Látkové pleny X pampersky. Co používáte?

selu
27. srp 2006

ahojky holky, sice jeste nejsem tehotna, ale zajimal by me vas nazor na to, jestli pouzivat pro dite latkove pleny nebo radeji pampersky. Mam v okoli hodne kamaradek, ktere nechapou, ze bych pro ditko chtela pouzivat pleny prave latkove, samozrejme asi ne na vsechny situace (lekar, cestovani, navstevy = tam bych pouzivala pampersky 😉 )
Tesim se na vase nazory 🙂 🙂 🙂 Pa Lucka

artikula
3. pro 2006

Prave dneska nam jednu venoval kamaraduv bratr 🙂

Moc dekuji, trochu jsi me uklidnila. Asi si k te sade Bambino mio prikoupim jeste 25plenek velikosti 1 a uvidime. Pak dokoupime tu druhoz velikost, az to bude aktualni.

Na ten plenkovy servis se podivam,ale asi to levnejsi nebude.
Tak diky

sorathia
4. pro 2006

gedren: my jsme tedy taky asi prasata....perem jednou za tri tydny.
Mas koupene i klasicke ctvercovky? Poradis znacku? Jsou mezi nimi velke rozdily?

artikula
4. pro 2006

Sorathia, budes pouzivat taky Bambino mio?Myslim, ze jsem nekde cetla, ze chces pouzivat haida pajda plenky. Me pripadaji BM mnohem jednodussi a trochu jsem pocitala a ta sada od narozeni po nocnik vyjde levneji...
Ale ta otazka na ctvercovky je zajimava, to bych taky rada vedela 🙂

sorathia
4. pro 2006

artikula: ja jsem si uz objednala ceske latkovky www.haipa-daipa.com, takze zkusim pouzivat ty - v kombinaci sklasickymi ctvercovkami, ktere si prosazuje manzel. S tim ze do zacatku mame jednu tvarovanou plenku a ctvery svrchni kalhotky a pokud se ta tvarovanka osvedci, tak jich dokoupim vic a na ctvercovky kaslu.
Ja jsem chtela BM sadu, ale pak jsem si rikala, ze to je investice do neznama a ze nevim jak velke a rychle rostouci mimi bude, takze nevim jakych kalhotek bude potreba vic. Takze jsem se rozhodla zahajit to haipa daipa a pripadne podle situace zkusit si nejakou plenecku nebo kalhotky usit, zkusit koupit popolinky i BM a opravdu vyzkouset na prvnim mimcu co se mi nejvic osveci.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
sorathia
4. pro 2006

gedren: diky! BM susis v susicce nebo na topeni nebo susicka+dosusovani na topeni?
Ctvercovky si tedy obejdu v kamenych obchodech - jsem zvedava jak se budou tvarit, kdyz si je budu chtit osahat ;)

A nezkousel nekdo plenu rucnikovku? tedy slozeny frote rucnicek?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucildol
4. pro 2006

Taky jsem pro látkové pleny, chtěla jsem je hned od začátku těhotenství, o papírových jsem uvažovala, jen když někam pojedeme. Látkové jsem už začala i nakupovat, ale pak jsem v časopise narazila na BM a koukám, že je tu máte pěkně rozebrané. Tak jsem moc ráda, protože jsem se, na základě vaší diskuze rozhodla, je pořídit 🙂
Papírové pleny jsem nechtěla, protože nehodlám svoje dítě balit do chemie, ale do bavlny. Mimo to, čekáme chlapečka, tak byl pro mě dost podstatný argument, že v látkových se mi nebude přehřívat. V dnešní době, kdy chlapi přestávají být plodní, tak to nehodlám u svého syna podporovat hned od začátku...
A myslím, že snad s nějakým zápachem problém taky nebude, když budu používat kyblík s víkem, případně u BM separační vložku, jak jste tady rozebíraly.

