Látkové pleny X pampersky. Co používáte?

selu
27. srp 2006

ahojky holky, sice jeste nejsem tehotna, ale zajimal by me vas nazor na to, jestli pouzivat pro dite latkove pleny nebo radeji pampersky. Mam v okoli hodne kamaradek, ktere nechapou, ze bych pro ditko chtela pouzivat pleny prave latkove, samozrejme asi ne na vsechny situace (lekar, cestovani, navstevy = tam bych pouzivala pampersky 😉 )
Tesim se na vase nazory 🙂 🙂 🙂 Pa Lucka

raculka
27. srp 2006

Selu-já používám z pohodlosti ty papírové
Taky mě napadlo,že budu používat i látkové,ale teď už mě to ani nenapadne,
když pořád lítám okolo mimča a jsem ráda,že vyžehlím normální prádlo😅
Z mých kamarádek prý o používání těch látkových nikdo nepřemýšlel,ani
o nikom nevím,kdo je používá.
Ale asi to vyjde levněji a hlavně je to ekologičtější.
Nám zatím papírové pleny vyhovují a nemáme žádné problémy,tak u nich asi
zůstaneme. 😉

selu
autor
27. srp 2006

no ja o tom uvazuju hlavne z toho duvodu, ze to dite je pak driv bez plinek, v tech papirovych to neciti, jsou pohodlnejsi, znam pripady deti, ktere je i po tretim roku stale nosi. Souhlasim s tebou co se tyce narocnosti (prani, zehleni) uvidime, jestli taky nezmenim nazor 🙂

ambret
27. srp 2006

Při první dcerce jsem dávala plenky bavlněné, ale byl to hrozný kolotoč. Pokakala se, vysypala jsem bobíka do záchoda, vymáchala jsem plenku, namočila do kýble s vodou, přišla jsem ke své berušce a ona to mezitím dodělala a já nastartovala znova. Při ostatních dvou dcerkách jsem se zařekla, že látkové už nikdy. Ušetří to spoustu času. Myslím si, že to ani nevyjde o moc dráž než používat látkové.Prášek, elektrika, čas. Navíc než se věcičky na vyvaření nastřádají to trošku trvá a nepříjemně voní, ne tedy že bych měla prádlo v kýbly třeba týden, ale i tak.

skraut
27. srp 2006

já doma používám látkové a v noci a když jdem ven tak papírové, do 6 týdnů jsem pleny žehlila a teď už ne, každý má na to jiný názor

terkaz
27. srp 2006

http://www.pleny.cz/index.php?akce=strana&id=20...
ahoj, nasla jsem tohle... mevim jestli to pujde otevrit 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
raculka
27. srp 2006

tak to je opravdu hodně zajímavé čtení,asi se zamyslím 😒

dotaz na uživatelky bavlněných plen- jak mimčo do nich balíte ??

selu
autor
28. srp 2006

jsem moc rada, ze se nasly i ty, ktere maji na latkove pleny stejny nazor jako ja 😵 to ovsem neznamena, ze bych nejak odsuzovala maminky, ktere je nepouzivaji ani o tom neuvazuji, je to kazdeho svobodna volba.
Terkaz a Gedren, dekuji za odazky, zase jsem se ujistila, ze to neni hloupost jit v dnesni dobe do latkovych plen 😉

1kaculka
28. srp 2006

Taky jsem si pročítala odkazy a docela jsem nad tím přemýšlela a není to špatný nápad "vrátit do časů našich maminek" 🙂 .
Akorát si nedovedu představit stejně jako raculka jak se bude mimísek balit do plen.

selu
autor
28. srp 2006

holky, tak nam to nase maminky snad muzou ukazat anebo treba na kurzu pro budouci maminky by to meli vedet... 😎 😉 tohohle bych se az tak neobavala 😀

kacabacka
28. srp 2006

já teda nevím, mě samotné by bylo asi nepříjemné být nějakou dobu v nasáknutých bavlněných plenách než v plenkách, který vlhkost absorbují. Je to skoro to samé jako vložky, dnes se taky vyrábí vložky s gelovou vrstvou, nebo si snad dokážete představit, že byste nosily látkové vložky? Je to skoro to samý, ale to je jen můj názor....

terkaz
28. srp 2006

selu , presne tak 😉 , taky bych se toho nebala . .. kamaradky se na me budou sice koukat jako na blbce , ze pouzivam latkove pleny , ale to je fuk . hlavne ze nam to bude vyhovovat ne? 🙂 😉

terkaz
28. srp 2006

taky by mi to bylo neprijemny, ale i kdyz jsem pouzivala ty absorpci vlozky, tak jsem je stejne musela porad menit, protoze jsem mela pocit , ze se mi zapari zadek. 😉

selu
autor
28. srp 2006

vlozky nejak nepouzivam 😎 😎 😎 a kdyz sem byla mimco tak si nepamatuju, ze by mi latkove plinky vadily, ani zadne jine nebyly 😀 😀 😀

terkaz
28. srp 2006

🙂 taky si myslim 🙂

bredmax
29. srp 2006

ahoj holky, to je náhodička, včera zrovna byla v televizi reklama na plenky a manža tak kouká a říká, tak to mi používat nebudem, tak zas koukám já na něj a když mě viděl tak říká, samo, že když se někam pojede tak jo, ale doma raděj látkový, aby prcek ještě ve 3letech nenosil plëny. Tak sem čučela a hned sem řešila kdo že je bude žehlit? Tak jsem právě o tom začala přemýšlet a něco na tom je. Konečné rozho dnutí padne na mě, já s tím budu mít práci, ale možná bych to přes ten den doma chtěla vyzkoušet, až nějaké to mimi přijde.
Manža mě překvapil, že se vůbec o takové věci zajímá. 😀

