Látkové pleny versus papírové jednorázovky

ijo
3. čer 2009

Jsem příznivcem a uživatelem látkovek, upřímně už si neumím představit, že bych svoje dítě balila jinak. Chtěla bych, aby tohle bylo místo, kdy každá mamina napíše svoje pro i proti. Třeba se nám látkařkám podaří přesvědčit nějakou papírovou maminu 🙂 .

schnek
4. čer 2009

benjiku, třeba překvapí, tchýně měla Ondru na hlídání a bez porblémů mu vrzla rovně složenou čč a vlňáky 😉

wjerushka
4. čer 2009

No já jsem teda půl na půl. Doma látkujem, ale na návštěvě, nebo když razíme ven, tak s papírovkou. Na látku nemám odvahu a přijde mi to pohodlnější.

emamamamu
4. čer 2009

to tady bude zase bitka😀

schnek
4. čer 2009

emo, to už jsme psaly na první straně, jdeš pozdě 😎 😀

benjik
4. čer 2009

schnek: tchýni možná látkovat naučím,ale mojí mámu a babi ne.máma je zvyklá na jednorázovky a babi má třes v rukou díky parkinsnovi,takže pokud bude muset někdy přebalit,tak pro ni bude snažší ta jednorázovka,kdyby byla náhodou nehoda,zatímco budu mimo dosah

angetha
4. čer 2009

Tak já jsem si říkala, že budu kombinovat látku a papírovky na cesty a po doktorech..ALE...když někdo o látce pochybuje tak just si nakoupím hezké AIO a hurá na cesty s látkou.. 😉

astrane
4. čer 2009

No teda za sebe musím říct,že cestování je podle mě jednodušší s papírovkou.Ne že by to s látkovkama nešlo,ale jako argument pro papírovky to beru.Nemusíte přemýšlet co s plínama,prostě až potkáte popelnici,tak to tam vrazíte...a když dojdou dají se koupit prakticky všude,to taky u látky není....ale zase je tam ten chemickej gel a pořád toho tuny vyhazujete....takže já se k nim vracet nebudu,ale beru to jako + pro papír 😉
Třeba se nepohádáme 😉 😀

tanuki
4. čer 2009

tak my se hlásíme mezi ty, co začali látkovat z přesvědčení, ale pak jsme zjistili, že i musíme 😉 Jedna návštěva donesla "super" dárek- Pampersky..tak že je teda zkusíme, když už jsou doma..a hned byl přes mazání zadeček opruzený. Motexky a Alany jakš takš snese, tak je dávám na ven. Přebalujeme po každém vyčůrání nebo bezplenkujeme, takže malá si v mokré plínce odmala stěžuje 😉 I v lepších s fleecem 😅 Ale těším se na léto, to budeme přebalovat venku látku..

schnek
4. čer 2009

astrane, taky jsme cestovali s látkou do SR (jako na cestu autem tam a zpátky, na místě látka), naposledy na Silvestra - cestou tam z ničeho nic O. dostal srajdu a protek az na autosedačku 🙄 museli jsme ho, chudinku, drbat mokrýma ubrouskama na WC v McDonaldu a zbytek cesty musel jet v pyžamu, protože na nic jinýho jsme se nedostali v kufru. V SR dostal látku, sice každý srajdění bylo na svrchňácích, ale zkrz ne, takže tohle byla naše poslední cesta s papírem 😉 ale jinak ano, souhlasím, že je to pohodlnější ve smyslu "kam s plínou" a "co když dojdou" 😉

benjik
4. čer 2009

angetha: ty taky musíš být všude 😀 co vůbec Ondra na látkovky? nebojí se přebalování?

ijo
autor
4. čer 2009

no vidíte holky, pesimistky se bály, že se zhádáme a jak jsme se dopracovaly už daleko 🙂 Zítra frčím do Provence (jak já to tam miluju) a předpokládám každoroční vymetenou oblohu a slunce, takže jeden látka která bude zběsile schnout na slunci a pár Alan na noc a cestu. A po dovolený si koupím novou plenku, teď šetřím...

benjik
4. čer 2009

no zatím tu jsou hlavně ty co látkujou a ty se přeci mezi sebou hádat nebudou.Provence ti závidím,hned bych jela taky,nevejdu se ještě do kufru? 😀

ijo
autor
4. čer 2009

no s tím břichem...nevím nevím...loni jsem měla stejně termín a živě si to vybavuji 😎 doufám, že Nelinka bude taky mít zadeček v bavlnce

benjik
5. čer 2009

ijo: doted můžu spát na břiše,takže jestli nemáš pidi kufr,tak se vejdu 😀 .jo budeme látkovat,jen když jsem poprvé zkoušela ty sklady,tak jsem si to málem rozmyslela,ale už to mám nacvičení a není to zase tak těžký

angetha
5. čer 2009

Benjik, novorozenecký sklad ovládá i manžel 😉 Říkal, že když jsem se rozhodla jít do látkování, tak mě podpoří..S babičkami problém taky nebude..
No a sklad na draka mi přijde jednodušší 🙂 ale zatím nemám na čem testovat, tak se mi to kecá 😎

ijo
autor
5. čer 2009

já šla rovnou do kalhotek, jsem výrazně manuálně nezručná. Sorry Benjik, mám přebytek dětí už teď takže tě v kufru neriskuji....

