Látkové pleny pro novorozence. Jaké jsou nejlepší?

barica
13. srp 2009

Vim, ze o latkovych plenach se vede dlouhosahla diskuse, ale na muj vkus uz je to moc slozita diskuse pro uplneho novacka a jde spise o diskusï mezi uzivatelkami latkovych plen u vetsich deti, o novorozencich se tam toho moc nedozvim a kdyz, tak jsem uplne mimo ze znacek, zkratek apod...
Muzu tedy poprosit psat ty, ktere maji zkusenosti s latkovanim u novorozencu a poradit, jak na to? Jaky druh plinek je nejlepsi, jaky druh kalhotek k tomu pouzivat, latkovat i v noci, nebo kombinovat s jednorazovkami? Jsou nejaka uskali, kterych se mam vyvarovat?
Myslela jsem, ze nejlepsi je pouzit separacku, vicevrstvou plenu a na ni pul kalhotky. Pak jsem ale nekde cetla, ze vv plenky jsou na novorozence objemne, protekaji apod., ze je lepsi pouzit ctvercovou na novosklad? Co to znamena, pouziva se jen jedna cc plena, nebo vice? Uplne nejlepsi by bylo, napsat mi nejaky zakladni navod a co nakoupit🙂... Samozrejme me zajimaji i zkusenosti co se znacek tyce, ale pak prosim nepsat ve zkratkach🙂 a prip. i ktere internetove obchody jsou pro koupi plenek nejlepsi? Diky moc...

zlilly
4. led 2011

@beruskanula no skladame draka, ale vubec se mi to nelibi. novosklad se daleko lip skladal, pripadalo me ze i lip drzel. ten drak je takovej jakejsi celej na draka. hlavne proto, ze se mi vsechny cc vytahaly na obdelniky. a to prosim i plenky renomovanych znamych znacek. v tom novoskladu se to ztratilo, ale ten drak se z obdelnika dela blbe, je nasikmo.

rosslyn
22. led 2011

Holky, jaké PUL svrchňáčky byste doporučilina mini mimi? Mám koupeny thirsties. Chtěla bych pořídit ještě nějaké...A nevím moc, které 😒

katchi
22. led 2011

@rosslyn ahoj, dobre jsou Bambino Mio.

beruskanula
22. led 2011

🙂 davala sem to do latkovek, davam to i sem 🙂 ... budu prodavat popolinky rainbow smetanova barva(3ks) a pak taky aio kapsovku totsbots v barve modre, oranzove a fialkove 🙂

jo pak taky jeste itti bitti SIO vel. s v barve zlute(2ks) a velikost m v barve zelene(1ks)....

plinky minimalne pouzivane

blka
22. led 2011

@rosslyn Já jsem měla také thirsties a pak ještě od baby lucy. Ty jsou teda dost igelitové, ale nikdy nic nepustily, byla jsem s nima moc spokojená.

andelka
22. led 2011

@rosslyn já měla Thirsties a Imse vimse soft a organic a se všema jsem byla spokojená, kupovala jsem pak ty samé větší číslo.

barborkach
24. led 2011

ahojte zienky, ja som tiez rozhodnuta pre latkovky a ako kazda spravna prvorodicka v tom mam pekelny chaos 😀 😀 ale to neni podstatne, nieco uz kupim 😉 a budeme dokupovat co sa nam bude hodit a pacit. skor sa vas chcem opytat, neikdy ste niektora neobjednavali plienky bez ebay?? videla som tam podla fotiek uplne tieto iste ako sa predavaju u nas v obchodoch, ale za stvrtinove ceny vcetne posty...co vy na to, nemate skusenost?? ja by som to objednala aj hned, ale troska sa bojim ci to bude rovnaka kvalita...co vy nato?

rosslyn
24. led 2011

@andelka a můžu se zeptat ohledně těch IV soft a organic - jak na tom byly ty suché zipy. Spousta holek na ně nadává, že mimčo škrábaly a hlavně, že se utrhly a tak...že si tam pak musely našít nové z galanterky...

