Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

honzina
26. únor 2008

Určitě se všechny shodneme na tom, že na novorozence jsou nejlepší klasické čtvercové plínky (čč) - rychle schnou a pořizovací cena je výborná. Nejlepší jsou čč od Imse Vimse (IV) a pak libštátské.

Varuji před koupí čč od firmy Darland! Nenechte se, jako já, zlákat nízkou cenou, jsou to šunty!!!

Moje výbava na začátku byla zhruba takováto:
asi 50 čč (IV, libštátské, Kikko, Darland)
12 vv vel.1
12 vv vel.2
1x obyčejná Haipa-Daipa (koupená jako testovací sada - tedy i s vkládací plenkou, snapkou a kalhotkama)
testovací sada Popoliny Mix (tedy jedna flanelka, jedna froté, jedna biofroté a jedny svrchní kalhotky)
2x zavazovací plenka Disana
separačky (který teda nakonec nepoužívám)

svrchní kalhotky, vel.S - Haipa-Daipa, Popowrap, Popovento, BambinoMio a flísáčky od Tots Bots (vím, je jich zbytečně moc, ale chtěla jsem vyzkoušet různé značky, materiály, zapínání, ...)

Postupně jsem dokoupila:
- plenky vhodné na noc:
1x Bamboo Extra
1x bambusovou plenu od Tots Bots
2x bambusku Baby Lucy
+ natahovací vlňáčky Popoliny

- plenky "na ven, na návštěvy, k dr." no prostě na machrování:
2x zavazovací plenka Baby Idea HHS
4x flanelka od Baby Lucy (plus mám ještě ty tři od Popoliny)

ve velikosti M svrchní kalhotky - používám Popowrap a vlňáčky

yenn
26. únor 2008

Haaa tak ja jsem se tesila, co vsechno vyzkousim a jeste s pupkem jsem nakupovala od kazdeho neco a nakonec...

Drzim se systemu vv ctvercovka a svrchnacky. Vsechno ostatni jsme prodala, zavazovacky, vkladacky....

takze jsem mela

3 ks BM kalhotek PUL newborn - nevyuzila jsem je, Adam mel 4 kg pri narozeni a zacinala jsem rovnou s S
3 ks BM kalhotek PUL S
2 ks flees kalhotek S
1 ks vlnacku WoolWrap, ale nevyhovovaly mi, zdalo se mi ze ma maly otlacene brisko, takze taky skoncily na prodej
12 ks vv ctvercovek BM vel. 1

pozdeji

15 ks vv ctvercovek BM vel. 2
2 PUL kalhotky M
2 flees kalhotky M

a ted budu nakupovat L a XL a uvazuju o5 o vlnackach, ze bych zkusila ty BI? Doporucujete?

ildik
26. únor 2008

Ja zacala latkovat ve dvou mesicich s nasledujici vybavou:

24 vv popoliny vel. 1
3x svrchnacky haipa-daipa (S)
pak jsem dokoupila 2x fleesacky haipa-daipa(S) - ty rostou s ditetem, jak se vytahujou 🙂
24 vv popoliny vel. 2

no a pote, co jsem zacala navstevovat diskusi na koniku mam nasledujici:

4x bamboo extra - davam na noc, vycpavam vkladackama - HD jsou spatny, BI super, vetsinou ted jednou v noci prebaluju pokakoseny dite, jinak by to treba nebylo (proto jich taky mam tolik)
3x bamboozle tots bots vel. 2 na patentky - puvodne jsem je davala na noc, ale to jsem musela prebalovat, takze je davam do satku
1x konopka ellas house - ta super saje (je z druhy ruky)
1x lotties soft - ta taky super saje, i kdyz jsem prvni majitel a neni oprana

a svrchnacky:

na noc davam natahovaci vlnacky Disana a vlnacky vlastni vyroby (natahovaci vlnacky ve vetsi velikosti kupovat nebudu, neni problem je uplest)

na den na ven IV fox vel. M

na den na doma vlnacky BI na suchac a IV na suchac nebo vlneny obdelnik (vlastni vyroby)

separacky jsem zkousela celulozove, ty mi nevyhovuji, pak BM, ty jsou prima na den a fleesove, ty davam na noc

je, to je veci, kdyz se to takhle sepise...

johanda
26. únor 2008

primární výbava:
50 čč (asi 20 60x60, zbytek 80x80)
20 čtvercových flanelek od Disany (40x40)
20 zavazovaček
2x PUL kalhotky Bambino mio S
2x natahovací vlňáky Disana
1x PUL Disana
z téhle množiny využívám stále veškeré plíny (10 zavazovaček jsem prodala)

dokoupeno:
2x kapsovka Stuffable Lite - hezká ale na nic, protéká, prodána
2x flísáky od Totsbots vel. 2 - občas použiju i teď, ale je nutné přidat VO, nebo flísový O,jinak se prosedí
PUL Bambino mio M,L - na větší děti se mi neosvědčily, sucháč odírá bříško při pohybu
PUL gaťky Popoliny Vento L- používám zřídka do kočáru, dobré, nejde do nich instalovat čč na osminy
vlňáky Babyidea na sucháč velikost M - krásné, příjemné, lze prát v pračce, ovšem do 2 měsíců nepoužitelný vychechlaný sucháč
vlňáky Babyidea na patentky s drakem vel M - viz BI na sucháč, druky se do měsíce vyrvaly
vlňáky Disana natahovací - průběžně dokupuju, na noc, netlačí, není třeba používat kalhoty od pyžama
vlňáky Disana na suchý zip - extra drží, není třeba lanolínovat, tuhé, vhodné na noc

kalhotkové plíny používám velmi zřídka, občas na noc a na cesty (pokud není doma sušička poměrně dlouho schnou)
2x Bamboozle L - dobře sajou
1x Bamboo extra - savé ale neforemné, sucháč trošku zlobí, vkládačku používám (podobně jako u bamboozle) separé jako plínu, strašně pomalu schnou
1x konopka Ellas house L - výborná

