Látkové pleny versus papírové jednorázovky

ijo
3. čer 2009

Jsem příznivcem a uživatelem látkovek, upřímně už si neumím představit, že bych svoje dítě balila jinak. Chtěla bych, aby tohle bylo místo, kdy každá mamina napíše svoje pro i proti. Třeba se nám látkařkám podaří přesvědčit nějakou papírovou maminu 🙂 .

meleri
5. čer 2009

to asi znamena ze jsou jako z plyse se mi zda...par tech plin takovych mam, sou to itti bitti a sou pekne..ale naspod pod tim plysem je to taky PUL. takze nejlepsi jsou stejne ty vlnene..podle me..

meleri
5. čer 2009

jo jeste jednu vec jsem chtela jeste rict... 🙂 ze jedna vec me na tech latkovach prece jen trochu stve a to jsou ty umele svrchni kalhotky z toho PUL.nakonec si rikam ze to vyjde podobne s tou prodysnosti jako ty papiraky...at vyrobce tvrdi ze jsou prodysne atd tak tomu moc neverim, spis jsem ted pro ty vlnene kalhotky; ale s tim ted taky trochu bojuju...

no a uz prestavam psat protoze to uz prehanim! 😀

angetha
5. čer 2009

Jo vlna je vlna, ale PULky mám hlavně na novorozeňátko 🙂 od M už mám vlněné

benjik
5. čer 2009

holky a zvládne i manuálně mín zručný člověk jako já vlňáky uplést?

johanda
6. čer 2009

meleri - čau ostravačko🙂
ad novorozeně a látkovky - já si dovolím nesouhlasit, na mrně mi přišly látkovky naprosto ideální - i když furt kadilo a spalo. Já zkusila i papírovky, ale kakanec se na nich takňák roztekl a nevsákl (kvůli tomu polypropylenu), kdežto látkovka tekutinu pěkně nasála a nahoře zůstala jen pevná frakce 🙂. Mimino jsem měla rozhodně míň poblemcané všude možně v látce. Ovšem - pokud nešlo kakání do nočníku, přebalila jsem po každém pokadění (i ve spánku), nějak jsem neměla odvahu v tomo děcko nechat, ať už šlo o papír nebo látku.

lenkicka
6. čer 2009

ahoj holky...jsem kombinace látkovek a eko Alan.. 😀
když byl menší začali jsme Pamperskama (novorozenecké). Pak jsem přešli na dvojky a vícevrstevné látkovky se svrchníma kalhotkama...ale mám malého cíťu...tak sotva si cvrknul hned byl nevrlý...a cvrnkal často, od 3. měsíce přikrmuju a pije čaj na lepší kakání...tak jsem přešla na Alany...sice někdy protekly a hovínka až za ušima 😀 ...ale zas jsem nepřebalovala každou chvilku. Teď už má 6 měsíců...hovínka jsou tvrdá...tak si říkám, že se zas vrátím k látkovkám...aspoň se dřív naučí na nočník...doufám 😀 😀 😀
A jak čtu asi si pořídím svrchní vlňáčky...fakt neprotečou??? 😕

raady
6. čer 2009

lenkicko, fakt neprotečnou 😉 Jsou prima, taky jsem k nim chovala ze začátku nedůvěru, ale teď je mám ráda. I když je kombinuju s PUL kalhotkama.
A látkovky a novoušek... souhlasím s johandou. První mimi jsem měla na papírovkách, Barunku od narození v látkovkách. Opravdu novorozenecký sklad chytne hodně 😉

raady
6. čer 2009

benjik, já jsem "nezručný" člověk co se pletení týče. Proto jsem si objednala vlňáčky od šikovných mamin na MMB a jsem s nimi spokojená. 🙂

johanda
6. čer 2009

raady - já dávala zavazovačku s čč a opravdu nikdy mi vaječina nevytekla ven. A to jsem kolikrát ani nedala svrchňáky, jen vlněný obdelním proti vlhkosti 🙂

khamoro
6. čer 2009

My dáváme vv a zapínáme na snapku a taky mi to ještě neproteklo. Teda, abych nekecala, tak dvakrát se trošku mázly PULky na lemu u nožiček. Ale malej zatím kajdí snad při každém kojení. A v papírovkách už teda byla 2x nehoda až na oblečení.
A vlňáčky jsou super, budu přiobjednávat, abychom mohli střídat a nechat proschnout. Máme totiž docela silnýho učůránka 😉

