Mám koupit látkové pleny s vložkou nebo jednorázovky?

coreprincess
12. kvě 2014

Ahoj holky, přemýšlím zda nakoupit látkové pleny s vložkou a nebo jednorázovky. Absolutně se v tom nevyznám.
Ty látkovky se používají tak, že odepnu jen tu vkládací plenu a tu vyperu..usušim a používám znovu? Chápu to dobře? A vyjdou ty plenky finančně lépe? Vyplatí se je koupit a kolik cca kusů? Případně doporučíte mi nějaký eshop? 🙂

zlatelevizeedna
13. kvě 2014

Něco málo si o tom asi budeš muset na webu nastudovat😉. Zkus se přidat do skupiny https://www.modrykonik.cz/group/2002/, je tam spousta tipů, kde si pročíst něco ze základů a můžeš se tam případně poradit o konkrétních plenkách.

katyxq
13. kvě 2014
hanyzka11
13. kvě 2014

Ahoj, tak nevím, jestli tady podám úplně správné informace a v poradnách ti jistě poradí líp, ale za mě asi takto. Koukala jsem na sama doma, kde právě paní propagovala látkové plenky vkládané do takových těch látkových kalhotek. Pokud jsem se dobře dívala, tak plenu vložíš, ale když se ti dítě pokaká a asi i počůrá, musíš vyměnit a vyprat celé ty kalhotky. Plena se vkládala pod vrstvu, která zabraňovala (podle paní) zpětnému prosakování moči. Takže kakání určitě musí zůstat i na těch kalhotkách a na tu plenu se asi vůbec nedostane. Počítali tam zhruba 12-15 kalhotek + pleny. S tím, že jich potřebuješ tak 6-7 denně, tak abys to vždy stihla vyprat na druhý den. počítali myslím kolem 12 000 Kč pořizovací cenu. S tím, že to je věkově neomezené (kalhotky se dají zvětšit) a pro druhé dítě už to vlastně máš nakoupeno. Tím se ušetří. Musí se ale připočítat kazdodenní praní, prášek, čas a tak. Zase z toho není tolik odpadu. S manželem jsme spočítali, že při koupi jednorázových plínek kolem 4,5 Kč/ks to na rok vychází zhruba na 11 500Kč. S tím, že menší plínky jsou levnější, větší dražší a pokud to nejsou pampersky, tak se dá cena dost snížit. Takže těžko říct. Já s dvojčaty mám jednorázovky, protože je to pro mě věc, která mi ušetří alespoň trochu času. Takže co je lepší netuším. Obají má pro i proti. Akorát naše máma říká, že z látkových se dítě naučí dřív na hrnec, protože je rozčiluje to mokro v kalhotech 🙂

1nadenka1
13. kvě 2014

no já bych jednorázovky neměnila ani za nic.. bydlíme na vesnici a stalo se mi že jsem si špatně spočítala a nevyšla jsem s plínama, tak než jsem zavolala tatínkovi aby mě koupil tak jsem dala hadrovou.. jako už nikdy ... hned pročůrané, když to posmolila tak jsem jí musela prvně namočit pak vyvaři a stejně se pořádně nevyprala.. jako obdivuju maminky co na to mají nervy a hlavně ty naše kterým nic jiného nezbylo, podle mě se to ani finančně nevyplatí... ten čas a všechno okolo.. děkuji za jednorázovky...-

vesele_pleny
13. kvě 2014

Milé maminky, 27.5. v úterý od 18.00 se bude konat další setkání a povídání o látkových plenkách na Praze 6, tentokrát v klubovně kmene Walden v ulici Zikova 7, přímo u výlezu z metra Dejvická. Budu mít na ukázku různé druhy, značky a typy plen. Ukážeme si sklady ze čtvercových plen, z vícevrstvých. Plenky kalhotkové, AIO i SIO různých značek. Plenky noční. Údržba a praktická stránka látkování. Kolik čeho do výbavičky...Další doplňky a alternativy jako jsou přebalovací podložky, vložky do podprsenky, alternativy vlhčených ubrousků Pokud byste se chtěly přijít podívat, jste vítané, jen se dopředu nahlašte na tereza.chmelova@email.cz...Setkání podpořil eshop Veselé pleny, pro ty, kteří budou mít zájem, je připravená i sleva na nákup...

vesele_pleny
13. kvě 2014

Moc ráda vám poskytnu o látkových plínečkách informace i do zprávy. Nelatkujicí maminky mají mnohdy zcestné informace. Dneska už se látkuje jinak než za dob našich maminek a babiček. Jen prosím kdo má zájem do zpráv, tady na fóru to nemám možnost častěji kontrolovat. Děkuji a těším se 😄