Máte doma koš na plenky? Je k něčemu?

denousek
2. dub 2008

ahoj holky...ted probiram s manzilkem zda koupit nebo nekoupit kos na plenky...zda se mi to ze i ty porurane plenky jsou citit..z normalniho kose...o pokakanychani nemluvim ty hned nosim do popelnice..
manzilek si mysli ze je to zbytecnost a vymozenost a tak mi rekl at vam to napisu a ze mi mate poradit a napsat zda nekdo tenhle kos vlastnite...
me to totiz vadi ze ty plenky jsou tak citit myslite ze je to zbytecnost??prece jen maly dite ma plenky az 2 roky ne-li dele a pak bude jiste dalsi ditko-ale musite uvazit ze naplne do kosu taky neco stoji...

dekuji vam za nazory..

niki2
2. dub 2008

Denousku, pokud ti to smrdi, tak asi neni co resit. Ja vzdy tu plenku slozim a zajistim tim suchym zipem a necitim to. Kos vynasime kazdy den.

susik77
2. dub 2008

denousek: jsem na tom stejne-a manzel si mysli to same co tvuj 😎 my ho mame preventivne v chodbe, ale hned kdyz prijdu do bytu to citim ☹

denousek
autor
2. dub 2008

no..ten chlap doma neni tak to neciti ze... 😒

zuzka99
2. dub 2008

my dávame plienky na balkon do igelitky, teraz v zime sa to dá, horšie to bude asi v lete ked na to bude piecť slnko, akorát sme to tiež rozoberali a zhodli sme sa, že ten koš nebudeme kupovať, ďalší krám do bytu

janina77
2. dub 2008

denousek, ak mas na mysli kos Sangenic, tak ti mozem napisat moje skusenosti:
je to fajn kos, plienky necitit ani po 3-4 dnoch, ale musis to riadne balit tak ako je napisane v navode. Zo zaciatku som to tak aj robila, ale ked som zistila, ze ta sackova napln mi vydrzi necely mesiac a stoji 350 Sk, tak ma to preslo. A teraz to balim tak, ze nie jednotlivo kazdu plienku, ale vsetky dokopy, zakazdym to akoze zatocim, ale ked davam dalsiu, tak odtocim spat, hodi, a zas zatocim. Takze vlastne mi je ten kos teraz zbytocny 😀 . No, asi by som ho druhy krat nekupovala.

Ale plienky aj pocikane, ak je dieta na UM, tak smrdia neskutocne. O pokakanych ani nehovorim. A to kazdu pokakanu - pokial to ide - tak najskor vyhodim obsah do WC a potom zatocim, zalepim a hodim do kosa. Keby som to hadzala vcelku, tak si ten smrad neviem ani predstavit 😒

ivka22
2. dub 2008

Sangenic pouzivame aj my...a som spokojna...plienky mi v byte nesmrdia, takze nemusim hned bezat vyhodit smeti aj s plienkami von 😉

Aj nam vydzri napln cca na mesiac....a tocim kos za kazdou plienkou 😉

iza
2. dub 2008

ahoj holky..taky máme koš doma..a už ho teda moc nevyužíváme...Jáchymek je na Um a tak teda smrděj plenky dost..musím říct, že já je cítila i z toho koše(ale já mám dost citlivej nos)..my to děláme tak, že kupuju u nás v drogerii takové sáčky na plenky-parfemovane,polské(50ks stojí 10kč, nejprve jsem je mělajen na cesty) a do toho plenky balíme..pokakané hned vyhazujeme..no a vyjde to levněji než ty nápně...

kitty68
2. dub 2008

stejne jak iza, taky mam sacky, mam i kos, dostala js ho v porodce zadarmo, ale moc spokojena nejsem, necitim nic, ale to vicko se oddelava, takze doberu napln co tam byla a kos leti

kakane plinky balim do 2sacku 😀

tribitka
2. dub 2008

mám, používam, som s ním spokojná, dobrý vynález.... 😉

kisska
3. dub 2008

Ahojte ja mam na plienky extra kos s vrchnakom (obycajne vedro za cca 250,-)a igelitovym vrecom vo vnutri. Vyhadzujem kazdy den a ked dobre zabalim, nie je ich citit... A celkom to ide. Tiez sa mi nepodarilo draheho ukecat na Sangenic...

