Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

betelgeuzz
23. srp 2010

@ameliejulliette já myslím, že máš krásnou výbavu. S dokoupením vv počkej, někdo si je oblíbí, někdo ne, tak uvidíš. Myslím, že ani ty čč nemusíš dokupovat. Já měla kolem 50 a stačily mi, nouzy jsem měla akorát v době, kdy jsem neměla dost vv a ikea ručníků na vložení a používala jsem další čč. Prala jsem obden, během 24 h máš čč suché i v zimě. S volně prodejných jednorázovek jsou víc eko Alany z DM, ale jen část z nich. A ty se taky neprodávají na nejmenší.

pepibubu
23. srp 2010

zdravím znova, tak jsem pohledala a našla Haipa Daipa Pastelku a ANAVY AIO... tak znova vznáším dotaz, které dát přednost?????? Poradí někdo?

andelka
23. srp 2010

@pepibubu podle mě jednoznačně Anavy 🙂

pepibubu
23. srp 2010

andel, díky moc 🙂 ještě pokoukáme, vím dvě věci: Látkovky ANO, Bambino Mio NE. takže teď vybírám co a jak.

helulela
23. srp 2010

@ameliejulliette taky myslím, že to máš moc pěkné, takže bych počkala, jak se to vyvrbí po narození mimi 🙂

helulela
23. srp 2010

@pepibubu to jsi dobrá, žes vydržela látkovat s plínkami, které ti nevyhovovaly, já už bych s tím určitě sekla 😠
Nechci tě zrazovat, ale celou výbavu z AIO bych asi nedělala, i když jestli chceš, možné to určitě je. Já mám z jednovelikostních AIO Tots Bots a Bum Genius, oboje hezké, ale ty BG děsně dlouho schnou. Pak mě napadají Gro Baby jako SIO, ale myslím, že holky, co je mají, psaly, že po nočník to velikostně nebude.
Anavy jsou i AIO? Že by mi to uteklo 😕 Jinak Anavy obecně super 🙂

zmuzle
23. srp 2010

@ameliejulliette pekna vybava na zacatek. Ja bych si asi koupila jeste jedny PUL kalhotky. Uvidis, jak budes mit kakaci mimco. Ja vlnacky davala, me treba v noci nekakal a nemusela jsem prebalovat moc casto. Taky bych pockala s dokoupenim vv, na zacatku jsou moc veliky a pak jsem si vic oblibila rucniky z Ikei, davam je doted a na zacatku ty zinky. Kikko lux Eco pouzivam furt, jen uz i nejake z nich trosku obdelnikuji, ale furt to jde.

Jo a jen takovy muj soukromy tip. Muselinove plenky od IV v tom velkem rozmeru 90x90 pouzivam jako osusky a je to super. Krasne mekky, mam je radsi nez kalsicke tetra pleny 😉

nika
23. srp 2010

@pepibubu ahojki 🙂 taktéž jednoznačně Anavy

nika
23. srp 2010

@pepibubu nám třeba aio nesedí, spíše máme vlňáky a různé plenky kalhotové, čč, různé i šité doma. jiank v záloze Pul, a nějaké kapsovky od SWB a Blueberry, AIO mám vlasně jen jednu SWB a pak IB ale ta kapacitně teda nestačí (jak jsem je na malé mimi měla ráda teď teda nikoliv.)

andelka
23. srp 2010

@pepibubu já teda nemám AIO ani jednu zatím, ale budu mít anavy kalhotovku na snapku a strašně se na ni těším - co vím, Anavy jsou hodně moc chválené 😵 Jinak já jedu na kikko plínkách, občas dám vícevrstvou narovno a na to dávám Pulky, mám Imse Vimse a Thristies. Po čase mi začaly pulky dost navlhat, jak malý víc čural a plínka byla úplně durch, tak jsem si našila vkládačky a už je to mnohem lepší. Teď začal míň kakat, tak už nejsou tak často nehody a nemusím tolik pulky přepírat 🙂 Pak mám ještě Bum Genius a Tots Bots kapsovky rostoucí a bezva 🙂 Jak poroste tak asi nakoupím nějaké kalhotovky, protože jak sebou mele, tak někdy uvázat novosklad je umění 😅

