Maminky v zahraničí, kolik máte ve svém okolí látkařek?

helulela
22. pro 2011

Ahoj, na diskuzi o látkových plenách momentálně řešíme, jak je v které zemi populární látkování. Podle jakési statistiky látkuje v ČR asi 10% maminek, ale třeba v Británii 30-40%. Už číslo pro ČR se nám zdá nadhodnocené, natož to britské😉 Proto jsem chtěla poprosit vás, které žijete v cizině, abyste nám pro zajímavost napsaly, jak to u vás vypadá. Kde žijete, jaká část vašich známých, příbuzných s dětmi používá látkové pleny, jak moc se tam o látkovkách ví... Děkuju všem za odpovědi🙂

blondynka400
22. pro 2011

Na jihu Itálie jsem tedy neviděla a neznám ani jednu maminku, která by látkovala. Na to jsou moc pohodlné, ani moc nekojí, protože láhev z UM je jednodušší 😝
Taky mi ty čísla přijdou přemrštěné 😉

zdezli
22. pro 2011

V Nemecku taky neznam nikoho, kdo by latkoval. Tema je tu vice mene nezname...

hoogy
22. pro 2011

ja tiez nepoznam nikoho kto by v mojom okoli latkoval. tu ma vela deti plienky este do 3 rokov a velmi to nerisia.ale sme tu este kratko mozno casom niekoho spoznam🙂

zuzanka7117
22. pro 2011

Ja som v Norsku a tiez nepoznam nikoho kto latkuje.....ale ani tu vela mamiciek nepoznam.....🙂

denousek
22. pro 2011

já ani v čr nevím o nikom známím kdo by látkoval 😅

jani11
22. pro 2011

V irsku take nevim o nikom 😉 znamych maminek mam dost a ani nevim, ze by latkovani kdy nekdo probiral...

rosny
22. pro 2011

ja mam v CR dve kamaradky, co latkuji, jinak ziji ve Francii a mam tu dve zname, co latkuji a co jsem koukala, tak francouzske stranky o latkovkach jsou moc pekne udelane

erikasadek
22. pro 2011

ja som tiu v fr latkovala poznam mnohe zeny ktore latkuju alebo latkovali... 🙂

luciebx
22. pro 2011

ja ziji v UK a opravdu o latkovych plinkach tu o nikom nevim.. taky se to hodne propaguje.. me to nejdriv prislo jako super napad ze do toho pujdu.. ale proste ty jednorazovky jsou rychlejsi a nemusim se s tim delat.. prat a tak.. ono to mozna vyjde levneji ze se to da pouzit na druhy ditko.. takze jednorazovky lezou vic do penez.. jenze tu nikdo nepocita spotrebu vody a energie pri tom prani pracky.. takze ono to mozna vyjde nastejno jak ty jednorazovky.. takze ja nakonec zustala u papirovejch a doufam ze kolem 2 let malyho budeme bez plinek..

ikke
22. pro 2011

holandsko, z asi 25 matiek deti, ktore poznam, pocet latkujucich je presne 0. a deti sa tu "odplienkovavaju" daleko po 2. narodeninach.

rydal
26. pro 2011

Svycarsko-neznam v okoli ani jednu latkarku

skaredka
26. pro 2011

ja ziju ve spojenych statech a latkovani je tady docela normalni, dokonce existuji servisy, kdy ti kazdy tyden privezou ciste plinky a odvezou spinave, takze nemusis prat doma, mela jsem to takhle s moji dcerou, kdyz byla mala a to uz je skoro pet let. Se synem jsem si ty plinky prala sama a ted s tretim miminkem taky tak planuju.

ja.na81
26. pro 2011

v Nemecku znam jednu mamku (ale ja jsem po nich nejak nepatrala, ja sama latkuju dost malo...)

simonka99
27. pro 2011

zila som v UK 7 rokov a ja som sa vobec nestretla s maminami ,ktore by latkovali-ci uz to boli slovenky alebo anglicanky,

skurinka
27. pro 2011

Ziju v nemecku a nelatkovala jsem a ani neznam zadnou maminu co latkuje

cristobal
2. čer 2014

Tady to nejak umrelo. Holky, co zijete v zahranici, napiste.

jaajaa
2. čer 2014

Ja ziju v Nizozemi a nikoho ve svem okoli, kdo by latkoval neznam.