Plenky pro holky a kluky. Je mezi nimi rozdíl?

werminka
9. lis 2007

Holky, slyšela jsem, že je rozdíl mezi plenkama pro holčičky a pro kluky. Víte o tom něco více? Ještě jsem to nijak zvlášť nezjišťovala, říkala jsem si, že se zeptám nejprve tady na webu. díky

kacka.va
9. lis 2007

🙂 o tom jsem nikdy neslyšela

dendisa
9. lis 2007

u látkových plen se můžou plenky podle pohlaví jinak skládat. Možná to je ono 😉

many
9. lis 2007

taky jsem o tom nikdy neslyšela 😒 ale už jsem se rozhodla,že budeme kupovat a né prát,sice jsem chtěla prát,ale teď mě všichni přesvědčili,že to nemám dělat 😉

yasmin07
9. lis 2007

Holky, někde jsem četla, že novorozenci je lepší dávat látkové, kvůli kyčlím. Nevíte o tom něco? Taky bych raději měla jednorázové hned od začátku 😉

gedren
9. lis 2007

many, tomu never, to jsou predsudky 🙂 Prijd se poradit k nam na diskusi o latkovkach (v Kojencich 🙂).

A jinak nejaky pohlavne diferencovany papirovky bejvaly snad tak pred 10-15 lety, pamatuju si reklamy v televizi 🙂

many
9. lis 2007

ok mrknu tam 😉

kacka.va
10. lis 2007

yasmin: to není tak, že bys měla dávat látkové místo těch jednorázových, ale doporučuje se dávat látkové ještě navrch kvůli kyčlím a pak když se udělá rentgen kyčlí a všechno je ok, tak už se dávat nemusí.

many
10. lis 2007

tak to jsem slyšela i já 😉

kacka.va
10. lis 2007

many: 🙂 no vida, tak na tom asi něco bude 😀. Moje kamarádky to takhle až snad na jednu praktikovaly všechny

luuciee83
11. lis 2007

Holky, mi dávali od narození jen jednu jednorázovou plenku a Matějda má nožičky ok 😵 😵 ale asi je to hodně individuální... v porodnici vám řeknou, zda stačí jen ta jednorázovka, nebo jestli dát ještě jednu látkovou 😉 nás když propouštěli, tak všem maminkám řekli, že nemusí dávat navíc nic, a pak už to závisí jen na dr., ke kterému na kontrolu kyčlí budete chodit... ten náš byl s malým spokojený, takže jsme to měli o to jednodušší. 😉

petraluk
11. lis 2007

Kacka vyšetření kyčlí se dělá ještě v porodnici a oni ti pak řeknou, jestli dávat navíc látkovku nebo ne. Potom se ještě chodí 2x na kontrolu, když je všechno v pořádku. 😉