• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, jsou lepší pleny jednorázové nebo látkové?

23. srpna 2015 
Byla jsem původně rozhodnutá pro látkové plenky. Vodu máme svojí, pračka moc "nesežere", přes léto je můžu sušit venku, přes zimu v sušičce, prášek na moc nevyjde a určitě to ve výsledku bude lepší. Jenže když se malý narodil, byl tak maličký, že v látkových se mi ztrácel. Navíc ta celková změna života po návratu z porodnice. Řekli jsme si, že než se "zajedem", budeme používat jednorázové. Vyzkoušeli jsme několik značek a nakonec zůstali na plenkách Loves Baby Tesco. A to až doteď (malému je rok a měsíc) :slight_smile: Ve výsledku plenky nestojí tolik, abychom to finančně nezvládli. A navíc - vezmu, vyhodím. Prostě bez práce. A ten čas můžu věnovat čemukoliv jinému :wink: A v případě dalšího dítka bych zůstala u jednorázových plenek. Opruzeniny neměl malý ani jednou, přes noc mu vydží jedna plínka. Žádná pročůraná postýlka atd. Navíc je to jednodušší při cestách, když jsme přes noc u rodičů a tak. Určitě mají obojí svá pro a proti. Pro mě ale mají jednorázové víc pro, takže za mě ty :slight_smile:
23. srp 2015 v 16:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za nas urcite latka :wink:
dceru (9m) mam v obycejnych ctvercich s vkladackou, cela vybava me vysla na cca 7-8 tis (vcetne nekolika novych AIO). Nesmrdi jako jednoraz, diky designu jsou skvelym doplnkem ke garderobe :grinning: zdravotni hledisko je bez diskuze (prehrivani u kluku, vysusovani u holcicek).
Kdyz jsem mela ja pouzivat jednorazove vlozky tyden v mesici, bylo to strasne (precitlivela pokozka, samozrejme jsem nasla reseni) a dobrovolne bych mela do igelitu zavrit dite na 1,5-2 (2,5-3....) roky? No, ani napadem...
Je to kazde matky vec, zadna varianta neni jenom spatne nebo jenom dobre :wink:
ale osobne bych si za jednoraz musela nafackovat (voda vlastni, praci prostredek = domaci praci gel = cca 20haleru/pracka a po pouziti i druhym ditetem na bazarku za par kacek prodam, takze celkova investice pro 2 bude treba 10tis)
23. srp 2015 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zacinala jsem na jednorázových u nejstarsi dcery, byla porad opruzena, jednou skoncila i s puchyri na zadecku, kdyz jsem ji 'doprala' vonave pampers. Nakoupila jsem latkove a pouzila pak na dalsi dve deti, nevyhoda je urcite vic prace, vyhoda finance a zadecek v bavlnce.
23. srp 2015 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co se týče financí na pořízení látkovek, tak přestože jsou moderní všelijaký AIO, tak bohatě stačí 3-4 svrchní kalhotky a cca 40-50 obyčejných čtercových plen. U svrchňáčků stačí koupit třeba dvoje pro novorozence a pak ty 3-4 kousky už můžou být vícevelikostní, co se dají upravovat patentkama. Pak se dá taky za pár kaček sehnat látka na ušití třeba vícevrstvých vkládacích plen, pokud je prcek velký pročůránek, a ty si ušít doma, obdélník zvládne ušít každý a pokud to bude křivé, tak prdelka miminka to stejně nepozná :wink: Takže základní výbava se dle mého dá pořídit cca do 3 tisíc.
Plus teda u nás do základní výbavy spadá i sušička prádla, takže tím cena trošku vzrostla :grinning: Ale stojí to za to, kdykoliv si malá třeba jen trošku cvrkne přebalím a neřeším, jestli ji tu plinku ještě nechat nebo ne, jako se to asi řeší u jednorázovek, opruzená není vůbec, v 10 měsících už minimálně z 50% čurá na nočník. Občas nevýhoda je ta, že si je malá schopná kalhotky sundat a běhá si s holou prdelkou, kdy se ji zachce :grinning:
Jednorázovky bereme na dovolenou nebo nedávno jsem je používala, když malou trápil průjem.
23. srp 2015 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek