Máte doma koš na plenky? Je k něčemu?

denousek
2. dub 2008

ahoj holky...ted probiram s manzilkem zda koupit nebo nekoupit kos na plenky...zda se mi to ze i ty porurane plenky jsou citit..z normalniho kose...o pokakanychani nemluvim ty hned nosim do popelnice..
manzilek si mysli ze je to zbytecnost a vymozenost a tak mi rekl at vam to napisu a ze mi mate poradit a napsat zda nekdo tenhle kos vlastnite...
me to totiz vadi ze ty plenky jsou tak citit myslite ze je to zbytecnost??prece jen maly dite ma plenky az 2 roky ne-li dele a pak bude jiste dalsi ditko-ale musite uvazit ze naplne do kosu taky neco stoji...

dekuji vam za nazory..

aponchie
19. dub 2009

no pockat a co ty vlozky ?to nesmrdi jako hovinka? 😀

soanpe
19. dub 2009

Holky, jak jsem psala, třídím odpad a dost toho jde na kompost, takže koš na plíny a takový ten koupelnový odpad u nás frčí. Náplň mi vydrží měsíc,takže těch 156,-korun za náplň mě nějak neničí.
Těch 150,- kolikrát utratím za větší kravinu, ež jsou náplně do koše 😀
Když jsem bydlela v paneláku, tak jsem taky chodila denně se smetím, ale když vám vyváží popelnici 1 za deset dní, tak se naučíte hodně rychle třídit odpad 😀 😀 😀
i když nechcete 😉

aponchie
19. dub 2009

ty jo ja myslela,ze dokazu teda tridit i v panelaku ,ale jak vidim tak asi ne 😀

hupcza
20. dub 2009

no já teda třídím bez ohledu na frekvenci vyvážení popelnic ... ale lepší takováhle motivace, nežli netřídit, že 😅
třídili jsme i v paneláku, teď jsme si na vesnici i nechali na naší ulici přivézt kontejnery na tříděný odpad, aby to nebylo daleko 🙂

katuskapd
20. dub 2009

My mame ten kos sangenic po svagrinej, ale nahradne kazety su drahe, takze kos je na balkone s klasickym vreckom, tam moze smrdet kolko chce 😀

luci81
21. dub 2009

Originílní koš na plenky nemám,mám obyčejný,zavírací na smetí vedle přebalováku,papírovku smotám,zalepím suchým zipem,pokakanou do mikroteňáku.Psalo se tu,že by mělo byýt trestné ty neekologické plínky ještě balit do těch sáčků,ale stejně jich doma je plno od rohlíků,atd,tak je prostě pak vyhodím s plínkou,míso prázdný.Zatím to cítit není,uvidím jak to bude až budem přikrmovat.

jasminet
25. kvě 2009

baby, ktore mate sangenic dlhsie - aky je rozdiel v tych sackoch do neho - myslim tie do pol roka a nad pol roka (okrem ceny 🙂 )
nedaju sa stale pouzivat tie do pol roka?
a este by ma zaujimalo - ako je ten kos velky + ked vam vydrzi ta napln cca mesiac, to tie plienky su v tom kosi cely ten mesiac? nesmrdi to potom ked ich idete vyhodit?

schnek
25. kvě 2009

ta zelená náplň má být z tlustější a parfémovanější folie, prostě na příkrmový plínky = větší smrad. My s mrnětem do půl roku (už i měsíc přikrmovaným a na UM) jsme vystačili s růžovou, vynášeli každý druhý den plný a koš se větral, smrděl uvnitř fakt příšerně 😝 pak jsme přešli na látku a koš odložili 😉

jen bych ještě ráda upozornila - půjčila jsem ho kamarádce a ztratila nám z toho - v návodu se to jmenuje spodní dno - prostě ten gumovej kus, co je vespod pod víkem s takovým tím výsekem a drží zamotaný plínky, aby se zase nerozmotaly, tak bacha na to, když se koš víc nacpe, může to vypadnout a novej kus stojí 240,- + dobírka nebo os. odběr v Praze 😒

jasminet
25. kvě 2009

cize ho teoreticky mozem aj kazdy den vynasat bez toho, ze by som musela automaticky menit nu napln? kazda ta plienka je zabalena zvlast a nemusim to nejak trhat alebo neviem co...? 🙂

schnek
25. kvě 2009

ono se tak otočí asi 2x kolem víkem a ten igelit se tím ustřihne, zavážeš ho a zse můžete plnit 😉 můžeš ho vynášet, jak často potřebujete 😉

evicka7
25. kvě 2009

schnek, ale nebalila si to do toho látkovky, viď??? 😀

schnek
25. kvě 2009

evičko, nebalila 😉 jak jsme skončili s papírem, šel do krabice a pak jsem ho na rok půjčila kamarádce. Ale uvažuju, že by byl dobrej na dovolenou jako kbelík (bez toho igelitu samozřejmě 😉) + když sundám vršek, budu to v něm moct i vymáchat 😉

manesa
17. črc 2009

Ahoj, potřebovala bych poradit, zda máte někdo zkušenosti s košem na plenky, do kterého se nemusí kupovat náhradní náplně, ale stačí sáčky do obyčejného koše. Našla jsem takový s názvem Diaper, píší, že je stroprocentně bez zápachu. Máte někdo zkušenosti zda je stejný jako ostatní se speciálníma náplněma nebo například více zapáchá? Díky 🙂

