Látkové pleny versus papírové jednorázovky

ijo
3. čer 2009

Jsem příznivcem a uživatelem látkovek, upřímně už si neumím představit, že bych svoje dítě balila jinak. Chtěla bych, aby tohle bylo místo, kdy každá mamina napíše svoje pro i proti. Třeba se nám látkařkám podaří přesvědčit nějakou papírovou maminu 🙂 .

meleri
19. čer 2009

jo tak můj malý to taky nesnesl, až později, a to to musím pořád fakt pořád měnit tak max. co dvě hodky v jedné vydrží..jinak hned červený zadek...a v noci to taky nehrozí..
v Huggies se mu zadek neprudí ale zas mě štve ten odpad a taky že je to bůhví jaké svinstvo..

jde o to vlhko. v látkovkách je furt ve vlhku a jeho kůže to nesnáší, kdežto ten papír je suchý.. tak proto je to tak u nas..

ijo
autor
19. čer 2009

to tě tedy obdivuji za tu výdrž a tleskám, takových je málo

meleri
19. čer 2009

když už to stálo tolik prachů tak to musím využít 😀 . ale když přebaluju co dvě hoďky tak je to v pohodě..a mě to baví...a teď s těma vlŇáčkama je to lepší..SOS poraďte jak s tím Ulrichem? namočím na čtyři hoďky, nechám proschnout, a hov..o. teda za dva dny to prosakuje zas.. 😠 mám tu kůru..už to na stopro nekoupím.

ijo
autor
19. čer 2009

tyjo, to nevím, ale holky budou vědět. Já používám lanolín z lékárny ADEPS LANAE za 50 korun a funguje skvěle, ale počítám, že to bude to samé. Převařím vodu, přeliju přes lžičku lanolínu, nechám rozpustit, naleju do kýble, stříknu trochu dětského šamponu a doleju teplou vodou. Má to mléčnou barvu. Nechám pár hodin a za dva měsíce to opakuji 🙂 jaký máš vlňáky??

matilko
19. čer 2009

meleri, na ulricha sa tu holky dosť v poslednej dobe sťažovali, tak vydrž, oni ti k tomu čosi napíšu, ja používam disanu

schnek
19. čer 2009

meleri, to já s M. taky, mokrá plínka neexistuje, pořád měním, ale daří se BKM, tak to taky hodně dělá svoje 😉

meleri
19. čer 2009

ijo,

děkuju! ještě si zapamatovat tu značku...právě schnek mi psala jak to dělá ale jaksi sem to zapomněla...

mám taky disanu..jsou super, že se nemusí navlíkat jsou na suchý zips. a druhé mám natahovací..

matilko jo je to naprd ten zatrolený ulrich...

BKM se přiznám bych asi nevěděla jak na to...hlavně mi to přijde že je to trochu trápení..ani bych ho nedokázala tak v klubíčku držet..ale jste dobří že vám to jde!
ale jak bude sedět, aspon koupím nočník a uvidím reakci..

schnek
19. čer 2009

meleri, ono je to naopak, to není trápení, ale pro to dítě je to úleva 😉 ono nechce vylučovat pod sebe 😉

meleri
19. čer 2009

jo já tomu věřím ale fakt sem to už dřív chtěla zkusit a prostě ta poloha doklubíčka, tak to sem nikdy nedokázala..
kdyby to už šlo jak bude sedkat..jak si sedne tak už ho nebudu muset do toho klubíčka dávat..

schnek
19. čer 2009

meleri, doporučuju knížku bez plenky 😉

meleri
19. čer 2009

dík! no jak budu v česku tak omrknu..hele ten Koncept kontinua nebo jak se to menuje bych si ráda přečetla....našla sem pěknou knížku Spíme s dítětem. ale ten Koncept se dá sehnat v česku? tady v našem městě ho nemají. a dál se mi jezdit nechce.

schnek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
matilko
19. čer 2009

ku knižkám som sa na bráne dostala aj ja 😀 a už tam mám 5vyhliadnutých!

meleri
19. čer 2009

krásné stránky! děkuju vám holky za ten odkaz.
😵

ijo
autor
19. čer 2009

meleri, já taky BKM nepoužívala a ani bych to neřekla že to dělám ale malá špatně kakala, takže to samo vyplynulo. Dnes poznám, že to na ni jde, tak jí čapnu jako se holčičky drží když čurají a kaká do záchodu, už několik měsíců. Nevím jestli je to správně, ale nám to takhle vyhovuje a nemáme pokaděné pleny, ty naše krááásné 🙂

