Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

zuzik28
10. bře 2009

ahoj holky tak jsem se konečně prokousala všema diskuzema...teda dalo mi to pořádně zabrat 😀 Udělal jsem si takový svůj seznam toho co bych chtěla nakoupit. Myslíte, že byste se mi na to mohly mrknout. Už máte hromadu zkušeností...tak abych zbytečně nekupovala blbosti nebo neměla zase něčeho málo
plánuju koupit:

Libštátské plenky 70x70 10 ks
80x80 5 ks
Kikko lux eco 20 ks
Mušelínové plenky engel 80x80 3 ks
plena muselín 80x80 s obrázkama 4 ks
vv Popoliny, vel. M 5 ks
trojhránek "egyptská bohyněL 2 ks
bambusové barevné kikko 70x70 3 ks
zavazovací Disana 3 ks

kalhotkové
one size biobavlna 1 ks
haipa-daipa pastelka 2 ks
konopná Eles house patentka 1 ks

AIO
Itti bitti snap in one, vel M 1 ks
kushies 2 v 1 1 ks

svrchni kalhotky
bambio mio, vel S 1 ks
baby lucy, vel S 1 ks
Imve vimse soft, vel M 1 ks
Imse vimse organic, vel L 1 ks

plus vkládací plenky, snappi sponku, separačky a vlněný čtverec
Ráda bych látkovala hned od porodnice a podotýkám, že budeme mít letní mimi...ale to je asi celkem jedno
díky moc jestli se na to některá jukne. Jo a taky jsem se chtěla zeptat jestli to mám všechno kupovat najednou nebo něco dokoupit později (třeba ty kalhotkový plenky a AIO) díky

zihu
10. bře 2009

zuzik🙂 je to prace, co? myslim, ze ok, jen bych asi poridila vic obycejnych čč, co myslite holky????

gedren
10. bře 2009

Zuziku,

1) zahodila bych libstatky a koupila misto toho tech kikko lux aspon 40
2) vv ber vel 1, ne 2 (aspon zatim se Ti urcite budou hodit lip a ja jsem dvojky nevyuzila nikdy)
3) zavazovacku mozna pro zacatek jen jednu, je dost mozny, ze Te vubec nechyti
4) baby lucy ber XS, bambino mio zahod ;), vem misto toho vic IV Sek (dle valstniho uvazeni Soft nebo Organic), na ty Mka se zatim vykasli a na Lka se zatim urcite vykasli, to uvidis za chodu, nekupuj to ted.

A kdyz je to na leto, vzala bych aspon jedny vlnacky v nejmensi velikosti - IV S nebo LVB S.

zuzik28
10. bře 2009

gedren, díky moc za návrhy...určitě je nějak zapracuju...no jo, jak říkám...zkušenosti jsou zkušenosti, ale jsem moc ráda za rady a už se nemůžu dočkat až začnu látkovat 😀

matilko
10. bře 2009

Zuzik, ja mám zrovna novoška, tak môžem poradiť 🙂 určite si nekupuj libštátky, tiež som si ich kúpila a už sa mi trhajú rožky, vrrrr... oproti nim sú perfektné Kikko Lux, dobre sajú, sú mäkkučké a čo je hlavné, sú fakt suprovo zašité a netrhajú sa.
Zvrchňáky od IV nekupuj M a už vôbec nie L, ja mám S a pripadá mi, že sú nám ešte trošku veľké, M nám je totálne obrovské. Ešte mám PULky Thiersties XS, ale tie mi pripadajú hodne bokové, takže čč z nich vyčuhujú von 😖
Zaväzovačku Disana mám jednu a ani raz som ju nepoužila, je to hrozne tenká plienka, takže som rada, že som nekúpila viac, vôbec ma nezaujala, ešte mám vo výbave HHS, ale tie sú na väčšie mimi, tak na tie si počkám. Vlňáčky mám Disana naťahovacie vel S, ale ešte som sa neodvážila ich skúsiť, no brzo na to dojde, keď začnem látkovať aj v noci 😉

zuzik28
10. bře 2009

zihu...je to fakt dřina...sedím nad tím pomalu 2 dny v kuse...jen než jsem přečetla ty diskuze...fuuuuj 😀

marcelkad
10. bře 2009

já třeba zavazovací Disany používám dost - mám je naipregnované a používám je jako krásně prodyšné svrchní kalhotky. Do nich dávám čč na 12-tiny(dříve na novosklad)+vkládací ručníček Ikea na třetiny. VV č.2 určitě neber, my máme teď 6kg a pořád jsou děsně velký.

