Jaké pleny vzít do porodnice?

macekzmalacek
8. srp 2017

Ahoj, jaké pleny vzít do porodnice? Velikost 0? Nebo 1? a kolik cca kusů? Děkuju

pucmelinka
8. srp 2017

Ja s sebou mela Pampers Premium Care 1-to male baleni (asi 22 ks),vezla jsem to komplet zpatky,u nas v porodnici bylo plenek dost,ikdyz rikali,ze jich je jen 5/den.

msimankova
8. srp 2017

Vzala jsem par kusu vel. 1, ale nebylo potreba, v porodnici bylo vse k dispozici. Asi bych se zeptala primo tam, jestli neco potrebujes, tady vyslovne nechteli ani vlastni obleceni.

antoinet
8. srp 2017

Jako holky, jeden malý balík pampers 1, u nás musíš mít svoje. A k tomu si vem jedny vlhké ubrousky.

martyina
8. srp 2017

Já měla balíček vlhcenych ubrousků a balíček plinek c.1 Dada malá měla 2.96

rousse
8. srp 2017

@macekzmalacek já měla Bella Happy pro novorozence s výřezem na pupík - což jsem pak pochopila, že je uplná zbytečnost🙂 jinak jsem měla půl balíku, ale pak manžel musel dovézt celý balík - malá měla silnou žloutenku a šla na fototerapii a to prakticky jen kadila a měla megaspotřebu🙂 u nás teda v porodnici plenky nedávali🙂

martyina
8. srp 2017

Mi dostali v porodnici zavinovačku,oblečení ale měla sem vlastní látkovou plenu malá dost blinkala. Ale pleny nedávali. A co ještě při koupání vše co bylo potřeba mastičku krem tyčinky atd...

dolve
8. srp 2017

Plíny jsem v porodnici dostala pro prcka (3kg přesně) jen na první den a byly obří (plínka jí končila v podpaží), takže jsem je ani nepoužívala a brala jsem rovnou co jsem si přivezla - 1x balíček plenek Babylove vel. 0 (jsou sice do 3kg, ale prtě 3,5kg se mi do nic vešlo ještě parádně) a plus balíček ubrousků a mastičku. V porodnici jsme byli 3 dny a zbyla mi třetina balíčku na doma.
Všechno ostatní pro prcka bylo v porodnici k dispozici.

35_a_budu_mamka
8. srp 2017

Bella Happy, cca 30-40 kousků. Ty jsou teď lepší, než bílé Pampersky.

leki
8. srp 2017

Uz si nepamatuju, ktere presne a kolik jich bylo (urcite ale jeden balik s vyriznutym pupikem), kazdopadne pro me bylo zasadni, ze mely takovy modry prouzek, ktery zezloutl, kdyz se mimco pocura. Ja vubec nevedela, ze neco takoveho je. Sestry se me furt chodily ptat, jestli se malej uz vycural (musi se to pry zaznamenat) a me ty papirovky prisly vzdy suchy, navic kdyz mel skoro furt bobek, tak jsem to ani zkoumat nechtela.. Druhej den mi sestra vysvetlila, ze od toho je ten prouzek mezi nozkama. Pripadala jsem si jak idiot.

evaaskalova
8. srp 2017

Ja mela s sebou Panda plenky a ty nam davali i v porodnici 🙂

lenkasve1
8. srp 2017

@macekzmalacek ahoj, do porodnice jsem měla plenky z dm, tu jejich značku a brala jsem od 2-5 kg celý balík. V porodnici jsem byla 4 dny a stačilo to akorát 🙂

macekzmalacek
autor
8. srp 2017

@martyina : a padly ty 1, nebyly velike? Dekuju

martyina
8. srp 2017

@macekzmalacek nee dobre to bylo ani mě nenapadlo kupovat 0

macekzmalacek
autor
8. srp 2017

@leki : a to maji Pampersky nebo i jine pleny ten prouzek?

macekzmalacek
autor
8. srp 2017

@antoinet : vlhcene ubrousky jsou napustene kdecim..mate zkusenost s nejakymi mene skodlivymi? 😉

eviicka
8. srp 2017

@macekzmalacek nastříhaný perlan a obyčejná voda, vlhčené ubrousky mám jen mini balení pro jistotu v přebalovací tašce a téměř nepoužívám.

lenkasve1
8. srp 2017

Ten proužek by měli mít všechny pleny.Babylove je má taky. ☺

hanica83
8. srp 2017

Já myslím, že vel. 1 bude dobrá 🙂 Je tuším cca od 2kg, což určitě mít budete a malej měl 3,80 a taky mu byly dobře (akorát za měsíc a něco jsme měnili za vel. 2). V porodnici nám dali akorát první plenku, jinak jsme museli mít své a ten malý balík bohatě stačil 🙂 (jinak mě na začátek hověly bílé Pampers právě kvůli tomu proužku, co měnil barvu - i když si na ně teď maminky stěžují, nám hoví pořád a střídáme ještě se zelenými - ty už proužek nemají)

dandaa
9. srp 2017

Stacil nam na 3 cele dny jeden mensi balik dada plenek velikost 1 .Prouzek maji vsechny plenky v mensich velikostech.Jinak plenky vel 0 jsou vetsinou pro nedonosence.

ninive211
9. srp 2017

@lenkasve1
@dandaa Vsechny plenky rozhodne ne,spis jen ty z "premiove" rady.Zelene pampers 1 prouzek nemaji.

antoinet
9. srp 2017

@macekzmalacek doma můžeš sáhnout po jakékoliv alternativě, já jsem nejradši zadeček opláchla pod vodou, ale v porodnici jsem byla ráda, že vůbec zvládnu miminko přebalit🙂, bylo to všechno nové a složité a za ubrousky jsem byla ráda, měla jsem hipp bez parfemace a dětem neublížil🙂

dandaa
9. srp 2017

@ninive211 ja kupovala jen ty mensi "lepsi" bile jak pampers tak dada takze u zelenych pampers nevim ze prouzek nemaji a je mi to i jedno 😉

macekzmalacek
autor
9. srp 2017

@antoinet : doma chceme prebalovat v koupelne, takze oplachnout vodou, otrit..spus do te porodnice a potom na cesty, kdyz budeme nekde venku..
Taky zacinam stresovat, ze vlastne nevim, jak budu malou do tech plenek soukat a tak no..😉

mabendov
9. srp 2017

@macekzmalacek setra pouzivala na utirani zadecku normalni vatovy tampony a Medvidka od Eone (olej na zadecek), prodavaji k tomu malou lahvicku s rozprasovacem do ktere se smicha trosku toho oleje s vodou a vydrzi to dlouho a navic to neni tak moc chemicky jako ubrousky. Ja to budu pouzovat taky. Vlhceny ubrousky pak spis na cesty a mozna na noc aby to bylo sup sup 😀