čínský nočník (využívám dodnes na cesty)

na cca roční dítě chodící na nočník se mi osvědčily vlněné spodní kalhotky Engel vel, 92 s vloženým VO a flanelkou, čč případně vkládačkou (Bamboozle, HMH, Babyidea, Totsbots)

schnek
26. únor 2008

tak, já jsem se rozhodla látkovat asi v 5 měsících 😉

první objednávka:

testovací sada ImseVimse = 1x boflanel, 1x biofroté, 1x svrchňáky organic M bílé (pleny jsem později prodala, celkem se mi líbily, ale nevyhovovalo mi, že nemají žádné samostatné zapínání a měla jsem pocit, že prostě na mimču blbě drží a ujíždí 😉 ale jejich kalhotky jsou super, sedí na všechny plenky a jsou příjemné a neigelitové 😉 )

1 HaipaDaipa patelka, 1x obyč bělená (určitě berte pastelku, pokud obyč, tak nebělenou, bělené rychle hrubnou)

1x 5balení HD vkládaček (znovu už bych je nebrala, žádný zázrak, co se savosti týče)

balení separaček ImseVimse baby (stejnou službu udělá nastříhaná flísová deka za 100,- a nemá mimčo na prdce kus papíru 😉 )

1 BabyIdea vlňáky (jsou super, ale spoustě holek se poškodily - vyrval se druk nebo gumička, mě na těchhle ne, na jedněch z druhé ruky se mi vytrhla gumička)

+ snappi sponka, kůra a šampon na vlňáky

a jelikož mě látkování chytlo dokoupila jsem

60ks libštátských čtverců (půl na půl 70 a 80)

3 HD pastelky

2 Baby Lucy bambusové (prodala jsem je, protože mi přišly málo savé, stejnou sůlužbu mi udělaly pastelky. Na malé a méně čůrající mimčo budou fajn, ale mě i se dvěma vkládačkama prostě na noc nestačili a ani do kočárku mě nenadchly)

ještě jedny IV organic svrchňáky, tentokrát s obrázky (na frajeřinu 😉)

a postupně jsem ještě dokoupila:

z druhé ruky HaipaDaipa svrchňáky (nejsou špatné, ale mě se moc nelíbí)

8 Bambino Mio vícevrstvých 1

3 Bamboo Extra na suchý zip (fakt úžasné pleny 😵 😵 😵 )

3 konopky Ellas House (taky úžasné, skvěle savé 😵 )

2 BabyIdea zavazovačky

4 ImseVimse čtverce (jsou fakt skvělé, ale na plenkování mi bohatě stačí libštátky 😉 )

BabyIdea vlňáky velikost L na noc (vlňáky BabyIdea se dají opravdu hodně zmenšit, takže klidně můžete vzít větší velikost 😉 )

jedny vlňáky jsem si upletla a ušila jsem si 3 vkládací vlněné obdelníky (někdy balím jen do čvercovek, přes ně obdelník a slipy 😉 )

a ještě se chystám dokoupit nějaké AIO (All -In-One) na cestování a na přebalování pro neználky 😉 a taky na frajeřinu 😀 , zavazovačky, Bamboo Extra na patentky a vícevrstvé popoliny jako vkládačky

co se týče skládání, ještě do nedávna jsme nosili novosklad ( a někdy ještě nosíme, pokud očekávám kakání 😉 ) a jinak skládám na rovno 😉

petulkakri
26. únor 2008

Tak já taky přispěju svou trochou do mlýna ikdyž jsem se do vaší plenkové diskuze nezapojovala 😕
Začínala jsem s čc Hyblerkama 70x70 asi 30ks a používala jsem novosklad (snapi sponku jsem nevyužila) a na to svrchní kalhotky od KIKKO (jsou bezva prodyšné, ale blbě se zapínají) vel.S (ty mám 4...po každém použití se musí usušit), pak je na nonosklad dobrá IV PUL (je suchá hned), ale využijete ji i na rovno. Od 5,5kg dávám čc na rovno a stačí mi ty Kikko vrchní. Ještě mám 4 bambusové vkládací, froté ručníčky z Jysku (jeden myslim za dvacku) a půjčený čc asi třicetiletý 20ks. Přiznám se ale že na noc dávám jednorazovku, jinak by se mi malej pořád budil (strašně moc čurá). Peru dvakrát týdně na 60 i ty svrchní. Takže suma sumárum:
50ks čc 70x70
30ks čc 80x80 (ty ještě nepoužívám, jen na pusu a jako podložku)
4ks bambusové vkládačky (jsou moc příjemné na dotek a dost nasajou)
5ks froté ručníků 30x50
4ks vrchní KIKKO vel. S
1ks vrchní Imse Vimse PUL vel. S
1ks vrchní Bambino Mio Pul taky S (jsou lepší na rovno a jsou hodně tvrdé...nic moc)
a nekupujte PUL od Tots wrap, jsou děsně veliký a tvrdý

Teď máme 6kg a zatím stačí S, pokračovat budu se čc a dokoupím KIKKO a IV větší vel.

