pro nás nevyhovující nízký střih a silné gumičky, měla jsem jich víc ,ale prodala jsem

AIO:
1 ks Magic Babybeehinds – jednovelikostní – opět tuhé gumičky, ale tady to zatím nevadí
6 ks Mommys touch (2x patentky, 4x suchý zip) – jednovelikostní, měkká, ale umělá, a postupem času se musí vycpat, protože pak už nestíhá
1 ks IttiBitti Snap in one L – měla jsem i v S, ale protékala, tak teď zkouším znovu

Vázačky:
3 ks Hemp Hour strap – čekáme na léto s vlněným obdelníkem
4 ks obyč.

Svrchňáky:
2 ks Imse vimse pul , vel. S– 1x zoo, 1x organic bílé – příjemné, ale brzo suchý zip moc nesuchal a začal se odpárávat a to jsem velmi brzo začala používat převážně vlňáky

Vlněné:
1x Loveybums crepe S
1x Loveybums jersey S – tuto velikost používáme s 1 čč dodnes, Persey už byly 2x an reklamaci s vytrhlým drukem
1x Loveybums M
1x Swaddlebees L – celkem příjemné, ale jsou menší než L
1x vlňáky Loveybums L (lios) – zatím nepoužíváme, jsou velké
1x jednovelikostní Cuddle Igulee – tenoučké, ale pro nás divný střih a patentky moc v kraji, bojím, že je vyrvu
Natahovací Disana 62/68 a 74/80 – na noc, měkoučké, ale šíleně žmolkovatí
Natahovací malé merino Bundles S – zklamaly střihem, je dost nízký na kalhotovky ,a le materiál příjemný
Natahovací shorties Babyidea L – na noc, příjemné, nezmolkatí

Sem to dělá nějakých 19 tisíc

Separačky:
10 ks fleesových Bambinex (+ Irma) – dávám občas na noc
8 rolí celulozových - Popolini, Bambinex
1 viskozové Popolini - nevyužito
1 Canpol babies – měla jsem v porodnici

Doplňky:
Vlněný obdelník
Přebalovací podložka popo – 2x menší , 1x větší
Čínský nočník
2x snappi sponka
Pytel na plenky Imse vimse
Ubrousky Perlička
Medvídek
Mio fresh

Asi další 4 tisíce

helulela
27. kvě 2010

Díky všem za snahu 🙂 Já začínala s vv Kikko a kalhotovkama IV. Teď jsem se v tom teprve zorientovala, tak ladím výbavičku a tohle je hooodně poučný 😉
@baca extra plus za vyčerpávající seznam 😝

dagmarkaaa
27. kvě 2010

Tak se pridam se svou skromnou vybavickou, ted si dam chvili pauzu a nic kupovat nebudu 😅 😀 myslim ze nam to bude stacit prozatim 🙂

cc
3 Kikko bambus
3 Ikeacke pliny
20 cc libstat (na prdelku davam jen kdyz uz neni nic jineho ciste)

AIO
2x Itti Bitti AIO M
2x Itti Bitti SIO M,S + nahradni vkladky
1 Magic BBH

kalhotove a tvarovane
4 Sijemdetem kalhotova
1 HD Pastelka
1 BI Bamboo extra patentky
1 Anavy na snapku
3 Disana zavazovaci

Svrchnaky
1 IV Organic PUL M
Vlnene kalhotky Bundles M
1 flisove teplaky

Vkladacky
2 Vkladacky bambus Baby Lucy
1 Vkladacky BI jednoducha
1 Vkladacky BI prefold

Se vsim jsem zatim spokojena ale latkujem teprv asi 3 mesice tak casem se uvidi. Hodne mi pri vyberu pomohla diskuse latkovky 🙂 🙂

jo a mam objednano:
vlnaky Longies L
Vlnaky Storchenkinder

zlatouch
28. kvě 2010

Ahoj, přídám svoji setrilkovskou vybavu 😉 Ted se segre narodilo mimi, tak jsem hodne predala a mame toho tak akorat:

cc - 3x ikea, 3xkikko bambus barevne; zacinala jsem se 40libstatskymi, tech uz jsem se zbavila

vv - 7 popolini vel.S, puvodne 13, oblibene, stale pouzivame, napr.do kapsovek

AIO - IB SIO 3x plus nahradni set a mini vkladacky - uzasne na cesty, koupeno levneji v britskem e shopu, AIO jsem prodala
BBH Lka, pouzivam uz od 5m, jsou obri, ale vetsi drzaky nez IB

