Látkovky - jaké?

veruunek
5. led 2014

Ahoj holky, chtěla bych látkovat a tak přemýšlím nad značkou. Sympatické mi byli Medley- sketch (cena, je to český výrobek), ale nečetla jsem o nich nic moc hezkého. Proto vás prosím o rady, tipy a zkušenosti se značkama plenek, i když vím, že každému miminku sedne něco jiného... Děkuju moc! 🙂

svanhild
5. led 2014

za mě rozhodně Anavy, Jitu + svrchňáčky. pokud chceš vědět víc, projdi si fotoblok látkové pleny...🙂

sarinkac
6. led 2014

https://www.modrykonik.cz/shops/seller/unuo/?ca... my teda jedeme v těchto je to nová značka ale našim dětem moc sedí sketch jsou dobré jen jako svrchní já jsem s nimi nebyla spokojená

filipatereza
6. led 2014

Sketch určitě ne... Šla bych do českých Anavy, Bamboolik, Petit Lulu + kombinace se čtbercovkama... Určitě se přidej do skupiny látkařek tady na koníkovi nebo na fb "Poradna pro látkovačky"

vesele_pleny
18. bře 2014

Sketch se dají maximálně ty na snapku. Zbytek je úplně marná investice a může od latkovani zbytečně odradit. Jak bylo psáno výše, vyplatí se jít do ověřených značek. Ona ta počáteční investice se zdá velká, ale plenky lze pak za dobrou cenu prodat 😉

leninka09
18. bře 2014

Já teď používám bambusové látkové pleny z http://www.sweetmonkey.cz/eshop/obchod.php# Krásně sají, naše Helenka má zadeček jako samet a navíc mají krásné vzory (máme s kočičkami, s medvídky a budeme objednávat opičky 😀 ) Počáteční investice je poměrně velká, ale stojí to za to.

dyndula
20. bře 2014

@veruunek
@leninka09
@vesele_pleny
@filipatereza
@sarinkac
MŮJ DOTAZ ZNÍ, PROČ JSTE SE ROZHODLI PRO LÁTKOVÉ? Pro ušetřené peníze na jednorázovkách? a není jednodusí ty hovínka vyhodit, než je někde v koši na to určeném skladovat a pak oprat? Já sama nevím, co budu používat, proto se ptám.

vesele_pleny
20. bře 2014

Prvotní myšlenka byla jít do něčeho nového. Pak jsem se zaměřila na zdraví, finance a i ekologie. Začala jsem pátrat po informacích a docela se zděsila jaký nejspíš mají jednorázové pleny dopad na naše miminka. Takže jsem začala pátrat, našla holčinu co látkuje a byla ochotná se mnou vše probrat. Když jsem si to dala vše v hlavě do kupy a opadl počáteční zmatek, úplně jsem se do toho zabrala a moc se těšila. Takže syna látkovky postihly až na skonku přebalovacího období. Rázem měl sametový zadeček (co jsem se skrze opruzeniny s ním natrápila). Dodnes je mi líto, že se ke mě látkovky nedostaly dříve. V dnešní době internetu se to zdá asi až nemožné. Mno nechala jsem se odradit poznámkami typu "a to se jako budeš hraba v hovnech", "budeš muset plenky namáčet a vyvařovat" atd atd.
Realita je ale úplně někde jinde. Žádné vyvařování plen, žádné namáčení (mmch to šíleně smrdí, na rozdíl od skladovaní plen za sucha), žádné žehlení....
Práce okolo plen je ta že když mám plenku pokakanou vyklepu hovínko do záchodu (když byla ještě vaječina používala jsem separační vložky, tu jsem z plenky vyjmula a spláchla jí do záchodu) a plenku vhodím do kýble na pleny. v kýbli je śíťka kterou po naplnění vezmu a dám do pračky. Dám prášek a zapnu. Další úkon je věšení plenek, které mi zabere deset minut. Kdo má sušičku, má ušetřeny minuty. Mmch moje děti mi u tohohle pomáhají, takže dobře využitý čas. A to je vše co se týče starání se o pleny. Není to bomba? Já to říkám furt, že jít do obchodu a koupit balík, vynášet koš s plenama (a že jich bylo) dá více práce 🙂

No a další věc co mě ovlivnila byly i ty krásné vzory co jsou na plenkách. Naprosto úchvatné. Člověka to přebalování pak fakt baví. Má z toho radost a všichni okolo koukají jaké máme krásné plenky a žasnou jaké jsou dnes možnosti.
Já jsem prostě plenkomaniak 🙂))

jenny.kay
20. bře 2014

@leninka09 sweetmonkey mám na dvouletou a protékají jak blázen. Takže asi jen do určitého věku, než má dítě větší močový měchýř.

filipatereza
24. bře 2014

Ahoj holky, ve středu 26.3. ve 14.00 na Praze 6 plánuju uspořádat setkání a posezení s povídáním o látkových plínkách. Budu mít i různé značky a druhy na prohlédnutí, osahání... Na co myslet při sestavování výbavičky, kolik čeho koupit do začátku... Vždycky jsem chtěla podobné setkání uskutečnit, ted se snad zadaří, tak se moc těším... Pokud byste chtěly dorazit, dejte vědět...

baruska1717
23. dub 2014

@filipatereza
Akci jse prošvihla, nebudeš, prosím, pořádat ještě něco podobného? Jsem těhotná a plánuji, že budu používat látkové pleny, ale jsem začátečník a nemám v tom zatím moc jasno, co koupit, kolik atd...Na Praze 6 pracuji...

filipatereza
23. dub 2014

@baruska1717 Ahoj, ted bude jedna přednáška 28.4. v 11.30 v Centrum občanské inspirace a tvořivosti na Praze 6, Charlese de Gaulla a pak http://www.mc-cisarka.cz/news/povidani-o-latkov... - Praha 6 petřiny

vesele_pleny
23. dub 2014

Ahoj, ráda bych vás pozvala na seminář o látkových plinečkách. Stačí se přihlásit mailem. Podrobnosti v letáčcích.

lili1986
18. kvě 2014

Ahoj já jsem zase zkošela pleny emmi one size a taky super dělaji super vzory a super sedí jen mě odradil ten smrad emoticon Dala jsem se zpět na jednorázovky emoticon Snad mě nezavřou že jsem jim stáhla pleny z e-shopu emoticon jen doporučuji. www.emmi-shop.cz

vercernik
29. kvě 2014

@vesele_pleny
Dobrý den, můžu se zeptat kolik bylo synovy když jste přešla na látkové? Moc by mě to zajímalo. 🙂

vesele_pleny
29. kvě 2014

Bylo mu dvacet měsíců.

vesele_pleny
4. čer 2014

Ráda bych vás pozvala na povídání o látkových plenách, které se uskuteční ve středu 18.6. v rodičovském centru Kaštan v Bělé pod Bezdězem (ZŠ, Tyršova 20) od 10 hodin. Povídání bude v rámci dětské herny. Ukážu různé druhy látkových plen, poradím s údržbou, s výběrem plen pro mimnko, zodpovím dotazy. Anna Stodůlková