Látkové pleny versus papírové jednorázovky

ijo
3. čer 2009

Jsem příznivcem a uživatelem látkovek, upřímně už si neumím představit, že bych svoje dítě balila jinak. Chtěla bych, aby tohle bylo místo, kdy každá mamina napíše svoje pro i proti. Třeba se nám látkařkám podaří přesvědčit nějakou papírovou maminu 🙂 .

lusinta
17. čer 2009

a taky záleží na konrkténím člověku.znám majitele zdravé výživy,kteří to dělaj vyloženě pro prachy a sami tak nežijí a naopka jsou lidi, kteří to dělají s láskou, snaží se lidme ukázat trochu jiný směr..
stejně tak v této oblasti...
může to někdo dělat pro prachy (ale u plínek fakt těžko 😉 ) a naopak jsou lidé, kteří tím žijí a dělají to s láskou...a vydělané peníze zase vkládají třeba do osvěty či vyrobení nového produktu, akcí apod.

Domaporody,neočkování a látkování bych taky neházela do jednoho pytle🙂🙂 ačkoliv já sama rodila doma,neočkuji a látkuji🙂🙂
ale to,že většina lidí odsuzuje aniž by měli info souhlasí..až na pár výjimek🙂

schnek
17. čer 2009

lus, já taky píšu o výrobci, nikoli o prodejci 😉 o vašich maržích ses tu zmiňovala víckrát 😉 přijde mi fakt jenom na kšeft, že plína stojí 700,- 😝 o to, kde je ušitá, mi ani nejde, zas takovej ekolog nejsem, abych řešila, jesli je z číny nebo z čr (ačkoli radši podpořím domácího výrobce - ne pro eko, ale že podporuju něco domácího).

kubinkov
17. čer 2009

Tak s výrobou v Číně mě to pěkně štve, to radši nebudu mít víc BBH mešavek. Nepátrala jsem po tom dopředu a trochu mě to mrzelo. A plína za 700,- není jen na kšeft? 😝 😝 😝 Ať už mají prodejci jakkoli malou marži. ☹

ijo
autor
17. čer 2009

Holky, já tu ještě musím osvětlit, jak jsem to s očko a porody doma a látkovkami myslela.
Měla jsem nedávno třídní sraz a jeden spolužák čeká mimi (jeho žena 🙂) a budou rodit doma. Všechny holky se do něj pustily jak je to strašný, nezodpovědný a co všechno se stane a málem by mu to přály.
Ani jedna z nich nikdy nehledala aktivně info o této možnosti, stejně jako o očkování - bere se to jako fakt a dělá to tak 95% lidí. Tak jsem to myslela.
V žádném případě si nemyslím, že papírové mamky jsou neinformované, ale drtivá většina z těch co znám jinou než papírovou alternativu nikdy nezkusila a ani nad tím neuvažovala. Protože nehledala informace a látkovky zná jen čč.
Co se týká výrobců v Číně - já hodně cestovala a pracovala i ve firmě která tam má fabriku. Je tam jiný svět a nepředstavitelný život, proto vůbec nevěřím na ekofabriky v komunistický zemi. Pleny vyrobené v Číně nemám.

lusinta
17. čer 2009

no tak že stojí 700,- to jsem se nekoukala 😲 to je fakt brutus 😀
no jo,levely už fungují asi i v plínkách🙂 některý jsou holt už luxus a jsou určený pro látkový šílence....
tam s tím asi výrobce rovnou počítá a ty prachy si na to nasadí...protože "šílenci" si ji koupí i za tolik...