sonulah
10. bře 2009

souhlasim s gedren, možná bych vzala i nějakou popolinku - jsou to nezničitelný plíny, sice na novoška obří, ale jsou dost savý a jednovelikostní 😉 já mam 2 biofroťáčky a 1 froťáčky a celkem jsme je užili od začátku (a nejsou tak drahý...)

a zuziku, tou hrůzou jsme se prokousávaly všechny, neboj 😀 ale myslim, žes to pochopila už dost dobře 😉

raady
10. bře 2009

zuziku, souhlasím s holkama.
Libštátky si nech pod hlavičku. PUL IV určitě velikost S - mám Organic a jsem s nimi spokojená, svrchňáčky BL - vel. XS - udrží ti pleny i narovno, mně vyhovují i PUL kalhotky Haipa Daipa vel. S- jemné, fleece kolem nožiček netlačí - sedí na všechny pleny. Kalhotky BM bych také nekupovala. Zavazovačku bych také vzala pro začátek jen jednu Popolini nebo Disana (Disana je jemnější). Vlňáčky mi vyhovovaly Disany.

marcel, to mě tedy nenapadlo naimpregnovat zavazovačky, dobrý
😉

astrane
10. bře 2009

Holky a co byste dali na noc?Dávám HD pastelku nebo BL čtvecový bambusky ak tomu HD vkládačku froté a chci na to nějaký kalhotky(moc už v noci nečůrá) případně nějaký tip na slušnou noční plínku...Díky moc

astrane
10. bře 2009

Ještě dodám,že dřív jsme látkovali jen přes den a na noc papírovku,ale už se nám to nevyplatí,máme plíny jen v noci a na výlety...tak raději spíme v látce
Měli jsme Kalhotky IV organic teď máme už jen 2BL,který nám byly předtím velký a jedny flísáčky na doma vlastní výroby
U příštího mimča chci látkovat plně a začít dřív-objevili jsme látkový plínky až skoro v roce ☹

sonulah
10. bře 2009

astrane, dobrý noční plínky jsou bamboo extra, ale jestli už třeba nechceš moc investovat, tak fakt ty popolini - mají i vkládačku.... ideální je dát do nich třeba ještě vv a to ti určitě vydrží, navíc myslim, že na další bys je pak mohla využít docela brzo.... 😉

a moc jsem to nepochopila v tom prvnim příspěvku - ptáš se na kalhotky? tak to se musíš rozhodnout podle toho, jestli chceš PULky (asi bych vzala Thirsties, jsou dobrý za dobrou cenu) nebo vlňáčky (ale když už odpleňujete, tak je to asi zbytečný... třeba lovíky, ty maj dobrý váhový rozptyly, též bys dobře využila při dalšim mimi)
tož tak 😎

astrane
10. bře 2009

Díky moc,zapíšu si a zítra se mrknu v obchodě-jedu do Brna,tak toho musím využít 😉
Vlňáčky asi ne,to už snad ani nestojí za to...nějak na to nemám zatím odvahu,ale u mimča asi na noc vyzkouším....
Mrknu na ty Thirsties a na tu popolinku,....nám na noc ta pastelka kupodivu většinou už stačí i samotná,ale radši tam dávám ještě i tu bambusku Baby Lucy,je celkem malá a saje....
Ty plínky jsou děsně krásný,ale je jich hrozně moc a často jsou i dost drahý,...a je to škoda,já bych jich jinak určitě nakoupila víc,ale musím šetřit 😉 A taky se zase tak moc nevyznám,těch pár kousků co mám,nám zatím stačilo... 🙂