dika
3. dub 2008

my kos na plienky (Sangenic) pouzivame od zaciatku a som s nim spokojna. Nemusim hned bezat s plienkou von. Balkon pouzivame na susenie pradla, mala sa tam hra, teraz uz aj na posedenie, takze odkladat tam plienku u nas nehrozi...
ja ti to odporucam, je to prakticke 🙂

miriamkac
3. dub 2008

Ahoj...JA mam obycajne vedro s igelitovou taskou a mam to na zachode. V byte to citit nie je, po kazdej plienke vrecko zatocim....a kazdy den sa snazim vyhodit....a to my mame riadnu spotrebu plienok.... 😀

elly
3. dub 2008

Tak ja mam taky kos....plenky zamotavam...jinak tak dam igelit a kdyz to pak zacne byt citim...skladuju to na balkone ve velkem plastovem pytli a kdyz je plny, tak vynasime ven..... 😉

maca66
3. dub 2008

ahojte...no ja mam takisto kos na balkone len koli plienkam.ci su uz pokakane alebo pocikane aj tak to smrdi a tak mat ho v byte nepripada do uvahy.jednie kazdu chvilu vynasat.no ale kedze uz zacina byt pekne a na balkone sa uz bude maly aj hravat,tak budem musiet vymysliet nieco ine.vsak do leta by hadam uz aj mohol byt matko bez plienky.teda dufam,ze sa nam to podari 🙂 .a pri druhom babetku vyskusam ten originalny kos na plienky. 🙂

cuchre
3. dub 2008

mozno to vyzera divne,ale ja pouzitu plienku dam do mikrotenoveho sacku a zauzlim...su lacnejsie ako tie "origos" na plienky a nic mi doma nesmrdi...kos sa vynasa raz za 3 dni, resp. ked je plny....

renika
3. dub 2008

tiež máme kôš sangenic, je to dobrá vec, naozaj. Sme spokojní. Vôbec neľutujeme, že sme ho kúpili 🙂

betka1
3. dub 2008

cuchre, tiez davam kazdu plienku hned po prebaleni do sacku a zauzlim. Kupila som si rolku s 300 sackami za 45 korun. Predtym som pouzivala parfemovane sacky 100ks za 45 Sk, ale to sa mi zdalo zbytocne. So smradom z plienok nemam vobec ziadne problemy.
Speciany kos na plienky by bol pre nas zbytocny. Zaberal by miesto a aj tie specialne sackove naplne nieco stoja.

kacenqa
3. dub 2008

caute tak my mame sice extra kos na plienky, ale nie ten sangenic (ani neviem, co to je) 😀 my sme kupili to vedierko od bebe jou aj s vrchnakom. mam v nom obycajne vrece na odpadky a manzel to vynasa kazdy druhy den rano cestou do roboty, je to tak akurat naplnene.

musim povedat, ze ja som maximalne spokojna, mam to hned vedla prebalovacej komody, keby som to mala davat do normalnych odpadkov, asi by som nezvladala, ja som extremne citliva na taketo pachy, hned ma napina, v tehotenstve sa mi cuch este zostril a mam dojem, ze mi to ostalo aj po porode...

no a ked uz nebudu plienky, tak urcite to vedierko vyuzijeme na daco ine, trebars na hracky, alebo tak...

megee
3. dub 2008

ahoj tak my koš na plenky nemáme, stejně jako niki2 ji vždy složím zajistím tím suchým zipem a je to a koš vynášíme i 2 x denně takže žádný problém...

marka
3. dub 2008

Tak my máme koš sangenic,ale nekupovali jsme ho,dostali jsme ho i s náplněmi 5ks 😉 Výborná věcička! Já jsem s ním moc spokojená, opravdu pleny nejsou cítit, náplň máme tak na 1měs. Zatím jsme novou nekupovali, myslím, že stojí kolem 200Kč,což je docela dost+plenky, ale myslím, že se vyplatí...obvlášť teď přes léto 🙂

ivana26
3. dub 2008

my mame kos angel care a je uplne super, velmi dobry vynalez 😵 plienky necitit a nemusim ich vynasat kazdy den. napln je sice draha, ale oplati sa 😉

kasli
3. dub 2008

Tak my také vlastníme koš na pleny, ale značka Korbell a jsem s ním moc spokojená náplně vyjdou na 220,- a vydrží nám asi tak měsíc, ale plenky necítím a nemusím s každou plenkou běhat ven do koše. Náš prcek kadí minimálně 4x denně a je to teda síla, smrdí jak dospělej!! Já bych do koše na plenky šla klidně znova, podle mě je to fajn věcička 😉