ameliejulliette
23. srp 2010

Děkuju všem za reakce a tipy. Tak počkám asi a uvidíme. Nejspíš to bude chtít i nějaké fň fň AIO pro hlídající příbuzné, aby mi nepodváděli s papírovkama 🙂
Mějte se pěkně, dál si vás budu číst 🙂

zmuzle
24. srp 2010

Holky, AIO ocenite az bude ditko vetsi. Na ven nosim uz jen ty a to z praktickeho hlediska. Prebalovat se necha uz jen ve stoje a i tak ho udrzet je nad me sily. Takze davat kalhotovku a na to svrchanky se u nas fakt neda. Doma na prebalovaku to jde preprat, ale venku ne. Stoji a hrne se pryc. A maji to tak vsechny me latkovaci kamaradky. U nas to je takhle zhruba od roka.

andelka
24. srp 2010

Tak to abych začala šetřit 😅

maly_prcek
24. srp 2010

@ameliejulliette Pěkná výbavička...

čč - asi bych vzala víc Kikko lux a míň Libštátek (ale nepíšeš, jestlis je nebrala třeba pod hlavičku...)
kalhotkovky - BL neznám, Anavy miluju 😵 😵 😵 (Většinu jiných značek jesm rozprodala...) Takže za mně víc Anavy.
Svrchňáčky ještě jedny PULky nebo flísáčky bych asi vzala...

maly_prcek
24. srp 2010
maly_prcek
25. srp 2010

Tak jsem to konečně všechno sepsala... 😉

Naše výbavička
- do cca 5M jsme jeli čč na novosklad + PULky/flísáčky, od 3-4m jsme kombinovali s kalhotkovýma + vlňáčky. Do cca 2m na noc jednorázovky.
- od příkrmů používáme na doma čč narovno/vv + vlňáčky, od 9m zase i PULky(jde to rychleji nandat a sundat), kalhotkovky na ven/do šátku/do shorties, AIO na cesty/návštěvy/doktory apod.
- od 3m zkoušíme nočníčkovat, ale typická BKM to teda není... Ale funguje to 🙂
- látkování nás (mě) hrozně baví, látkujem kde se dá, i třeba na dovčách 🙂

Čč, vv, zavazovačky
15ks Popolini barevné (savé, pořád pěkné, doporučuju)
5ks No name po mně (záložní)
9ks Kikko bambus barevné (zobdelníkují, ale super savé a měkké, doporučuju)
6ks home made vv (látky šijemdetem.cz + tričkovina, bezva savé, nehrubnou, ale mám radši čč, takže spíš záložní)
4x Zavazovačky Disana (měli jsme až později, na nelozící dítě fajn, pak sklouzávají, jak se hodně hýbe, ale občas dám, bezva s VO nebo když jsou otlačené nožičky/na spaní… - doporučuju, ale stačily by klidně 2ks)
3x Zavazovačky BI (pěkné, přisnapkovávala jsem si je, abych je líp uvázala, jinak totéž)

Měli jsme:
Popolini vv (neoslovily mě, tvrdé, velký balík při průměrné savosti, pro nás nic moc)

Vkládačky
5ks BI bamboo hour (bezva savé, velmi variabilní, doporučuju)
5ks Anavy extra vkládačky – bambusové, bambusovo-konopné, nepovedená série (všechny super savé, super materiál, miluju dlouhé vkládačky (seskládám si dopředu pro kluka) – doporučuju)
Homemade vkládačky (látky ze sijem…, hlavně do AIO, super savost, měkkost, cena - doporučuju)

Měli jsme:
20ks Ručníčky Ikea (levné, do novoskladu, pak jsem poslala dál… Na druhé vymyslím něco jiného, nemám ráda obyč froté)

Kalhotkovky
6x Jednovelikostní Anavy na snappku (super variabilní, savé, nehrubnou, super nápad s odepínacíma dlouhýma vkládačkama, jen po 9m jak se D. odmítá nechat přebalit je problém dostatečně rychle snapkovat, začínám inklinovat spíš k patentkám – doporučuju)
5x Jednovelikostní Anavy na patentky (totéž, krásně barevné, v létě nosíme jen tak bez svrcháčků, doporučuju)
3ks Homemade na noc (látky ze sijem…, dobré, na to že to byla prvotina 🙂 , ještě 2ks potřebujem)

