Látkové pleny versus papírové jednorázovky

ijo
3. čer 2009

Jsem příznivcem a uživatelem látkovek, upřímně už si neumím představit, že bych svoje dítě balila jinak. Chtěla bych, aby tohle bylo místo, kdy každá mamina napíše svoje pro i proti. Třeba se nám látkařkám podaří přesvědčit nějakou papírovou maminu 🙂 .

maart
4. čer 2009

Jsem si prvne myslela, ze na ten nocnik dava tu panenku jako curat, ale pak jsem pochopila ze ne, je to spis jako postylka 😀 ...

sisstin
4. čer 2009

maart: my je určitě do 2let a na noc možná i déle užijeme 😉 ale kdyby to mělo být na chvilku, tak do toho nejdu...např. já už do toho naládovala 8tis 😝 a snad si myslim, že už nic kupovat nebudu..ale víš jak 😅

maart
4. čer 2009

No, ja si prave na druhou stranu rikam, ze se treba pletu a mala me prekvapi a pres leto se odplini, ale zatim to tak fakt nevypada...a nejvic me na latce odrazuje to prani. Uz takhle se u nas toci pracka furt, porad neco nekde susim a do toho pleny... 😝 ....ale jako zaryte "papirovce" se mi ty novy latkovky fakt libi, bych urco kupovala jako silena 😀 ....jdu tu moji holku zkusit posadit na nocnik 😉 .

sisstin
4. čer 2009

maart: tak mně to praní právě neva...pereme taky skoro každej den, takže to jen přihodim k ostatnímu prádlu, a pak dám na sušák nebo na balkon, nemám jich zas nějak moc..asi jen 10plen+nějaké vkládačky..takže je to chvilka 😉 a děsně mě baví tam zacvakávat ty vkládačka a tak..prostě celé je to zábavné 😀 jinak hovnouze na nich nemám, malej kadí jen ráno..a ted dokonce jednou za dva dny..takže to ráno odchytim do papírovky..a pak mám klid, pro jistotu dávám teda separačky...ale do plíny se mi snad pokadil jenom jednou a to jsem tam zrovna tu separačku zapomněla dát 😝 ale byly to naštěstí fakt bobky..takže jsem to vyklepala do záchodu a újma na plínce žádná 😀

maart
4. čer 2009

...aha, to jsem netusila, ze se to da prat s jinym pradlem....no tak to by vlastne tak hrozny nebylo....no promyslim 🙂 .

sisstin
4. čer 2009

maart: jako musí se prát max. na 60, ale teda na 90jsme nikdy nic neprali..a já peru dokonce jen na 40, prádlo špinavý nemáme, takže to bohatě stačí 😀

sisstin
4. čer 2009

maart: jo a teda zásadně bez aviváže..ale tu jsme taky nepoužívali ani předtím, já z toho měla exém 😉

schnek
4. čer 2009

siss, co ten kakanec zkusit chytat třeba v klubíčku nad nočníkem? 😉

sisstin
4. čer 2009

schnek: já bud vůbec nepoznám, že kadí nebo když už, tak už fakt kadí a nestíhačka..navíc on by se nenechal 😖 to by bylo řevu 😝

jana.sun
4. čer 2009

ahoj holky,

tak my látkujeme asi 2 měsíce a taky mě to mooooc chytlo - ani nemůžu navštívit v Brně Bránu k dětem - se bojím, že bych se neudržela a zkoupila to tam 😀 což ted bohužel z fin.důvodů nemůžu ☹
ale látkovek máme "dost" - koupila jsem z druhé ruky po jednom dítěti celou plenkovou výbavu za 2.500,- 😉 ale samo dokupuju, navíc tam nebyla pořádná plína na noc, tak už jsem koupila jednu Bamboo extra - Maty ji má dnes v noci podruhé. První pokus dopadl na výýýýbornou 😵 Měl ji přes 10 h a v poho 😉 Ještě do ní ráno udělal bobek, aby si ji "pokřtil" 😀
Jediný, co mi na látkovách vadí je samo čatější přebalování a taky to kakání. když je bobek, tak pohoda, ale ostatní.... 😝 😝 😝 navíc Maty kaká několikrát denně - takže malinko vopruz - ale zvykám si.
jen je to díky tomuto složitější, když někam jedem -takže do toho papíruju. 😔
navíc musím přiznat, že papírovky nám nevadily, neměli jsme s tím žádný problém jako opruzeniny nebo tak. ale vadí mi ten odpad a samo kvůli ekologii a hlavně Matyho zdraví 😉

jinak jsem za toto téma ráda - a mooooc zvědavá jak se to tu bude vyvíjet 😉

sisstin
4. čer 2009

nám taky papírovky nevadily v opruzeninách a tak, ale vadilo mi vynášet koš i 2x denně 😕 a celkově to bylo už nudo...ale jak říkám, nezatracuju je...používám je pořád..ale ted budu mít tak balík asi na 3m a ne na 14dní 😝

marci
4. čer 2009

Jani zkus s ním nočníkovat. Dejvík už 3 dny nepokadil ani jednu plínu a to kadí několikrát denně. Jak začne vydávat specifické zvuky, jde nad nočník. Akorát teda nočník z Ikei furt nemusí! Si ho pamatuje, že tam kvůli něho musel trčet v obchoďáku 😀 😀 Takže kadí pořád do číňáku.

johanda
4. čer 2009

Na dovču před 2 roky (Joja měla 7 m) jsem brala 10 čtvercovek, 2 vlňáky a 2 papírovky, kdyby něco. A samozřejmě číňák. Počůranou plínu jsem příležitostně přemáchla, hovínka šla do nočníku. Minulý rok už byla holka v létě odpleněná, takže plínky nebyly třeba.

