Od kdy jste přešly na plenky vel. 4?

anina32
24. led 2013

Od jaké váhy dítěte jste přešli u jednorázovek z velikosti 3 na velikost 4? Děkuji😉

lamarika
24. led 2013

Je to napsané na každém balení. Stačí se kouknout v obchodě 😉

beta.m
24. led 2013

že by až bude vel. 3 malá? 😀

blondynka400
24. led 2013

Záleží na značce plenek a ta postavě dítěte. Váha je podle mne jenom orientační a nic neříkající. Každopádně podle mne není kam pospíchat a všeobecně se dávají plenky zbytečně veliké, což pro pak už pobyhující se dítě není ideální.... 😝

blahova_andrea
24. led 2013

to záleží jak máš velké dítko, já bych se neřídila jen tou váhou na obalu. my třeba všechno máme větší dřív, protože Miška je dlouhán a jednu dobu byl i pucek, takže váha ne váha, šlo se do větších. i teď máme přes den 4, ale na noc už raději 4+. my přešli na 4 ve chvíli, kdy ho trojky škrtily a taky byl věčně pročůranej a to přebaluju často. prostě už mu neseděly.

nikollita
24. led 2013

Já dávám jednorázovky jen na noc a na velikost č. 4 jsme přešli ve 3,5 měsících 🙂 Radimek je totiž strašně velký, třeba oblečení nosí vel. 80 😀

mafeska
24. led 2013

Dle váhy přece (i když u někoho to sedí u někoho ne) a když vidíš že už je vel 3 malá 😉 malá má skoro 8 kg a vidím že už jí jsou trojky těsné tak mám už koupené větší.

ebsian
24. led 2013

Tam my zatím taky velikost 2 brali od propuštění z porodnice, malá za měsíc přibrala 1.5kg..

tulikiss
24. led 2013

Podle vahy, ale vzdy jsem to poznala i podle toho, ze plenka uz nevydrzela celou noc.

ppavlusa
24. led 2013

Ono taky záleží na plenkách.My třeba používáme pampers a Happy.PAmpersky má ještě č.2 a Háppy č.3 😉

margeta
24. led 2013

Plíny nám podle kil měly odpovídat, ale ve skutečnosti už se mi tam dítě moc nevešlo a muselo mít větší. Spíš se řídit tím jestli se do nich vejde a není stále pročůrané. Pak přejít na větší.

andelka
24. led 2013

Záleží spíš na proporcích, a později na učuranosti. Čtyřky má od 4,5 měsíců mladší syn, donedávna je měl ale i starší (2,5roku) a oběma byly. Malej má totiž buclaté stehýnka, takže 3 mu byly malé brzo. Ve 4m měl 7,5kg a trojky (4-9) mu začaly být malé.

speedygon
24. led 2013

Přesně tak: údaje nejsou až tak směrodatné...Plínka by do výšky měla sahat po pupík nebo lehce nad něj, neměla by nikde škrtit...a taky je důležitá "pupkatost". Jakmile má mimi větší bříško, je celkově mohutnější, mnohdy nesedí velikost dle kil... My teď jedeme už velikost 5, plíny dávám jen na noc a když jdem ven a nehody nebývají...Dříve ale byly doby, že malá za necelou noc pročurala i Huggiesku, která by měla vydržet 2 hodin, ač jí malá nebyla....
blahova_andrea týjo v roce 4 a 4+? To jste pěkní macci 😀

veruska007
25. led 2013

Asi před 2 týdny, v roce a 4 měsících, váha 11 kg. Prcek je hubený, i starší byl, takže jsme delší dobu používaly ty menší - jinak to bylo hodně volné kolem nožiček i v pase.