Látkové pleny plus jednorázovky

merja
15. únor 2012

Ahoj, chtěla bych ještě poradit, zvažuji pořídit i látkové pleny + jednorázovky ( na cesty k rodině ). Jaký počet kusů bych si měla pořídit pro malé mimino a jak dál dokupovat..Děťáko se má narodit v srpnu a pak bude období zimy 🙂 Jak by jste doporučili užití - přes den látkové a na noc raději jednorázovky, kvůli možnému buzení? Chěla bych takové ty pleny - obdelníčky jak se dávají do kalhotek a na plenu ještě " papír" . Může se dávat plena i do sušičky? A kolik vlastně čeho koupit - kalhotky + látkové pleny ? Jakou značku by jste doporučili a jaký druh materiálu ( bavlna, ... )? V TV bylo něco o "pampolini" nebo jak se to jmenuje 😀
Děkuji 😉

eicul82
17. únor 2012

@marky27 díky a jednorázovky...taky průměr je asi kolik,nevíš...

marky27
17. únor 2012

@eicul82 tak spočítáno to nemám, ale prý tak kolem 20tisíc. Látková výbava vyjde zhruba kolem 8-11tis. (no když tak na to koukám, tak těch 15-20tis. ušetřených nevychází - taky to nebyl můj výpočet, jen jsem to kdesi vyčetla, je to o něco méně, ale i tak je to slušná částka).

ciernavila
17. únor 2012

tak tie 2 v jednom som mala len zopar, je pravda ze to uz vyjde drahsie, ako PUL su dobre Haipa Daipa, Imse Vimse a Popolini, ostatne sa mi nejak neosvedcili /Thirsites, G mini, Bambino Mio/
Separacky som vyhadzovala do wc. Neprala som ich. Od pol roka nepouzivam separacky, bobek vytrasiem do wc. Kto chce tabulku kde sa porovnavaju jendorazovky latkovymi a je tam vypocitana aj spotreba energie tak je to tu: http://www.mamaja.cz/clanky/8-mytu-o-latkovych-...
Daniel nema zadok v mokre ani sa nikdy nezaparil. Denne prebalujem aj 8 krat /vadi mu najmansie vlhko, hned hlasi ak ma cvrknute/, ked bol novorodenec tak to bolo nonstop skoro. Tym padom sa nepari v plaste a dakom chemickom geli dlhu dobu.

chlebenka
18. únor 2012

@eicul82 Nás vyšla cca na 6 tisíc, což si myslím že jde 😉

katka888
18. únor 2012

@eicul82
u nas, ak beriem jednorazoky v akcii, tak za cca 2 roky za akciove mine mamina priblizne 900 eur, za vybavu len z AIO plienok / cca 24 ks / minie cca 500 eur a pranie bez prasku za dva roky no viac ako 150 by nemalo , to je proovnanie akciovych jdnorazoviek a tej drahsej latkovej vybavy
mna vy sla latkova vybava do 400 eur pri 2 detoch... / do 300 pri jednom a ked sa narodilo druhe, tak som co to dokupila, kedze som ich latkovala spolu 6 mesiacov, teraz latkujem len ondrika a ma plienok aj na tyzden 😀 /
ak ale na den pouzias zdedene socik stvorce /čč plienky / a k tomu 3 rchne, na noc mas nejake 4-6 nohavickove a na ne jedny vlnaiciky, tak ta vybava moze byt aj do 150 eur a ak najdrahsi jednorazovky / niektorym detom lacne vadia na pokozku , alebo nedostatocne saju a pod / tak je to aj 1200 eur za jednorazovky na 2 roky .......takze uspoa od 0 az do 800 eur podla toho co porovnavas 😀

ale lakovanie vie byt aj mania, kedy uz dokupujes plienky podla vzorov a farieb ku obleceniu ... uz ko modny doplnok a tam neusetris.... ja sa teraz tesim rpe ondrika na tuto plienku , ak by viki este plienky nosila, zase by som brala pre nu tu farebnu:

reruna
18. únor 2012

Někdo tu radil pokakanou separačku spláhnout do WC, tak pozor, některé se nesmí splachovat - např. Canpol babies, ucpávají odpady!

eicul82
18. únor 2012

@chlebenka Látkové?

novi
18. únor 2012

@ptjj já ti nevím, na ven používám papírovky a ikdyž to zabalím tak to stejně v tom koši smrdí tak vždy tu jednu plenu za den co použiju papírovou tak okamžitě odnáším do popelnice, když chceš aby ti ta separačka nesmrděla tak jí naber jako hovínko od pejska...do pitlíku a zauzlovat 🙂

chlebenka
18. únor 2012

@eicul82 jo jo látkové 😉

cervena_vila
20. únor 2012

Teď jsem k látkovkám na dovolenou kupovala jednorázovky - eko plenky z rossmanna a jsou fajn, lepší než eko z dm. Důvody byly praktické -věděla jsem, kam jedu a že to tam neusuším.