Měli jsme:
2x Popolini Panda bambus (savost by šla, ale malé, strašně dlouho schly – nic pro nás)
3x SWB velurka jednovelikostní (krásná, měkká, dobrý střih, ale ta savost 🙂 hrůůůza a docpávat plínku za takové prachy odmítám… - za ty peníze nic moc)
3x Cuddle velurka jednovelikostní – krásná, měkká, lepší savost, ale taky za ty prachy jsou lepší plíny)
4x Bambuska BBH (měli jsme na noc, super savá, působí suchým dojmem, ale blbý střih, tvrdne, divné zmenšování (kde by člověk potřeboval zmenšit, tam nejde, v pase naopak přebývá…), celkově menší – pokud sedne střih, super)

AIO
3x BG kapsovka (momentálně bezva střih, spolehlivé, savé jádra, rychle schne, ale na novoška mám obavy, že bude velká – doporučuju)

Měli jsme:
3x Cuddle AIO (originál vkládačky nic moc savost, občas provlhly u nášivky (ušila jsem si vkládačky s PULem vpředu a pak fajn), seděl nám pěkně střih až do cca 7-8m, pak šly postupně z domu, ale vždy jsem váhala – doporučit ale můžu)
1x Gro Baby set (dobrá savost, střih tak středně, nakonec šly taky z domu, ale taky jsme váhala – doporučit ale můžu)

Separačky
Na novoška Popolini celulózové (fajn, prali jsme použité, spotřeba 1,5role - doporučuju)
Irma homestříhané (bezva, levné, používáme na noc + např. při průjmech - doporučuju)

Svrchňáčky
PUL
1x XS a 1x S Thirsties (naše oblíbené, super křížení sucháče, dobrý střih – doporučuju)
1x Weehuggers vel. 2 (máme teď nové, krásné, dobrý střih, i když na můj vkus trochu tužší gumičky, provlhá taková „kapsička“ nezastrčení vkládačky, na novoška bych do nich asi nešla, ta látka na zastrčení bude furt špinavá – doporučuju)

Měli jsme:
1x Thirsties M (neuvážená koupě, v této velikosti jsme už jeli ve vlně)
1x Jednovelikostní WonderWraps (jako záložní fajn, jako jediné bych si je asi nevzala – ale doporučit se dají)
1x Thirsties dvojvelikostní vel. 2 (jak se syn už hodně při přebalování hýbe, stávalo se mi, že se rozeply zmenšovací patentky, docela mě to štvalo…, trochu moc látky na zadečku, ale čč narovno mně to udrželo - na maloška ve vel. 1 bych do nich určo šla, ve vel. 2 už ne…)
2x S IV soft (dobrý materiál, seděly i na novoška i když byly S, chybí mi ale křížení sucháčů – ale doporučuju)

Flísáčky
1x Anavy natahovací (zkušební série, měla jsem je moc ráda, spolehlivé, hned suché, levné, pěkně sedí, není problém něco takového ušít, na další mimčo určitě budou další flísáčky – doporučuju)

Vlňáčky
1x 74/80, 1x 86/92 Disana (Na noc, za ty prachy dobré, spolehlivé držáky, jen trochu vetší švy – doporučuju)
1x BI shorties (na léto místo kraťásků krásné, tenké, ale udrží hodně (i na noc), látka míň pruží, jsou hodně vysoké – doporučuju)
1x Anavy jednovelikostní patentkové (super na kalhotkovky i čč narovno, budou i na novoška, vyplatí se mít jedny doma min. jako zálohu, naše oblíbené – doporučuju)
1+1x Anavy natahovací M, L (naše nej, čč na rovno do nich dát neumím, ale na kalhotkovky super - doporučuju)

Měli jsme:
1+1x Lovíky M, L (tlustší než Anavy, dobrý střih, ale vyměnila jsem je za jednovelikostní a jsem ráda… - ale dopručuju)
1x Homemade (z vlny Exclusive od Vlnapu, střih babička terfila pěkně, ale nějak jsem furt měla pocit, že to musí kousat… držáky ale opravdu dobré)