lenkicka
7. čer 2009

ahoj khamoro, jak dáváš vv na snapku??? Taky jsem je používala, když byl menší a teď se k ním zas vracím. Složila jsem je přes sebe a jen vložila do PULek. Párkrát to taky odnesl lem u nožiček... 😀

makinka.1
7. čer 2009

Musim souhlasit s tim,ze kdyz je ridsi stolice v papirovce,je zapraseny komplet vsechno,dite i obleceni.Je to na srchu.V latce se to vsakne a jak pise Johanda,na pline zustene jen to pevny.
My latkujeme asi od dvou tydnu,nez jsem se srovnala z porodu,mela jsem balik Pampersek a byla jsem rada,ze jsme ho vypotrebovali a uz jsem zadny nekoupila.K tyhle znacce mam tak nejak odpor,prijde mi,ze strasne smrdej i kdyz jsou jen pocurany.Ted latkujeme porad,jen na delsi cesty pouzivam Moltexky. 😉

hupcza
7. čer 2009

holky, mám dotaz ...látkujeme asi od 10dne, co je ondří na světě ... látkujeme obvykle i mimo domov ..ale zatím jezdíme jen na cca půldenní výlety
ale za měsíc se chystáme na dovču .... jak to řešíte?
s jednorázovkama mám přesně tu zkušenost, co popisujete ... až na záda - takže někde na výletě mimo domov to musí být radost až na kost 🙂
takže ty nechci ...
ale jet někam na týden s látkovkama ...no jednak si nejsem jistá, že by mi výbava stačila, jednak by toho bylo dost hodně ...no a hlavně, co s těma podělanýma ....
jak to řešíte?

lenkicka
7. čer 2009

khamoro, díky...nastudováno 😀

jana.sun
8. čer 2009

Kubinkov - díky za odkaz. na Bráně je to ted nové, tak se to neukázalo, ale myslím, že to mělo být toto:
http://www.branakdetem.cz/bitti-d-lish-snap-in-...
????
no, do těch už jsem dávno zamilovaná, jen je ještě nemáme doma 😅

akorát ty, co jste si objednávali z Austrálie, ty na bráně nemají - nemáte někdo odkaz, prosím???? 😵

pampers Newborn - fůůůůůůůůůj, my po narození používali Bela happy - když už papírovky, tak tyto!

Ted jak jedem napůl, tak dávám papírovky bud Huggies nebo Pampers active baby a spíš bych teda byla pro ty Pampersky 😔

ale látkovky samo vedouuuuuuuu!!! 🙂

benjik
8. čer 2009

jůů ty nový stránky na bráně jsou ted krásný.to se jim povedlo

kubinkov
8. čer 2009

jana: to jsou ony a jim podobné 😅 Láska k nim je nakažlivá asi jako neštovice 😨
http://www.babybeehinds.com.au/store/pc/Magic-A...
To jsou ty australské. 😅

jana.sun
8. čer 2009

kubin - já nemůžu ani zajít do brány - potřebuju koupit separačky a nechci je objednávat přes net a platit poštovné, když to tu mám po Brně zadara - ale se bojím, že tam utratím majlant 😅 když člověk ty plínky ještě vidí "naživo" a sáhne si na ně!!!!! to se fakt těžko odolává 😕

děkuji moc za odkazy 🙂

kubinkov
9. čer 2009

jana. To naprosto chápu. 😀 😀 😀

jannanatys
11. čer 2009

no tak ja si latkovky nedokažu ani trochu představit!!!to prani sušeni žehleni atd.!!jednou jsem to zkusila a hruza musela jsem přebalovat co hodinu nebo dvě a s hadrou na vylet???no to určitě nikdy tahat batoh počuranych plin???fakt ne!!!a ani bych to neměla kde v zimě sušit mam elektr.topeni a už tak musim vozit pradlo sušit k babičce!!!a ještě pliny k tomu???ne děkuji!papirovy super!!!ale vidim že je tu převaha hader jako bylo před 150 lety!!! 😀 😀 😀 😀

olbramka
11. čer 2009

teda, tak tuhle diskuzi jsem sice celou nečetla, ale na poslední příspěvek mi to nedá nereagovat. janno, proč myslíš, že se přebaluje každou hodinu? a proč žehlení a návrat do minulosti? kdybys o těch plenkách něco věděla, asi bys takhle nereagovala. jsou i plíny, ve kterejch prcek vydrží dlouho, aniž by byl v mokru. pokud teda kadí při každým kojení, musíš přebalovat i v papírovce, nebo se snad pletu? a většina plen se fakt nežehlí.
Pokud je problém se sušením, chápu... ale rozhodně to není návrat zpět, spíš krok vpřed.
ale nechci se tu nějak hádat, nebo tak něco... soráč