Zkušené látkařky, jak to děláte v noci? To přebalujete několikrát i v noci? A jaký plíny dáváte na noc? To jsem ještě nevychytala 😢

yenn
26. únor 2008

Jeste doplnim o "necuraci vybavu" 😀

Prebalovaci podlozky - latkove nepropustne, naprosto genialni
plenkove ubrousky - poradne je vyuzivam az ted na utirani tlamicky po jidle, nejak se mi prici mu na pusu davat vlhcene ubrousky, i kdyz pouzivam nechemicke Natracare

lusinta
autor
26. únor 2008

takže u nás-je dost těžký to nějak vypsat,protože jsem hodně dokupovala,prodávala..
Vždy mám min.24plenek

ale tak plus mínus
čč cca 40ks zděděné, které jsem ale začla používat až tak od 3měsíce..Příště bych to udělala obráceně..nejdřív čč a pak najela na kalhotkové pleny
Nyní používám čč doma

Tots bots bambusky 2kusy (chci prodat)
BL bambuska
HD pastelka (prodala jsem)
Lotties soft 3kusy (maximální spokojenost)
Lotties cotton 2kusy(prodala jsem)
Hemp hour 1kus (měla jsem 4,ale prodala jsem, když mi začla emily u přebalování utíkat)
kissaluvs 1kus

No a vyzkoušené a spokojenost ybla s těmito:
ellas house konopka
popolini flanelka

Vyzkoušené nespokojenost:
Popolini froté
Popolini bambusová L

Nyní jsem arzenál doplnila o Mommys touch vše v jednom na suchý zip-paráda!

Svrchní kalhotky:
vyzkoušené taky různé🙂
popowrap-fajn držáky,ale jen na kalhotkové pleny(ty byly jen ve velikosti S)
tots wrap-celkem fajn,ale někdy otláčí,nedávám moc často L
imse organic XL
imse fox XL
babyidea vlňáčky jsem prodala

aktuálně mám vlněné kalhotky engel velikost 86/92

vkládačky:
popo vv a vv TB barevné
ellas house konopná s fleesem 3ks
lotties cotton 2ks
lotties soft 2ks
plus co zůstalo z popolini froté,ale ty moc nepoužívám..

NOC- moltexka..Dávala jsem to tak dřív a když jsem chtěla přejít na látku, malá se budila ještě častěji než normálně (tzn. víc než 10krát!) asi tím,že na to nebyla zvyklá..tak jsem to vzdala a dávám moltexku..

yenn
26. únor 2008

Ja davam Moltexky na noc a na prochazku, takze spotreba je 2 denne

petulkakri
26. únor 2008

Yenn, co je to moltexka, to neznám?

mysinka
26. únor 2008

Moltex jsou ekologické jednorázovky...kompostovatelné, odbouratelné, nenacpané zbytečnou chemií 😉

makinka.1
26. únor 2008

Lusi,muzu se zeptat,proc nespokojenost s Popoliny frote?Par kousku uz mam,snad jsem se neunahlila... 😒

dendisa
26. únor 2008

látkuju od příchodu z porodnice.

PLENY:
30 čč 70x70 Hybler a Kikko - teď už bych nekoupila ani jedno. Hybler se mi moc srazily a zdrsněly, Kikko jsou jak záclona a málo nasajou.
10 čč 80x80 Libštát - výborné
8 čč 80x80 IV muslin - nejlepší čtvercovky, jaké jsem vyzkoušela
20 vv č. 1 - výborné, na malé mimi jsem skládala napříč, teď skládám podél švů a dávám samostatně přes den, v noci přidávám jako vložku do novoskladu k IV muslin - vydržíme tak celou noc bez protečení
2 x HD pastelka - přijde mi, že moje dítě skrtí, přestože má být all size. Dávám akorát na frajeřinku ven
3 x BL bambu - příjemná na dotek a pohled, vkládačky jsou v ceně u každého jednoho kusu, nasákavost srovnatelná s kombinací IV muslin a vv, pohodlná manipulace, mám je ráda, ale obešla bych se
1 x Two size bambus - tahle opravdu nasaje hodně, kalhotkovka za slušnou cenu, dělá malý zadek
1 x kapsovka Stuffable Lite - moc se mi líbila, ale na nálož v každé plínce nepraktická - hovňasi se musí furt prát, a plína má brzo jetý look, dělá malý zadek.
4 x zavazovačky Disana - hrozně příjemné na dotek i pohled, když se to člověk naučí, je to fakt jednoduché, ale zatím moc nedávám, L se mi v tom neotočí a neplazí - má moc daleko kyčle od sebe
ikea ručníky - kupovala jsem zbytečně, ale asi přijdou ke slovu, až bude malá chodit do školky 🙂

SEPARAČKY
jednorázové snad všechny, co jsou na trhu - nedocenitelné, když kadila do každé plíny - to jsem je prala pořád dokola. Teď dávám jenom na noc a ven, prát se mi už nechcou. Čím je L větší, tím více se jí v plíně shrnujou. K mému překvapení se mi zdálo, že nejlíp fungovaly Aničky z lékárny (nejsou přírodní).
pratelné - IV dry (nebo tak nějak), nic moc, nezdá se mi, že by to nějak fachalo, je to stejně morké jako plínka
- HD fleece - všechno nám steče pod zadek a dítě je celou noc v kaluži, zbytek plíny je suchý (možná na lezoucí děcko budou ok)

SVRCHŇÁKY
2x BM - na novorozence ty nejlepší, hezky utáhnout, nikde nic nečouhá a dělají malý zadek
2x HD PUL - fajn, nevidím žádnou chybu
1x IV soft - nejlepší PUL svrchňáky, jemné, pružné, akorát mě štve ta barva - mohli by začít dělat barevné, na té přírodní jdou vidět vleky
Popolini svrchňáky - mám jich několik, všechny ok, bez problémů, ale na IV nemají
Disana natahováky vlňáky - prostě nám furt protýkaly a malá je měla jakoby pod pupkem, nepřišla jsem jim moc na chuť
IV vlňáky na sucháč - jo, dobrý, dobrá manipulace s nimi, prej ale nejsou na lezoucí děcko. Na noc super.
Fleecové pruhované - perfektní, milovala jsem je, ale fakt jsou předražené. Jestli se mi bude chtít, další si ušiju.
Jitex - takové ty se síťkou, za kterou se strčí plína. Dostala jsem je, vel. 52 a stále používáme jako rezervu (máme 8 kg), když se suší normální svrchňáky. Jsou na knoflíky 🙂, ale nikde nepadají, neohrnujou se, malá má v nich štíhlou dupku a dobře se jí v nich leze. Asi nebudou prodyšné, ale nevidím na nich nic špatného!!!
Bavlněné (na povrchu) obrázkové bakeliťáky - nevím značku, byl to dárek, ale něco strašného, oprudily mi malou i na stehýnkách

