Látkové pleny versus papírové jednorázovky

ijo
3. čer 2009

Jsem příznivcem a uživatelem látkovek, upřímně už si neumím představit, že bych svoje dítě balila jinak. Chtěla bych, aby tohle bylo místo, kdy každá mamina napíše svoje pro i proti. Třeba se nám látkařkám podaří přesvědčit nějakou papírovou maminu 🙂 .

maart
3. čer 2009

...smarjajozef...tady se to zase zhada 😀 😀 😀 ...davam papirovky, bo jsem kuze lina a pohodlna...latkovky by mne asi bavily, ale uz na to kaslu....do roka (nebo snad i driv? 😅 ) bude dite bez plen, takze asi tak (ctvrte neplanujeme 😉 ).

ijo
autor
3. čer 2009

dobrá připomínka, já to sem plácla, protože jsem narazila v diskuzi o papírovkách na nějaký nesmysl o fekálních bakteriích, takže doufám, že tady do téhle diskuze zapojíme široké masy a něčeho se demokraticky dobereme, ne? 🙂 4 taky neplánujeme ale jeden nikdy neví

makinka.1
3. čer 2009

Maart,neboj,my latkarky jsme vicemene bezkonfliktni typy!!! 😀
K tematu-ja taky jedu latku,ale bez muceni se priznam,ze na delsi vylety prdnu jednorazovku,bo me irituje predstava tahani ditete v kocaru (Ergu),tasky s jeho proprietama a jeste navic batohu s plinama.Na to jsem tez kuze lina 😀 .Nicmene me snad slechti,ze pouzivame EKO jednorazovky a fakt jen na dovcu ci celodenni vylety.

maart
3. čer 2009

....Maki 😀 ....dyk jo, my papirandy taky...

johanda
3. čer 2009

ijo - tak já si to představit i umím, ale nějak se mi ty pro jednorázovky nechtělo chodit do drogerky, nebo kde se to prodává 🙂), látkovky mi pošťačka přinesla pěkně až pod nos 🙂)
Po pravdě 🙂, u první holky jsem papírovky používala, ale jelikož to bylo hádě hubené, všecky jí protékaly a když se mi navíc i po n-té oprudila, naštvala jsem se a hupsla na látkovky.
No a u druhé dcerky jsem pomalu nepotřebovala ani ty látkovky, bo mě chytlo bkm (bez nich by mi ale bylo ouvej 😀 😀 )

ijo
autor
3. čer 2009

já mám teď třetí, je nám deset měsíců, napíšeš mi nějaký dobrý odkaz na BKM? Docela mě to zajímá a fakt to funguje???

johanda
3. čer 2009

ijo - ale jo, funguje, sice děcka mívají občas "výpadky", ale u mé mladší to fungovalo docela hodně. Diskuze je třeba tady na MK
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
na první straně najdeš odkazy na další stránky

ijo
autor
3. čer 2009

s výpadky počítám 🙂, občas nestíhají ani ty dvě starší, zvláště když musí důležitě něco vybordelařit doma

schnek
3. čer 2009

ijo, tohle téma už tu bylo a byla z toho akorát taková hádka a zavřelo se 😉

ijo
autor
3. čer 2009

aha, no to tu nebyla já 🙂 hádka nebude, určitě jsme všechny o pár měsíců starší a máme víc zkušenostíí, takže se s nima.

schnek
3. čer 2009

tady je to zamčené téma 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

a jinak já jedu látku, jednak mě to baví, přijde mi to přirozenější a s dnešníma možnostma a nabídkou trhu je to brnkačka a zábava ( ale taky dobrá díra na peníze 😉 😀) 😉 ty ostatní aspekty - eko, zdravotní atd. jsou příjemnej bonus 😉 se straším jedeme i eko papírovky, v látce byl od půl roku, mladší je má od narození, měl zatím papírovku jednou jedinkrát 😉

astrane
3. čer 2009

taky mám strach,že se to tu zhádá... ☹
my jsme měli papírovky u obou dětí a u druhýho jsem objevila látkovky až v 10 měsících.Líbí se mi víc z mnoha důvodů-materiály.množství odpadu,variabilita a s trochou snahy na tom snad i ušetřím 😀
Příští mimi chci mít jen v látce,tak snad to tak opravdu i bude...
peru na 60 a suším na zahradě a jásám nad každou novou měkounkou plínečkou 😉 😀 A už mám po zábavě,jelikož jsme již odplenili....