mady
29. srp 2006

Ahojky všem! Musím uznat že mě vůbec ale vůbec nenapadlo že bych používala jiné plenky než papírové. Látkové mám koupené jen na odříhnutí miminka či na široké balení. Rozhodně si myslím že papírové jsou hygieničtější. O tom že děti chodí na nočník později jsem slyšela. Ale ani jedna kamarádka s tím problém neměla. A taky vím jak to usnadní práci. Taková papírová plenka a vlhčenej ubrousek jsou k nezaplacení. Ale žehlit a prát každej den plenky by mě fakt nebavilo. V noci vstávat kojit a přes den se starat o manžela 😉 a miminko a po večerech prát a žehlit plinky. No je to můj názor a já jsem 100% pro papírové! 😉

markytka_
29. srp 2006

ahojky, taky uvažuju o látkových, jen sem tam doplněných pamperskama (třeba na výlety, atd. - abych nemusela jezdit s pokakanou plínou půl dne po venku 😝 ) ale určitě investuju do těch vylepšených. když si vzpomenu co jsem si užila s klasickejma, když byl brácha malej (je o 7 let mladší a dělala jsem mu druhou mámu 😅 ), tak na to nemám, to je fakt celodenní maratón 😖
docela mně zaujaly ty tvarované do tvaru kalhotek - mimo jiné protože se nežehlí 😉 😀 😀 no asi do porodnice koupím jedno balení pampersek, abych měla pár dní na rozkoukání a pak zkusíme tu testovací sadu látkových 😉 když to bude ok, tak jdu do toho - představa hrnku ropy spotřebovaného na každou papírovou plínu a několika tun nerozložitejného odpadu mně fakt nenechává klidnou 😕 😎 😀

mady
29. srp 2006

No teď jsem mrkla na ty stránky o látkových plenkách. Docela zajímavé až na ty ceny 😉 Jinak já jsem si koupila pár těch látkových a jsou teda úplně šílené. Asi jsem koupila špatné neboť se nedají srovnat s těma co se vyráběly dříve. 😉 Ale pořád preferuji papírové 😉

markytka_
29. srp 2006

mady: ty nové klasické jsou prý mnohem horší, to tam taky někde psali, prý vůbec nesajou 😠 ale jinak co se týká ceny, tak papírové kupuješ furt dokolečka nové a časem se ti nastřádá pěkná suma, kdežto látkové nainvestuješ do začátku (stačí tak 25 kousků) a pak už nic, takže to určitě vyjde levněji 😉

mady
29. srp 2006

myrkytko to si mě teda nepotěšila. Už jsem si koupila 10ks 70x70 a 10ks 80x80 zatím jsem je nepoužila 😉 ale jsou průhledné a připadají mi jak plné uměliny. Takže jsem asi fakt koupila blbě.

markytka_
29. srp 2006

já myslím, že je určitě užiješ - na odříhnutí, pod miminko třeba do postýlky a tak 😉 ale je fakt, že poctivé bavlněné plínky se snad skoro nedělají - všecko je to umělinovej šunt 😝 😀 asi se zkusím zeptat mamky, jestli jí nějaké nezbyly po bráchovi (teda až se odhodlám jí říct, že čekáme mimčo 😉 😀 😀 )

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
markytka_
29. srp 2006

gedren: koukám, žes nakoupila bambino mio. můžu se zeptat, kolik a jakejch jsi nakoupila? a podle čeho jsi rozhodla?

mady
29. srp 2006

No já nemám pokom dědit. Myrkytko Ty jsi to rodičům ještě nepověděla?! 😉 Já to vykecala hned po prvním testu 🙂

markytka_
29. srp 2006

ještě ne, naše mamča je trochu rapl a se vším nervuje, takže jsem chtěla počkat až to budu mít potvrzené od doktora (má dovolenou, takže musím počkat do pondělka) navíc nám mamka možná řekne, že jsme se zbláznili, protože stavíme barák a mimčo do toho... ale my už jsme moc chtěli, takže prostě jen o něco posuneme stěhování 😉 😎

mady
29. srp 2006

markytko z toho si nedělej. My jsem čekali dokud jsem neotěhotněla a teď přestavujeme byt. Bydlíme na staveništi a stavba se zastavila neboť sádrokartonář nemá čas 😉 Snad to do porodu stihnem 😉

cecetka
29. srp 2006

Holky, taky budeme používat jednorázovky. Dneska se už totiž nebalí do těch obyčejných bavlněných plenek jako dřív. Když pominu jejich dnešní nekvalitu -prý 100% bavlna HA HA HA ☹
Dneska se používají jiné látkovky jako třeba Popolini nebo Bambino mio. Ale přijde mi to docela věda naučit se správně používat látkové plenky.
Jsem prostě líná, takže u nás jednoznačně papírovky.

womann
30. srp 2006

Pouzivam jednorazovky.Je to rychlejsi,praktictejsi a mimi je v nich vic v pohode,zadna opruzenina...Taky se mu muzu vic venovat,a ne litat kolem pracky a zehleni.Misto tyhle zbytecny prace si uvarim neco dobreho a zdraveho(aby melo zdrave mlicko 😀 ),jdeme na prochazku,hrajeme si...Proste toho casu je vic...

chaluska
30. srp 2006

Jistě, je jiná doba a taky si neumím představit neustále prát pleny, ale myslím, že díky tomu dnešní děti se učí později chodit na nočník, takže dle mého názoru je třeba včas nasadit hadrové plenky, aby dítě samo chtělo na nočník. Určitě to vyzkouším.