Moltexky jsem používala v porodnici a doma tak do 5. měsíce cca 5 ks na týden (ven, k doktorovi). Teď už dám jednorázovku opravdu výjimečně, vypozorovala jsem, že mi malá spí stejně s ní i v normální plíně a v Ergu se jí v bavlně vyloženě lépe hoví 🙂. Takže jenom opravdu jenom tam, kde nemůžu déle přebalit. Ale jsou tu borky, co látkujou i na Maltě 😀, že Gedren. Záleží na přístupu, přesvědčení a osobní pohodlnosti. Jsem pohodlná. (Ale na chatu si koupím ojetou pračku 😎 )

slunicko27
26. únor 2008

Ahoj!

tak jako vy i já kupovala a prodávala a tak to dělám doteď 😀

Už si nebudu začáteční výbavu pamatovat, ale bylo to asi toto:

2ks BM pul vel S (prodala ihned co jsme z toho vyrostli)
1ks BM pul vel M (prodala ikdyž jsme ještě nevyrostli)
1ks IV soft vel. newborn (max. spokojenost) a pak vel. S,M.
1ks IV Organic vel. M - už nechci jiné ani soft 😀 😀
1ks Tots Bots froté kalhotky vel. S - moc jsem je nevyužila

asi 25ks vv plen popolin ( z druhé ruky = super cena) vel. S a pár kusů vel. M.
50ks čc Hybler - na zadek jsem je nikdy pořádně nedávala

1ks vlňáčků Disana natahovacích vel. S - super, ale narvat do nich dítě namazané olejíčkem po koupání, někdy dalo zabrat
1ks IV vlňáčky vel. M - výborné, ale už je moc nepoužívám, používala jsem se se zavazovačkama
asi 15ks zavazovaček Disana z druhé ruky - výborné používala jsem je cca 6měs, ale vadil mi ten obr zadeček

Moltexky používám na cesty a na noc.

Separačky používám od narození IV baby, udělala jsem si zásoby a jsou furt dobré

2ks froté vkládaček popoliny - zatím jsem je použila párkát - nějak jsem nenašla možnost vyzkoušení
2ks froté plenek popolin - nepoužila skoro ani jednou

flora
26. únor 2008

Látkujeme od porodnice. Syn má nyní 2 měsíce a kolem 7 kg.
Nevím, co přesně jsem měla na začátku (skoro od každého něco), ale postupně jsem měla/mám:

Svrchní kalhotky
PUL Popowrap (obrázky) 3-5 kg – vydržely nám jen měsíc,ale byla jsem spokojená
PUL Tots wrap (modré hvězdy) do 7 kg – máme je ještě teď a jsou fajn
PUL Imse Vimse organic (zoo) 7-10 kg – super sedí na všechny plíny
PUL Imse Vimse fox 9-12 kg – sedí nám už teď
PUL Haipa Daipa (oranžové) 6-10 kg – zvládne udržet i čč
Flees Wrap (duha) 5-9 kg – na malé mimčo fajn, rychle schnou
Vlňáčky natahovací Popolini 5-10 kg – dávám na noc
Vlňáčky natahovací Disana 5-10 kg – dávám na noc, jsou větší než popolini

Kalhotkové pleny
2x Bamboozles (patentky) 8-16 kg – nepřijde mi to taková bomba,jak všichni říkají, ale vypadá hezky
2x Bamboozles (suchý zip) vel 1 – vydržela nám měsíc. Obešla bych se bez ní.
1x Bambuska Baby Lucy do 7 kg – přišla mi lepší než bamboozle,ale už nám taky neni
1x Ella´s House konopná (patentky) do 7 kg – měla jsem jí moc ráda,ale už nám byla těsná a tak putovala dál
3x Ella´s House konopná (patentky) 7-18 kg – z kalhot. plen jí mám nejraději
1x Kissaluvs (patentky) 4,5-11 kg – hodně nízká, lezl nám z ní zadek,tak jsem jí prodala
1x Bamboo extra (patentky) do 7 kg – dobrá plena na noc,ale vadila mi gumička na zádíčkách. Nechtěla jsem to moc utahovat a byl tam takovej hrb. Už je pryč.
1x Bamboo extra (patentky) 7-15 kg – přijde mi, že nemá tak utáhlou gumičku,jak ta menší. Dávám jí na noc, když nejsou suché bum hugeer.
4x Bum Hugger (patentky) 7-15 kg – moje nej. noční plína. Dávám do ní ještě jednu vkládačku a malej je krásně v suchu. A ty barvy...
2x Fluffle vel 1 – lezl nám z ní zadek,tak šla z domu.
1x Ultrafit biofroté – byla fajn,než jsem objevila Bum Hugger. Už jsme jí dlouho nepoužili.
1x Imse biofroté – taková horší pastelka. Vadí mi ty gumy kolem nožiček.
3x One size biobavlna – super jednovelikostní plena. Je široká,tak se dá dobře vycpat a ta zelená a červená barvička… Byla nám od narození a ještě nám dlouho bude.
1x Imse bioflanel – Zkusila jsem jí jednou nandat a neměla jsem nervy na to,to opakovat. Šla hned z domu.

