Látkové pleny X pampersky. Co používáte?

selu
27. srp 2006

ahojky holky, sice jeste nejsem tehotna, ale zajimal by me vas nazor na to, jestli pouzivat pro dite latkove pleny nebo radeji pampersky. Mam v okoli hodne kamaradek, ktere nechapou, ze bych pro ditko chtela pouzivat pleny prave latkove, samozrejme asi ne na vsechny situace (lekar, cestovani, navstevy = tam bych pouzivala pampersky 😉 )
Tesim se na vase nazory 🙂 🙂 🙂 Pa Lucka

kyri
3. říj 2008

dagi, když si přepočítáš i těch 500kč (což jsou ale ty nejdražší, nemusíš jich kupovat celou výbavičku, stačí třebas 5-6 jako denní sada, příp. 1-2 na ven, k doktorce apod.) "na jednorázovky"
- tzn. víš, že použiješ jednu plínu třebas 150x (ale spíš víckrát) tak tě vyjde jedno použití na 3,30kč (neuvažuju teda praní, ale ty jsou tu vcelku zanedbatelný - když se to spočítá na jednu vypranou plínu) - a za to koupíš leda tak ty nejlevnější jednorázovky (který taky nemusí být nejkvalitnější a zdravotně nejpřijatelnější pro dítě...)

když si koupíš nějaké vícevelikostní pleny, které prodáš třebas za 70-80% ceny, když z nich dítě vyroste, tak tě ta plínka a používání vyjde ještě levněji. fakt látkařením neprohloupíš. hlavně zdravotně, co se mimča týká. a časově to taky není tak hrozný. cca hodka týdně..? (nežehlim a taky si ulítávám na věšení plín, jako tlapička - hlavně, když jsou nějaký nový přírůstky 😉)

schnek
3. říj 2008

jo, souhlasím, věšení plen je prostě obřad 😉 a skvělá 10 minutová relaxace na balkoně 🙂

s.arik
3. říj 2008

jsem pro látku 😵

ten pocit z bavlny (konopí, bambusu, vlny) je prostě stokrát lepší než chemické blafy...

výhody ekologické, ekonomické, zdravotní...pracnost není velká.

kyri
3. říj 2008

gedren, já se teda nadchla popolinkama - hih, to jsem ještě neznala konopky, bambusky aj.
aio přišly až tak po půl roce a těma jsem teda nadšená doteď.

dagi, určo doporučuju bum genius aio a bum genius kapsovku (ta je hned suchá, takže na zimní mimčo super a užiješ ji od narození až po nočník)

dagina
3. říj 2008

já bych se nejraději na ty plíny vyprdla, kdyby to šlo 😀 , než se pro nějaké rozhodnu, bude to o nervy.

Prosím vás, které používáte All in one, nemusí se už doplňovat např. látkovkou kvůli nožičkám?? Nikdy jsem v reálu neviděla, nemám představu jak jsou silné. Popř. může se do nich použít i separačka, aby se největší bobek zachytil do ní a neznečistil úplně tak drahou plínku 😅 .
Pejty, na těch slovenských stránkách je mají o dost lacinější.

schnek
3. říj 2008

dagino, můžeš praktikovat BKM 😉

pejty
3. říj 2008

jo,jsou o dost levnější a řekla bych,že jsou srovnatelné s popolinkama 😉
Nestalo se,že by z nich něco uniklo,ale mám malé miminko,tak nevím co bude dál...I když kamarádka má starší a chválí si je pořád..
No ale teď mě tu holky nahlodávají...a já asi brzy zkusím i jiné kousky,ale není to tím,že bych byla nespokojená s BL..spíš začíná fungovat zvědavost 😉

tlapicka
3. říj 2008

dagina, jojo, kdyz budes chtit, tak das za pliny latkvy klidne mnohem vic, nez za jednrazovky 😠

dagina
3. říj 2008

Shnek, co to je BKM??
Diskusi Látkové pleny II jsem prolítla, ale už je rozjetá, tam asi úplně tak nenajdu to co bych potřebovala 😒.
Zatím vůbec nevím od čeho se mám odrazit ☹ .

