Na noc látkové plenky bambusové nebo vícevrstvé?

vera_vila
24. zář 2012

Prosím maminky, které vyzkoušely, o doporučení, jestli na noc používat spíše plenky bambusové nebo vícevrstvé bavlněné. U prvního dítěte jsem to neřešila, teď bych ráda využila plenek s vyšší savostí hlavně právě na noc...
Děkuji za tipy a zkušenosti.

helulela
24. zář 2012

Noční plenky využiješ ne úplně od začátku, jsou potřeba až u trochu starších dětí, které už v noci nekakají a nechceš je v noci přebalovat. Z materiálů je určitě lepší bambus, ať už v podobě kalhotkových plen nebo vícevrstvých.

neu.sona
24. zář 2012

Já bych na noc zvolila určitě vícevrstvé bambusové, jestli se ptáš na toto. Jak píše helulela, později můžeš využít noční plenky. Já mám od Anavy a jsou hodně velké, takže je budu dávat opravdu až později.

katyxq
25. zář 2012

Určitě bambus - ať už kalhotkové nebo vícevrstvé (Anavy dělá bambusové pružné, dobře se dávají na kalhotkový sklad).

elana
26. zář 2012

bambus, teď zkouším novinku od Little Comfort a jsem úplně nadšená. Je to kalhotkovka, součástí jsou 2 vkládačky, na samotných kaťatech taky ještě je savá vrstva integrovaná a existuje k tomu ještě noční plenka Night Genie a s použitím tohohle všeho výrobce udává savost až 12 hodin. Já tu NG teda nemám, ale spokojená jsem i tak, jsem v noci stejně zvyklá 1x přebalit, malej se budívá na mlíko a nedalo by mi to, ať je v látce nebo v jednorázovce. Sedí mi na ni PUL kalhotky od GroVia, i když jsou střihově trošku jiné, ale zastrkat se to dá a netlačí to...ale ideál by byly ještě nějaký trošku větší.

kali.kal
26. zář 2012

Za nás hlasuji na noc pro bambusové. Přes den jsem používala téměř výhradně bavlněné vícevrstevné, ale na noc je potřeba něco savějšího. Já v noci nepřebalovala (až na výjimky) od tří měsíců a pohoda.