Moltex 3. jakost. Není to šunt?

tiki
21. lis 2007

Holky, nemáte některá zkušenost s 3. jakostí Moltextek? Já jen s druhou, ta třetí je o dost levnější, ale trošku se bojím, aby to nebyl úplný šunt 😕

lucildol
21. lis 2007

Kde kupuješ druhou jakost? Já mám asi první, ale trochu to leze do peněz, tak bych na tu naši občasnou potřebu papírovek brala nižší kvalitku. 😅

chechta
22. lis 2007

tiki a ta druhá je dobrá? uvažovala jsem i o té třetí, ale nemám zkušenosti s žádnou. Je pravda, že 3 kč za plínu je dost dobrý 😉

lucildol juknu se na email jestli to tam ještě mám a pak ti adresu pošlu do IP

tiki
autor
22. lis 2007

Lucidol, posledne jsem kupovala tu druhou jakost na http://agia.cz/index.php
Tam mi prisly nejlacinejsi. Tu treti nabizeji na www.dolekarny.cz.
Jinak na te druhe jakosti jsem nenasla vpodstate zadne vetsi nedostatky, obcas je tam spatne ostrihly okraj, coz mne nejak netrapi, z par plinek mi vypadlo nekolik zrnicek gelu, ale nic tragickeho. Nekdo rika, ze jsou tam obcas praskle gumicky, ale to jsem v celem tom baleni nenasla ani jednou.
Jinak mi pani ze servru dolekarny.cz poslala postreh nejake maminky, co si tu 3. jakost koupila:
"Jinak naše zkušenosti s 3 jakostí - u některých plínek chybí takové
ty vnitřní gumičky - teď dobíráme druhé balení po těch 44 kusech a
bylo to tak 5 plínek na balení. U některých plínek jsou `okousané`
či delší kraje, což ale funkci vůbec nebrání. "

Asi do toho pujdu, protoze i kdyz by byla ctvrtila plinek v baleni spatna, coz se teda nezda, tak se to vyplati 😉 . Pak dam vedet...

lucildol
22. lis 2007

fajn, určitě dej vědět, prasklé gumičky, to už je docela blbý,ale pokud jich nebude moc, tak je ta cena pořád zajímavá. Takže je taky vyzkouším, ale asi až později zatím máme zásobu.

tiki
autor
22. lis 2007

My právě už zásobu nemáme, mám poslední tři plínky, takže doufám, že teď nikam do zimy na moc dlouho nepojedem. I když u nás člověk nikdy neví, my žijeme z hodiny na hodinu 😉

slunicko27
22. lis 2007

HOlky já mám zkušenosti se dvojkama a stejné "vady" jako píše tiki..vnitřní gumičky, jiné lepíky, delší nebo okousané okraje. Takže stále nevidím žádný rozdíl mezi jedničkou a dvojkou. Dokonce teď jsem našla pár takových, kde ten obrázek s názvem Moltex byl přelepen ještě jedným nebo šel úplně šejdrem. Ale stále na funkčnosti to nic nemění.

Jinak já je objednávám i na tutina.cz

dendisa
24. lis 2007

mám taky dvojku a buď ty vady nepoznám, protože nemám možnost srovnat s "normálními" jednorázovkami, nebo jsem měla štěstí - zatím jsem nenarazila na vadnou plínku. Objednávala jsem přes mimibazar - balí je tam nějaká chráněná dílna, už si nepamatuju název.

honzina
24. lis 2007

Svoji zkušenost se vzorkem 3.jakosti jsem psala do Látkových plínek. Tak to překopíruju i sem. 😉

honzina
24. lis 2007

Takže: došly mi vzorky Moltex. Jak II., tak III. jakost.
Obě jsou takový jakoby zmuchlaný, okraje křivý.
U té trojky oproti dvojce chybí horní sešití, ale je to řešený ještě slepením, takže v tom problém nevidím. Taky jsem si všimla, že jí chybí jedna vnitřní gumička, což by prý taky problém být neměl, je tam ještě ta vnější (uvidíme při použití), taky nemá gumičku na zadní straně, takže ji asi budu muset hodně dobře nasadit, aby to neproteklo zádíčkama, uvidíme, jestli v tom nebude problém... A obě mají rozdílný obrázek na tom předním lemu kam se lepí lepítka, na té dvojce je na něm i napsaný Moltex, u trojky jsou jen obrázky.
Když si k nim čuchnu tak cítím čaj (na rozdíl od jednorázovek, který jsou cítit nějakou chemikálií, že).

Tak jsem zvědavá, až je užiju v praxi, jak se osvědčí. Nejspíš je dám Toníčkovi před jídlem - protože během jídla většinou kadí, tak to bude správná zatěžkávací zkouška.

honzina
24. lis 2007

Tak zatěžkávací zkouška provedena, výdledek: úspěšně.
(nálož po celé noci a nikde nic neproteklo, takže dobrý)
Ještě zkusím tu 2.jakost, ale ta by to měla zvládnout levou zadní, když to zvládla ta 3.