aniska
19. říj 2007

Pekny den prajem vospolok. Pouzivame Popolinky. Maly je v tom ako hruska a zda sa mi, ze na rovine je akoby "dole hlavou". Mate s tym niekto skusenost? Ako to riesite? Ja by som mu najradsej dala pod hlavu vankus, alebo nieco vyvisene, ale v pediatrickej knizke pisu, ze to nie je vhodne pre vyvoj chrbtice...

siloe
19. říj 2007

Anisko,koukám,že tady jsou příspěvky naposledy z prosince 2006...když,tak zkus zajít na diskuzi ke kojencům,konkrétně
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
tam to celkem žije 🙂
A jinak já jsem na malé mimi dávala obyč plíny,popolinky až tak od roku.Ale hodně mamin popisují to,co ty. už nevím,jak se to nakonec vyřešily.Myslím,že holky taky podkládaly hlavičku./bylo to ale v jiné diskuzi,ne tu na Koníkovi/ Já bych asi pár popolinek prodala a koupila nějaké jiné 😀 Popoliny mi fakt nepřipadají jako nejšťastnější pleny,obří zadek má v tom i dvouleté dítě,navíc dlouho schnou a když jsou trošku pročůrané tak chodící dítko je má téměř u kolen 😒 ...co je s popolin vážně super,to je zavazovačka a natahovací vlňáčky..toť dle mého názoru asi vše 😖
Zkoušela jsi třeba vaše slovenské Baby Lucy,nebo české Haipa Daipa,či zahraniční Tots bots,Baby idea....???? určo najdeš nějaké štíhlejší 🙂 ...Ona sice miminkům ta tloušťka plínek moc nevadí,ale jak jsou větší,tak je čím dál obtížnější na tu jejich prdelku sehnat dostatečně široké oblečky 😉

siloe
19. říj 2007

Ale je škoda,že už to tady asi moc lidí nečte.Přečetla jsem si první stránku téhle diskuze a moc mě zaujal názor,že papírové plenky jsou přijemnější,dyť přece ani nikdo z nás nepoužívá třeba látkové vložky,ale všichni používají papírové s absorbčním gelem 😀 😀 ..to mě teda fakt dostalo...já používám vložky látkové,takže si myslím,že i mimískům je stokrát příjemněji v látce...bodejď by v papírovkách protestovaly,když jim nikdo neposkytnul srovnání 😖 😎

s.arik
19. říj 2007

používám od 2.dne dítěte látkové, peru denně, nežehlím, je to super, zdravější, lepší a levnější než papírovky....taky se mi příčí, nechat dítě v hnoji i minutu, přebaluju minimálně 20x denně a to by teda s papírovkama byly dvěstovky denně 😝 že je v pap. dítě v suchu je možná fakt, ale že se válí v chemických superabsorbenem se mi nelíbí 😉

caira
19. říj 2007

ahoj holky, tak my uz jsme pro latkovky rozhodnuti, chceme jit do Bamboozle od Totsbots, jen me zajima kolik plenek potrebuji od velikosti 1 { narozeni az 8kg} a kolik od velikosti 2 {8-16kg} abych vystacila po celou dobu co budeme plenky pouzivat? nevim vubec kolik jich objednat :-{
tak ocenim kazdou radu 🙂

caira
19. říj 2007

jee, tak u toho budu muset sedet alespon tri dny, kolik je tam toho napsano... 😀

ezi
19. říj 2007

ja jsem rozhodne pro latkovky, vyzkouseli jsme oboje. Nejdriv rok pampersky, nez jsem zjistila, co vlastne v dnesni dobe latkovky znamenaji - kdyz se Z narodila, nechtela jsem latk. myslela jsem ze se musi zehlit!!! To bych nedala. Tak jsem se ani nazajimala. V roce jsem narazila na internetu na forum o plinkach (norske) a pochopila jsem, ze se doba zmenila🙂 Tak jsme hned presly na Motherease Sandy´s a vlnacky. To slo asi 5-6mesicu, ale pak najednou Z dostala hrozne opruzeniny az plisen, tak jsem to vzdala a presla na plastikove (=papirove), ale nastesti ne pampersky ale Moltexky. A ty mame dodnes. S pristim mimcem bych sla do latk. ode dne jedna!! Rozhodne!!