zuzik28
11. bře 2009

Dobré ránko holky...teda spíš dopoledne🙂
takže po vašich radách jsem dala nakonec něco dohromady a dneska to všechno objednám, nejspíš z brány...teda to co budou mít...protože třeba ty vv popoliny mají jen v té velikosti 2. Ale to třeba nakoupím jinde.
Teď bych měla další blbý dotaz...co mám na ty plíny koupit za prací prostředek? Četla jsem něco o slizu nebo ořeších...taky nějaký ulrich bo co...a doopravdy to vypere i hovínka? Abych těm plínkám nějak neublížila, kdybych je prala třeba v normálním prášku. Kolegyně mi poradila na dětstký oblečky prý je nejlepší Persil sensitive, ale fakt nevím...Musím mít prášek na oblečky zvlášť a zvlášť bude lepší něco na plínky? Omlouvám se, připadám si jako ťululum, ale fakt si raději nechám poradit...obzvlášť když budou všechny plíny nový, tak aby nám taky chvíli vydržely...díky

matilko
11. bře 2009

zuzik, ja periem v lovele, nevyperie plienky do snehobiela, ale stačí, no a naposledy som prala v persile a bomba, plienky sú pekné bez škvrn, mimochodom skladujem na sucho bez predpierania...
Holky ti tu ale poradia určite sliz, orechy tuším perú dosť slabo, takže tie na plienky asi nie.. no a potom je hodne práškov ekologických, ja to ale nepoužívam...

vov
11. bře 2009

Ahoj holky,
díky za vaše zkušenosti. Těším se, že začnu látkovat hned v porodnici, můžete mi, prosím, poradit, co mi ve výbavičce chybí?

Koupila jsem:
1x vícevrstevné Popolini S
2x Kikko čtvercovky Lux Eco
1x Bambusové mušelínové 4xové pleny

2x BumGenius AIO - S
3x Popolini Biofroťáčky - jednovelikostní
1x Popolini One size Tencel
1x Popolini Panda Tencel

Kalhotky:
1x Imse Organic - S
1x Popolini polyesterky S
1x Popolini polyesterky M

2x separačky celuozové
2x vkládací Bamboo Hour
Přebalovací podložka
Pytlík na plenky

Z druhé ruky mám:
2x Baby Lucy bambusky XS-S
2x Swaddlebees konopná kapsovka M
1x Imse biofroté
1x Hem Hour strap

A ještě jsem objednala 😉
3x Bamboozle barevné - M
2x Bamboozle S
3x FlexiTot Nappy S
2x FlexiTot Nappy M

vlňáčky Disana S
PUL -Tots Wrap S

Myslím, že kapsovek mám dost 😉 Ale neměla bych si pořídit ještě nějaké rovné plenky? Kolik jich tak budu potřebovat, abychom měli i pod hlavičku, atd?

Díky moc za vaše názory!! 🙂

zihu
13. bře 2009

ahoj holky, tak se taky vrham na sepsani... co nevim, je jestli mam dost čč??? 😅 jinak myslim, ze toho mam az-az... diky 😀

svrchni
vlnakosalicka
disana vlnaky
thirsties PUL S
IV organic XS

čč
10x KIKKO ECO LUX
9x KIKKO bambus barevne
5x happy square 40x45
2x bio bavlnene frote KIKKO 60x60
4x bambus frote 30x30

tvarovane
1x HD pastelka
2x disana
4x HHS

vkladacky
2x HH twofolds
2x HH long
4x bamboo hour basic
3x bambinex bamboo
1x vlneny obdelnik

vv
6x bummis vel. 2
6x KIKKO M

kalhotky
2x ellas house konopka S
1x two size bambus
1x IV bioflanel
1x ultrafit bioflanel
1x ultrafit frote
1x BG kapsovka
2x growhour
1x bamboo extra S/M

sonulah
13. bře 2009

zihu, myslim, že vzhledem k ostatnímu sortimentu máš čč dost.... 😀 akorát mi to trochu přijde jako velká frajeřina, dávat např. kikko lux pod hlavu 😉 né vážně, máš nějaký pod hlavu? jestli ne, možná by pod hlávku stačily nějaký levnější a míň savý (možná bych tim nahradila třeba ty malý happy skvéry.... - totiž moc nevim, jak se ty 40ky využijou 😅)

ale možná bych vzala ještě jedny PULky (to záleží hl. na tom, jestli chceš bezplenkovat) - třeba ty BL XS - ty holky na novoše chválí, jsou levný, rychle schnou a taaaaak

a nebrala bych ultrafit bioflanel - to je na nic, hned mokrý, celkem dlouho schne, nám se z ní i vytrhaly druky, bych místo ní vzala buď ještě jedny froťáčky nebo biofroté

no, však on se někdo ještě vyjádří (nejspíš úplně jinak) 🙂

gedren
13. bře 2009

Kikko lux pod hlavu nejsou zas takova frajerina - kdyz stojej 28,- a bezna cc 20,-, tak co by si clovek nedopral 🙂