najjulinka
17. črc 2009

My máme obyčajný koš, ale je umiestnený na záchode.. .tam sa ten smrad stratí... a pri štyroch plienkovaných detoch aj tak často vynášame... a proste sa smradu nevyhneme... 😀 😀 😀

mamacat
17. črc 2009

manesa ja mam taky kos. urcite trochu viac zapacha z neho ako z tych specialnych kosov kde je kazda jedna plienka zabalena do igelitu. ale podla mna casom vsetky tie kose kedze su z umelej homoty zacnu smrdiet zvnutra. mne sa paci na tomto ze sa tam daju dat normalne sacky na smeti. je to takto o dost lacnejsie. z casu na cas kos vydezinfikujem, umyjem a necham vonku na slnku. plienky z neho vynasame 2x do tyzdna. (teraz ho uz nepouzivame az tak casto kedze sme takmer bez plienok)

troli
17. črc 2009

teda já musím napsat že kamarádka ho měla a nemohla si ho vynachválit!!!

chymenitta33
17. črc 2009

Ahojte🙂

my kôš nemáme mám vonavé vrecká a to dávam do tašky pred dvere kedže bývame na bytovke a tie sáčky pekne vonajú nie je to vôbec cítiť a vynášame to každý druhý dník 😎
Ale podla mna je to dobrá vec 😉 pri druhom isto to poriešim

zrzulka
18. črc 2009

...my tiez nemame kos na pleny ale tiez ako Chym balim plienky do vonavych sackov a pouzivame aj latkovky, takze smrad nema u nas ziadnu sancu🙂

mysulka
22. črc 2009

Áhojky, mně se nechtělo dávat penízky za koš, tak máme plenky v kýblu od velkého primalexu, který jsem pokreslila, aby to nějak vypadalo a pokaděné plenky balíme do klasických igelitových sáčků na sváču a je to, a místo sáčku do koše tam máme takový ty tesco igelitky, jsou přesně rozměr na ten kýblík 🙂 a když je tam toho málo,tak to jen přiklopím a pokud je to už cítit močí (k večeru) a nebo je horko a chtěla by sem zalétnout nějaká breberka tak to přicvaknu a je to. Zkuste nejdřív tohle a pokud uvidíte, že Vám to pomohlo, tak Vám třeba manžel koupí ten košík na plenky 🙂

mysulka
22. črc 2009

A jak se tu písalo, jinak odpad třídíme a aspoň máme využití pro sáčky od pečiva z krámků a po plenkovém období se zase vrátíme k hadrovým taškám na nákup, tak myslím, že to trošku vyrovnáme 😅

kruguer
23. črc 2009

Máme a super. Teď , když jsou už příkrmy, tak je to masakr a takhle pohoda 🙂

to.beruska
5. srp 2009

ajojte!tak mi rozmyslame tiez nad tym kosom ale nad tym kde sa davaju tie sacky.co citam tak väcsinou hovoria ze je to lepsie,a aku to pisala soanpe tak by som to tiez niekde minula.moj manzel je strasny na smrad tak myslim ze on bude velmi spokojny

manesa
6. srp 2009

Tak já jsem právě objednala koš na plenky Sangenic, je to ten, do kterého se kupují i ty náplně, ale co jsem zjišťovala, tak většina holek, co má ten, do kterého se speciální náplně dávat nemusí, říká, že mohly dát rovnou peníze za obyčejný koš,protože ten zápach z něho cítit je. Zatímco u těch speciálních náplní není prý cítit opravdu nic, takže už je objednaný. A jak správně podotkl manžel - v tom, co měsíčně utratíme za mimi např. za plenky, už se ty dvě stovky snad ztratí....

mamutka
6. srp 2009

esteze latkujem ziaden smrad, bordel a zbytocne vyhodene peniaze 😀

malovani
8. srp 2009

Nemáme, neměli jsme, přijde mi to zbytečný...

sylviah
13. srp 2009

ja prave zvazujem kupu Sangenic, su totizto dva druhy, je nejaky novy - PLUS. Mate ho uz niektora? Mal by sa bezdotykovo ovladat oproti tomu predchadzajucemu.

to.beruska
13. srp 2009

sylviah:aj ja som ho nasla na jednej stranke ja som tiez rozmyslala ci neni lepsi.a kde si ho pozerala ty?ja som ho pozerala na jednej ceskej stranke za 33 eur aj sacky boli lacnejsie tam

ewule0712
27. pro 2009

Ahojky, může mi někdo poradit? Mám koš na pleny Safety, ale nepasují mi do něj náplně, původně tam byla náplň také od Safety, ale ty nikde nemůžu sehnat. Máte někdo tip, kde je koupit? Děkuji za každou odpověď.

fidka79
27. pro 2009

tiez mame kos na plienky Tommee Tippee a spokojni🙂)potom polroku ked sme uz zacali prikrmovat riadne dakedy citit 😀 a ked to dame do kosa ziaden smradik🙂)

medvik
27. pro 2009

Máme Diaper Champ, ale páchne to z něj a navíc se to do něj nejlépe hází, když se sundá víko. Jediné, co se mi líbí, že se z něj dobře vyndavá ten pytel.