Tvarované a zavazovací pleny
6x Haipa Daipa pastelka – super plenka,ale už je nám jen taktak…
4x Hemp Hour zavazovací – pěkně vypadá. S VO a VV skvělá kombinace
6x Popolini zavazovací – dá se vycpat podle libosti a s VO a VV je fajn, jen ještě trochu bojuju se zavazováním

Čtvercová plena
„Vícevrstvé“
15x Tots Bots 30 x 40 cm – nyní dávám nejčastěji jen do svrchních kalhotek a dopoledne doplňuji vkládačkou (více čuráme)
„normální“
13x Haipa Daipa (froté) 70x70 cm – dobré na sklad na draka,ale obešla bych se bez nich. Používám spíš,jako ručníček.
5x Happy square 80x75 cm – nej. čč co mám
2x Baby Lucy bambusová 40x40 cm – používám jako žínku
30x Libštátské (ČČ) 70x70 cm – dávám pod hlavičku a používám na otírání a když není žádná plenka po ruce,tak jí šoupnu i do kalhot
10x ČČ (poděděné) – to samé jako libšťácké
5x ČČ s obrázkem – dávám jen pod hlavičku do kačárku

Vkládací pleny
4x Hemp Hour (long) – dá se různě poskládat a super saje
1x Tots Bots bambusová – super saje,dlouho schne
2x Tots Bots bambusová s fleesem – dávám na procházku,aby byl malej v suchu
2x Haipa Daipa – jsou na prd
4x Popolini bambusová - ok
3x Baby Lucy bambusová – mám jí hned po HH nejraději (společně s organic)
1x Baby Lucy organic – přijde mi,že nasaje ještě víc než bambusová
+ vkládací plenečky, co byly u plenek

Ještě používám viskózové separačky od Popolini, aby byl malej co nejvíc v suchu.
Celulózové jsem používala na otírání zadečku,abych je vůbec spotřebovala.

orisek1
26. únor 2008

Já jsem začala s:

4 balíky Moltex Eko - do porodnice
10ks zavazovaček Disana
24 ks čtvercovek Imse Vimse
3 natahovací kalhotky DIsana - 2x M, 1x S
2 role celulózových separaček
Mám letní mimi, takže natahovací vlňáčky jsem v chladnějších dnech dávala místo kalhot, jinak jsem je používala hlavně na noc. Když bylo teplo, tak bylo mimčo jen ve čtvercovce a zavazovačce. Čurání nebyla v prvních měsících taková nálož, takže svrchňáčky ani nebyly potřeba.

Po cca 2 měsících jsem dokoupila ještě 20 ks zavazovaček Disana a 8ks čtvercovek Imse Vimse.
Od 4 měsíců jsem začala na den používat mezi čtvercovku a zavazovačku obdélník upletený z ovčí vlny a místo celulózových separaček viskózové Popolini.

CCa od 5 měsíců jsem na přivycpání na noc dokoupila jednu dlouhou konopnou vkládací plenečku ellas house a čtyři bambusové vkládačky BabyIdea.

Celkem jednoduchá výbava, ale jsem naprosto spokojená

🙂

zuzik03
26. únor 2008

holky, díky moc, tohle je přesně téma, které mi chybělo k reálné inspiraci k nákupu 🙂

gedren
26. únor 2008

Ahoj,

latkujeme od narozeni. Pliny pouzivam furt stejny, a to:
- 30 vv (dneska bych koupila jen barevny, jsou nadherny, ale tech mam jen 6, zbytek bily Bambino mio)
- asi 30 starych cc 70x70
- asi 10 cc Imse Vimse 80x80
- k tomu nejaky nastrihany stary rucniky 🙂 (bud maly rucnicek samotny, nebo klasicky rucnik prestrizeny napul a skladany asi jako vv vel. 2).

Kalhotky:
- ze zacatku PULky (BM, dneska bych asi vzala IV)
- od M kombinace s vlnackama (na den PUL, na noc vlnacky) IV a BI
- od L vlnacky kombinovany s "instantnim balenim" coby nouzovkou, kdyz vlnacky dosly (spodni kalhotky na 2-3 roky, do nich plina a vlneny obdelnik).
- XL na doma jen instantni baleni, na dyl na ven co mi prijde pod ruku (vzhledem k nedostatku kvalitni vlnacku ted mame IV Organic Fox).

U pristiho ditka pliny necham stejny (znova bych je koupila taky takhle), od zacatku budu pouzivat vlneny obdelnik (genialni vec), napr. do sirokyho baleni mezi pliny, a zkusim na to nejaky zavazovacky - nejdriv Disanu a pak na vetsi Hemp Hour. Uvidime, jak to pujde, idealne teda u nejmensiho aby byla plina, vo, zavazovacka. A kombinovat s vlnackama, pozdeji pak jen vlnacky a u nejvetsiho zase prejit na instantni baleni.

BTW asi by tu nekdo moh napsat seznam zkratek, ale mne se nechce 🙂

mihapiha
26. únor 2008

to jsem zkopčila z jedné diskuze, někde jsme to už vypisovaly,ale hledat to tady na koňovi,to je děs 😀