ijo
autor
3. čer 2009

neboj, u třetího si to užiješ od začátku 🙂 já peru na 40 i na šedesát a jeeen velmi zřídka hodím 90, většinou když je sluníčko abych se zbavila všech fleků. Holky nebojte, nikdo se hádat nebude

kacka.va
3. čer 2009

já si nedovedu představit látkovky. Pořád někde brouzdáme, tak mě vidina tahání plen, které bych pak vozila zpátky domu, vůbec neláká. ani mě neláká věčné praní. 🙂

evicka7
3. čer 2009

kacko, vcelku je to o zvyk, začala jsem látkovkama jen na doma, že se mi nechtělo tahat je s sebou a pak to nějak přišlo samo a teď by mě nenapadlo vzít si papírový, někdy teda dáme, když to třeba špatně nadimenzuju a nemám nic vhodného na ven suchého, ale to fakt málokdy

ijo
autor
3. čer 2009

no já teď balím na tu dovču a mám fakt dilema z toho, že budu mít výbavu půl napůl. Beru cca 6 látkovek a 10 papírovek. Kacka.va - my brouzdáme furt taky a nevidím velký rozdíl jestli hodím do batohu jednu látkovou AIO nebo papír

pattie
3. čer 2009

půl na půl. Doma používám látkovky, je mi líto pořád vyhazovat použitý pleny a stejně peru "bílou" pračku obden... ale na ven i na cestování jedině papírovky, taky si neumím představit tahat pytel počůranejch plenek... Mimochodem, fakt by mě zajímalo, jak to dělají látkařky s dovolenou? Když jedete někam na týden, 14 dnů, berete taky látkový? A jak je perete?

marci
3. čer 2009

Pattie já jezdím často na týden k našim a kvůli úspoře zavazadel beru občas jen noční plíny a peru je v ruce a je to v pohodě. Nejsou teda nikdy pokaděný.

ijo
autor
3. čer 2009

já když jdu ven, tak předtím přebalím, hodím náhradní AIO dolů do tašky kočáru nebo batohu a když je potřeba,vyměním. Počůranou stočenou hodím zas do kočáru či batohu, nemám s tím žádný problém a ani to neobtěžuje

schnek
3. čer 2009

jak bych to udělala při dovolený někde v hotelu na 14 dní, to netuším, jezdíme akorát k příbuzným do SR a tam je pračka. Na konci srpna jedu do hotelu, ale na 3 dny, takže látka jede taky 😉 základem je mít dostatek plínek, aby to na tu dobu vydrželo, případně vzít čč přeprat 😉

ijo
autor
3. čer 2009

já jich beru jen pár, počítám se sluníčkem a horkmou vodou, co můžu zkazit? Nic

somik
3. čer 2009

Můj starší synek byl odchován na papírovkách a mladší do dvou měsíců také, pak jsem náhodou přešla na látku a jsem moc spokojená. Malý v látce pěkně větrá, zahojily se mu třísla, neuvěřitelně je měl spařený. Na noc ale ještě dávám papírovky, protože mi vstává až kolem 4 hod, to nepřebaluji, až když vstává v 6 hod. Na noc jsem se látku neodvážila dát, jelikož nám přes den dýl jak 2 hod nevydrží, pročůrá jí.

