Máte doma koš na plenky? Je k něčemu?

denousek
2. dub 2008

ahoj holky...ted probiram s manzilkem zda koupit nebo nekoupit kos na plenky...zda se mi to ze i ty porurane plenky jsou citit..z normalniho kose...o pokakanychani nemluvim ty hned nosim do popelnice..
manzilek si mysli ze je to zbytecnost a vymozenost a tak mi rekl at vam to napisu a ze mi mate poradit a napsat zda nekdo tenhle kos vlastnite...
me to totiz vadi ze ty plenky jsou tak citit myslite ze je to zbytecnost??prece jen maly dite ma plenky az 2 roky ne-li dele a pak bude jiste dalsi ditko-ale musite uvazit ze naplne do kosu taky neco stoji...

dekuji vam za nazory..

lucilka
4. dub 2008

Ahojte, dávať každú použitú plienku do jedného až dvoch mikroténových sáčkov je strašne zlá vec.
Ja sa nehlásim k žiadnej ochranárskej organizácii, i keď robia dobrú vec, ale myslím si, že naša planéta je dosť
zanesená bordelom a aj naše skvelé jednorázové plienky (sama si bez nich neviem predstaviť byť) sú dosť
problematický odpad. A ešte, aby toho nebolo málo, pridám mikrot. sáčok, ktorý sa v prírode nerozkladá.
Ak už máme sáčky používat, radšej papierové. Nestoja veľa a rovnako dobre poslúžia. Alebo sa treba zmieriť s tým,
že každý deň, v lete dvakrát, beriem cestou malé vrecko so smeťami. Ja som problém so zápachom vyriešila tak, že som si do kúpeľne, kde mám prebalovací pult, kúpila malý smetný kôš a doňho idú malé igelit. vrecia. Za jeden deň ho akurát naplním a tak to nestihne smrdieť. A ten kôš ma zaklapovacie veko. Takže ho nemusím otvárať a neuniká
z neho do vzduchu to, čo nemá 😀

bambusko
4. dub 2008

do látkovej pleinky sa vkladá separačná - je to taký obdĺžnik z netkanej textílie, tá sa spláchne aj s obsahom do WC. nechcela som nikoho presviedčať, ani tie plienky nepredávam, napísala som len svoju skúsenosť 🙂 ty by si čo robila tribitka, ak by k vám chodili smetiari raz za 2 týždne a nemala smradľavý kontajner pod oknom???

tribitka
4. dub 2008

jáj, to som nevedela....
čo by som robila? nebývala by som tam.... sme mladí ľudia, máme milion možností, tak pečo žiť tam kde vynášajú odpad raz za 2 týždne... som prekvapená, že v dnešnej dobe niečo také existuje..... to prečo nezatlačítena starostu nech s tým niečo urobí?

bambusko
4. dub 2008

no presne túto odpoveď som čakala, nie si prekvapená, že máme v takom zapadákove internet? odpad sa separuje, každý týždeň sa vyváža na stredačku plast/sklo/papier a väčšina ľudí na dedine má aj kompost, kde dáva biologický odpad. to ak by smetiari chodili častejšie, tak by odvážali po igelitke z jedného domu, lebo nemá každý malé bábo

bambusko
4. dub 2008

a kritérium častosti vynášania smetí nie je pre mňa rozhodujúcim pre voľbu, kde strávim so svojimi deťmi život 🙂

tribitka
4. dub 2008

a nemôžete používať kontajner niekoho kto ho až tak nevyužíva?
bambuško ja netvrdím, že bývaš na zapadákove, ale ma prekvapuje, že sa v dnešnej dobe odpad vyváža raz za dva týždne....

many
4. dub 2008

tak já koš na plínky kupovat nebudu 🙂

nevesta
4. dub 2008

Aj nam vynasaju raz za dva tyzdne, plienky davam normalne do kosa a ked su pokakane, tak hned von...

lu777
4. dub 2008

Tribitka: já taky používám (tak ze dvou třetin) látkové plenky a mám je v kbelíku v koupelně, peru každý druhý den.. nemám s tím žádný problém, dost dobře to těsní.. a nehygienické je na přebalování snad všechno 😀 😀
nevím jak Ty, ale mně se už stalo, že jsem hodinu po přebalování našla kousek čehosi na předloktí 😀

já zas za nehygienické považuju když dítě sedí x hodin v papírové plínce.. ale maminka nepřebalí, protože na vrchu je pořád jakoby suchá.. jelikož to tam uvnitř drží chemický gel 😝

a to samé s vlhčenými ubrousky.. já teda se po velké umyju (pokud můžu), takže to samé dělám s malým.. ale vím, že je plno lidí co to utřou těmi ubrousky.. nevěřím, že se to pořádně utře, pořád tam určitě na kůži něco bude plus jsou tam zas chemikálie (mrkni na obal) a různé parfémy..

