Svrchňáčky protékají, co dělám špatně?

krisatyna
28. črc 2017

Ahoj,
prosím o pomoc, jsem zoufalá a mam chuť zahodit látkovky a používat "bezpečné" papírovky, už podruhé... ale věřím, že mi opět poradíte.
Synovi je 16měsíců a dávám mu přes den čtvrecovky a svrchňáčky s tím, že dost čůrá ven (na nočník nebo na trávu), ale taky ještě často do plíny a potom je mokré úplně všechno, i oblečení, takže pořád peru... ty svrchňáky prostě prosáknou, nejen přes okraje! A to jsem je nedávnou koupila nové (sweet monkey). Žila jsem ale v domění, že ty svrchňáky nemůžou protéct vůbec, natož za jedno počůrání - dávám ho čůrat - a tím pádem přebaluji - cca co třičtvrtěhodinu, někdy i častěji, takže se počůrá maximálně jednou (někdy to stíháme včas, občas si i řekne).

aklin
28. črc 2017

Jediny duvod proc svrchnaky protekaji, jsou nedostacujici pleny. Pokud vas syn hodne cura, ctverce rychle budou mokre a tim i svrchnaky. Maminky doporucuji dokoupit kalhotovky, vkladacky bambusove. Dceru jsem balila jen na noc do ctvercovek, na to jsem pouzila hrubou fleesovou separacku. Dcera byla pres den bez plen. Snad jsem pomohla.

aklin
28. črc 2017

Napadla me moznost, vnitrek svrchnaku potrit lanolinem.

eviicka
28. črc 2017

Jeden čtverec toho moc nepobere, zkoušela jsi dát dva? Já mám syna mladšího a už teď dávám kromě čtvercové plenky vkladačku. Je ale fakt, že hodinu by mu ten čtverec vydržel i samotný... Tak těžko říct.

j.a.n.i
28. črc 2017

@krisatyna A neničíš si je špatným praním? Protože já látkovala 2 děti a PUL svrchňáky vydržely obě děti v pohodě, zničila jsem jen jedny takové chlupaté (značku nevím) a bylo to v pračce.

makky1310
28. črc 2017

@krisatyna me se to teda nikdy nestalo. Davam vzdy 2 ctverce, na noc 3. Svrchnaky mam bamboolik. Kolik davas vrstev? Nebo tim spatnym prani jak @j.a.n.i psala....

medakote
28. črc 2017

@krisatyna me když protékala plena, většinou to melo důvod ten, že to nestačila- kolik tech čtvercovek davas a případně s čím? Nějakou vkladacku ještě? Koukni se jak moc je mokra plena,kdyz svrchnaky protecou - pokud je nacucana, je to jasné znameni, ze je nutno přidat. Pokud úplně nacucana není, tak si zkontroluj sklad nebo zkus dat jiný, pokud se syn hýbe, může se mu plenka posunout stranou- tak si ohlidat toto. A naposled svrchnaky- pokud jsou starší, jestli nemají PUL špatný už, pokud jsou nove, jestli vypadají dobře a není to vadný kus- já jedny svrchnaky sweet monkey mám a protekly mi pouze, pokud nestačila plena.

listopadka1
28. črc 2017

@medakote souhlas, taky mi teď začly protékat svrchňáky, chvíli jsem pátrala,jak je to možné, a je to prostě tím, že ta plenka už nevydrží tolik, co dřív - tedy lépe řečeno dcerka teď mnohem víc sní a vypije a tudíž mnohem víc čůrá. Takže buď musím přebalovat častěji, nebo přidat víc plen. na noc přidávám o jednu vkládačku víc a přes den občas vyjde nočník, jinak častěji kontroluju a přebaluju, když už je plenka vlhká, protože víc dávek nevydrží. Když byla dcerka mladší, stačilo přebalit tak jednou za 3 hodiny,pokud nebyl bobek, teď klidně po 2 hodinách, i dřív.