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
schnek
3. říj 2008

koukni tady ve volný na téma Bezplenková metoda 😉

dagina
3. říj 2008

Gedren, jak rychle jsem to téma otevřela, tak rychle zase zavřela, ty názvy mě absolutně nic neříkají..., musela bych naštudovat x výrazů co se týče plenek a to se mi zdá, že bych to ani do porodu nestihla. Jelikož to je pro mě opravdu španělská vesnice, nejrozumnější bude zajít do kamenného obchodu a poradit se na místě s prodavačkou.... a případně si vše prohlédnout. Jdu do hajan, dnes se mě určitě bude zdát o plínách. Stejně moc všem díky 🙂 .

tvarohacek
3. říj 2008

docela obdivuju vás co jste se vrhly na látkování, já jsem na to moc pohodlná a ani si nedovedu představit v naší téměř jedné místnosti non stop sušák s plenama ..

tlapicka
3. říj 2008

to jsem si myslela taky tvarohacku 🙂 mame teda dve mistnosti, ale susak mam porad i v obyvaku i v loznici 🙂 😀

schnek
3. říj 2008

tvarohacku, ono není rozdíl, jestli hodíš plenu do koše nebo do kýblu a jestli s tím jdeš do popelnice nebo do pračky a jestli jedeš do krámu nebo to pověsíš a sebereš 😉 takže pohodlnost je pouze klamný předpoklad pro nelátkování 😉

flora
3. říj 2008

souhlasím se schnekem, pohodlnějšího člověka snad neznám a taky nadšeně látkuju 😀

listicka77
3. říj 2008

Já teda akorát to věšení zrovna moc nemiluju... (ale lítat po super hyper a hledat plíny v akci, z toho by mě jeblo úplně).

vikinka27
3. říj 2008

milujem vesanie 🙂
som z toho chora, dokonca mam sklon prat plienky este ked nie je uplne plna pracka aby som mohla vesat 🙂
(inak, minule sa ma moja teta co odchovala 3 skoro dospele deti na latkovkach opytala, ci sa nehanbim, tie plienky vesat, kedze sa latkove plienky uz tolko malo pouzivaju. povedala som jej ze nie, ze som na to hrda 😀 )

rozhodne je to menej prace ako nahanat jednorazovky (ked dojdu... prip. skor nez dojdu....)

babalala
3. říj 2008

Ty jo, Viki - proč by ses měla hanbit??? Zrovna nedávno mi kdosi říkal, že s nostalgií vzpomíná, jak kdysi na sídlištích na každém druhém balkoně povlávaly plínky - a hned se podle vlajkoslávy vědělo, kde mají miminko.. 😵

A úplně nejlepší na látkovkách je eliminace toho hnusného smradu z pemprsek (pokud s nima teda někdo nelítá třikrát dennně do popelnice)!

tlapicka
3. říj 2008

s tim smradem si dovoluji nesouhlasit! Moje batole kdyz pocura v noci bambusku nebo bavlnu, tak loznice smrdi rano ja ty nejnechutnejsi nadrazni zachody! kdybych nechala tyden moltexku pocurnou valet doma, tak z ni nejde ani desetina pachu, co z latky.... proto kdyz jdeme s nekym znamym ven davam radsi moltex nez latku, bo kdyz ma pochcanou plinu, tak se fakt za latkovani stydim... ale to je to prechodny odplenkovavaci bdobi.... samozrejme to neplati pro miminka!

gtver
4. říj 2008

schnek, já myslím, že mimo pohodlnosti má tvaroháček spíš problém s místem na sušení 😉 Bohužel to znám, chtěla jsem látkovat, vydržela jsem asi týden a nešlo to ☹ Prostě obrovský problém se sušením, který se nedal vyřešit, takže papírujeme... 😔

lukin
4. říj 2008

gtver: Asi bydlíš v paneláku, tak by mě hrozně zajímalo, jak suší panelákovi normální věci, třeba trička a tak 🙂
tlapicka: To mi ani nemluv o tom smradu. V kolika to tak asi začíná? Já dávám Nati na nočník, tak snad bude brzo bez plen.