kapsovky - 1xBum Genius taky z UK, byly levny 😵 ; asi 4xlevne cinske z Ebay (puvodne 12) - trochu smejdi, ale jako zalozni OK

kalhotovky - cca 7 docela jetych Indisposables (styl Lotties, puvodne 15), na doma uplne staci
2 home made z MMB (uplne v poho a za 30Kč)
konopna BBH znacne jeta - byla jsem na ni zvedava
nocni - BBH 2x - nedovycpavam, z MMB
Baby Idea 3x - dovycpavam, z MMB
Petit bambuska - mrnava, velikostne neopovida, jinak OK

vkladacky - 4xhome made bambusove - skvele sajou (rozstrihana a obsita metraz, naprosto jednoduche, doporucuju!)
1xBamboo Hour od BI - nic moc
vnitřek Flipek se Stay Dry povrchem, davam ledaskam

svrchnaky - PUL Baby Lucy (pro me uplne OK), Thirsties, Bummies(sice mene umele, ale zase vic navlhnou), vse MMB
PUL od Flipek
natahovaci vlnace 2x home made z MMB - pripadaji mi vecne a skoro se nemusi prat

To nam ted bohate staci, krome zminenych jsem dal predala 5xPulky S (BM a Kiddybips), Bum Hugger S, mrnave natahovaci vlnace. Celkem me to vyslo tak na 9t a vsechny pliny uziji min.2 deti 😉 Takze da se to i bez ruznych predrazenych Longies a jinych nezbytnosti, nebojte 😉 Jenom to chce pevnou vuli 😀

zlatouch
28. kvě 2010

Ještě bych měla doplnit
separačky - necele 2 role celulozovych, ted 2.baleni Aniček (dávám furt, když ne, hned tam je bobek 😀 ), pocurany peru
1xSnappka - uz jsem ji poslala dal, novosklad jsme motali tak do pul roku
kybl z Ikea s vikem
necelá rozstříhaná Irma, taky jsem rozstrihala derave pyzamo například, to byly taky jednorázové separačky 😉
Asi 3 balíky jednorázovek ze začátku a teď na náročnější cesty

kaczka85
17. čer 2010

Ahojky..🙂

Po narození mimča bych chtěla používat látkovky, ale nějak nevím do čeho jít... Chtěla bych co možná nejjednodušší používání...prostě látkové kalhotky s nějakou vkládačkou... nějaký skládání čtvercových plínek - určitě by se mi to celý rozpadalo - při mé zručnosti.. 😀

Koukala jsem na sadu Duha od Popolini nebo Pandy od té samé značky... Máte s nima zkušenosti? Jak vám vyhovovaly? Dají se používat už od narození? Nedělají moc veliký zadeček?

Popřípadně doporučily byste mi nějaké jiné plenkové kalhotky, materiály? Mimčo se mi narodí na zimu, sušit budu doma na sušáku, takže schnout mi to bude asi pomaleji... 😅

Na výbavičku mám cca 6 tisíc - je to dostačující částka?

Díky moc za každou radu

mehlo
17. čer 2010

@petulkakri ahojky já mám na noc POPOLINY biofrotáčky a frotáčky, ale hlavně s čím jsem extra spokojená je moje bambuska z aksamitu na patentky vycpaná jednou vkládačkou delší a jedním dvouvrstvým jakoby prefoldem- dohromady 10 savých vrstev.

