• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny versus papírové jednorázovky

22. listopadu 2012 
Jsem příznivcem a uživatelem látkovek, upřímně už si neumím představit, že bych svoje dítě balila jinak. Chtěla bych, aby tohle bylo místo, kdy každá mamina napíše svoje pro i proti. Třeba se nám látkařkám podaří přesvědčit nějakou papírovou maminu :slight_smile: .
3. čer 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
...smarjajozef...tady se to zase zhada :grinning: :grinning: :grinning: ...davam papirovky, bo jsem kuze lina a pohodlna...latkovky by mne asi bavily, ale uz na to kaslu....do roka (nebo snad i driv? :sweat_smile: ) bude dite bez plen, takze asi tak (ctvrte neplanujeme :wink: ).
3. čer 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobrá připomínka, já to sem plácla, protože jsem narazila v diskuzi o papírovkách na nějaký nesmysl o fekálních bakteriích, takže doufám, že tady do téhle diskuze zapojíme široké masy a něčeho se demokraticky dobereme, ne? :slight_smile: 4 taky neplánujeme ale jeden nikdy neví
3. čer 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maart,neboj,my latkarky jsme vicemene bezkonfliktni typy!!! :grinning:
K tematu-ja taky jedu latku,ale bez muceni se priznam,ze na delsi vylety prdnu jednorazovku,bo me irituje predstava tahani ditete v kocaru (Ergu),tasky s jeho proprietama a jeste navic batohu s plinama.Na to jsem tez kuze lina :grinning: .Nicmene me snad slechti,ze pouzivame EKO jednorazovky a fakt jen na dovcu ci celodenni vylety.
3. čer 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
....Maki :grinning: ....dyk jo, my papirandy taky...
3. čer 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ijo - tak já si to představit i umím, ale nějak se mi ty pro jednorázovky nechtělo chodit do drogerky, nebo kde se to prodává :slight_smile:), látkovky mi pošťačka přinesla pěkně až pod nos :slight_smile:)
Po pravdě :slight_smile:, u první holky jsem papírovky používala, ale jelikož to bylo hádě hubené, všecky jí protékaly a když se mi navíc i po n-té oprudila, naštvala jsem se a hupsla na látkovky.
No a u druhé dcerky jsem pomalu nepotřebovala ani ty látkovky, bo mě chytlo bkm (bez nich by mi ale bylo ouvej :grinning: :grinning: )
3. čer 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já mám teď třetí, je nám deset měsíců, napíšeš mi nějaký dobrý odkaz na BKM? Docela mě to zajímá a fakt to funguje???
3. čer 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ijo - ale jo, funguje, sice děcka mívají občas "výpadky", ale u mé mladší to fungovalo docela hodně. Diskuze je třeba tady na MK
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=74057&vGroupOffset=0
na první straně najdeš odkazy na další stránky
3. čer 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
s výpadky počítám :slight_smile:, občas nestíhají ani ty dvě starší, zvláště když musí důležitě něco vybordelařit doma
3. čer 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ijo, tohle téma už tu bylo a byla z toho akorát taková hádka a zavřelo se :wink:
3. čer 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha, no to tu nebyla já :slight_smile: hádka nebude, určitě jsme všechny o pár měsíců starší a máme víc zkušenostíí, takže se s nima.
3. čer 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je to zamčené téma :wink:

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=84471&vGroupOffset=80

a jinak já jedu látku, jednak mě to baví, přijde mi to přirozenější a s dnešníma možnostma a nabídkou trhu je to brnkačka a zábava ( ale taky dobrá díra na peníze :wink: :grinning:) :wink: ty ostatní aspekty - eko, zdravotní atd. jsou příjemnej bonus :wink: se straším jedeme i eko papírovky, v látce byl od půl roku, mladší je má od narození, měl zatím papírovku jednou jedinkrát :wink:
3. čer 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mám strach,že se to tu zhádá... :frowning2:
my jsme měli papírovky u obou dětí a u druhýho jsem objevila látkovky až v 10 měsících.Líbí se mi víc z mnoha důvodů-materiály.množství odpadu,variabilita a s trochou snahy na tom snad i ušetřím :grinning:
Příští mimi chci mít jen v látce,tak snad to tak opravdu i bude...
peru na 60 a suším na zahradě a jásám nad každou novou měkounkou plínečkou :wink: :grinning: A už mám po zábavě,jelikož jsme již odplenili....
3. čer 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
neboj, u třetího si to užiješ od začátku :slight_smile: já peru na 40 i na šedesát a jeeen velmi zřídka hodím 90, většinou když je sluníčko abych se zbavila všech fleků. Holky nebojte, nikdo se hádat nebude
3. čer 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si nedovedu představit látkovky. Pořád někde brouzdáme, tak mě vidina tahání plen, které bych pak vozila zpátky domu, vůbec neláká. ani mě neláká věčné praní. :slight_smile:
3. čer 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacko, vcelku je to o zvyk, začala jsem látkovkama jen na doma, že se mi nechtělo tahat je s sebou a pak to nějak přišlo samo a teď by mě nenapadlo vzít si papírový, někdy teda dáme, když to třeba špatně nadimenzuju a nemám nic vhodného na ven suchého, ale to fakt málokdy
3. čer 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já teď balím na tu dovču a mám fakt dilema z toho, že budu mít výbavu půl napůl. Beru cca 6 látkovek a 10 papírovek. Kacka.va - my brouzdáme furt taky a nevidím velký rozdíl jestli hodím do batohu jednu látkovou AIO nebo papír
3. čer 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
půl na půl. Doma používám látkovky, je mi líto pořád vyhazovat použitý pleny a stejně peru "bílou" pračku obden... ale na ven i na cestování jedině papírovky, taky si neumím představit tahat pytel počůranejch plenek... Mimochodem, fakt by mě zajímalo, jak to dělají látkařky s dovolenou? Když jedete někam na týden, 14 dnů, berete taky látkový? A jak je perete?
3. čer 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pattie já jezdím často na týden k našim a kvůli úspoře zavazadel beru občas jen noční plíny a peru je v ruce a je to v pohodě. Nejsou teda nikdy pokaděný.
3. čer 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já když jdu ven, tak předtím přebalím, hodím náhradní AIO dolů do tašky kočáru nebo batohu a když je potřeba,vyměním. Počůranou stočenou hodím zas do kočáru či batohu, nemám s tím žádný problém a ani to neobtěžuje
3. čer 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak bych to udělala při dovolený někde v hotelu na 14 dní, to netuším, jezdíme akorát k příbuzným do SR a tam je pračka. Na konci srpna jedu do hotelu, ale na 3 dny, takže látka jede taky :wink: základem je mít dostatek plínek, aby to na tu dobu vydrželo, případně vzít čč přeprat :wink:
3. čer 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já jich beru jen pár, počítám se sluníčkem a horkmou vodou, co můžu zkazit? Nic
3. čer 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj starší synek byl odchován na papírovkách a mladší do dvou měsíců také, pak jsem náhodou přešla na látku a jsem moc spokojená. Malý v látce pěkně větrá, zahojily se mu třísla, neuvěřitelně je měl spařený. Na noc ale ještě dávám papírovky, protože mi vstává až kolem 4 hod, to nepřebaluji, až když vstává v 6 hod. Na noc jsem se látku neodvážila dát, jelikož nám přes den dýl jak 2 hod nevydrží, pročůrá jí.