S kombinovanejma vybavama moc neporadim, vim jen, ze kdyz je vybava pouze rovnoplinkova, tak bych tech rovnejch plin brala minimalne 60. Takze si to nejak dopocitejte podle toho, kolik mate kalhotkovek a jak dlouho vam schnou a doplnte to rovnejma.

Ad praci prasek: ja pereu ve slizu, nejak extra praci schopnosti to nema, ale jelikoz temer nema pokakany pliny, tak je mi to jedno, pac na pocurany a poblity to staci bohate. A vim, co v tom je a ze to miminku neublizi.

zihu
13. bře 2009

sonu diky moc🙂 prave nejake levne čč asi poridim.... poznam je pak treba na omak od tech kikko nebo.. ? 😅

gedren
13. bře 2009

Po zkusenosti s jednim celym a kouskem druheho ditete sepisu svou/idealni vybavu full-time BKMare a ortodoxniho rovnoplinkisty (s prihlednutim k tomu, co je aktualne na trhu).

Pokud chcete provozovat full-time bkm (ja ji delala od zacatku u obou holcicek), potrebujete hlavne hodne plin, pac budete furt prebalovat 🙂. Tj. je zbytecne kupovat drahe a save kousky, ideal je nejakych 60-80 rovnych plin a nejaky ty svrchnacky na ne. Ja ted mam:

Pliny:

20 vv TB 1
30 cc kikko lux
12 cc kikko bambus
9 cc IV 100g (po Helence, pouzivam jen v nouzi)

Bambusky davam na noc, kdyz dojdou, tak ty IV, vv a kikko lux davam na den. Ze zacatku jsem davala novosklady, po par tydnech jsem presla na plinu na rovno (uvedene cc davam na 12tiny).

Prebaluju a nocnikuju i v noci. Kdo nechce, necht si na noc poridi neco savejsiho, ale rozhodne to neni potreba od narozeni, novosci curaj dost malo.

Kdybych kupovala novou vybavu, tak jelikoz ty TB vv uz nejsou, koupila bych 50 tech kikko lux. Jinak je to ale asi na vas, kolik budete mit cc a kolik vv, podle toho, co mate radsi.

Svrchnacky:

Pri bkm se vam dite moc nepokakava, takze muzete mit od zacatku vlnacky. Mne vyhovuje mit od kazde velikosti dvoje vlnacky a pak 1-2 PUL jako rezervu.

Rozbor vlnacku:
IV: +vydrzave, dobre sedi. -suchac nevydrzi vecne, chodicimu ditku padaj
BI: -vytrhavaji se patentky, chodicimu ditku padaj
LVB Crepe: +patentky snad vydrzi, rychla manipulace, -netesni uplne tesne (ale zatim mi neprotekly)
SWB: +patentky vypadaj vydrzave, lze dost presne utahnout tema dvema radama, -pri bkm nepohodlne zdlouhavy rozepinani, vypadaj strasne ;)
natahovaci: navim jak ostatni, ale mne v tom plina na rovno cestuje, takze nepouzivam 🙂

PULek jsem moc nevyzkousela. V zasade mi vyhovuji IV Soft a IV Fox - pohodlne, dobre sedi, rychle se rozepinaji. Suchac opet teda moc nevydrzi, ale jedno dite to prezuje. U mensich velikosti u dve 🙂. Mela jsem BM, ty bych nedoporucila, moc hruby, tvrdy, skrabajici.

Ted teda mam:
S: 1x vlnacky IV po Helence, 1x LVB Crepe, 1x IV soft a 1x IV Fox (staci bohate)
M: 1x vlnacky IV po Helence, 1x LVB Crepe, 1x SWB (jsou docela maly, sedi v pohode uz ted v mesici, mozna by sedely i driv)
L: 1x vlnacky IV po Helence (ty budou asi padat 🙂), 1x LVB Crepe.