U staršího synka jsem na noc přešla na látku taky a to mu je 2,5 roku! Jsem moc spokojená, protože si v noci konečně uvědomuje, že se mu chce čůrat. Když se počůrá, tak ho to aspoň vzbudí, v papírovce v tom byl až do rána a nějaký noční čůrání mu bylo šumafuk.

ijo
autor
3. čer 2009

somíku, to je skvělý. Třeba Bamboo extra je dobrá látkovka na noc, ale i přes den vydrží určitě déle než dvě hodiny. Já mám teď spotřebu cca 4 látkovky na den (7 - 20 hodin) a BE na noc

somik
3. čer 2009

ijo, díky za radu, bamboo extra pro malého ještě nemám, musím dokoupit 🙂 . Nejvíc používám čč, pokud jsme doma, to přebaluji každou hodinu, jelikož se mu v mokru vůbec nelíbí a hodně to dává najevo, pokaždé vím, kdy je mokrý. Dávám taky jen jednu, dvě jsou u nás zatím zbytečné, v té jedné má aspoň i víc pohybu.

khamoro
3. čer 2009

Já jsem měla staršího v látce do půl roku a pak jsem nadšeně přešla na papírovky. Jenže tehdy jsem používala čč a hnusný gumový svrchňáky. Teď se mě v těhu kamarádka ptala, jestli půjdu do látky. V první chvíli jsem na ni koukala jak kdyby spadla z višně. Proč bych si na sebe měla plést takový bič, když papírovky jsou tak jednoduché... Každopádně zvědavost mi nedala a začala jsem se o moderní látkovky zajímat a než jsem porodila, tak jsem měla doma už slušnou látkovou výbavu 😎 . Není to vůbec dřina a hlavně to sledování nových trendů je dobrá vášeň 😀 . Papírovky sem tam na cestu vyžijem, ale čím dál tím míň. Přiznám, že mi v nich dítě smrdí, skoro pokaždé se v nich oprudí. A hlavně mě odradilo, že jsem na žádných papírovkách nemohla najít složení 😖

sisstin
4. čer 2009

somik: já začla v 18m 😅 😅 😅 😅 😅 😅 a už jsme teda převážně jen v látce 😝 akorát, když vím, že jdeme někam na dlouhou dobu a budu muset přebalit, tak beru jednorázovky...taky nějak nevím s tím skladováním plínek počuraných 😕 na dovču bych asi taky látku nebrala...ale jinak je to super 😵 a kdybych měla nááááhodou někdy ještě druhé dítě..tak bych látkovala od začátku..ale asi i střídala s jednorázovkama 😝

jinak látka nám taky vydrží max. 3h, někdy i méně..ale mám noční P´tit bamboo s p´tit vkládačkou a ještě v tom prefold z Iti Biti, a vydrží fakt 12h v pohodě.. 😉

mě na jednorázovkách nebavilo už přebalování po xy měsících, přiznám se, že měl plínku na sobě klidně i 6h 😔 ale s látkou se vždycky těšim, už abych přebalovala 😀 a taky mi ty jednorázovky fakt děsně smrdí, odjakživa..ale nezatracuju je..ted je poměr látky k jednorázovkám asi 80:20 😝 jinak o eko mi moc nejde, tohle jde nějak kolem mě, nebyl to pro mě důvod, proč začít látkovat 😉

maart
4. čer 2009

Sis, fakt v 18 mesicich?..no ze bych si prece jenom jeste nejakou tu mekouckou ruzovou plinu (ci dve....tri 😅 ) poridila? Hmm, docela by me lakalo to vyzkouset.

sisstin
4. čer 2009

maart: záleží, jak ty to osobně vidíš s dovedností na nočník nebo záchod..u nás teda zatím prd prd příjem, ani omylem 😝 ale kdyby už na nočník chodil, tak na látku asi už prdim 😉

maart
4. čer 2009

...tak my taky ani omylem, bude jako brachove...pleny vidim fakt jeste na dlouho 😒 😝 . V nocniku bydli panenka 😀 .

maart
4. čer 2009

Ja se na tu latku asi taky nakonec vyprdnu, ale asi kdybych se pred narozenim prdolky o to vic zajimala, tak by me to nalakalo.