jannca
5. čer 2009

chválím, že se to tady nezvrhlo a nelítají pleny na všechny strany...zatím se vyjadřují spíš látkařky,,,tak sleduju 😉

benjik
5. čer 2009

ijo: škoda 😒
angetha: taky mi drak příjde jednodušší.ten novorozenecký sklad mi příjde strašně malý jak na panenku.michal sice plínku vymění,ale už ji prý bude muset mít složenou jinak ne

makinka.1
5. čer 2009

Angetho,prave k doktorce bych byt tebou brala latkovky,neverila bys,jakou frajerinu tam s tim udelas,kdyz v cekarne sundas mimi kalhoty a zensky koukaji na paradni plinku! 😀

astrane
5. čer 2009

no my taky cestovali bez problémů s látkovkama...na dovču nejezdíme,max po stan na pár dní,tak není co řešit 😀 A i celodenní výlety jsme zvládli...ale nemám teda nijak průtokový děti...Jen jsem chtěla vrámci objektivity říct,co může být pro mnoho maminek taky důležité při rozhodování se pro papírovku...
Makinka-já se strašně těším,že si jednou vezmu do porodnice nějakou frajerskou mešavou a půjdeme v ní domů.... 😉 😀 A doufám,že budou všichni čučet...ale jestli se to hodně ujme,to látkování,tak než se k tomu dostanu,tak už to bude pasé a bude to naprosto běžná záležitost ☹ 😉

schnek
5. čer 2009

astrane, na nás čučeli i v BM pulkách, prej takový krásný kalhotky 😀 neumím si představit, co by řekli na IB 😉

jana.sun
5. čer 2009

holky, já su takovej laik - co je to ta mešavá???? 😕 😵 díky a prosím, nesmějte se mi 😲 🙂

Marci, s nočníkem ještě asi chvíli počkám. zatím většinou začne kadit při jídle, takže bych mu to stejně nechtěla nějak narušovat 😝 😅

angetha
5. čer 2009

Makinko však jsem si řekla, že si objednám několik AIO, neboli látkové kalhotky, které se používají stejně jako papírové, s tím rozdílem, že se jen vyperou...žádné skládání plínky, žádné žehlení.. 😉Prostě jen nandat a zapnout. Ať maminy koukají 😎

kubinkov
5. čer 2009

jana: http://www.branakdetem.cz/det_obr.htm?pod=detai...
Tak tohle jsou mešavé. ( Pozor je to nakažlivé 😀 )

angetha
5. čer 2009

Já nevěděla, že zrovna Itti je ta mešavá... 😀 a je na snad už na cestě ke mě tak fajn 😎

makinka.1
5. čer 2009

Jojo,mesavky jsou prudce nakazlivy.Dokonce tak,ze jsme na diskusi o latkovkach udelaly s pipkama obr hromadnou objednavku mesavek az z Australie!Ale ne Itti Bitti,ale BabyBeeHinds,ty u nas totiz nemaji. 😀 Fakt frajerina!

angetha
5. čer 2009

A kde jsou maminky - papírovky?

benjik
5. čer 2009

nedivím se,že tyhle plínky jsou ankažlivý,když jsou tak krásný 😀

meleri
5. čer 2009

co to je mesave, ja sem z Ostravy! 😅

jinak ja v tom jedu tak pul na pul...do dvou mesicu sem davala Huggies a to sou podle me nejlepsi papirovky...davala jsem Pampers New Baby a fakt hruza; opruzeny byl strasne; do toho ta sitka co je v tech plinkach nebo co to je byla dycky prilepena na jeho zadecku; fuj....takze Huggies byly hned uleva...

Pak jsme najeli na latkovky a ze zacatku to bylo jeste horsi, protoze jak porad kakal a dlouho spal tak v tom proste lezel tri hodiny a nekdy i ctyri i pet a to je strasne moc...

Pak prestal kakat pri kazdem prebalovani a taky omezil spanek tak na dve tri hodky denne; takze jedeme s tema latkovkama a je to super protoze ho prebaluju co dve hodky nebo co hodku a v tech horkach ani nedavam svrchni kalhotky takze je v tom lip nez v Huggiskach...

mimochodem jsem zkousela rozebrat tu papirovou plinku ze srandy a je to pod tim papirem obycejny plast jako na nekterych damskych vlozkach a ty ja nesnasim...proto sem si aji rekla ze to nebudu davat a radsi ty latkovky.

ale muj nazor je ze na uplne male miminko bych to nedavala; teda ne na takove ktere porad kadi a dlouho spi protoze na to jsou podle me latkovky mor. ale tak od tech dvou mesicu se mi to zda uz dobre....

mandarinka
5. čer 2009

sleduju vás 🙂 jenom nevím, proč se tomu říká mešavá.... to jen jako že to tak někdo nazval nebo to něco znamená?