Plenkové šifry
2v1 – plenka, která má již integrované kalhotky
AIO (all-in-one) - plenka, která má již integrované kalhotky
bambuska – bambusová plenka
BE – plenka Bamboo Extra
BH – plenka Bum Hugger
BI – značka Baby Idea
BKM – Bezplenková komunikační metoda
BM – značka Bambino Mio
čč – české čtverce, čtvercová plenka
EH nebo Ellas – značka Ella´s house
flísáčky – fleecové svrchní kalhotky
Hamburger – plenka Bum Hugger
HD nebo HP – firma Haipa-Daipa
HH – plenka Hemp Hour
HHS – zavazovací plenka Hemp Hour Strap
IV – značka Imse Vimse
Kalhotovka – kalhotková plenka
Kapsovka – kapsová plenka
Kissa – plenka Kissaluvs
Konopka – konopná plenka (s největší pravděpodobností od EH)
Mommýska – plenka Mommys touch
oříšky – indické ořechy na praní
Popo – značka popoliny
PULky – svrchní kalhotky s PUL zátěrem
SL – plenka Stuffable lite
snapka – Snappi sponka
TB – značka Tots Bots
vkládačka – vkládací plenka
vv – vícevrstevná plenka
WW – svrchní kalhotky Wacky Wrap
Zavazovačka – zavazovací plenka

xaverov
27. únor 2008

Holky, bomba. Diky za vase seznamy. Konecne si alespon muzu zjistit zkratky, kt. pouzivate ve vasi diskuzi. Neznalec si pri cteni vasich prispevku pripada jako mezi technickejma inzenyrkama 😀

kachne23
27. únor 2008

díky za tuhle diskuzi, dobrej nápad 🙂

Látkovky používám od začátku, po kamarádce jsem podědila systém BM PUL kalhotky + vv popoliny. Plínek mám 20, kalhotek nejmenší velikosti jen jedny, ale hned šly používat S, takže cca 4 kalhotky jedný velikosti... Ale mám je jen do M, zbytek budu řešit, až to bude nutný.

Výhodou je podle mě to, že je to dost jednoduchej systém, co sedí a neni to velkej balík na miminku, na druhou stranu se musí často měnit, na noc jsem teda dávala papírovky, teď testuju další varianty a babička plete vlňáčky🙂 Taky mi ve srovnání s opranejma plínama, kerý mám já, připadaj všechny ty nový BE a HD nebo nějaký flanelový hrozně pěkný, až mi příde líto, aby do nich kakal 😀

kachne23
27. únor 2008

jo a obyč čč mám asi 20, ale spíš jen pod hlavu, na blinkání a někdy na čůrání, když ho nechávám rozbalenýho a jen ho tim přikrejvám, aby nečůral na mě a všude okolo...

separačky - ze začátku jsem nepoužívala a skoro mi to vyhovovalo víc, musela jsem sice vyprat hovínka z plen, ale separačka stejně všechno nechytne, takže peru tak jako tak a mám pocit, že pro mimi je to lepší bez toho

mysinka
27. únor 2008

Tak já mám (ale zatím nepoužívám 😀 ) 30 libštátských čč, 30 IV muslin, dohromady asi 20vv TB (i barevné, ty jsou naprosto nádherné) po 2 PUL IV soft a Organic a nějaké zavazovačky. Ještě jsem ani neporodila a už pošilhávám po všech těch barevných vymoženostech, no asi mě to bude ještě stát pěkný balík 😅 😀

kyri
27. únor 2008

jo, mysi, bude - jestli tomu propadneš tak, jako já...

Tak co máme my – koukám, že tu nejsme jediný plenkový magnáti 😀
zároveň předesílám, že jsem plenkový úchyl, takže můj příspěvek bude trochu delší ...

začínali jsme s:

12 ks popo flanel
8 ks popo froté
4 další froté vkládačky
3 ks PULek vel. S
2 ks PULek vel. M
asi 60 ks prehistorických čč po mém příteli, které celé ty věky ve sklepě schovávala jeho maminka (a vydržely, nebyly sežraný ani plesnivý 🙂)

bláhově jsem si myslela, že tímto mám výbavičku pořešenou, plenky byly všechny onesize, takže báječně ušetřím, že jo, a mimi se bude mít dobře, nepotečou z něj hovínka, protože kalhotkovky to všechno jistí, údržba jednoduchá a přebalování ekologický a zdravotně nezávadný 😉

... tato očekávání se mi, samozřejmě, vyplnila, až na to jedno – že už nebudu nic jinýho kupovat, páč cca týden po narození mimiše,když jsem se odhodlala vyzkoušet látkovací praxi, jsem zjistila, že když jí zabalím do flanelových popo, tak jí trčí nožičky na všechny světový strany a vypadá jak hruška (a to nebyla žádný nedochůdče – porodní váha = poctivých 3700g)

tak jsem se od lusinty 🙂 nechala zlákat k bamboozlatům, zavazovacím hempkám, který byly krásně štíhý a vůbec designově šik, nehledě na ty krásný barvičky 😉 taky jsem se naučila novosklad, ale vadilo mi, že čč se hnedle celá nacucá a mimi pak řve, když je mu to už nepříjemný 😝

takže jsme dokoupili:

