Látkové pleny pro novorozence. Jaké jsou nejlepší?

barica
13. srp 2009

Vim, ze o latkovych plenach se vede dlouhosahla diskuse, ale na muj vkus uz je to moc slozita diskuse pro uplneho novacka a jde spise o diskusï mezi uzivatelkami latkovych plen u vetsich deti, o novorozencich se tam toho moc nedozvim a kdyz, tak jsem uplne mimo ze znacek, zkratek apod...
Muzu tedy poprosit psat ty, ktere maji zkusenosti s latkovanim u novorozencu a poradit, jak na to? Jaky druh plinek je nejlepsi, jaky druh kalhotek k tomu pouzivat, latkovat i v noci, nebo kombinovat s jednorazovkami? Jsou nejaka uskali, kterych se mam vyvarovat?
Myslela jsem, ze nejlepsi je pouzit separacku, vicevrstvou plenu a na ni pul kalhotky. Pak jsem ale nekde cetla, ze vv plenky jsou na novorozence objemne, protekaji apod., ze je lepsi pouzit ctvercovou na novosklad? Co to znamena, pouziva se jen jedna cc plena, nebo vice? Uplne nejlepsi by bylo, napsat mi nejaky zakladni navod a co nakoupit🙂... Samozrejme me zajimaji i zkusenosti co se znacek tyce, ale pak prosim nepsat ve zkratkach🙂 a prip. i ktere internetove obchody jsou pro koupi plenek nejlepsi? Diky moc...

xdany
25. dub 2014

@summerca Mám pár poděděných a ty jsou ze sušičky krásný, ty nový jsou varhánkový...

petulamickova
25. dub 2014

@trybita jé supr jsi zlatá🙂 mrknu na to🙂 pěkný den

summerca
25. dub 2014

@xdany Tak to mám radost ☹ A používáš i ty varhánkové na novosklad? Mně to kvůli tomu přijde jako docela malý čtverec, ale jsem zatím teoretik a výbavu teprve připravuju...to by mi udělalo čáru přes rozpočet, mám do začátku nejvíc právě čč...

xdany
25. dub 2014

@summerca Novosklad nepoužívám, zkoušela jsem to podle několika návodů a prostě jsem na to nepřišla 😅 čč používám na přebalováku jako podložky a na přikrytí (takže je jedno, jestli jsou varhánkový). Ale vícevrstvý používám normálně s varhánkama...jo, ale přijde mi, že savost čč bude mizivá...teda to moje dítě čůrá velkoobjemově...

summerca
25. dub 2014

Díky moc za zkušenost 🙂 Najde se tu ještě někdo se sušičkou a čč plenkami?

vesele_pleny
26. dub 2014

Já mám sušičku a plenky jsou z ní všechny úžasné. Čtverce mám libštátské.

summerca
27. dub 2014

A na jaký program je sušíš?

katyxq
2. kvě 2014

Chcete začít látkovat, ale nevyznáte se v typech plen, nevíte, kolik čeho koupit, jak plenky skladovat a prát, bojíte se, že do toho miminko nezamotáte? Pak vás zveme do skupiny Látkovácí poradna https://www.modrykonik.cz/group/6358/detail/

marketa11112
3. srp 2014

ahoj maminky, mam i pro novorozence nakoupene kalhotkove plenky - bavlnu a bambus, a par krasnych aio plenek. je tu někdo , kdo to také takto pouzival? bylyjste pripadne spokojene a mimco také? stále se mi nechce do novoskladu -- pripada mi to jako mooooc práce ( vim, ze budete psat, ze není 🙂)) ) a hlavne bych to asi nedokazala naucit manžela. s kalhotkama to snad zvladne . prcek se mi narodi koncem února, tak doufam, ze jaro prijde brzy a suseni bude hracka. no, ještě premlouvam manžela na susicku --- nejen kvůli mimcu a plenkam, ale mame maly domeček a místo asi nenajdeme. ale suseni pradla přes zimu v koupelne me také stve. museli jsme poridit vysousec a zapinam ho pak přes noc --- jinak by bylo doma moc vlhko.

zilinkaz
6. srp 2014

Ahoj můj tip je:

http://www.mamaja.cz/latkove-pleny/

Původně jsem nechtěla látkové vůbec používat, říkala jsem si že je to ztráta času a zbytečně namáhavé. Doma mě vyloženě přemluvili, ať vyzkouším...a teď už bych jednorázovky papírové nechtěla🙂

zilinkaz
6. srp 2014

@zilinkaz ...A to podotýkám že jinak jsem docela ,,lenošná mamka" kojit se mi nechtělo, nejsem zastánce kolem dítka neustále běhat atd..ale do látkových plen jsem nakonec šla!:P

vesele_pleny
9. srp 2014

Nově jsme vložili látkové plenky pro novorozence Petit Lulu... Pokud byste uvažovali o nich, popř.měli jiný dotaz k látkovým plenkám, klidně pište, ráda poradím...🙂

bamboolik
9. srp 2014

@marketa11112 Ahoj, také jsem měla u prvního dítěte nakoupenou výbavu z kalhotkovek - dvouvelikostní. A upřímně, kdybych měla začít látkovat se čtverci, odradilo by mě to. Díky tomu, že mi kamarádka doporučila moderní látkovky jsem do toho šla. Skládaní jsem se bála. Čtverce jsem občas dávala na rovno na kratší časové intervaly u staršího dítka ale u miminka jen ty kalhotkovky.

filipatereza
9. srp 2014

@bamboolik Já látkuju skoro jen se čtverci... Mně by zase asi odradila velká počáteční investice...🙂 každý jsme jiný...🙂 Kalhotovky dokupuju postupně...🙂

bamboolik
10. srp 2014

@filipatereza Kdyby mi na výbavičku nepřispěli tchánovci tak bych taky musela přemýšlet jinak 😀 Byla jsem moc ráda, že se jim ta myšlenka zalíbila a hned se angažovali.

