Plínky
collette
17. lis 2012

Poraďte základní výbavu látkových plen pro první týdny

Ahoj, bráškovi se včera narodil o sedm týdnů dříve chlapeček a tak nestihli připravit výbavu. Oblečků mají, stačí vyprat, ale chtějí látkovat a nemají v tomto směru vůbec nic. Poprosil mě o pomoc a já jsem tady úplně mimo. Můžete mi poradit tu úplně najzákladnější výbavičku pro prvnich pár týdnů, než se do toho budou schopni vrhnout sami? A jestli byste pro novoreznce trvaly na funglovkách, nebo byste šly i do plenek z druhé ruky a vyvařily je?

Nechci celou potřebnou výbavu po celou dobu látkování, jen opravdu krizový balíček na překlenutí prvních týdnů. Určitě bych tady něco našla, sle mám asi tak tři dny, abych vše dala dohromady, takže ani nemám čas pročítat a pátrat v již běžících diskuzích, takže se omlouvám a prosím o pochopení.
mahafi
17. lis 2012
@collette Gratuluju k synovečkovi 🙂.
Jako nejzákladnější výbavičku bych asi vzala 30 ks kikko lux http://www.branakdetem.cz/ctvercova-plena-kikko... a 3 svrchňáčky v nejmenší velikosti, nejmenší jsou myslím tyhle http://www.branakdetem.cz/thirsties-svrchni-kal... ve velikosti xs. To by zatím mělo stačit, než začne trochu víc čůrat a než se zorientují rodiče. Ale myslím, že bych zezačátku dávala papírovky, není to žádná ostuda 😉, látkovat se dá začít až bude mimčo trochu větší (nevím, jestli ity xs svrchňáčky nebudou moc velký). Jo a ještě se hodí role separaček http://www.branakdetem.cz/separacni-pleny-celul... Kdyžtak se ještě zeptej, jestli tě něco zajímá, nebo se zeptej rovnou na diskuzi http://www.modrykonik.cz/diskuse/plinky/latkove... nemusíš jí číst, jen se zeptat, spousta holek ti poradí 🙂.
mahafi
17. lis 2012
jo a klidně i z druhý ruky, ale ty svrchňáky nevyvářet! zničil by se ten pul zátěr.
filipatereza
18. lis 2012
Naše dcerka měla 2700 g při porodu a hned druhý týden po návratu z porodnice jsme látkovali. Myslím, že není na co čekat🙂 Do začátku bych poradila čtvercovky složené na novosklad a přes to PUL svrchní kalhotky /skvělé jsou Imse Vimse N😎 a k tomu snappi sponku. Event.doporučuju novorozenecké Anavy.
Kdybys potřebovala poradit, určitě piš..🙂
@collette