andelka
24. led 2011

@rosslyn no, on je ten střih takový, že když začne dítě sedět nebo lozit, tak se ten zip na bříško přetočí a ty malé sucháče můžou poškrábat. Ale mně Dany ještě moc neleze a sám nesedí, takže já je mám pořád, už třetí velikost. A než se bude víc hýbat aby to začalo vadit, tak budem muset kupovat zas větší a to asi vezmu jiný střih, asi zase thirsties, a pak nějaké patentkové, i proto aby si to neuměl rozepnout sám. Jinak IV sucháče drží jak helvítská víra 🙂 Určitě se netrhají. Mám podobný střih Kikko, jako záložní a ty zipy jsou o něčem úplně jiném, oproti Imse fakt.

ameliejulliette
27. led 2011

Ahojte, prosím o radu, čím nejlépe vycpat zavazovací Disany? Jen čč nebo třeba vv? A jaké PUL sedí už od začátku dobře na kalhotkové plenky? (Mám takovou všehochuť kalhotovek, Baby Lucy, Baby Idea, Imse Vimse, Popolini, Tots Bots, Cuddle Buns, Anavy - a zatím mám koupené PUL Baby Lucy XS, Tots Bots vel.1 a rostoucí Bambinex.) Děkuji za tipy 🙂

janca.k
27. led 2011

@rosslyn náhodou jsem narazila na vaši diskuzi, tak jenom taky přidávám poznatek z vlastního látkování...PUL máme vyzkoušený Bambino mio, jsou naprosto vynikající na čtvercovky a nebo Imse Vimse, mají oboje po stranách gumičky, takže nám nikdy nic neuteklo 😀 myslím, že jsi to byla ty, kdo psal, že chce kombinovat jednorázovky a látkovky, taky to tak máme, syn mi totiž praticky od měsíce prospal kolikrát i celou noc a látkovky ať jsem je vycpala jakkoliv, tak pročúral, tudíž my na noc a na delší prochajdy máme jednorázovky a na doma látkovky, teď už používáme jenom AIO je to praktičtější, ale záleží jak mimčo kaká,my jsme na UM, takže kadíme tak jednou denně, což se dá.Takže holky hodně zdaru 😵

bubbly
3. únor 2011

Ahojte,mozna uz to tady nekdo psal. Kolik tedy plenek a kalhotek do zakladni vybavicky? A mate nekdo zkusenosti z nejakou konkretni znackou? Ja budu pravdepodobne kupovat pres net, podotykam ze ziju v UK, tady je toho tolik ze se v tom nevyznam. Diky

ivuska.h
3. únor 2011

@bubbly Pokud chceš používat kalhotkové plenky, tak cca 24 kusů + troje svrchní.

bubbly
3. únor 2011

@ivuska.h diky 24 to jde. Ono asi zalezi jak casto budu prat, kazde web stranky pisou neco jineho 😒 Jinak teda nevim kde v byte budu susit, hlavne v zime 🙂

ivuska.h
3. únor 2011

@bubbly Ano, záleží na frekvenci praní a době schnutí. Tato kalkulace počítá s práním obden a schnutím jeden den. Sušit můžeš na sušáku u topení, přímo na topení, na žebříkovém topení v koupelně... Nebo samozřejmě v sušičce.

karolinka7
28. kvě 2011

AHOJIK POMUZE MI NEKDO NAUCIT NOVOSKLAD?POKUD TU NEKDO JE☹((

karol84
28. kvě 2011

@karolinka7 tady je postup: http://www.branakdetem.cz/clanek/skladani-plen-...
já dávám kvůli vývoji kyčlí ještě 1 poskládanou plenku nebo větší vkládačku dovnitř