3 ks bamboozles
- fungovaly dobře, ale trochu tlustý švy mají a sucháče dělaly na bříšku „prkno“
1ks fluffle
- hezká, ale hrozně obří zadek dělala a málo sála, co na tom, že byla hned suchá, navíc nám byla hnedle malá... tuto plenku bych označila jako EVOLUČNÍ CHYBU v látkování 😝
1ks konopka ellas house na patentky (S)
- super štíhlá plínka s dobrou savostí, jen jsme se z ní trochu opruzovali (kámoši se mi často smáli, jak to, že zrovna MOJE dítě má alergii na konopí 😅) – ale bylo to řešitelné separačkou nebo vkládačkou, takže dobrý
1ks haipa-daipa klasika
- koupili jsme ji v testovací sadě s gaťkama (flís) a snappkou a vkládačkou, a brzy prodali. Seděla sice dobře, ale ve srovnání s popo froté nebo bambusem byla dost jako struhadlo (bílá, nebělená je na tom líp...) výhodou je, jak se jádro skládá dovnitř, takže se plena dobře vypere a poměrně rychle uschne
2 ks bamboo extra natural – starý typ
- byly fajn, hodně savý, sice pomalu schnoucí, ale good venku jsme vydrželi se spícím dítětem a BE celý odpoledne bez přebalení – to nepíšu, abych vypadala jako socka matka, co nepřebaluje dítě, ale abych přiblížila, jak dobrý a savý ty bé-éčka jsou 😉😀
2 ks bamboo extra color – nový, patentkový
- super, akorát nám hodně brzy byla ta větší velikost na poslední patentek – tak skončily u ildika 🙂 ale sajou výborně, dobrá noční plína, nebýt těch babiideáckých tvrdých gum a toho, že ta plína je prostě některým dětem brzy malá – i když je to ta větší 😝
8 ks HHS - „hempky“ od baby idea
- jevily se jako super plínečky, moooc se mi líbily, takže jsem po vyzkoušení 2ks pak dokoupila ještě dalších 6ks, ale pak jednou koupila na zkl. dobré reference disanu a hempky šly z domu, maj totiž dost tvrdý gumy kolem nožiček, a to se mi nelíbilo (=otlačený dítě) ale na hubeňourech je to prý ok, a taky hezky sajou...
5 ks disana zavazovačky
- super, super, super plínečka – sice moc nenasaje, ale je to hebounký punčocháček, který pobere i nezadržitelně tekoucí vaječinu, dá se vycpat libovolným množstvím vkládaček nebo čč, takže super, a navíc to tak hezky a „retro“ vypadá 😉 a je onesize, což má taky výhody...
5 ks baby lucy flanelky – color 3v1
- moooc se mi líbilo, jak jsou barevný, a navíc štíhlejší než popo, sice poměrně dlouho schnou, ale výhodou je, že mají viskozové sací jádro, tak jsou „přírodnější“
4 ks baby lucy bambusky
- dobrý v tom, že nemaj savý jádro, takže mimču nedělaj velký balík mezi nožkama (pokud mu teda mamina nedá vkládačku 🙂) a jsou zmenšovatelný
2 ks kissaluvs kalhotkové
- naprosto super střih a tvar, krásně nám sedly, neomezovaly v pohybu, jsou dobře pružný a i hezký, s tou savostí je to ale malinko horší...
1 ks kissaluvs tvarovaná
- taky super pružná, saje víc než gatkové, i když na velký mimi už to není...
3 ks haipa-daipa pastelka
= dobře vyřešená plína tím, že má plochý švy, takže míň tlačí a nedělá balík kolem bříška a zad – navíc máme nebělené, takže i celkem měkké
4 ks koala – od popolini
- celkem dinosauří plína, odsouzená k vyhynutí (právem), už se nevyrábí, koupili jsme jedny z posledních exemplářů, je onesize, tlustá, takže pobere hodně, tvarovaná, zapíná se snappkou, jediný, co se jí nedá upřít, je, že byla super na bezplenkování – krásně se na ní vejde rozbalený ležící mimi, když je potřeba ho zvednout a nechcete riskovat, že vás podělá nebo tak..., tak ho zasnapkujete, nakojíte, poponesete, zas rozbalíte, necháte na koale, a když na ní něco udělá, tak vám ta plína neproteče, protože je tak tlustá a savá... 😉 ideální i na vožení dítěte „navostro“ třebas v kočáře v létě 😉
2 ks konopky ellas vel. M
- super, už už jsme je málem prodali, ale nakonec to nedopadlo, a dobře tak, protože po cca 15 vypráních z nich je fakt spolehlivá plína, která je i hezky štíhlá, nicméně dobře dovycpatelná. Co bych jim trochu vytkla jsou dost pevný a tvrdý gumky kolem nožiček – ta poskládaná konopná látka umí vyjet pěkný koleje do stehýnek, ale dá se to vychytat...
1 ks „hamburger“
- celkem ok, ale poměr savost:tloušťka nás zrovna nenadchl...
1 ks vv popolini
- máme jen jednu, ale máme ji moc rádi – ve chvíli, kdy dítě přestane kadit 15x denně, tak se hodí i tyhle rovné, hodně savé plíny 😉
10 ks LTZ čč
- jo, celkem ujdou, hlavně jsou to 80ky, takže můžem vázat novosklad, což se ujme zejména v létě bez gatí...
2 ks bamboo prefold
- nepřekonatelná rovná plína (saje žíznivě, objem minimální)
1 ks stuffable lite
- škoda slov – další EVOLUČNÍ CHYBA ve vývoji látkovek. Neskutečně a pořád protejkala, má divný zapínání i tvar a zas tak extra dobře nevypadá, jsou i hezčí a funkčnější plíny 😉

... rozšouply jsme se taky v AIO plenkách, a dobře jsme udělaly:

6 ks popolini komfort
- dobrý, sice mi přišly umělý, ale kupodivu hodně dobře dejchaj, jsou spolehlivý a mají výborný střih – úzký mezi nožkama – ideální pro děcka, co se učej lézt, protože tolik nevaděj, jako jiný plíny...
1 ks imse vimse
- super matroš, ale pro nás blbý střih. Velikostně nám má být ještě teď (M – 7-10kg), ale už nám tak 3 měsíce není, protože sucháče hrozně dřely stehýnka a leze nám z ní zadek 😝 mám chuť ji reklamovat – ale asi si ji nechám pro další bejby a začnu ji používat dřív... (ale nedoporučuju ji)
2 ks momýsky (MMT)
- jedna patentková, jedna sucháčová – jsou boží, boží, boží, sice celý umělohmotný, není na nich kouska bavlnky, ale sajou dobře, dítě je snáší v pohodě, jsou hezký, suchý ihned, a dokonce jednovelikostní, což je v podstatě zlevňuje na polovic. Na zmenšování promalý mimi mi přijdou lepší sucháčový, pro větší dítě patentkový, protože se nedaj tak lehce rozepnout. A jsou dovycpatelný, takže další plus navíc – moc doporučuju 😉
2 ks swaddlebees kapsovky (řadím je k aio, je to podobný)
- rychleji schnou, než aio, je u nich větší riziko protečení, ale jsou fajn, navíc mají vychytaný střih, takže se dají použít časem při nácviku na nočník jako učící kalhotky – což je taky „zlevňuje“