mehlo
17. čer 2010

@kaczka85 ahojky! takže One size Duha bych od narození určitě nedoporučovala jsou hodně velké, protože jsou až do konce plenkovacího období. Panda od Popolini jsou štíhlé, od narození by se teoreticky daly využít na větší mimčo, jenže savost pokulhává. Mám 5 ks froté, možná že ty bambusové pandy by mohly být o trošku lepší na savost. Pozor ale ty Pandy mají unikátní (?) způsob zapínání- tak to teda psali výrobci- suché zipy jsou jen na uších na bříšku plenky ne- podle mě je to úplná blbost- snapku jsem musela používat od začátku. Jak malej začal čůrat víc- tak kolem toho roku tak už nestačí- takže do odplenkování rozhodně nedoporučuju. Dávám do ní ted navíc ještě čč na osminy- zadeček teda šílenej, ale vydrží tak 2 hodiny. Cenu bych viděla tak na 7500 Kč- já teda byla hluboko pod touto hranicí, ale já si většinu plínek šila sama z toho nejlevnějšího materiálu jaký byl. Ted šiju na zakázku a za kalhotkovou plenku z bambusu si účtuju 250 Kč a ty jich potřebuješ tak 20-25 ks a k tomu PULky nebo vlnáčky nebo flísáčky navrch- za každé zhruba taky kolem 200 Kč a nebo když bys to chtěla úplně jednoduchý tak si můžeš pořídit AIO nebo SIO- AIO- vše v jednom- cena kolem 350 Kč. SIO- také vše v jednom, ale vkládačky jsou vevnitř na patentky takže když se mimčo vyčůrá jen málo tak stačí vyjmout jen tu vkládačky vyměnit ji jinou a kalhotky nechat a vyměnit je až třeba na potřetí- cena SIO- 370 Kč nejméně. čau

hojda
17. čer 2010

Já bych zkusila testovací sadu popolinek, jestli se vám to bude vůbec zamlouvat a pak se dál rozhodla až bude mimčo na světě, abyste zbytečně nevyhodila peníze.

helulela
18. čer 2010

Při narození jsem začínala:
12 ks vv Kikko vel. S - teď už používám jen na kratší dobu, když čekám jen čůrání, vajíčka mi z nich většinou vytekly na svrchňáky, i když jsem tu zadní část rozvírala do stran, asi je neumím moc dobře "nainstalovat"
4 ks IV bioflanel novorozenecké - na začátek dobré, ale moc toho nepoberou
8 ks IV biofroté novorozenecké - fajn, vyřadila jsem je až teď ve 4M a zhruba 6 kg, trochu zhrubly, ale nic strašnýho

svrchní kalhotky PUL:
2 ks BM vel. 1
1 ks IV soft NB
1 ks IV organic NB - ty mám nejradši, vyhovuje mi ta plochá guma vzadu a hezky sedí

Potom, co jsem začala číst diskuzi tady na MK, obměnila jsem výbavičku, takže teď jedeme:
6 ks vv Kikko vel. S - jako záložní, když dojdou jiné a nebo nakrátko třeba před koupáním
4 ks IV bioflanel jednovelikostní - proti novorozeneckým mnohem víc sajou, jsou štíhlé, velikost se dobře uzpůsobí, takže zatím spokojenost, většinou dávám vkládačku navíc
8 ks IV biofroté jednovelikostní - zatím mi stačí bez vkládačky, chlopeň překládám dopředu napůl
1 ks Anavy na snapku - moje nejoblíbenější, měkká, perfektně se přizpůsobí velikostně
1 ks Anavy na patentky - na ven na parádu, obojí dávám přes den bez té menší vkládačky a tu dlouhou poskládám víc vpředu
2 ks TB bambus vel. 1 na sucháče - trošku hrubnou, ale dobře sedí a nic z nich nevyteče
1 ks BBH bambus - hooodně saje, dobře sedí, dávám na vycházky
1 ks HD pastelka - zatím moc nedávám, přijde mi, že je na V moc volná, ale to bude spíš moje chyba
AIO: BG Organic a Bamboo Onesize - šetřím je k doktorovi, na návštěvy apod., zatím mi víc vyhovuje ta od TB - dá se celá vykuchat a rychle uschne, navíc má kapsu, takže by se dala dovycpat

vkládačky:
2 ks prefold - výborné, zatím dávám spíš jako samostatnou plenku
2 ks BL bambus - výborné
2 ks Popolini froté - dobré
2 ks IV froté tvarované - ty mi teda tvarem nevyhovují vůbec, možná až bude V větší a nebudu u IV plenek zahýbat okraj

svrchňáky:
2 ks IV organic ZOO vel. S
1 ks TB Flexiwrap vel. 1 - dávám přes objemnější plenky
1 ks vlňáky na suchý zip IV vel. S z druhé ruky - proti IV organic stejné velikosti jsou větší, spokojenost
1 ks BI shorties vel. M - zatím je měl V jednou, jsou mu až do podpaží, nechávám je na léto

separačky různé:
IV - po těch byly trochu opruzeniny, tak je teď před použitím peru, ale další už asi nekoupím
TB - tenké, úzké, nedají se prát
2 ks IV StayDry - super, jsou opravdu suché, ale ta cena 😒