Ostatní
2ks Snapky (furt se někde toulají…)
2x vlněný obdelník (pletený z merina + vrstva merino látky, fajn věc do zavazovaček)
2ks lavička + Medvídek + Perlan/Irma/vyprané vlhčené ubr./ nevlčené ubr. z DM – na cesty
1ks Taštička na pleny HD (oravdu stačí jedna)
Žlučák a sůl na skvrny z DM (super cena, funguje to)
Lanolín z lékárny (nej, jiný jsem ani nezkoušela)
Prášek Batole (dobře pere, je hypoalergenní, objednám přes net a donesou mi ho až dom 😵 )
Prací ořechy (peru v nich moc ráda, ale prý na bambus ne, snižuje savost)
Mio fresh (měla jsem na dovolenou na cesty)
Ikea odpadkový koš (Fibbe 44L http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7009..., na můj vkus by mohl líp těsnit, špatně se převáží, zbytečně velký, svádí to neprat 😀 , ale dobře se do něj vyhazuje, nemusí se shýbat)
Čínský nočníček evropského typu (super, krásně se vejde do přebal tašky, zkoušíme od 3m)
Nočníček (máme teď od 11m – kupodivu hned pochopil, že je to totéž jak na číňáku…)
2x Popolini přebalovací podložka (bezva, nesmrtelná, nejmenší velikost je ale hodně malá, vzít větší – doporučuju)
1x Přebalovací podložka Tots bots (parádní, mám do přebal tašky, krásná, příjemná, repre – doporučuju)

Tak snad to pomůže při rozhodování... 😉

helulela
25. srp 2010

@maly_prcek úúúúúúúúžasně systematicky sepsané, máš talent 😎

ladida.l
25. srp 2010

prcku, páni 😀

maly_prcek
27. srp 2010

Jsem ráda, že se líbí, psala jsem to na etapy 😀 Ale nechtěla bych to kalkulovat, to by mi myslím stuhl úsměv...

maly_prcek
30. srp 2010

A ještě jsem na jednu věc zapomněla - masážní hubice na sprchu 🙂 Geniální věc na pokakané plínky všech skupenství - ten silný proud to krásně očistí, takže se nemusí nic předepírat a plínky jsou při minimálním úsilí minimálně flekaté... - silně doporučuju 😉

andelka
30. srp 2010

Já na odstranění hovínek používám obyčejný malý kartáček - nerozmaže to, je krásně vytře do umyvadla a žlučák dokončí, fleky nemám 🙂

kathy.skal
1. zář 2010

Ahoj holky, otravuju kde se dá, tak nakonec jsem skončila i tady 🙂 Plánuju látkovou výbavičku pro dvojčátka, ale mám pocit, že toho mám naplánováno podezřele málo 😅 Můžete na to mrknout a popř. doplnit? 😵

Kalhotkové:
2x Lollipop softee nappy vel. 1
4x Haipa daipa bio pastelka vel. O
2x tvarované Hemp hour strap
2x Totsbots Fluffle vel. 1
2x Baby Lucy Organic velur XS/S
2x Baby Lucy Color XS/S

Svrchní:
1x Baby lucy fix vel. S
2x Totsbots wrap vel. 1
2x Imse Soft vel. XS
2x Imse organic fox vel. XS
2x Bambinex one size

Čtverce
70x Kikko lux 80x80
12x Kikko vícevrstvé vel. 1

k tomu separačky imse baby a nějaké vlkádačky

jde nám hlavně o prašulky 😀

betelgeuzz
1. zář 2010

@kathy.skal Já bych řekla, že je to OK. čč máš dost, 14 kalhotovek na doplnění (z těch znám akorát pastelku, ta je OK, ostatní nezhodnotím). Já bych asi vzala PULky BL fix ve velikosti XS, ty jsou do 5 kg a používala jsem je dlouho. Naopak IV organic jsem měla vel. S a používala jsem je na novosklad od začátku. Látkovala jsem od 3 kg, těžko říct, jak velké budeš mít dvojčátka.