mmiirrkkaa
5. led 2012

@rosslyn Mně na novoše dobře seděly Baby Lucy XS

rammar
24. črc 2012

ahoj maminky, co takhle obnovit diskuzíi!konečně jsem narazila na něco pro prvorodičky a novorozeňátka, škoda jen, že až po tom, co jsem si nakoupila celou základní výbavu 😕 koukám, že teda pro čerstvýho prcka využiju hlavně ty čtvercovky, to jsem ráda, ty hodlám využívat co nejvíc, hlavně asi kvůli rychlýmu schnutí a taky ceně, že, co si budeme nalhávat. Takže doporučujete kalhotovky spíš na většího prťouska nebo na noc?to jsem ráda, že to vím,že novorozeňátko hlavně hodně kaká,takže tam jsou ty čtvercovky asi na místě. Mám i 6 kapsovek,myslíte,že je vhodný v případě potřeby a nedostatku svrchňáčků (čistých a suchých) nahradit je tou kapsovkou? Ta by mohla vydržet dlouho i na většího prcka, jen jestli nebude protíkat, dost maminek si kapsovky moc nechválí, že protíkají kolem nožiček,tak nevím..

helulela
24. črc 2012

@rammar ahoj 🙂 Kalhotovky jsou fajn i u novošků, třeba na vycházku nebo k doktorovi, abys tam nemusela motat novosklad. Na noc se taky dají použít. Vyzkoušíš, uvidíš a určitě pro ně využití najdeš 😉 Já měla první dítě na začátku jen v kalhotovkách, u druhého jsem dávala na doma novosklad. Teď už mám takový ustálený systém - na ven a na noc kalhotovky, doma bmb vv. Kapsovky obecně jsou výborné, variabilní plíny. Když ti dojdou svrchňáčky, můžeš vzít prázdnou kapsovku a použít ji místo nich. Mrkla jsem ti do alba. Ty tvoje kapsovky neznám, dávám osvědčené BG. A mimochodem tvoje vlastní výtvory jsou moc pěkné, jsi dobrá 🙂

madlisek
24. črc 2012

@rammar Na začátku jsem hodně často používala kapsovky jako svrchňáky, občas se mi totiž normálních svrchňáků nedostávalo, takže to určitě jde 🙂 A jinak jsem je dávala klasicky vycpané buď na ven nebo k doktorce. Mně kapsovky vyhovují velice, stejně jako @helulela mám skvělou zkušenost s Bum Genius 🙂

rammar
26. črc 2012

ještě dotázek,začínám pomalu předepírat látkový pleny jak bavlněný tak bambusový (čtvercovky) v mýdlovém slizu, který jsem si vyrobila, ale když k nim čichnu, žádnou vůni necítím, spíš mi ty pleny dokonce smrdí, čím to může být? 😨

zlilly
26. črc 2012

@rammar že nevoní není nic divnýho. sliz není nijak parfemovanej, to spíš prací prášky mají parfemace nadbytek. smrdět by ale nemělly, mě se to nestává. zamysli se, jestli fakt objektivně smrdí, nebo jestli jen čekáš že budou vonět stejně jako z prášku, protože to fakt nebudou. jinak ocet do máchání.

helulela
26. črc 2012

@rammar nebude to třeba tím, že jsi zvyklá na voňavé prádlo z klasického prášku a teď bez té vůně ti jakoby smrdí?

helulela
26. črc 2012

@zlilly 🙂

rammar
27. črc 2012

@zlilly
@helulela
jo, holky tak to je možný, jsem zvyklá na vůni z bonuxu a to je fakt vůně, takže možná je to prostě jen ta látka, co mi nevoní, holt mám nějaký fajnový nos 😀 každopádně plínám určitě nevadí, že nebudou vonět 🙂

janinek
27. črc 2012

@rammar Mne po prvnim vyprani spinavych take prislo, ze smrdi, ale ono je to spis to, ze 'nevoni', jak jsme zvykle.

krmv
11. led 2013
picasso
18. led 2013

Ahoj, hlásím se další nadšenkyně pro látkování. už nakupuje a tahle diskuze mi moc pomohla se v tom vyznat. jen pár dotazů. Máte někdo zkušenosti s rostoucími kalhotkami sweet monkey pul? A je nutné skládat plenu do novoskladu? Si pamatuji u brášky, že se to jen poskládalo do obdélníku a bylo 🙂

neftys75
20. led 2013

Taky se připojuji s díky za tuto diskuzi!! Velmi užitečné rady do začátku 🙂