lenkicka
19. čer 2009

meleri: Koncept jsem četla...super...a Bez plenky už mám taky objednáno z Brány 😀
u nás vlastně BKM taky tak nějak vyplynulo...babi pořád, že ho bude dávat na nočník...nějak se mi nelíbila představa, že mimi, které ještě moc dobře nesedí bude sedět na nočníku a já ho nějak budu podpírat...pak jsem se koukla na číňák....máš ho mezi nohama a mimi se o Tebe opírá zády...a čurká a kaká...fakt super...než mi došel, běhala jsem taky na záchod jako Ijo a taky nebyl problém...jak začal tlačit už jsme běželi a po cestě svlíkali...ale číňák pohoda...nikam neběhám 😀 😀 😀
čůrání zatím odchytávám jen po spaní 😅 ...ale snad se to časem zlepší...Ijo má pravdu...škoda si zaneřádit krásné plíny hovínkama 😀 😀 😀
a určitě má BKM ještě jednu výhodu...brzy bez plín...kolem mě má většina dítek plíny do 3 let 😠 ...s větou přece ho nebudu nutit...to nějak vyplyne...a když mají jít do školky, tak to najednou jde 😅

ijo
autor
19. čer 2009

no jasně, máš pravdu leni, to se teď často říká že se dítě nemá nutit, ale BKM je něco jiného. Já nevím, jestli má ještě teď cenu číňák kupovat nebo už máme zkoušet normoš nočňajs

meleri
19. čer 2009

holky a jak to prostě poznáte že bude čůrat ??? já teda poznám prd, to fakt nejde! a když kadí tak začne tlačit a zrudne a už je pozdě..navíc on skoro do ted kadil tak co pět dní..:( ted je to každý den ale takový bobeček suchý tak mi to nevadí šup s tím do záchoda...akorát ted jak sou vedra tak ho nechávám často bez plínek na ručníku..počůrá nevadi! 😀

schnek
19. čer 2009

meleri,s O. jsem začala tak ve vašem věku, to už jsem taky poznala kulový, to bylo čistě náhodný a šlo spíš o vysazování na nočník (ale bez nějaký křeče 😉 ), nelituju, ve 2 letech je v plenách jenom na noc a na cesty, pěšky ven už taky plíny nemá. s M. to jde úplně samo, on prostě čeká, zakňourá a já už vím a on ví, že když počká, než ho svleču, tak bude moct do nočníku a nebude si čůrat pod sebe 😉

ijo
autor
19. čer 2009

čůrání tedy tak nepoznám

dendisa
19. čer 2009

nevím, třeba LInda už je přes den taky bez plínky, chodí si na nočník už tak dva měsíce sama. Nikdo ji nic neučil, jenom jsem ji tam kdysi párkrát posadila a ona to tam pustila. A od té doby byl nočník pořád v předsíni přístupný. Zpočátku chodila jen, když měla holou dupku - vadilo jí, že jí to teče po nohách a mohla by uklouznout na mokré podlaze (což se jí stalo několikrát). Teď hlásí, i když je oblečená.
BKM jsem neprovozovala.

MMch, když jí dávám plínku, nechce "velikou" - bavlněnou, ale "bakanou" - jednorázovku. Děti by kupovaly hnusky 😀

ijo
autor
19. čer 2009

to je tedy výchova 🙂

lenkicka
19. čer 2009

meleri...to nepoznám 😀 ...jen hned jak se probudí šup s ním na nočník...aspoň něco 😀

schnek: tos mě uklidnila...u dalšího půjdu do BKM taky hned po porodu 😀

dendisa
19. čer 2009

kaju se, panenku zásadně balíme do bavlněných, ale když ty jednorázovky mají zvířátka a matka fičí jenom na čtvercovkách záhadných barev 😉. Na další obměníme arzenál a koupíme něco veselejšího a modernějšího, no.

ijo
autor
19. čer 2009

kup moje milované CuddleBuns, tam je vzorů habakuk.

schnek
19. čer 2009

nedělám to kvůli odplenění, dělám BKM proto, že si myslím, že je to pro moje dítě (děti) to nejlepší, co můžu. K tomu se pak přidají ty výhpdy jako málo spotřebovaných plínek, málo pokaděných plínek, někdy dřívější odplenění atp. U nás je to i proto, že M, je prostě citlivej a prudí se, tohle mu dělá dobře, takže i po zdravotní stránce.

dendisa
19. čer 2009

jasně 😉. Linda v plínce byla taky minimálně, já to prostě utírala ze země.

lenkicka
19. čer 2009

schnek: souhlasím s Tebou. Nějak jsem si to po přečtení Konceptu kontinua nedokázala představit...ale když jsem to začala studoval na Koníkovi, tak mi to zas tak složité nepřišlo...i to látkování...
A to, že brzy bez plenek mi přišlo taky super...mimo jiné...asi proto, co vidím okolo sebe 😀

dagina
20. čer 2009

Ahojky, jen bych chtěla reagovat na Lenkicka na předchozí straně - můj manžel předpokládám "vyrostl" na látkovkách, a s plodností má sakra problém (Lucinku máme počatou jen díky mudrům), a takových chlapů, kteří mají problém je opravdu dost 😖.

Jinak před látkařkama smekám, jste šikulky. 😉

sisi.v
20. čer 2009

co napsala dagina je pravda, celá současná generace ve východní Evropě vyrostla na plenách látkových, v západní na jednorázovkách, ale statistika neplodnosti, resp. horší plodnosti, je v celé Evropě téměř stejná.