siloe
19. říj 2007

ezi:v plínách,co jsou k dostání v nosrsku se nevyznám,ale ráda se na plíny koukám 😎 ..nemůžeš dát nějaký odkaz na obchůdek?zajímá mě jak vypadají ty motherase.
jinak jednu dobu měl malý taky šílené problémy,neustála opruzenina na zadečku...pak jsem zjistila,že je to atopák 😒 😒 ...lepšilo se to v papírových,ale já to pořád nechtěla vzdát,tak jsme to v papírákách vyléčili a látkovky neperu v žádném prášku jen ve vodě /ale jinak nejsem prase,vážně 🙂 / a zadek má doteď jak z alabastru 😀
co se týče plín moltex,tak sice mají taky ten gel,jako v běžné jednorázovce,v těch novjejších je ho tuším méně,měla jsem jen 2 jako vzorek na odzkoušení a musím říct,že celkově mi připadali takové sympatičtější....nějak mi pořád uniká smysl,proč musí ty běžné papírové pleny a vlastně i vložky zbytečně bělit,že?
ciara:ty chceš objednávat vše najednou? osobně si myslím,že je lépe koupit třeba po jednom kuse od různých firem a pak zjišťovat,co mimiskovi sedne líp.A na úplnýho mrňouse,který neustále kaká "vaječinku" je podle mě kalhotových plínek škoda 😎 /maximálně tak na parádu k lékaři/..... a i když ti to samozřejmě nepřeju,může se ti stát to co ezi a budeš mít najednoud dvacet či více plínek celkem k ničemu. Já bych asi fakt dokupovala postupně.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ezi
19. říj 2007

siloe- ME Sandy´s jsou uplne normalino popolino, jenze oni se v tej fabrice jednou nejak pohadali a rozdvojili se. Myslim ze tyhel ME se vyrabi v Kanade, kdezto Popolino v Evrope...

jinak odkaz ne webovy obchod tu v Norsku mi nejde, museli byste tam kliknout a doklikat se az k tem plinkam, to bych tu to ruzne musela prekladat🙂

Jeste jsem mela oblibene swaddlebees. Ale s novorozencem bych nakoupila normalni skladaci🙂 (Ty mam oblibene ImseVimse).

siloe
19. říj 2007

já mám vymyšlené na novorozence čtvercovky + zavazovačky,právě aby to nešlo ven 🙂 ...ale já uvažuju zásadně nízkorozpočtově,takže kdo nemusí zas až tak obracet každou korunu,tak kalhotovky určo budou vyhovovat...a taky ne každý je ochotný se vázat se šňůrkami,že?ale mě zavazovačky prostě nějak fascinujou 😅 😅

siloe
19. říj 2007

gerden: a s tím bílým máš asi pravdu,myslím,že je to hodně o reklamě co do těch lidí hustí 😖 😖 ...nedávno jsem měla menší výstup s tchýní,která mě přesvědčovala,že i obyčejné čtvercovky musí být bílé...jenže mi nedokázala vysvětlit z jakého důvodu 😎 ..já tam mám sem tam flíček a o nějaké zářivé bělosti si mohu nechat jenom zdát,ale Danymu je to samozřejmě šumák 😀 😀
ezi: aha,a mě se zdálo,že nedávno jedna paní na mimibazaru prodávala úplně stejné plíny jako popolini one size,ale jmenovalo se to úplně jinak...tak to asi bylo ono 😀
swaddlebees mám jenom obkoukané,holky v jedné diskuzi si je chválili,ale jsou tady děsně drahé 🙄

siloe
19. říj 2007

..jinak asi nejlepší plína co Dany vlastní je od Baby Idea Bamboo extra...máte ji někdo? ..je moc hezká a navíc extra savá 😎