Chystám se zkusit v létě kombinaci vv + vlněný čtverec + zavazovačka Disana a taky by mě zajímala slavná deka Irma 🙂 , ale Ikeu mám dost z ruky, zkusím někde koupit Aničky.

helulela
18. čer 2010

Ještě dodám, že na noc dávám zatím pořád jednorázovku 😔

helulela
18. čer 2010

@kaczka85 Na výbavičku čistě z kalhotkových plenek mi 6 tisíc přijde dost napjatý rozpočet. To budeš muset hodně dobře rozmyslet. Potřebuješ jich tak 20. Já bych spíš zkoušela po jedné než koupit celou sadu plínek, které ti pak třeba nebudou vyhovovat. Levnější jsou třeba taky Baby Lucy, ale nemám s nima osobně zkušenost nebo plínky z druhé ruky, dají se koupit i třeba jen párkrát použité. Spíš bych si vytipovala víc druhů plínek, poptala se na ně holek na https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-..., od těch doporučených koupila třeba jednu, dvě, vyzkoušela a celou výbavičku bych dodělala postupně až po narození mimča.

reruna
18. čer 2010

Ahoj, začala jsem látkovat ve 3 měsících malého.

čč - staré ještě po nás asi 30 ks, nové asi libštáty 10 ks a 2 ks obrázkových pod hlavičku do kočárku, značku nevím
3 X Kikko bambus barevné - nedrží tvar, ale jinak jsou super, hodně nasajou, dávám narovno nebo nanovosklad

zavazovačky
2 X HHS - zatím moc oblíbené nejsou, mezi nožkama moc netěsní

kalhotovky -
5 X Popolini Panda tencel (jeté), vydržely nám tak do 9 kg, pak už byly opravdu malé, řekla bych, že tencel se spere, už jsou prodané
1 X HD pastelka bio nebělená - dobrá plenka, bohužel po pár opráních nám hrozně zhrubla
1 X Baby Lucy Organic 3v1 na suchý zip - dobrá, taky ztvrdla
2 X Baby Lucy Bamboo M/L - výborné plenky, v létě je dávám i bez svrchňáků
1 X bambusová plenka šitá od Lucky (mehlo) - zatím testujeme, pro mě to nemusela být kapsovka, ale jinak je krásná a zdá se i savá
2 X BI Bamboo Extra L/XL na patentky (jeté) - roztřepené lemy, zvenku dost jeté, vevnitř hezké, zatím nevyzkoušené
2X IV biofroté (jeté) - zatím nevyzkoušené, ale vypadají dobře a hezky sedí
AIO
Pop - in - zvenku žmolíky, velké hrby na zádech, v místech, kde se připínají vkládačky na patentky, lze použít jako svrchní kalhotky, funguje jako SIO
Kushies Ultra Lite - zvenku vypadá igeloiově, ale je štíhlá, na doma dobrá plenka
Blueberry One Size Super - perfektní kapsovka, krásná, repre, jednovelikostní
Blueberry Bamboo Velour - taky perfektní, jednovelikostní
Itti Bitti SIO (jeté) - zatím testujeme, sedí dobře a vypadá krásně, vel L
BBH Magic L - vyšší střih, na zádech dost tvrdá gumička, hodně toho nasaje, zatím ale dost velká

svrchní kalhotky
IV Organic zoo vel L - krásné, sedí
2 X Blueberry Coveralls jednovelikostní- jedny na sucháč - ten je dost tvrdý, jedny na patentky, ty mám radši
Loveybums Jersey L (jeté) - spokojenost, i když mezi nožkama mohly být širší, ale to je asi tím, že jsou zatím velké
doma pletené vlňáčky z merino vlny maxi color - vytahujou se, ale zatím nepropustily

doplňky
lanolin z lékárny
2X snappi sponka
Irma na separačky
celulozové separačky Disana 2 role - malý se z nich opruzoval
Medvídek - mycí olej

vkládačky
5 X Baby Lucy bambusové 30 X 30 - super
malinké froté ručníčky a froté žínky ,co jsem měla doma
2X BI prefold(jeté), zatím nevyzkoušené
Na noc dávám zatím taky papírovku, ale přišly mi teď ty BE a prefoldy , tak možná se odhodlám a zkusím to dát na noc

reruna
18. čer 2010

ještě jsem zapomněla na kýbl s víkem na použité pleny, skladuju na sucho a žlučové mýdlo a sůl na skvrny z DM