V tech vetsich velikostech casem asi jeste neco dokoupim, uvidim. A nebo budu na doplneni pouzivat svrsky ze SIO mesavic 🙂

Tim se dostavam k freajerinkam ;) - neni to nutne, ale muzete mit extra pliny na ven, ja jsem si je poridila proto, aby ch se nemusela nervovat s nocnikem v situaci, kdy by to bylo obtizny. Takze mam:

3x IB SIO M (pouzivam od narozeni)
2x IB SIO L + 2x streva L (jeste nepouzivam, ale poridila jsem uz ted, protoze ty ctvery L streva davam uz do Mek 🙂)

Pak jeste dalsi BKM vychytavky jsou alespon jeden, lepe dva cinaky 🙂 (kazdej v jiny mistnosti, at to nemusim furt hledat) a asi 10 vlnenych obdelniku (z metraze). Pouziju na hodne curaci vetsi dite jako zesileni vlnacku, a pak pri odplenovani s rovnou plinou do obyc spodnich kalhotek ("instatni baleni").

Vlnu peru v pracim prostredku Perlano (levnejsi nez plinkovy sampony 🙂) a mastim lanolinem z lekarny.

To uz je snad vse, urcite jsem na neco zapomnela 🙂

zihu
13. bře 2009

gedren....🙂 super... doufam, ze budeme taky bezplenkovat 😉

sonulah
13. bře 2009

gedren, jj, zapomněla si napsat, že při bkm a takový výbavě pereš jednou za tejden 😀

gedren
13. bře 2009

sonulo, bohuzel ne, pac Helci kazdou chvili prevlikam pocuranou postel a peru to zaroven s tim 🙂

hankka
13. bře 2009

Ze mě se ze zapálené kalhotkářky🙂 (viz má zde před několika měsíci sepsaná výbava) stala přesvědčená rovnoplenkářka.
Každý z kluků má svou vlastní výbavu, neptejte se proč🙂, prostě tahle plína je Tobískova a jiná Jáchymkova, Jáchymova výbava tu už zmapovaná byla, proto sepíšu Tobíkovu, která je mnohem prostší, ale plně vyhovující.

22 HappySquare 80x75 cm
10 Kikko Lux
5 Kikko bambus froté 60x60 cm
16 vv BM 1
10 BBH bambusová noční jednovel.
1 IB SIO M
1 SWB sametová plenka z biobavlny jednovel.
(10 Kikko s obrázky pod hlavu)

Svrchňáčky:
LVB Crepe S vlňáčky
Disana natahovací
2 IV Organic M
1 IV Soft M
1 BL PUL
1 TB flísáky M

pratelné přebalovací podložky TB 2 ks a Popolini 3 ks
mycí olej na zadeček Medvídek a ubrousky Perlička od Eone
čínský nočník (jsme másla, máme pouhý 1 ks🙂

kunak
13. bře 2009

tak kdyz tady frci ty rovnoplinkarsky vybavicky, tak se taky pridame:

čč,vv
12 ks IV - 67g
5 ks POPO - vv – vel.1 (používáme minimálně)
5 ks TB - vv – vel.2 (zatím nepoužíváme a nevím, jestli budem )
20 ksnounejmy (pod hlavu atd.)
12 ks IKEA
20 ks kikko eco lux
3 ks kikko bambusky - škoda, že nebyly dřív, koupila bych víc, ale teď už máme plen, že nevím, co s nima

zavazovačky
3ks HHS (zatím nepoužíváme)
4 ks Disana (používaný hlavně v 6tinedělí)

Vkládačky (obecně jsou nejlepší BI)
4ks POPO - vkl bam
4 ks TB - vkl bam
4 ks BI - prefold (na noc a na procházky)
2 ks BI - hour
20 ks ikea žínky

Kalhotkové plenky
1x BL - organic - never more
1xBI – BE (SxM) – pro mě geniální plína

AIO
měšavoučká IB - L
(+ 2 na cestě z Austrálie – nevím tedy na co nám budou 🙂)

plenkové kalhotky
1 ks IV – fox - výborný
BL - XS 1 – jen když se perou foxky, jsou to ďábelsky igelitaky
mokomidi – vlněné – ještě jsme se neodvážily, ale už se na ně těším

4ks vlněný obdélník

Jinak ještě mám objednaný svrcháčky vlněný BBH a babi plete domácí.
Možná časem koupím ještě jedny foxky od každý velikosti a jedny BE L/XL.
My jsme případ, kdy prakticky vystačíme s jedněma svrchňáčkama, když se perou malá má buď BL, ale většinou disanu s vlněným obdélníkem.