a svrchnáčky?
- popo pulky, hd flísáky, woolshorties, hd pulky, kikko pulky – to bylo, a už je prodáno...
- vlnáky zlatíčko – schováno na další bejby
- imse foxky – super nepřekonatelný PULky, měkký, nikde nedřou, spolehlivý, hezký 😉
- 2 ks natahovací vlnáky (dobrý na noc)
- 1 ks home-made vlnáky na léto – háčkovaný, francouzský styl, dřevěný knoflíčky, mám z nich radost – brzo budou v albíku 😉

vkládací plenky, který stojí za řeč:
bamboo hour – saje, je malá, úzká
swaddlebees konopná vkládačka – taktéž, navíc je hezky měkká a tvárná
ellas house dlouhá – hoodně saje, když je dost opraná
ellas s flísem – dobrá hlavně na malý mimi (suchý zadeček, minimální objem)

... a na co se chystáme?
- LIO's – vlnáky a plína „v jednom“, už se nemůžeme dočkat, až ten zázrak spatříme 😵
- lotties soft nebo tendy – ještě uvidíme (prý jsou dobrý)
- možná barevné vv, když si na nich ulítla i gedren... 😀 😉
- Starbunz AIO !!! 😵

tak, to je ve stručnosti vše 😀
(něco z arzenálu jsem fakt musela vynechat, protože by mě admini určitě za megadlouhej příspěvek vyloučili z diskuse 😀)
ještě někdy napíšu o tom, co jsme si nechali, a co už jsme prodali a proč...
a taky o tom, jakou výbavičku bych si pořizovala, teď – se současnejma zkušenostma na současným plenkovým trhu 😉

xaverov
27. únor 2008

Jo, Kyri, to jeste napis. My si vezmeme zatim dovolenou na to, abychom to mezitim vsechno docetly
😀, a urcite nejen ja budu rada, kdyz pak jeste napises, co by sis teda poridila ted s tvyma bohatyma zkusenostma
😉 Pak si vas holky tady vsechny vytisknu, udelam si dalsi seznam a vyrazim na nakupy 😉

mysinka
27. únor 2008

Teda, Kyri, koukám, že jestli tomu propadnu jako Ty, měla bych si pomalu shánět sponzora 😀 Nevíte o někom? 😀 😀 😀

kyri
27. únor 2008

mysi, přitom jsme pořád "v plusu", zatím nás to stále vychází levnějc, než kdybychom 2 roky balili do papírovek 😉

byyz
29. únor 2008

tak aby to tu neuslo, tak se taky přidám 🙂
takže co my používáme:
- obyč čč, nějaký noname ještě po nás, začínala jsem jen s nima, teď už dávám jen občas, když se mi zasteskne po novoskladu 😀
- vv tb barevný - super!!! jsou na nich málo vidět fleky 🙂 a nebarvily ani poprvý, hned jsem je prala s bílým prádlem
- pastelka - taky moje oblíbená, prej nevydrží až po nočník, tak jsem zvědavá, kdy z ní malá vyroste, jo a je měkčí než obyč HD
- obyč HD - taky fajn jako pastelka, ale tvrdší
- IV AIO - používám, když sem líná, myslím, že velikostně nesedí, už je taktak a to má bejt do 8 kil (malá má 5)
- IV biofroté - moje první kalhotkovka, celkově mám froté ráda, takže taky jedna z oblíbenějších plín
- flanelka BL 3v1 - plína na parádu, když nechci dávat vrchňáky a nepotřebuju aby moc nasála
- bamboo extra - tuhle plínu zachraňuje jen to, že nasaje víc než ostatní, jinak bych se jí brzo zbavila, je hrozně tuhá a nepoddajná a ve skutečnosti po víc vypráních už vůbec nevypadá tak hezky jak na fotce 😅
- kushies 2v1 - sice od 4 kilo, ale dávala jsem od 3 a taky se to sneslo, na novorozence není potřeba vycpávat a neproteče, teď už bych ji vycpávat musela, ale nedělám to, takže dávám svrchňáky
- IV flanel - bohužel nejde sepnout snapkou, ale naučila sem se ji instalovat i bez snapky, používám, když můžu každou chvíli přebalovat
- popolini froté - trochu neforemná, ale dost měkká, na malým dítěti vypadá divně
- kisaluvs - taky nic extra savýho, ale hodí se, zajímavej materiál (nevíte někdo co to je?)
- fluffle - krásně měkoučká 😵 rychle schne a dobře vypadá
- mummys touch AIO - "parádní" plína, rychle schne a není obří ani na malým miminu, takže si neumím představit, že vydrží vážně až po nočník 😅

svrchňáky máme jen PUL
na začátku BM, ale byly moc úzký v pase (máme břichatý mimčo)
teď IV soft a organic - naprostá spokojenost

aniska
2. bře 2008

Tak teraz my, to co pouzivame je velice easy
80cc
3 vlnacky od Popoliny
k tomu 15 frote vloziek Popoliny na prechadzky- inak prebalujem po kazdom curani, takze separacka+ 1 cc+ vrchne vlnacky nam stacia

no a potom mam kadeco, co nepouzivam, a asi ani uz nebudem, navykli sme si na sposob hore, ale mam to asi skor pre paradu- HHS, biofrote One size bla bla, take tie frajerinky k doktorke- cc s potlacou a tak

kyri, tak potom urco napis, co z toho nepouzitelneho som si kupila 😀

aniska
2. bře 2008

jo, zabudla som dodat k tomu co pouzivame urcite patria separacne vlozky