Látkové pleny z druhé ruky/bazaru nebo radši nové?

eficenka
27. únor 2012

Zdravím Vás všechny maminky, které jste se rozhodli látkovat...
Jak jsem tak různě pročítala ,jsem na 100% rozhodnutá pouze látkovat...
Nacházím hodně v bazárcích látkové pleny jak vrchní, vkládací .... prostě vše.
Myslíte že jako dobrá výbava budou sloužit pouze pleny již použité, nebo radši nakoupit nové?
Mám pročteno jaké pleny jsou zhruba nejoblíbenější a když na ně narazím v bazárku až o 50% levněji než za nové, tak velmi váhám...

pattie
27. únor 2012

Asi i záleží, kolik dětí plánuješ. Mám látkovky nové, používám je u druhého dítěte a vypadají pořád super, samozřejmě jsou flekatý, ale jinak jsou jako nový (Imse Vimse, Popollini). Z druhý ruky mám 3 Tots Bots, od kamarádky, po jednom dítěti a taky na nich používání není skoro vidět. U těch svrchňáčků nevím, už jsem dvoje Popollini vyhazovala, oboje byly z druhé ruky a po našem používání (u prvního dítěte) už byly hrozně jeté, oprané a mám pocit, že ty jedny už i protýkaly. Dvě děti, ale vydržej, ale u víc nevím, nevím. Mám jedny svrchňáčky od Gro Via a ty vypadaj fakt festovně, ty vydržej hodně 🙂 Můj názor je, že jestli budou po jednom dítěti, tak Ti plenky jedno, dvě děti ještě vystačej.

andyalukasek2008
27. únor 2012

@eficenka Jen taková technická - ty by sis koupila spodní prádlo v sekáči??? 😅 🙄 Max. bych šla do plen po někom z rodiny, o kom vím, že vyvařoval, není špína a tak, ale to je fakt max... 😅
Měli jsme nové, nechám pro druhé...

eficenka
autor
29. únor 2012

@andyalukasek2008 mám možnost mít celou výbavičku od švagrové..... takže hygienou jsem si jistá, ale nevím jestli právě vydrží jako nové... Z bazárku bych šla možná do svrchňáčků...

kamimik
10. zář 2012

@eficenka Já jsem na začátku kupovala půl na půl, něco nové něco z bazárku. Chtěla jsem vyzkoušet více možností a je pravda, že jsem jich taky spoustu poslala dál. Takže myslím, že na bazarovém není nic špatného. Když se Ti zalíbí, můžeš dokoupit nové🙂 A po švagrové, tak to bych neváhala🙂 Prodat se to dá vždycky🙂

elana
11. zář 2012

@eficenka já to mám naopak než @kamimik 🙂 , celou výbavu jsem si koupila novou (GroVia SIO systém), ale teď jsem se rozmlsala a pokukuju i po dalších. Jelikož už je synovi ale 15m (a druhý bude dá-li Bůh, už to první nám dalo zabrat, tak kdoví, jestli se ještě někdy zadaří), tak se mi nechce utrácet už velký peníze, takže teď spíš koukám po bazarech a semtam něco koupím. Někdo to tu přirovnával ke spodnímu prádlu-tak to nevidím...miminko snad není žádná špína 😒 , to bych vůbec nesrovnávala. A jde-li o koupi v rodině, tak bych už vůbec neváhala.

eficenka
autor
11. zář 2012

@kamimik
@elana
holky díky, já už mám celou novou sadu 20 plen , objednávala sem na ebay a jedna AIO jednovelikostní mě vyšla v přepočtu na 120 kč 😀 takže mám celou výbavu za pár korun 🙂

lenka5731
11. zář 2012

@eficenka o jaké aio se jedná? materiál savých jader?

eficenka
autor
12. zář 2012

@lenka5731
dobré ráno, plenky z ebay je materiál vrchní PUL a zbytek mikrovlákno a bambusovýma vkládačkama...
jestli znáte plenky www. sweetmonkey. cz , tak jsou to skoro ony 🙂

kamimik
12. zář 2012

@eficenka Já teda se sweet monkey nemám moc dobrou zkušenost☹ Mají v pase dvě řady patentků nebo jednu (myslím teď ty z ebay)?

lenka5731
12. zář 2012

@eficenka já bych si takové nekoupila, ale snad budeš spokojená 🙂

hermakol
Odpověď byla odstraněná
Zobraz