jinak já nevím, asi jsem poměrně pachuodolná 😅 protože u nás byli známí a ti říkali, že mají větší dítě co jí příkrmy že je to hrůza jak ta plínka smrdí a dávali ji do extra sáčku nebo dvou a trvali na tom, že ji hned při odchodu vynesou.. já tam s nimi v té koupelně byla a nic zvláštního mi to nepřipadalo 😅 mimoto je to miminko.. to by mi víc vadilo něco starého v koši nebo tak, ale tohle.. 😅 mně osobně víc vadí jak jsou cítit třeba bryndáky po ublinknutí 😅

kili
4. dub 2008

nečítala som to celé, tak neviem, či to tu niekto písal, ale napadlo ma, že sa dá kúpiť nejaká veľká nádoba, čo sa dá hermeticky uzavrieť, sú také na potraviny, tak nejakú takú najväčšiu a do nej obyč. igelitka a nemôže nič cítiť 😉

lu777
4. dub 2008

o tom jsem taky uvažovala, Kili, kdyby to bylo potřeba

fakt je, že ty mikroténové sáčky, to je pohroma pro životní prostředí, jsou toho tuny 😔 😖

bambusko
4. dub 2008

tribitka, áno sú aj iné možnosti, vybrala som si a som spokojná 🙂 v tejto téme sa lúčim, aj tak som ju nejako nechtiac presmerovala

lu777
4. dub 2008

jinak Samko a Adamko jsou krásní kluci 😵 jsem moc ráda, že jste to tak krásně zvládli, i když jste to neměli vůbec lehké...

kacerka
4. dub 2008

My máme koš na pleny od Bebe Jou s víkem, plenky vynášíme tak 2x do týdne. Když se koš otevře, tak samozřejmě trochu cítit je, ale pokud je dobře zavřený, tak je to absolutně bez zápachu. Jsme s ním spokojeni 😉 Je velký a dobře těsní 😉

manka76
4. dub 2008

plienky davam do sacika na balkon a vynasam podla potreby minimalne dva krat za tyzden

pebi
4. dub 2008

koš nemám a ani mi nechybí 😉

assimilate
6. zář 2008

Mám kôš na plienky Diaperchamp Regular... je to špeciálny kôš na plienky, ibaže má tu výhodu, že sa do neho nedávajú tie drahé originálne sáčkové náplne,ktoré balia plienku, ale obyčajný, 60l sáček do koša.Je to v princípe niečo ako koše Sangenic, Korbell, Angel Care, len má iný systém uskladnenia špinavej plienky. Jeho cena síce bola o niečop vyššia, ale vráti sa to používaním obyčajných sáčkov, veď ho budem využívať cca dva roky.Na Slovensku som tento typ nikde nenašla, mám ho z Čiech, www.malvik.sk. Tiež som uvažovala nad jeho kúpou, no nechce sa mi chodiť s každou plienkou von do suda, bývame síce v rodinnom dome, no napr. v noci to nie je príjemné... ak to nechcem skladovať v dome, či dávať do rána pred dom...viem si predstaviť, akú zábavu by s tým zažil náš pes. Z mojej skúsenosti, kto podobný kôš má, je s ním spokojný, kto nie, ani ho nepotrebuje, hoc ani nevyskúšal o čom to je... ale zas,každý má svoje dôvody, prečo ho má, či nemá i svoj systém ako so špinavými plienkami...

deina
6. zář 2008

My kos nemame, pouzivame na balenie plienok tie sacky na plienky z tesca, take vonave. Asi to teda nie je velmi ekologicke, akosi som nad tym nikdy takto nerozmyslala... 😖 Manzel vynasa smeti kazdy den a za ten cas tie plienky v sackoch citit nie je.

jana.1
6. zář 2008

Plínky házím do normálního 16litrového koše s víkem, ve kterém je velký sáček na odpadky. Dost dlouho nám plínky nesmrděly. Dokud byl Tomášek jen kojený. Po zavedení příkrmů to taky ještě šlo. Teď, když už jí normálně, tak má už normální hovínka 😅 Ale ani tak jsme museli k němu čuchat zblízka, jestli je pokaděný nebo ne. Jak začal být jídelníček pestřejší a pestřejší, tak jsme si byli jistější a jistější 😀 Takže zkrátka až za dlouhou dobu jsme museli plínky vyhazovat častěji nebo některé co nejdříve. Předtím prostě skoro nesmrděl.