lusinta
11. čer 2009

Jani- nežehlíme!!!bléé..žehlení nesnáším!
jediná práce-každé tři dny vyhodit kýbl látkových plen (místo papírových jít vyhodit do popelnice) do pračky. Pak pověsit,což je záležitost 3minut a hotovo.přebaluju stejně jako bych dávala jednorázovky-po 3až 4hodinách.hlavně právě venku,kdy dávám dobře savé plenky.
záleží totiž na typu plen a materiálu. S některýma (bambusové) je přebalování opravdu stejně čast jako v jendorázovce..
respektive nepočítám to,když se jendorázovka přebalí 3x za den,to je podle mě strašně nehygienické!!!a trapné...

látkování super!!! 😀 😀 😀

angetha
11. čer 2009

Přebalovat jen třikrát za den? 😅 😅 😝

kubinkov
11. čer 2009

Jannanatys: O jakýh hadrech to mluvíš? Látkovky jsou opravdu dnes něco jiného než látkové čtverce. A na výlet jedině s " hadrou" jako jsou tyto: http://www.cuddlebunsdiapers.com/products.htm a jim podobné. Reprezentovat se musí. Papírovka není žádná paráda. 😔 😔 😅

khamoro
11. čer 2009

Já teda žehlim 😝 , i když žehlení taky nesnášim, ale ty vv mě vyloženě baví (AIO a alhotovky samosebou nežehlim). Teď tady mám zase plný koš žehlení, ale plína tam není ani jedna, ty už jsem si požehlila předevčírem. To do, čeh se mi nechce, jsou hadříky a povlečení 😒

johanda
11. čer 2009

Na obranu mamek s jednorázovkami -neznám žádnou, která by přebalovala jen 3x za den. To je fakt humus...ale 4x za den je už docela standard.
Jana- já používala obojí a musím říct, že látkovky to vyhrály. U první dcery jsem s nimi bojovala a dávala je hlavně protože malá nesnášela absorbční gely v jednorázovkách, žádný velký výběr plín nebyl a občas to byl fakt opruz. U druhé dcery to byla jiná 😀 😵 . Takových krásných plíneček a kalhotek 😀 , některé způsobem použití naprosto totožné s jednorázovkami - tedy nasadím, zapnu sucháč a jedem. Plin jsem měla hromadu, vždycky byly nějaké suché, nemusela jsem čekat, až mi na topení nějaká uschne. 🙂 a děcko mělo zadek jako z alabastru.
Co se týká přebalování - doma jsem klidně přebalovala při každém učůrnutí (i kvůli bkm) a užívala jsem si to já i dcera.
Samozřejmě, ně pro každého jsou látkovky vhodné. Některé děti se v nich opruzují - ovšem to bývá většinou vinou nevhodně zvoleného pracího prášku, někteří rodiče nemají prostor a látkování by pro mě bylo příliš náročné což je i tvůj případ, ne? Je pochopitelné, že pokud máš problém se sušením prádla, nechceš si komplikovat život látkovkami, stejně jako já nebudu komlikovat život sobě i mým dětem, tím, že je nechám prudit se v papírovkách a produkovat haldy odpadu. Je to věc volby.

kubinkov
11. čer 2009

Já měla pro první dvě holky před mnoha lety látkové čtverce, protože nic jiného nebylo a papírovky na full time pro nás byly moc drahé. a teď jsem si myslela, že si to užiju s papírovkama, ale po 9 měsících jsem to vzdala a máme látku, a to ne kvůli ceně, ale protože to tahání jednorázovek domů a pak zase do popelnice, mě fakt obtěžovalo víc, než dvakrát týdně vyprat pračku látkovek.

jannanatys
11. čer 2009

každyho nazor!!!vy jste pro hardy ja pro papir na tom neni nic zvlaštniho 😝 jedinou nevyhodou papirovych je ta ekologie jinak nic!!!a když jsem je chvilku měla tak jsem je aji vyvařovala a hlavně žehlila!!!ale je vas tu převaha tak vam to tu nebudu trhat!!at si každy nosi co chce!

johanda
11. čer 2009

Jana - vždyť o to jde, ať si každý nosí, co chce - a napíše sem , proč se tak rozhodl...bez zbytečné agrese. 😉