haluskacz
26. lis 2007

tak jsem objednala, jsem zvedava... 🙂

kitka123
26. lis 2007

Ahoj holky, mela jsem parkrat II. jakost z tutiny.cz a krome obrazku jsem v tom nenasla zadny rozdil, nic tomu nechybelo, akorat byly trosku zmackany. O trojkach jsem jeste neslysela, takze diky za info 🙂 Mala je nonstop jenom na moltexkach, takze to trochu leze do penez. Sice uz pomalu s plenami koncime, ale neco jeste urcite spotrebujem 🙂

chechta
27. lis 2007

Taky jsem objednala - tak jsem na to zvědavá - pak podám zprávu 😉

tiki
autor
11. pro 2007

Holky, tak jsem vypotřebovala už skoro půl balíku těch moltextek 3. jakosti (Zdíša je teď nemocná, tak jsem na látkovky na chvíli rezignovala 😒 ) a jsem naprosto spokojená. Jediná vada, kterou jsem zatím našla, jsou špatně zastřižené okraje nohaviček, což je opravdu jen kosmetický nedostatek. Takže vřele doporučuju 🙂 .

honzina
11. pro 2007

Taky jsem spokojená.

laura.
11. pro 2007

taky jsme prubli a nevidím rozdíl mezi jakostí 2 a 3 🙂 (první jakost jsme neměli..)

tiki
autor
11. pro 2007

Já ten rozdíl vidím - ta cena 😀

chechta
12. pro 2007

tiki 😀

no nám občas chybí vnitřní gumičky, ale - ty plenky dávám jen přes den a ohlídám si to. Na noc dávám s gumičkama 😀 😀 😀 😀 Jinak jsem taky spokojená

tiki
autor
12. pro 2007

Tak my uz do plenky vpodstate jen curame, tak ty gumicky asi moc dobre nevnimam 😉

lu777
12. pro 2007

holky, díky za tip, byla jsem na té stránce dolekarny.cz a tam zdarma pošlou vzorek, tak jsem si o něj napsala.. bylo by to supr, kdyby to fungovalo, abysme zvládli kombinovat látkové s eko papírovými 🙂

lucildol
1. čer 2008

Holky, dochází mi zásoba plenek, které jsem objednávala v prosinci (III. jakost), tak jsem šla objednat nové a zjistila jsem, že za půl roku se situace trošku změnila a nejen, že nemůžu najít III. jakost, se kterou jsem byla spokojená, ale ani druhou ☹ Nemáte některá lepší informace?
Našla jsem jen jakost Ia, ale jsem rozmazlená cenou z III. jakosti a připadá mi to najednou strašně drahé 😅

ryangi
6. čer 2008

Ahojky, taky hledám kde by se daly objednat Moltexky, ale nikde nemají ani velikost 3-6kg, poradíte??

lu777
7. čer 2008

já je měla z www.dolekarny.cz.. sice se tam nezobrazovaly, ale napsala jsem jim a pár balení měli 😉

lucildol
15. čer 2008

tak jsem taky psala na dolekarny.cz, ale pliny uz se pry do ČR nedovazi ☹

beznoskova
8. črc 2008

ahoj holky, třetí jakost se da koupit na www.naturalbaby.cz. my sice látkujeme, ale tyhle mame na cesty a kdyby látkovky neuschly. 😵

andu
29. lis 2009

Takhle diskuze je sice starší, ale přesto - nevíte, kde se dnes dají 2. a 3. jakost sehnat? 😉 Projela jsem uvedené odkazy, ale nikde o druho jakostních Moltexkách ani zmínka... ☹

marta.k
2. pro 2009

ahoj, jestli schanis eko pleny,tak mam vyskousene Alana z DM. Cena je taky fajn,kolem 230kc za balik. Ale nejsou 100% ekologicky odbouratelne,pouze na 80% 😒 ale porad lepsi nez klasicke "papirovky" 😀

petkula
2. pro 2009

marta.k, ty pleny Alana jsou docela dobre, navic je na ne sleva asi 50 Kc v te knizecce pro miminka...takze pak vychazeji cenove super. Porovnavala jsem Moltex i Alana a prisly mi uplne stejne, tak nevim. Akorat cenove jsou dost rozdilne 😉 A ty Moltex taky nejsou ekologicky odbouratelne na 100%, takove pry jeste nedokazali vyrobit...http://spunt.centrum.cz/miminko/zdravi/2008/12/...

marta.k
2. pro 2009

petkula ja molkex vubec neznam,vim jen ze jsou eko a ani netusim jestli se jeste vubec vyrabeji. ale stejne bych nemenila, Alana nam maximalne vyhovuji 😎

lu777
11. únor 2010

ahoj holky

prosím vás, ráda bych jela na eko jednorázovkách.... Alany mám na noc na staršího syna, ale nejmenší velikost je od 4-9 kg 😒
Matýsek měl 3 kg rovná (a to byl přenošený) a teď to taky vypadá na naprosto stejnou váhu, takže počítám, že tak 6-8 týdnů nám zase bude trvat dostat se na 4 kg... takže ty Alany by asi byly velký 😠

pak už mě napadají jen Moltexky, ale ty jsou šííííleně drahý 😝 ještě s tím, že malý mimi kaká a čurá hodně, takže těch plenek padne víc...

neporadíte někdo?? jsou ty Alany tak velký?? nebo nedají se moltexky sehnat levněji? minule jsem měla 2. a 3. jakost, ale ta se prý už do ČR vůbec nedováží 😒
pak už jsem našla jen plenky Wiona a ty jsou ještě dražší než moltexky....