Číňák máme jenom jeden 🙂))
Každopádně BKM je nejlepší vynález na světě…žádný pokaděný plíny, dítě spokojený, na číňáku je místo, kde se chechtá a když náhodou pláče, tak tam plakat přestane 🙂)

Přebalovací podložky TB – 2kousci

kolca
14. bře 2009

Tak se taky přidávám s naší výbavičkou. Používáme hlavně čtvercovky, nerychleji schnou 😀

čtvercové
30 x Libštátky 70x70
4 x vícevrstvé (asi Tots Bots) vel. 1
12 x Imse bioflanel čtvercové 75x75
12 x Imse Vimse mušelínové čtvercové 67 gr
5 x Mam Happy square 80x75
10 x Libštátky 80x80
6 x Kikko bambusové

kalhotkové
1 x Tots Organic vel. 1
1x P´tit Toudou bio vel. 1

1 x Swaddlebees jednovelikostní
3 x Baby Lucy Bambus jednovelikostí
6 x Baby Lucy Organic jednovelikostní
8 x vkládací vložka Organic Baby Lucy
3 x vkládací vložka Bambus Baby Lucy

Svrchní kalhotky:
1 x Flísáčky Haipa Daipa vel. S
1x Bambino Mio vel. S
1x Imse Vimse organic vel. S

1 x Imse Vimse zoo vel. M
2 x vlňáčky domácí výroby
2 x vlněný obdélník
1 x Thirsties vel. M
1 x Thirsties vel. L

Číňák nemáme, k bezplenkovce jsem se bohužel nedopracovala, ač jsem to plánovala 😅 A v noci hnuskujeme 😔 ☹ Ale plánuju nakoupit nějaké ty extra savé kalhotkové noční.

senja
14. bře 2009

Zdravim vsechny! Tak konecne se zacinam orientovat ve zkratkach, znackach atd. Pripravuji vybavicku na cerven a az na pobyt v porodnici nechci pouzit jedinou jednorazovku. Takze zatim jsem dospela k nasledujicimu:

Na ven:
vv (BambinoMio)
PUL svrchnaky (IV Organic Cotton)
... a protoze cekame letni mimi, takze na leto...
vlnene svrchnaky (IV Wool)

Na cesty:
AIO (BumGenius OneSize Organic)

Na doma:
asi zavazovacky
+ vv

Co myslite? Slo by to?
Akorat kolik ceho pro prvni 3-4 mesice? A take co je nejvhodnejsi na noc?

Zkusene latkarky, poradte prosim! 😉

schnek
14. bře 2009

vv BM mi přijdou celkem předražený, popo ti udělají stejnou službu a máš pomalu 3 za cenu 1BM, poradila bych ty barevný, ale bohužel už nejsou k dostání (jedině že by mamaja... nevím) 😉 a jinak vv podle mě nejsou ideální na kadící novorozeně, resp vv ti neudrží vaječinu, pokud neplánuješ BKM nebo zavazovačky 😉 vzala bych nějaký čč - kikko lux nebo ty barevný bambusový, vlňáčky bych spíš brala lovíky nebo Swaddlebees 😉

pikkumyy
14. bře 2009

senja - ja jsem na zacatek mela vv asi 24 + do rezervy nejaky ctvercovky (ale ty jsem moc nevyuzila) + troje PUL svrchnaky - pouzivala jsem to na den i na noc, protoze jsme prebalovali i v noci cca kazdy 3, 4 hodiny - pri kazdym kojeni (BKM jsme nejak prosvihli)
Vlnaky jsme se odvazili davat az kolem pul roku, kdyz SImon zacal jist prikrmy, protoze do ty doby kadil moc ridce (ale vyslo nam to taky na leto🙂)
Nevim, jak planujes pouzivat ty zavazovacky + vv - samo o sobe je to protykave... my ze zavazovacek mame jen HHS a ty na maly mimino moc nesedely