Pleny vhodné pro batole na noc? Furt mokrá záda

zyoma
2. črc 2014

Ahoj maminky! Dcerce je 22 měsíců a poslední dobou máme ten problém, že ráno má celá záda počůraná a samozřejmě i postel. Už mě vážně přestává bavit furt všechno prát. Používáme jednorázové, Pampers, rossmann, a jiné. Zkoušeli jsme koupit i menší velikost a nepomohlo to. Problém vidím hlavně v tom, že žádná z těchto plen nemá vzadu gumičku v pase, nebo něco takového a proto když se v noci vrti a dá si zadek výš, tak všechno steče. Už jsem uvažovala jestli nekoupit látkové, ale poté co jsem je viděla, tak se mi moc nelibili, protože mi přišly strašně tlusté a těžké. Prosím, poradte. Díky

beta.m
2. črc 2014

Tak přesně tenhle problém teď taky řeším, dcera 24 měsíců má plínku jen na noc ale když né každý den tak ob den je v noci nebo ráno durch. Nejlepší byly Huggies ale ty už nejsou v naší velikosti k sehnání, ty neprotékaly. Jinak Pampers jsou úplně šílený a teď máme ty nový Happy a jakž takž to jde ale stejně je dost často mokrá

lencza
2. črc 2014

já používala na noc pleny obyč z Billy, jsou vyšší a vyhovovaly nám, jsou sice silnější,takže dítko má naducanej zadeček,ale svůj účel splní

pigpeppa
2. črc 2014

Ahoj, ano, látkové jsou opravdu objemnější, ale svůj účel plní dle mého líp než jednoráz. Na noc se pro takhle velké děti doporučují noční Anavy nebo Petit Lulu, s vkládačkama a svrchníma kalhotkama, sice větší zadek, ale dítě mi už nespí v mokrém pyžamu - on se ani neprobudil, celou noc spal v louži a pak nad ránem byl dost prochladlej. Jednoráz na to prostě nestačil.

zyoma
autor
2. črc 2014

@pigpeppa děkuju za odpověď, chci se zeptat, nejsou svrchní kalhotky dost umělé? Mi přijdou dost pogumovane, tak jestli jsou prodyšné....

mustikka
2. črc 2014

Pokud chcete jednorázové, zkuste babylove z DM, mají vzadu gumičku a protekly mi, jen když jsem je špatně nandala. Na mladší dceru mám látkové, noční Anavy a Petit lulu, na to PUL kalhotky Bamboolik nebo vlňáčky a ještě neprotekly...Je to větší balík, dcera spí na boku a přesto jí to nevadí, to jen já jsem s tím měla dlouho problém, používala jsem látkovky jen na den, na noc jsem se odhodlávala dlouho 🙂

terinda
2. črc 2014

Bella Happy

filipatereza
2. črc 2014

Já taky doporučuju určitě látkové -noční... Je to větší balík, ale takhle velkému dítěti to nevadí... Jako svrchní kalhotky dívám vlněné, ty jsou nejprodyšnější...
Viz odkazy:
http://www.veselepleny.cz/veselepleny/eshop/1-1...
a svrchní http://www.veselepleny.cz/veselepleny/eshop/14-...

Doporučuju vyzkoušet a uvidíte.
Já měla celkem ty noční dvoje a stačilo.
Nikdy se nám nestalo, že by se malá pročůrala, kamarádkám s jednorázovkama se to dělo pravidelně...
Kdybyste chtěla, mám tu ještě ležet slevu na ty veselepleny.cz ze semináře, co jsem pořádala, ráda pošlu...

pigpeppa
2. črc 2014

@zyoma
Jsou prodyšné, akorát nepropustné. Je to polyuretanový zátěr.

zuzka_b2
2. črc 2014

Ahoj, taky doporučuji látkové, když jsem měla malého v jednorázových, skoro pokaždé mi ráno proteklo kakání, s látkovými se to skoro nestane, jen když jí špatně nandám. Výhoda je, že si sama určíš, jak moc chceš mimino vycpat (já dávám kalhotová plena Petit lulu + dlouhá vkládací plena nebo dvě krátké, na to svrchní kalhotky). Látkové pleny jsou prodyšnější než jednorázové, z polyuretanu se dělá i nepromokavé ale prodyšné sportovní oblečení.
Jinak pokud chceš jednorázové, tak jsem zkoušela hodně značek, ale největší savost mi přijde, že mají Bella Happy, ty mi jediné neprotekly snad nikdy.

hancazivocich
2. črc 2014

Za nás bývaly super obyč tesco. Ale je to dávno..

zlababa07
2. črc 2014

Bílé pampers taky nic? Ty malému zatím jako jediné nikdy neprotekly. Má teď 20 měsíců.

anina32
2. črc 2014

Doporučuji Babylove z DM. Poprvé jsme je skusili asi na 4 měsících a od té doby jiné nepoužíváme, teď máme 22 měsíců. Mají vzadu gumu a jsou to prostě držáky 😉

tiburcia
2. črc 2014

jediné co mu neprotečou jsou babylove z DM.

zyoma
autor
2. črc 2014

@zlababa07 no tam je problém v tm, že mi přijde že jsou vhodné spíše pro chlapečky. Ja mam holku, jinak jsou skvele dělané vepředu, ale vzadu není žádná výplň....

jannka15
2. črc 2014

Používáme bella happy a jsme maximalne spokojeni.

olusenka
2. črc 2014

pokud si pamatuju, tak synovi nikdy neprotekly Babylove z DM nebo možná Pampersky, a pokud ano, stačilo ji vyměnit ne za menší, aby lépe seděly, ale naopak za větší, kde je větší lepší savé jádro. Jen proto jsme přešly z vel. 3 na vel. 4 kdysi, kterou používáme stále.

tulikiss
3. črc 2014

nam vzdy kdyz plenka zacala na noc protekat, tak to byl signal, ze je potreba davat vetsi velikost, davam premium care a vpohode....

ev.ka
4. črc 2014

doporučuji Bamboolik noční - je na to přímo dělaná. Je z bambusu, který je 4x savější než bavlna. Dotykovou vrstvou je flees - pro pocit sucha. Svrchní kalhotky sedí i velkému dítku, umělé rozhodně nejsou, jde o membránu 😉.
Mohu ukázat a poradit... kdyžtak pište přes SZ

leeena_4
4. črc 2014

@zyoma ač jsou látkovky ohromné, uděláš jimi dítěti (obzvlášť na noc) velkou službu. Jednak se nebude pařit v "igelitu" a jednak oprvdu vydrží. Mám 21 měsíční balote, spí mi v noční látkovce Bamboollik s vkládací plenkou, na to vlněné svrchní kalhotky (né opravdu v tom není horko) a nikdy mi plenka neprotekla a zadek hezky dýchá 😉.

zyoma
autor
4. črc 2014

Všem vám moc děkuji za pomoc! Zkusim jeste bella happy ( ted jsem zkusila babybaby soft, a nic moc teda, mají málo vaty, tak toho moc nenasajou) a pokud ani to ne, tak považuju o latkovkach.

vesele_pleny
6. črc 2014

Taky se hlásím na pomoc s výběrem látkových plíneček. Poradím přímo na míru 😉

zyoma
autor
8. říj 2014

Ahoj ženy, tak se hlásim po dlouhé době. Dopadlo to takhle, obyč pleny baby baby soft - špatné, babylove - sice vzadu mají gumičku, ale jsou to snad nejtvrdší pleny. Nakonec se nám osvědčili bella happy - gumička vzadu super a jako jediné v noci vydržej!
Ale je pravda, že u dalšího dítěte možná zkusim látkovky.