helulela
1. zář 2010

@kathy.skal já bych se IV XS nebála, my je měli do 3 měsíců určitě, u dvojčátek to bude ok
separačky bych asi radši brala jiné, V. se po nich prudil, takže teď je před prvním použitím peru a už je to dobré, dojedu balík, ale nové už nekoupím. Mám ještě Canpol z lékárny a za tu cenu super. Někdo nedává separačky na začátku vůbec.

maly_prcek
1. zář 2010

@kathy.skal A novosklad dávat nechceš nebo chceš? Finančně je teda fajný... Čč použiješ i potom... 70 čč by mělo stačit bohatě, klidně bych řekla i 50 ks (stejně budeš muset prát častěji) + něco do nich (Ikea ručníčky, doma ušité, BL bambusové 30x30), akorát 80x80budou dost velké zezačátku, my dávali do 4-5m 70x70, pak jsme zvolna najeli na čč narovno...
Kdybys chtěla jet hlavně v čč, super jsou i Kikko bambus (raději bílé než barevné, lepší materiál)
Takže já bych vzala 30ks Kikko eco lux + 20 Kikko bambus...

Hemp hour strap - zavazovačky, jsou krásné, ale na malé miminka naprosto nepoužitelné, pokud zavazovačky, vzít Disany...
Tvoje kalhotkovky teda nemám vyzkoušené osobně, ale moc nechápu, když ti jde o finance, pro nejdeš do jednovelikostních? Z těch doporučuju Anavy (anavy.cz), krásný střih, super materiál, savý, nehrubne... Neprohloupíš, pokud vezmeš pár kousků do nich... Zaručeně dokoupíš... 😉

Svrchňáčky: IV klidně místo XS vzít S (ve 3kg byly fajn), ostatní neznám, doporučuju i flísáčky, ušiješ za pár kaček i doma (Anavy má i jednovelikostní, prej držáky, ale osobně neznám...) My měli teda natahovací... Svrchňáčků stačí podle mého 3ks na dítě... (My máme rádi ještě Thirsties, jsu taky i dvojvelikostní...)

vv nemám ráda... Raději bych volila Anavy prefoldy, ty se taky dají dát i později jako vkládačka...

Co nějaké AIO na návštvy, k doktorům apod?

Možná ještě nějaké extra vkládačky - super jsou BI bambusové, Anavy extra vkládačky... cca 8ks by se šiklo...

Separačky jsem měla Popolini ( prala jsem je taky, pokud nebyly pokakané), pak nastříhanou Ikea deku Irmu (ale jedem spíš bez separaček než s).

kaczka85
2. zář 2010

Ahojky holky, prosím vás, koupila jsem si tu deku irmu, jak asi velke mají být ty separacky? 😅
Díky 😉

jasekd
2. zář 2010

@kaczka85 Ja mam separacky HD (taky fleecove jako Irma), tak jsem ji zmerila a je to obdelnik cca 14x37 cm a vyhovuje mi to, mozna staci o neco kratsi...

kaczka85
2. zář 2010

@jasekd Díky moc..🙂

sussanah
2. zář 2010

@kaczka85 jj obecne se striha 15x35 (pripadne kratsi u novoska). U novoska ale s Irmou opatrne, musis vzit v uvahu, ze je to obyc deka z Ikey, neni to detske zbozi, nema to atest. Ja osobne zacala Irmu pouzivat asi v pul roce. Ale jsou maminy, co pouzivaji od narozeni a taky v pohode. Takze jen pro info 😉

sussanah
2. zář 2010

@kathy.skal My jsme meli BL XS a vydrzely nam do cca 2m, takze u dvojcatek bych radeji sla taky do XS. Co se tyce PUL Babinex jednovelikostni, jsou super, ja jedu v podstate jen v nich (jakmile vyrostl z BL), jen si dej pozor, at koupis novy typ (ma vnitrni kridelka) a ne stary bez nich. Na Branakdetem napriklad prodavaji oboji typy jako jeden druh a za stejnou cenu 😖 Jen je potreba sem tam zavoskovat svy, jinak muzou provlhnout. Voskovala jsem je od narozeni cca 5x. Jinak souhlas s Maly_prcek urcite pokud zavazovaci, tak disany pro mimco.