a ještě k těm výrobcům- asi se taky nedají ale odsuzovat všeichni,protože 1.jsou firmy,který vyrábí fair trade a tam je jasný,že zboží bdue dražší a ne proto,že by měl výrobce tolik peněz
2. nevíme,na co ty prachy potom jdou
a jak je samotná výroba drahá či jaký je použitý materiál...
někdy to může být přehnané,ale někdy i ta cena odpovídá (mylsím nemá na tom výrobce tolik peněz)

ijo
autor
18. čer 2009

Já souhlasím s lus. Jak jsou třeba drahé ty látky jako konopí a bambus a kolik vrstev v jedné pleně je, navíc to musí být velmi kvalitní látka, aby to vydrželo časté praní. Plus se musí zaplatit, balení, přepravce, lokální prodejce - tak si myslím, že ty ceny jsou v pohodě

lenkicka
18. čer 2009

jj souhlasím, že na první pohled to vypadá jako pěkné pálky...ale "nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci"...a když jsem se podívala, kolik jednorázovek jsem už spotřebovala (a ta cena už se mi nevrátí)...kolik kousků plín já už mohla mít... aaach 😵
Je potřeba si určitě to spočítat...pokud člověk ví, že u jedno prcka nezůstane, tak není co řešit...cena klesá na polovinu...a i když už další člověk neplánuje a pěkně se o plenačky stará, tak je zas může prodat dál...a zas se mu cena podstatně sníží... 😀

haló, látkařky - maminky chlapečků...to abychom ty naše caparty až vyrostou posílaly do sperma banky, ať lidstvo nevymře 😀 😀 😀

ijo
autor
18. čer 2009

to teda jo, ať maj ty naše holky jistotu, že chlapi budou funkční. Do čeho budou balit naše děti??
h

lenkicka
18. čer 2009

ijo, dobrá otázka... 😀 a třeba už pak přirozený porod a nošení v šátku bude taky samozřejmostí a "normálností"

ijo
autor
18. čer 2009

no v Nizozemí, Anglii a všude možně to tak je. Nikomu není divné když se matka rozhodne rodit doma, tady aby člověk podepsal, že dobrovolně zabíjí sebe a své dítě, bohužel

lenkicka
18. čer 2009

jj...jedna věc je pochopitelná...gynekologové jsou většinou chlapi...a když slyší ženskou "řvát" bolestí, tak ji chtějí pomoci a ulehčit (aspoň to vidím doma..MM sice není gyndař, ale nesnese, když mě něco bolí 🙂 )...a tak začnou zasahovat...a už to jede...a pak si "vzdělaná" rodička vzdychne...ještě že tam byl doktor a zachránil mi dítě ☹

hold tady se ještě nepochopilo, že porod je přirozená věc...ale u tom je tady jiné téma 😀 😀 😀

ale je fajn, že jsou tady i ještě těhulky, které to zajímá a které si vyberou i vzdálenější porodnici, jen aby si splnily svou " přirozenou" představu 😀

schnek
18. čer 2009

já bych to neviděla na pomoc od bolesti... dokud se mm na doktora-porodníka nezahleděl a neprocedil mezi zuby asi 20. žádost o nějakej oblbovák, moc se mu do toho nechtělo... zato na rupnutí vody i přes můj protest byl kadet 😝

jannanatys
19. čer 2009

tak jsem taky zkusila tento tyden latkovat a to jen jednou a hned jsem to ukončila!!mala se hned oprudila a když se pokakala tak měla celej zadek červenej a strašně to pachlo že jsem raději plinku vyhodila a už nikdy vic!!!zkusila jsem to protože to tu hodně chvalite a ja teda neeeeeeeeeeee!zlaty papirovky 😀 😀 😀

schnek
19. čer 2009

jananatys, a čemu připisuješ tu opruzeninu? tý plínce? nebo kakanci?

schnek
19. čer 2009

a taky v čem plínky pereš? citlivější děti můžou reagovat na komerční prací prostředek 😉

jannanatys
19. čer 2009

myslim že se to jmenuje batole ten prašek 🙂 a prala jsem je na 80

sabuse1
19. čer 2009

jannanatys: může to být reakce na prášek, nevzdávej to🙂 zkoušela si dávat máchaní navíc? A jakou si zkoušela plenu? Může to být i reakce na druh látky třeba...nám třeba vadí papírové separačky, jakmile jí dám je malá celá opruzená a bez ní má krásně čistý zadeček tak jestli si dávala separačku může být chyba i tam...