ezi
20. říj 2007

siloe- Baby idea Bamboo extra jsem mela jednu. ale vubec jsem nebyla spokojena a hned jsem ji prodala... ten 100%bambus je totiz silene tuhej kdyz namokne, navic schne asi 5 dni... :( ja mam nejoblibenejsi Snappi au naturale.
http://www.mamut.net/krusedull/subdet32.htm (mozna tenhle odkaz bude fungovat)

ezi
20. říj 2007

ta snappi au naturale je taky rel. levna (na norske pomery) - stoji na ceske koruny 317.-

johanda
20. říj 2007

siloe, mám BI Bamboo extra, ale dávám jen na noc (občas) bez gatěk, ty ji dáváš i přes den? Taky mi přijde dost prknózní. Savá je ale fakticky maximálně. Přes den dávám tu odepínací vložku do zavazovaček, jednu dávku nepropustí, takže taky bez svrchňáků.
Jinak teď je taková spousta krásných plen, škoda, že mám asi odrodíno ☹

johanda
20. říj 2007

K té zařivé bělosti plínek - mamka mě taky štvala, když říkala, že z toho slizu mám fleky, že mám koupit mýdlové vločky a plíny vyvařit . 😕Pak z ní vylezlo, že před těmi 30 lety maminy věšely plíny před barák a která je měla flekaté, tak byla pěkně pomluvena. No, já jsem taky věšela plíny před barák (dokud nám magistrát neodtranil ty sušáky jako nevyužívané ☹) a ženské mě taky pomlouvaly. Ne kvůli flekům, ale kvůli samotným látkovkám. Prý - oba VŠ a nemají na pampersky 😀

izy
20. říj 2007

se tu nak presunula diskuze o latkovkach🙂

siloe
20. říj 2007

ezi:aha,tak ta snapi naturale u nás vubec neni k dostání. ale vypadá příjemně 😎
jinak BE dávám hlavně přes noc,a přes den jen vyjímečně, když jdeme někam,kde není moc velká možnost často přebalovat. Dany je totiž šíííííleně č ůrací,takže je schopen každou plínu durch přečůrat najednou.Což mi přes den samozřejmě nevadí,ale v noci jsem nějak shnilá k němu ještě ve dvou letech vstávat a přebalovat ho 😎 ....ale jinak prknoidní mi když je počůraná moc nepřijde,trochu jo,ale není to podle mě žádná trága 😀 .Možná je to tím,že Dany už je velký,fakt nevím,ale v pohybu mu to nijak nebrání.

johanda: plíny se vyvyřovali v mydlových vločkách??? vím,že se teď spíš kupují do slizu,když se někomu nechce strouhat mýdlo 😀
a jinak by ses měla pěkně stydět,že tak šetříš na dítěti!!!! copak ty mu nechceš dopřát pěkně suchoučký chemický zadeček?? 😎 😎 😎 ...mě zase všichni říkají,že s druhým dítětem mě to přejde a pak ještě prý budu ráda za jednorázovky 😀 😀
a jinak otázka do pranice: myslíte si,že děti v látkovkách skutečně chodí dřív na nočník?...ačkoli jinak na látkovky nedám dopustit,tad si myslím,že je to bohužel fáma 😖 ..většina danečkových pampersových vrstevníků už na nočník chodí dávno,kdežto Dany jen tak sporadicky,když ho tam posadím.Vůbec nevolá v hovínkách a v mokru mu je fajně 😠 😖 😕

izy: myslíš,že bychom se měli zase spátky přestěhovat? 😀 😀 ..když mě tu je táááák dobře 😎 😎 😎

izy
20. říj 2007

no jen si to priznejte...to vas sem tahnout ty pampersky (v nazvu) 😀

schnek
20. říj 2007

Ahojky 🙂
uvažuju o tom, že přesedláme na látkovky, docela se mi líbí ty Bambino mio. Chtěla bych se zeptat,perete v nějakých těch dezinfekčních prášcích nebo v normálním?