U staršího synka jsem na noc přešla na látku taky a to mu je 2,5 roku! Jsem moc spokojená, protože si v noci konečně uvědomuje, že se mu chce čůrat. Když se počůrá, tak ho to aspoň vzbudí, v papírovce v tom byl až do rána a nějaký noční čůrání mu bylo šumafuk.
3. čer 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
somíku, to je skvělý. Třeba Bamboo extra je dobrá látkovka na noc, ale i přes den vydrží určitě déle než dvě hodiny. Já mám teď spotřebu cca 4 látkovky na den (7 - 20 hodin) a BE na noc
3. čer 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ijo, díky za radu, bamboo extra pro malého ještě nemám, musím dokoupit :slight_smile: . Nejvíc používám čč, pokud jsme doma, to přebaluji každou hodinu, jelikož se mu v mokru vůbec nelíbí a hodně to dává najevo, pokaždé vím, kdy je mokrý. Dávám taky jen jednu, dvě jsou u nás zatím zbytečné, v té jedné má aspoň i víc pohybu.
3. čer 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem měla staršího v látce do půl roku a pak jsem nadšeně přešla na papírovky. Jenže tehdy jsem používala čč a hnusný gumový svrchňáky. Teď se mě v těhu kamarádka ptala, jestli půjdu do látky. V první chvíli jsem na ni koukala jak kdyby spadla z višně. Proč bych si na sebe měla plést takový bič, když papírovky jsou tak jednoduché... Každopádně zvědavost mi nedala a začala jsem se o moderní látkovky zajímat a než jsem porodila, tak jsem měla doma už slušnou látkovou výbavu :sunglasses: . Není to vůbec dřina a hlavně to sledování nových trendů je dobrá vášeň :grinning: . Papírovky sem tam na cestu vyžijem, ale čím dál tím míň. Přiznám, že mi v nich dítě smrdí, skoro pokaždé se v nich oprudí. A hlavně mě odradilo, že jsem na žádných papírovkách nemohla najít složení :confounded:
4. čer 2009 v 00:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
somik: já začla v 18m :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a už jsme teda převážně jen v látce :stuck_out_tongue_closed_eyes: akorát, když vím, že jdeme někam na dlouhou dobu a budu muset přebalit, tak beru jednorázovky...taky nějak nevím s tím skladováním plínek počuraných :confused: na dovču bych asi taky látku nebrala...ale jinak je to super :dizzy_face: a kdybych měla nááááhodou někdy ještě druhé dítě..tak bych látkovala od začátku..ale asi i střídala s jednorázovkama :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak látka nám taky vydrží max. 3h, někdy i méně..ale mám noční P´tit bamboo s p´tit vkládačkou a ještě v tom prefold z Iti Biti, a vydrží fakt 12h v pohodě.. :wink:

mě na jednorázovkách nebavilo už přebalování po xy měsících, přiznám se, že měl plínku na sobě klidně i 6h :pensive: ale s látkou se vždycky těšim, už abych přebalovala :grinning: a taky mi ty jednorázovky fakt děsně smrdí, odjakživa..ale nezatracuju je..ted je poměr látky k jednorázovkám asi 80:20 :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak o eko mi moc nejde, tohle jde nějak kolem mě, nebyl to pro mě důvod, proč začít látkovat :wink:
4. čer 2009 v 08:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sis, fakt v 18 mesicich?..no ze bych si prece jenom jeste nejakou tu mekouckou ruzovou plinu (ci dve....tri :sweat_smile: ) poridila? Hmm, docela by me lakalo to vyzkouset.
4. čer 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
maart: záleží, jak ty to osobně vidíš s dovedností na nočník nebo záchod..u nás teda zatím prd prd příjem, ani omylem :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale kdyby už na nočník chodil, tak na látku asi už prdim :wink:
4. čer 2009 v 08:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
...tak my taky ani omylem, bude jako brachove...pleny vidim fakt jeste na dlouho :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . V nocniku bydli panenka :grinning: .
4. čer 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja se na tu latku asi taky nakonec vyprdnu, ale asi kdybych se pred narozenim prdolky o to vic zajimala, tak by me to nalakalo.
4. čer 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 15
Tvůj příspěvek