ijo
autor
4. čer 2009

maarti - nikdy není pozdě, směle do toho a každá ušetřená igelitovka je plus. Je tolik krásných plen, že není těžké tomu propadnout, viz moje úchykla na CB

kacka.va
4. čer 2009

ijo: jenže u nás to nejsou vycházky, u nás je to většinou na celý den, takže si to s těma látkovkama fakt představit nedovedu 🙂. Kdybysme šli přes den třeba na tři procházky a vždycky skončily doma, tak by to asi taky bylo o něčem jiném.

sisstin
4. čer 2009

no tak to si taky nedovedu představit být celý den venku a mít sebou látku... 😕 my teda nikdy venku celý den nejsme...to nevim, co bysme tam dělali..on se akorát vozí v kočáru..a akorát poslední tři týdny se odhodlal z něho vylízt a jít třeba na 0,5metru ode mě...takže my jsme spíš doma..a ven jdeme jenom 1x denně na procházku 😝

ijo
autor
4. čer 2009

kacko, tak hodis do kosiku v kocaru pleny tri 🙂 bohate staci na tech devet hodin venku, kup tři pěkný ať máš radost a uvidíš 🙂 teda jestli chceš, abych nebyla nařčená z nátlaku 😎

sisstin
4. čer 2009

ijo: já se snažim přebalování venku vyhnout, bo to je teda drsný..ale my jsme venku fakt max. 3hodiny...ted už..a na návštěvy zas tak často nechodíme 😎 ale kdybych byla nějaká akční, celý dny venku...tak bych se asi do látky taky nehnala 😔

schnek
4. čer 2009

tak to my zas jo, beru IB SIO a BBH mešavky a vydržím s tím celej den od rána do večera 😉 použitý hodím do pytlíku a večer doma do kýblu 😉

ijo
autor
4. čer 2009

my jsem když je hezky taky venku často, přebaluju normálně na trávě na dece a na ven beru téměř výhradně all in one případně kapsovky.

sisstin
4. čer 2009

ijo: tak já ho někde položit venku a svlíkat ho, to by byl masakr..uf uf.. 😝 hlavně v zimě..to není nic na mě, jednorázovka vydrží fakt hodně dlouho..takže pokud jdeme ven na dýl..tak já jedině hnusky...pokud jen do těch 3h, tak beru IB mešavice 😀

johanda
4. čer 2009

ježkovy oči - mešavice 😵 , to jsou plíny, kvůli kterým bych si pořídila trojku 😅 . já jsem ven mladší děcko balila do nějakých kalhotkovek a vlňáků, od roku, kdy už docela spolupracovala, jsem dávala čč do vlněných spodních kalhotek nejmenší velikosti na učůry.
Starší holku jsem na ven navlíkala do jednoprdek, páč gaťky sandra a g-mini + čtvercovky pochybné kvality nechytily skoro nic.

novako
4. čer 2009

Látkujeme, plně od Liduščiných 6M. Do těch 6M jsem látkovala jen přes den, na noc dávala papírovku. Ale v okamžiku, kdy se jí plenka Pampers - Sleep and play, zařezala do nožičky a měla tam krvavý šrám, nakoupila jsem BE a jedeme jen v látce. Plínky peru 1x3 dny a to není taková hrůza.
Dovolená je v pohodě. Zatím se nám pokaždé podařilo domluvit se na praní plínek. Kdyby ne, tak si vezmu jak látku, tak papírovky a aspoň bych to nějak prokombinovala.

schnek
4. čer 2009

johando, co tě se starší vedlo k látce? to už přeci papírovky frčely, ne? a bylo něco víc, než igelitový spodky a čč? asi ne, co?

johanda
4. čer 2009

schneku - Kristýna byla imrvére opruzená a navíc neexistovala plína, kterou by nepročůrala. Už jsem z té její prdky fakt rostla. Pak jsem se naštvala, nakoupila 50 čč a ty igeliťáky, přebalovala po půl hodině, ale dupka se spravila a když jsem naučila plíny skládat i jinak než na rovno, zmizely i mokré svršky. Pak jsem látkovala i venku.
BTW četla jsem v té době nějakou zahraniční knihu o péči o dítě a tam jsem se poprvé setkala s vychytanými kalhotkovkami a tvarovanými plínami. Byla jsem unešená, ale mé nadšení opadlo po několika návštěvách kojeneckých obchodů, prodavačky na mě zíraly, co to jako chci. 😀

novako
4. čer 2009

Johando: Co je 7 let na malém městě. Prolezla jsem 4 obchody s dětským a kojeneckým zbožím a jediné plenky, které se tam dají sehnat jsou čč od Hyblera. 😀

kacka.va
4. čer 2009

ijo: tak to fakt nechci 🙂. Ono nejde jen o to, že jsme venku, ale o naše neustálé přemisťování. Bez mučení říkám, že ze mě látkařka rozhodně nebude 🙂

jannca
4. čer 2009

TAky látkuju a budu i muset. Byla jsem jednou kůže líná a rubla na malou Hugisky asi na jednu hodku a dopadlo to nevalně. Malá mi oblezla malou vyrážkou - něco jako puchýřky. Takže už nebudu pokoušet bycha...

benjik
4. čer 2009

ahoj,já chci taky látkovat.i když na noc a na procházky ze začátku budeme používat asi jednorázovky,než si zajedeme po prorodu nějaký režim a pak šup na látky i na noc a cesty.jen kvůli babičkám budu muset občas pořídit i jednorázovky,už si totiž odvykly na látkový plínky a na ty moderní koukají jak vyoraná myš 😀

schnek
4. čer 2009

novako, nedělej si iluze, v Plzni seženeš LTZ čč a když budeš hodně hodná, možná něco ze sortimentu BM...