lu777
3. dub 2008

nad tím spešl košem jsem uvažovala, ale nakonec jsem to zavrhla, protože by se to prostě nevešlo do koupelky vedle pračky kde přebalujeme
plus jedeme asi ze dvou třetin na látkovky, takže papírovky zadělám tím lepítkem a putuje do normál koše, který se vynáší tak jednou za dva dny.. trošinku to je cítit, ale nějak zvlášť mi to nevadí (to by mi pak muselo vadit i malého přebalovat 😅 )
no a látkovky: mám kbelík jako Kacenqa, od Bebe Jou, a naprostá spokojenost.. nevěřila jsem, že kbelík s víčkem zadrží ten pach, ale kromě toho, kdy to otevřu fakt nic není cítit.. takže hodím do pračky, kbelík vypláchnu s troškou Jaru nebo tak a pohoda 😎

jinak Kasli: u nás je kakání jednou denně - ale pak to je matka všech plen jak tomu říká můj muž 😀

trixi
4. dub 2008

My mame Sangenic a som spokojna. Je vsak pravda, ze to leze do penazi. Nastastie som kupu nemusela riesit s drahym. Teraz trosku lutujem, ze som kupila hned prvy kos na ktory som natrafila a ze som viac nehladala. Predavaju sa totiz take ako Sangenic, len tam idu obycajne sacky ako do kosov, funguju na rovnakom principe ako Sangenic, len jedna napln nestoji 350,- do 6 mesiacov. Nas to teraz stoji este viac, pretoze napln do Sangenic od 6 mesiacov stoji 450,-. Kupujem ich vsak v CR, kde su podstatne lacnejsie, aj ked prepocitam kurzom. Plienky necitim, zatocim ich, kos mame pri prebalovacom pulte, aby som s plienkou nemusela behat po byte.

jandalinka
4. dub 2008

Já skladuji různé mikrotenové sáčky či mikrotenové tašky z obchodů a používám je na plenky.Nechávám v koupelně zabalené do dvou sáčků a každý den manžílek ráno vyhodí do popelnice.A je to. 🙂

herta
4. dub 2008

my máme sangenic a opravdu je super.jen ty náplně jsou trošku drahé.tak to řešíme tak že hovínka putujou do sangenicu a čůrání do normálního a jsme max spokojeni.oceníte velmi.manžel byl přyč a já dost nemocná tak jsem aspoň nemusela každý den lítat s košem. 😉 a když má mimi průjem tak je to dar z nebes. 😀

elfka.elfka
4. dub 2008

mame kos od angelcare a je to super vec. hlavne ze to doma nerozvoniava 😀 naplne stoja asi 300sk, jedna vydrzi tak 2-3 tyzdne urcite, takze mne to za to stoji 🙂)

bambusko
4. dub 2008

ahoj dievčatá, trošku sa vám tu zamotám... presne kvôli tomuto som sa rozhodla pri treťom bábätku pre látkové plienky - nie klasické, ale tie čo sa podobajú jednorázkovkám. bývame na dedine, kde sa odpad vyváža raz za 2 týždne 😕 tak si neviem ani predstaviť, kde by som tie plienky skladovala. nie som nejaký extrémny ekológ, hlavný dôvod bol tento smradľavý a ešte to ide oveľa menej do peňazí. poväčšine máte ešte malé detičky, možno by sa vám to ešte vyplatilo, mňa stála komplet výbava 4600 Sk a malo by to stačiť na celé plienkové obdobie. bála som sa toho prania, ale nie je to nič extra namáhavé, plienky periem raz za 2-3 dni, mám ich v špeciálnom vrecúšku priamo v kúpeľni pod prebaľovacím stolom a nepáchne to, od večera do rána uschnú a nežehlia sa

tribitka
4. dub 2008

bambuško, radšej budem skladovať jednorazové plienky a vyhodím ich do koša a malej dám čisté. To ked sa ti bábo pokaká do látkovej plienky tak ju skladuješ v kúpelni a operieš až o cca 2 dni?? toto podla mna je nehygienické.... 😝

krista
4. dub 2008

Ahojky, tak naše plínky zatím cítit nejsou, vždycky to pořádně zabalim. Pořídili jsme akorát koš s víkem a vynášíme taky 1x denně nebo za dva dny 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...