25ka
17. srp 2014

težko ríct ktere su nejlepsi protoze kazdemu miminku vyhovuju ine. mi sme napr mali látkove pleny značky pop-in a vyhovoali nam super, v tej latkovej plenke su akoby dve vlozky a tie pohlcuju vsšetko pak uz jen kalhotky na suchy zips a po bokoch mali gumicku cize nic neuniklo.posielam odkaz aspon pre predstavu ake su to plenky pop -in [url= http://www.mamaja.cz/latkove-pleny/4/]látkové pleny[/url] maju tam rozny vyber plienok aj separacky su tam proste vše co ktomu potrebujes. (ježiš az ted som si všimla ze to je stara diskuze ale tak snad aj ja niekomu pomozem)

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nest
9. zář 2014

Včera jsme zkoušeli prvně látkovat (malá má 5 dní) a musím uznat, že jsem měla zbytečný obavy 🙂 Z jednovelikostních nám sedly jedině GaGa's plenky, jak si je i chválí @elisska2. Musím říct, že jsou parádní 🙂 Na ostatní si budeme asi muset počkat, malá má 2,9 kg 😉 Jinak dávám novosklad a svrchňáčky a taky jsme spokojený. Dnes pokračujeme. Látkování zdar 🙂

erza1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
folwik
15. zář 2014

Holky, Gaga pleny jsou obyčejné plenky z číny, které mají jen "certifikát". Pokud vám vyhovují, dají se sehnat jedna za 130,- (mnohy i levněji) objednáním přímo z číny (aliexpress, ebay). Neplatí se poštovné a je to naprosto identická plenka. 😉 Sami je používáme už 9 měsíců.

bamboolik
16. zář 2014

@elisska2
@erza1 Ještě bych dodala, že látkování jen s AIO plenami, což ty Gaga jsou má své mouchy a většina maminek dává přednost jinému systému a AIO plenky má jen na kratší intervaly. Je potřeba do nich pak dávat savější vkládačku. Vaječina u miminek by mohla protékat bokem, takže většinou je lepší dávat savou vrstvu zvlášť a na ni svrchní kalhotky, což je jistota, že nic nebude na oblečení.

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nest
22. zář 2014

@folwik Kamarádka má z ebay a přešla na gaga, identický rozhodně nejsou, snad jen v těch vzorech a to může bejt asi matoucí 😉 Gumičky jsou super vynález, nic nepustí 😀

@bamboolik oni nemaj jen AIO, mám i jejich svrchňáky a společně s PL nám zatím vyhuvují nejvíc. Počítám, že se to bude ještě hodně měnit, ale zatím mě neopustil názor, že látkování je suprový 🙂

@erza1
@elisska2 Zatím jsem nepotřebovala ani větší oblečení ani extendor, vejdou se pod vše 😉

vercik83
8. říj 2014

Holky, od kdyjste zacali latkovat? Ja chtela puvodne od prichodu z porodnice,ale sotva lezu a ani si nedokazu sednout...

xdany
8. říj 2014

@vercik83 Ke konci šestinedělí naplno, a to hlavně na "nátlak" tatínka, že když už jsem do toho ty peníze vrazila, tak abych tu výbavu teda použila...ale do třech měsíců, pokud synátor řval hodně během dne, tak jsem dávala jednorázovky, protože jsem na látkovky neměla mentální kapacitu... 😅

nest
9. říj 2014

@vercik83 Hned po příchodu, ale byla jsem fit. U prvního to byl pravý opak a taky jsem nebyla schpná vůbec ničeho. Hlavně žádný stres, na vše je čas 🙂

annaanicka12
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vesele_pleny
25. říj 2014

@vercik83 My začali s první dcerou na konci šestinedělí a šlo hlavně o to, překonat strach... Pak šlo vše perfektně... Od 20 měsíců bez plen. Synka mám na látkovkách od přichodu z porodnice...🙂

jbzirafa
26. říj 2014

budu opakovat asi jiné komentáře - pokud nevíte čím látkovat, žačít se čtvercovkami - já jich mmá asi 60 značku nevím, jsou staršího data - rychle schnou, jsou multifunkční, nejlevnější, když se látkování nedaří tak se využijí jinak a moc ten pokus nestojí.. složené na novorozenecký sklad (já s tím ze začátku bojovala když jsem dítě zabalila než jsem zapnula svrchňáky tas se prcek rozhrabal, ale jde to) do nich separačku (vyhovovaly mi canpol balies, anička, ale asi se už nedělají, ted mam jiné) na ně svrchní kalhotky dle vkusu, pul zátěr spolehlivý. (mé oblíbené jsou popoliny - perfektně sedí díky suchým zipům a pasují na všemožné plenky). ano, čtvercovky žehlit alespoň ze začátku, jsou i měkčí.
později jsem přešla na jiné pleny, doporučuju od různých značek pořídit jeden dva kusy třeba použité a zjistit, co vyhovuje. mám AIO plenky, vícevrstvé, kalhotkové, střídám podle chuti, na noc mám savější. látkování je zábava.
a ještě k čtvercovkám - starší jsou lepší, pokud najdete třeba ještě po sobě - kvalitní a budou měkké a savé.

roko666
11. lis 2014

Prosím o radu...Uvažuji že začnu používat látkové plenky,chtěla bych se vás zeptat jestli máte skušenost s plenkama na této stránce...http://moderni-latkove-pleny.cz/
chtěla bych používat plenky vše v jednom...zajímaji mě vaše názory....děkuju...