Látkové pleny X pampersky. Co používáte?

selu
27. srp 2006

ahojky holky, sice jeste nejsem tehotna, ale zajimal by me vas nazor na to, jestli pouzivat pro dite latkove pleny nebo radeji pampersky. Mam v okoli hodne kamaradek, ktere nechapou, ze bych pro ditko chtela pouzivat pleny prave latkove, samozrejme asi ne na vsechny situace (lekar, cestovani, navstevy = tam bych pouzivala pampersky 😉 )
Tesim se na vase nazory 🙂 🙂 🙂 Pa Lucka

lihy
30. srp 2006

Taky se přidám. Někdy před půl rokem jsem si četla o plenkách popolini a bambino mio a vyzkouším asi ty popolini. Čekáme první miminko, takže mi plínky zůstanou i pro druhé (maximálně jich pár dokoupím nových), takže ušetřím určitě. Nezříkám se ani jednorázovek - jak už tady holky psaly, tak určitě do porodnice si pořídím jednorázovky a na cesty apod. asi taky. Žehlit se ty Popolini nemusí, jestli se nepletu. Jelikož existují k tomu i separační plenky, tak když se mimčo pokaká (a nebude to ta řídká stolice)a zároveň nepočurá, tak jen vyhodím tu separační plenku a je to. Pračky jsou dneska ekonomické, automatické a i když praní určitě zvedá náklady, tak to určitě pořád vyjde levněji. A i když nejsem nějaký ekolog, přece jen mě tuna odpadu, který se rozkládá 500 let, nebo jak to psali, docela děsí. Tak jsem si vybrala já, nikomu své názory samozřejmě nenutím 🙂

bredmax
30. srp 2006

lihy: jako že na klasickou látkovou dáš ještě nějakou slabou plenku"separační". jak to vypadá? kde se kupuje? v drogérce? 😕

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
markytka_
30. srp 2006

gedren: díky za info, až budeš mít první zkušenosti, tak doufám, že se podělíš 😉 zatím si říkám, že to budu zkoušet postupně, na šestitisícovou investici ještě před porodem asi nebudem mít 😒 😅

mracik
30. srp 2006

Caute babky, ja používam popolinky a som veeelmi spokojná. Začiatočné náklady sú síce vysoké asi 6000 SK, čiže asi ako kočík, ale vrátili sa mi tak asi za štyri-päť mesiacov. Netreba ich žehliť- nenávidím žehlenie ! periem asi tak raz za tri dni, je to veľmi jednoduché, len ich vysypem z kýblika a pustím práčku, vďaka separačkám nemusím odstraňovať hovienka 🙂
Separačky sa dajú naozaj prať, vyhadzujem ich až keď sa drobec do nich vykaká...
A keď občas nestíham oprať, tak ich kombinujem s obyč plienkami

bredmax
31. srp 2006

gedren díky za popsání, už v tom mám jasno. určitě pak napiš svoje zkušenosti, ať víme do čeho jít. 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lihy
31. srp 2006

Tak já než se sem dostanu, už nemusím odpovídat 🙂 Potěšil mě příspěvek mracika, protože mě to utvrzuje v tom, že ty popolini zkusím. 🙂 🙂 🙂

jess
31. srp 2006

Já jsem na novorozené první měsíc používala normální látkove-byla nedonošenec,tak hlavně z důvodu větší hygieny,přece jen se vyvaří a vyžehlí,kdežto u jednorázovek jistotu nemám.Pak jsem už používala jednorázovky,ale vždy jsem na tu jednorázovku dala látkovou plenu at' má nožičky od sebe. Lenost v balení dupky by mi asi nestála za problémy s kloubama. Mám naštěstí látkové pleny po ml.sestře,takže jsou kvalitní,ty co jsem si dokoupila,jsou kvalitově opravdu o moc horší...párkrát jsem je vyvařila a jsou jak papírek 😠

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
markytka_
31. srp 2006

simi: zezačátku je mimčo nejchoulostivější, takže kvůli desinfekci - někdo říká 6 týdnů, někdo první 3 měsíce. ty nežehlící pleny zezačátku pereš na 90° a pozdějc jen na 60°, což by mělo nahradit žehlení a všechny případné baktérie zlikvidovat 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
selu
autor
1. zář 2006

simono.w nekde jsem cetla ze plinky by se v susicce susit nemely, zkusim najit ten zdroj

selu
autor
1. zář 2006

hmm tak se mi to nepodarilo 😒 ale bylo to napsano v tom smyslu, ze susicky namahaji vlakna plinek, tim dochazi k vetsimu opotrebeni a plinka tak min vydrzi...

markytka_
1. zář 2006

selu, simono: na www.latkovepleny.cz je uvedeno, že "Plenky můžete sušit i v sušičce, pokud je ale přesušíte, snižuje se tím jejich životnost. Aby se tak nestalo, doporučuje se plenky vysušit v sušičce jen napůl a dosušit je na vzduchu" což zní rozumně 😉 asi záleží na situaci, když je oěkně, tak nemá smysl pouštět sušičku, ale když třeba dva dny v kuse leje, tak by ti plínky doma schly až 30 hodin, jak tam psala nějaká maminka - pak si myslím, že to předsušení má smysl...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lihy
1. zář 2006