dadulik
6. zář 2008

u nas tiez vynasaju smeti raz za 2 tyzdne 😀
no a plienky hadzeme do obycajneho smetneho kosa s viekom, ani sacky don nedavame, skratka 1xdenne vynasame do popolnice. Sem tam nieco zacitime, kos je pod schodiskom za dverami, ale pokakane plienky hned letim hodit do popolnice, mam to cca 10 krokov 😅 tak naco cuchat smradecek

kacka.va
8. zář 2008

koš na plíny nemáme, přijdou mi to vyhozené peníze. normální koš každý den stejně vynášíme, takže nám tam nic nesmrdí.

frog
8. zář 2008

Taky mám na plínky jen kyblík s víkem a bud denne nebo ob den se to vynese,podle smradíku 😀 ..specialní koše mi přijdou jako vyhozené prachy.

kubinkov
8. zář 2008

Speciální koš na pleny nemáme a souhlasím s frog, jsou to vyhozené peníze a zbytečná věc, která se plete v bytě. My dáváme plenky do běžného odpadu a denně vynášíme, stejně jako v dobách, kdy jsme plenky neměli.

kacka.va
8. zář 2008

myslím, že právě koš na pleny je jedním z příkladů, jak se z novopečených rodičů dobře tahají peníze. 😉

ssissi
8. zář 2008

Tiež nemáme a nikdy nám nechýbal. Ďalšia z vecí, ktorá sa dá nahradiť niečím jednoduchším - v tomto prípade bežným smetným košom.
Plienky dávame do zmiešaného odpadu, nepoužívame ani žiadne špeciálne sáčky na každú 1 plienku. Ak by som mala voliť nejaký sáčok, tak radšej papierový, ale príde mi aj to zbytočné.

Plienky nám nesmrdia. Sme na MM + teraz príkrmy a v pohode.
A každú plienku balím tak viac, ako píše výrobca - nielen zapnúť po stranách, ale najskôr preložím na polovicu a až potom zapnem tak pevne po stranách. Vznikne taká malá kocka, nezaberá toľko miesta v spoločnom odpade. A ak bábo kaká smradľavé, tak smradíky nevylezú von 😝 .

skrecok
8. zář 2008

My mame jeden kos na plienky s vrchnakom, ale obycajny plastovy. Tiez nam bolo zbytocne vyhadzovat peniaze na drahe specialne kose...Nam odnasaju smeti raz za 2 tyzdne, kos mame aj tak plny kedze u nas byvaju 3 generacie, neviem si predstavit ako to bude ked este budeme vyhadzovat aj plienky 😅 . No uvidime, ked sa nam narodi, musime najst nejake riesenie.

sisstin
8. zář 2008

denosuku, já jsem ho měla..od Tomee Tipee..ale stejně jsem ho nepoužívala..sice to z toho koše nesmrdělo, ale pak, když jsi to vynášela..tak to bylo na poblití, jak tam smrděly ty víc jak tejden starý plíny..a přišlo mi to celkem k ničemu, koš jsem pak prodala 😉

kamka.1
11. zář 2008

Ahoj, také nemáme koš na plínky, i pro mě je to zbytečnost. Já teda k odpadkovému koši nečichám, mám koš s poklopem v takové skříňce, na koš určené a nic necítím. Když plínka hodně smrdí, tak ji zabalím do igelitového sáčku. Nepatřím mezi ekology, to bych nemohla používat prací prášky, plínky, alobal,..... Taky vynášíme koš 1 krát denně. Nesnsla bych pocit, že mám v koši tři dny pokálené plenky, i když je to koš na plínky.
A popelnice nám vyváží taky jednou za dva týdny a žijeme ve městě. Třídím odpad a tak mi to vyhovoje. Nikdy jsem neměla problém, že bych měla plnou popelnici a neměla kam dát odpadky

gucz
11. zář 2008

ja som mala kôš na plienky požičaný od sesternice. Ona ho kúpila v holandsku. Nedávali sa tam sáčky ani nič iné a plienky odtiaľ nebolo vôbec cítiť. Smetiak mal také preklápacie veko. Je to výborná vec, hlavne pri malinkom bábetku.

kamka.1
11. zář 2008

můj názor - je to zbytečné. Myslím, že nikdo si neskladuje pokakané plenky 3 dny v koši 😖 . A když máte uzavíratelný koš, tak si myslím, že to opravdu není potřeba. Mně teda miminko tak hrozně nesmrdí. Plínka se zabalí a hodí do koše. Nevidím žádný problém a necítím nějaký hrozný zápach. Každý den vyhazuju odpadkový koš, nesnesu mít odpadky doma 😝