gtver
4. říj 2008

lukin taky dost obtížně a právě k tomu ještě plíny - nešlo to 😒 Není kam, bylo toho moc, plínek se suší přece jen najednou víc než triček 😉

haluskacz
4. říj 2008

tlapicko, ono je pak ve finale jedno, jestli pochcije latkovku nebo gate 🙂 smrdi to stejne. Jak jsem ted pred casem odplenila, tak pozitivni efekt je v tom, ze uz si fakt zvyk na to, ze zadnou extra savou vrstvu na sobe nema, a tak si dava vic bacha a hlasi. Takze toho smradu je pak kvantitativne min, kvalitativne je to uplne stejnej humus. A kdyz papirujes, tak te tohle obdobi taky nemine, takze smradu si uzije dle meho nazoru kazda matka. Takze tim papirovanim se to akorat trosku oddali. Nekdo holt smrdi v roce a pul, nekdo ve ctyrech letech, ze jo 😀

s.arik
4. říj 2008

podle mě se dá sušit i v nejmenším bytě. i v garsonce. akorát člověk nemůže chtít, aby byt vypadal jako z katalogu interiérů....uznávám, že rozkládací sušák není zrovna okrasa místnosti, ale my ho prostě máme - buď v obýváku nebo v ložnici - nonstop 🙂 a nevadí mi 🙂

kdybych nebyla líná a suché prádlo uklízela, strašil by třeba jen 2 dny v týdnu, ale jsem lemra a prádlo na něm nechávám tak dlouho, dokud si ho nehodlám obléci (nežehlím vůbec) anebo dokud nepotřebuju pověsit další pračku 😀 takže trvale tu je...

gtver
4. říj 2008

s.arik, tak jestli to je nebo není okrasa místnosti u nás fakt roli nehraje 😀 bohužel ho nejde přeskakovat, takže máme maličký stropní sušák (jo, ani u stropu toho místa moc nemáme), takže na 100% látkování jsem musela zapomenout 😠 Látkuju na chatě, doma je to sřídačka s převahou papírovek. Nejsem z toho nadšená, ale je to prostě tak.

gtver
4. říj 2008

samozřejmě střídačka 😀 😀

johanda
4. říj 2008

gtver - no jo, sušení v paneláku znám, bydleli jsem v jednom, když se narodila starší dcera. Taky bych to tam s látkovkama nezvládla, zasmrádávalo nám tam i běžné prádlo v nevětratelné koupelně 😝 . Vyřešila by to sušička, jenže do té mrňavé koupelničky se nám nevešla ani pračka 🤐 . Látkovat jsem začala až po přestěhování do nového.
Sušák mám též trvale instalován v ložnici, věším i na balkóne a v koupelně u stropu. Plínky ne, ty už půl roku nevedeme, ale občas peru 2,3 pračky denně (a pak týden nic) 😉

tlapicka
4. říj 2008

hlusko: kdyz da MM moltexku, tak rano loznice nesmrdi! nekdy si ty latkovy kvuli tomu musim obhajovat

bledulka
4. říj 2008

ahoj,takový malý tip pro ty,kdo řeší sušení prádla v malých prostorech.Na ten klasický sušák rozkládací se prodává taková nástavba asi 35 cm vysoká,která ale jde použít i samostatně.Na ty malé věcičky dětí i na plenky různě přeložené to stačí .Takto můžu dát sušák klidně i na postel atd...mám dva a jsou super-koupila jsem myslím v baumaxu

je to obdoba tohoto( u tohoto na obrázku nevím,zda jde použít samostatně)
http://utc.inshop.cz/zehleniasuseni/susaky/poko...