Na plinky tečka cézet v sekci Vaše dotazy je dotaz maminky na vliv sušičky na plínky. Píšou tam, že se nedoporučuje sušit pleny v sušičce právě kvůli snížení životnosti plínek, ale prý sušička snižuje životnost jakéhokoliv prádla. Opravdu je víc namáhané. Pokud je na sušičku někdo zvyklý, doporučují používat šetrnější program. 🙂

jetynka
2. zář 2006

Ahojky holky jestli chcete slyšet někdo můj názor na plínky tak nevím jestli bude se mnou někdo souhlasit.Myslím že po stránce ekonomické vyjdou pleny nastejno, akorát papírová se vyhodí a látková se musí prát a žehlit, to zabere více času a práce. Na druhé straně nevýhodou papírových plen je že pokud děcko má pořád pocit sucha u zadečku, nenaučí se čůrat do hrníčku, když cítí v látkových plenách že je mokré tak dá o sobě vědět. Možná papírové pleny jsou vhodné do doby nmež dítě začne sedět a novorozenci dát klidně papírovou plenu a kvůli kyčlím pak dát navíc látkové, tak to je můj názor.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
winnie
3. zář 2006

papírovky jsou dobré, ale počítejte s tím, že bude mít dítě problémy s udržením moče v noci.

winnie
3. zář 2006

myslím tím samozřejmě, až bude dítě starší a plenky už nebude nosit🙂

gedren
4. zář 2006

Aha, to jsem nevedela 🙂 - tak jesteze jdu do latkovek 🙂

mracik
4. zář 2006

Gerden, separačky používam popolinky, jedno balenie mi vyjde asi na tri mesiace,

papaya
16. říj 2006

Ahoj holky, včera jsem tohle téma probírala se ségrušou, zkušenou matkou 2 dětí. Trochu mi nalomila moje rozhodnutí pro látkové plenky. Ona sama je použivala u 1. dcery cca 2 měsíce a pak to vzdala. Prý ty látkové plenky nejdou uvázat tak,aby těsnily kolem nožiček. Pak se stává,že při výměně plenky musíte měnit i celé oblečení, protože je mimčo počůrané nebo pokakané všude 😖

anavka
16. říj 2006

Ahojky, já mám 6týdenní holčičku a jsem teda šťastná, že papírový pleny vůbec jsou. Na přebalovacim pultu mám pod malou vždycky položenou látkovku a při každym pčebalování ji nechávám chvilku prokopat, ale to je pak "nadělení". Když se na ní pokaká, nejde ji jen hodit do kýblu a pak vyprat v pračce, musím ji nejdřív pořádně vydrhnout mýdlem v ruce, což docela trvá, protože "to" z toho vůbec nejde a teprve poté je možno ji vyprat. Takže každého kdo se rozhodl použávat látkovky obdivuju........A mimo to, myslim, že ten čas, který bych strávila praním a jiné práce okolo látkovek, můžu s papárovkama věnovat miminku 😉 Ale to je jen můj názor.....

rova
16. říj 2006

Jo souhlasím s těma papírovýma! Taky mě vůbec nenapadlo, že bych používala látkové. Plenky se koupí, použijou a vyhodí..(když se jde na procházku, vezmem tašku s plenkama a nesmrdí nám doma.) Žádná jiná práce okolo. Taky radši ušetřím čas na aktivity s dcérkou (a že se toho času ušetří!!) Ty peníze fakt vyjdou podobně - elektrika, voda atd.. No, ale každého věc 😉

chechta
16. říj 2006

Ahojte holky, já mimčo ještě nemám, ale moje ségra jo. Ona je pro látkovky v prvních měsících dítěte hlavně kvůli nožičkám - taky je používala i teda papírový. Přecijen papírovky ten tvar tak hezky nedrží. Ale i na tohle je přeci jen fígl. Přes papírovou plenu se dala jedna normálni, upevnilo se to bodýčkem a nožičky měli tu správnou polohu. Já asi určitě do látkových nepůjdu jsem na to kapku lenošná - hlavně nesnáším žehlení 😝 😉

womann
16. říj 2006

Ahojky,myslim,ze tvrzeni,ze s papirovejma bude mit dite problem udrzet moc v noci je nesmysl,maminky uz je pouzivaji peknych par let a pravidlem to urcite neni.To muze byt problem i s latkovejma,to je individualni
Problem nozicek-jak pise chechta,takhle se to dela standartne,my zadny problem nemeli,plenku navic(latkovou) jsme pridavali na noc-preventivne,a bylo to bez problemu.To vam doporuci na ultrazvuku.
Kazde dite si take nerekne driv,kdyz citi vlhko s latkovyma.Spis je to o prostydnutej mocak.
Osobne jsem jednoznacne pro papirove,osvedcily se nam nescetnekrat na vyletech,navstevach...Rikate,ze moc casu nezabere zehleni,jenze mimik ma spotrebu opravdu poradnou,my jsme umazali latkovych dost i tak (na otirani pusinky a tak)a ten cas radsi venuju mimikovi,na hrani apod.
Spoustu casu nam bere vareni a uklizeni,cestovani..tak proc jeste starost o pleny?Ale to je kazdeho osobni vec 🙂

ene
16. říj 2006

Sefova pouzivala latkove, nemohla si je vynachvalit. Hlavne existuje neco jako mandl 😉 Rikala, ze pleny vzdycky projela vecer u televize a bylo. Byla jsem taky zcasti nalomena na latkove, zcasti na papirove, ale po tehle diskuzi stale vedou papirove. Kolegyne ted ceka podruhe a nemohla si vynachvalit ty papirove. Akorat ze pri prvnim davala hadrove plinky dovnitr kvuli nozickam, ted to bude delat opacne, hadrove navrh a zafixovat napr. kalhotkama..