schnek
19. čer 2009

no a čemu to tedy přičítáš? tu oprozeninu myslím 😉 mmch, jak konkrétně jsi látku použila? tedy co a co přes 😉 to bytole by mělo být ok... já tedy peru v mýdle a ještě navíc máchám 😉

schnek
19. čer 2009

jé, já píšu jak zvíře... 😅

schnek
19. čer 2009

no, to vlastně jsem 😀

ijo
autor
19. čer 2009

malá neměla ani jednou zadeček červený a to jsme vyzkoušeli fakt dost druhů plen. Pokud by se oprudila hned poprvé po látce, buď bylo špatně vymáchané prádlo nebo nebyla hned přebalená po kakání. Těžko by měla takovou reakci na bavlnu nebo bambus

schnek
19. čer 2009

ijo, hele, M. až teď, co fakt hodně větrám, BKM a opravdu hlídám pečlivě každej počůr, mizí to oprůďo, a to peru v mýdle, dávám navíc máchání a žehlím. Takže některý děti jsou prostě citlivější. Ale zase musím říct, že ty opruzeniny začaly použitím papírovky - jedné jediné co kdy M. měl. A pak se to táhlo a ještě zhoršovalo Medvidkem... a jsou děti, který látku nesnesou, takže takhle bych hned nesoudila 😉

jannanatys
19. čer 2009

jee tak jakou značku plenek to fakt netušim ☹ ale vim že to bylo kupovane v pompu 🙂 když dam papirovku tak nic 😀

schnek
19. čer 2009

já nemyslela značku, ale čtvercovku, nebo tvarovanou plínku, materiál (frote, falnel, tetra,...) a cos dala přes? a taky jak dlouho jí malá měla, jak moc byla počůraná, jestli to, co tvoří nepropustnou vrstvu, bylo prodyšný (pořád se prodávají kalhotky, který jsou z igelitu, ne z PUL a ty kůžičku dusí) atd. 😉 ono to látkování není věda, ale přeci jenom to není prdnout plínu a za čas x přebalovat 😉

lenkicka
19. čer 2009

janna. taky myslím, že to bude hovňouskama...ale tím určitě nechci říci, že jsi špatná mamča 😀 😀

všimla jsem si, že když je ve vv a má PUL kalhotky na těsno, tak tam už není žádný volný místo mezi plínou a tělíčkem. Když má Alany, tak ho tam má fúru 😀 ...ale přestože měl včera tohle látkové balení a bylo dost teplo...večer kůžička nádherná...když jsem používala Pampersky...nebyl sice opruzený, ale samá potnička...a je fakt, že když ho babi nechala pokaděnýho v Alaně, tak se mu červený flek pod pytlíkem objevil... 😠 ...hold nějak to nevychytla do číňáku...kadil totiž mimo plán 😀 😀 😀

ijo
autor
19. čer 2009

ale já přece schneku nesoudím, jen myslím že reakce na bavlnu nemusí být na bavlnu. Může to být něco v moči co se vylučuje, třeba tohle dělalo očkování x obrně na lžičku ☹ ....může dávat hodně prášku a pračka to špatně vymáchá.....ještě mi uniklo janna píše že plenu kupovala v pompu - to myslíš to hračkářství co bývá v Olympii??? Tam přece žádné látkovky neprodávají

schnek
19. čer 2009

já nemyslím soudit jako odsuzovat, ale jako usuzovat 😉 může to být cokoli. A jsou děti, co látku nesnesou 😉

ijo
autor
19. čer 2009

asi jo, ale stejně si myslím že to není látkou 😉 .....to by pak holky nemohly nosit spoďáry z bavlny. Je to přece příroda, kdežto papírovky jsou z ropy. Ale určitě to může být čímkoliv, neměla by to vzdávat, ošidit se o takovou úchylku 🙂

schnek
19. čer 2009

ijo, třeba miha (pipka látkařka) měla smůlu a látkovky neměli, jejich Hugo byl pořád opruzenej, ať se snažili, jak mohli. Tím netvrdím, že u janny je to látkou, prostě to může být cokoli 😉

ijo
autor
19. čer 2009

jasný, tak to je chudák. Já holt si to všechno musím logicky zdůvodňovat a tady mi přijde, že látka je příroda kdežto papírovka umělina