krisatyna
autor
29. črc 2017

Díky moc všem za zkušenosti a rady! V blízkosti nemám nikoho, kdo by látkoval a od dob, kdy jsme sami byli malí uteklo mnoho vody...
Dávám jednu čtvercovku a je to tedy zjevně málo a bude to tím. Skládám "na draka", tím se vrstva v inkriminované oblasti ještě zmenší. Budu přidávat ještě jednu v obdélníku a uvidím. Jinak přes noc malý spí v kuse 10h a ráno je suchý, takže to vůbec neřeším. Zkusim se taky poohlédnout po kalhotkových plínkách.
Ještě jednou díky!

makky1310
29. črc 2017

@krisatyna jedna ctvercovka je fakt malo. Mymu synovi je rok a davam 2, tvuj je starsi tak ma vetsi proud 😉

nonnni
29. črc 2017

@krisatyna jednak jeden ctverec je zalostne malo a za druhe, vlnaky se museji dat do lanolinove lazne po kazdem prani. Perou se vsak pouze pri znecisteni stolici ditete, nebo pokud opravdu jsou tak nasakle moci, ze zacnou byt citit. Lanolin koupis normalne v lekarne.

vzhledem k veku a velikosti mocoveho mechyre...a zejmena zpusobu vyprazdnovani, kdy to pusti fakt najednou a neusmrndava, tak vic jak ctvercovky bych dala vkladacky, nebo jeste lepe kalhotovku s vkladackou. At je tam co nejvice savych vrstev, na co nejmensim prostoru. A pochopitelne, k latkovakac se nesmi ani pribliziy avivaz, pak nesaji a jen to po jejich vlakne klouze.

nonnni
29. črc 2017

@krisatyna a jeste ted to ctu jednou...pises svrchnaky a ja usousila, ze pises o vlnakach. POkud pises o svrchnakach s PUL zaterem, tak ani ty by nemely poustet pres zater, i kdyby v nich nel potopu. Je sance, ze mas budto zniceny zater (pri kopi z druhe ruky, nebo vlastni peci), nebo vadny kus (reklamace). Zjistis tak, ze vezmez nad umyvadlo, udelas kolebku a pustis to doho vodu. Vlhko jde kolem lemu a zater muze lehce provlhout, ale nesmi protekat, prokapavat.

Jak se o latkovky staras? Mysli tim, jak skladujes spinace i ciste a jak peres a susis.

Jinak, co se volby vnitrku tyce, tak to zustava. Urcite neco z bambusu, to saje nejlepe.

listopadka1
29. črc 2017

@nonnni oni i ty PUL protečou, kolem nohaviček je obruba z obyčejné látky a tou to prosákne. samozřejmě, zkusit, jestli neprotéká zátěr, je určitě vhodné, i to se může stát. Ale třeba já mám fakt zkušenost, že když je ta plenka hodně plná, tak to prostě prosákne. zvlášť, pokud autorka opravdu dává jen jednu čtvercovku, to je fakt zoufale málo pro takhle velký dítě (moje dcerka má rok a dokáže toho naložit na jednu dávku jak dospělej).

nonnni
30. črc 2017

@listopadka1 vsak jsem psala, ze vlhko jde kolem lemu....

krisatyna
autor
5. zář 2017

Děkuji moc všem za užitečná doporučení a za zkušenosti. Začala jsem přidávat další plínku a prosáklo to i tak (hned při tom čůrání, seděl mi na klíně a byla jsem mokrá i já až na spodní prádlo 😖 ), takže jsem došla k závěru, že svrchňáčky Sweet Monkey jsou prostě kšunt 😒 a vyhrabala jiné, které mi moc nevyhovovaly tvarově, nepřekryjí plínku zcela kolem nožiček. Od té doby ale malý ještě nenačůral do plínky plnou nádrž, takže zatím nevím. Snad už se brzy naučí říkat "ee" a budem stíhat nočník.