Porovnání jednorázových ekoplenek

josefina_i
21. zář 2017

Ahoj zkušené maminky!
Jsem prvorodička a plánuji ze začátku kombinovat jednorázovky s látkovými pleny. Z jednorázovek mám na výběr: Naty Nature, Nappies (beaming baby mini), Nappynat Natural a Moltex. Mohly byste se podělit o své zkušenosti, které se vám osvědčily, co se týče neprosakování a opruzenin?

Děkuji za rady!

J.

andiienka
22. zář 2017

Mohu poskytnout pouze zprostředkovanou zkušenost mojí kamarádky. Používala dlouhodobě Moltex a byla spokojená. Co se týče opruzenin tak jako tak doporučuji preventivně mazat Bepanthenem, ten i z vlastní zkušenosti fakt doporučuji 🙂 a k látkovým plenkám je ideální.

motley
22. zář 2017

Ze zkušenosti vím, že důležitá je ochrana pokožky. Mazala jsem Bepanthenem a můžu jedině doporučit. Mezi látkovými plenami se moc neorientuji, ale za papírové mohu doporučit pampers zelené a bílé. V kombinaci s Bepanthenem maximální spokojenost.

liliprili
23. zář 2017

Novorozenecke jsme meli moltex a byly super. Manzel je teda kupoval v Nemecku, ale u tohohle to snad rozdil nebude 😀 pak jsme meli od babylove (dm) z te jejich eko rady taky novorozenecke a dvojky a taktez parada, navic oproti jinym znackam velmi prizniva cena. V porovnani s neeko plenkami (novorozenecke pampers premium a obyc babylove) jsem zadny rozdil, co se tyce zachovani sucha a (ne)protekani, nenasla. Jedina jejich "nevyhoda" oproti tem pamperskam a babylove, ze nemaji takovy ten prouzek, co zmeni barvu po vycurani. Ten jsem v prvnich dnech velmi ocenovala 😀 ale zase ty ekoplenky vubec nesmrdi chemii, z pampers se mi chtelo po tydnu doslova zvracet.

Jinak k tomu latkovani, ja chtela uz po prichodu z porodnice...mela jsem pripravene plenky haipa daipa, ale pripadaly mi tak obri, ze jsem je schovala na pozdeji. Mala byla ale stejne tak prutokova, ze me to ani nemrzelo. Co plenka, to kakani. Navic jsem absolutne nemela odhad, kdy cura a kdy teda jako prebalovat. Ale asi po dvou tydnech jsem si rekla, ze papirovek uz bylo dost a vytahla jsem klasicke ctvercovky, jeste po me a balila novosklad. Vubec jsem je neplanovala pouzivat, ale nakonec se to ukazalo jako uplne nejlepsi varianta. Nejvetsi vyhoda, ze rychle schnou...No nicmene po dalsich dvou tydnech me i malou uz i to prebalovani prestalo bavit, tak jsme zacly bezplenkovat 🙂 a zustaly u ctvercovek poskladanych narovno. Papirovky ovsem zdaleka nezavrhuju a davam je na noc a na ven. Co si budem rikat, je to pohodlne jak pro me, tak pro dite 😉

hanulka_es
23. zář 2017

Z uvedených značek nemám zkušenost z žádnou, jedeme na dm babylove a bezproblémové 😉 jak píše paní výše, základ je ochrana pokožky, mažu bepanthen care mastičkou a náš mrňousek nemám potíž.. 😉

josefina_i
autor
23. zář 2017

Děkuji všem za názory. 😉

josefina_i
autor
23. zář 2017

@liliprili Tak nějak podobně to plánuji. 🙂 A kolik čtvercovek, svrchních kalhotek a separačních plen jsi potřebovala?

normalnimatka
23. zář 2017

já si mysim, že určitě není dobrý mazat jako preventivně....maž až když bude pokožka zarudlá. nic se nemá přehánět...
jinak někdo tu sepsal celej článek, kde porovnával údajně eko jednorázovvky...ale nemůžu to najít:( myslim, že jsem dávala odkaz do příspěvku ve fóru látkové pleny III...nemám čas ted listovat, zkus kouknout;)
jen bacha všecko, co tvrdí, že je eko, zas tak úplně eko není. třeba babylove nature prej nic moc a další taky..

a ohledně počtů plenek a svrchňáků a dalších věcí o látkování, koukni do skupiny https://www.modrykonik.cz/group/2002/ a už zmíněný příslušný fórum;)

josefina_i
autor
26. zář 2017

@normalnimatka Už jsem ten odkaz našla - náhodou, když jsem hledala informace ohledně látkovek, svrchňáků apod. (Před pár měsíci jsem si myslela, že koupím pleny v drogerii a hotovo! Netušila jsem, že je to docela ,,věda"... nakoupit dobře, ale hlavně ne zbytečně. 😀 Článek si přečtu, já jsem dost paranoidní a nevěřím všemu bio/eko, kde se píše. Každopádně děkuji za připomínku a rady (i ty na té diskuzi ohledně plínek). 🙂

normalnimatka
27. zář 2017

@josefina_i jn, je to věda dneska. máma na mě taky koukala, co hrotim:D je toho strašně moc těch druhů, materiálů, značek, všecko má svoje výhody i nevýhody, nebo se spíš hodí, nebo míň hodí a musíš se v tom trochu zorientovat.
doporučuju kupovat ojetiny. dá se toho sehnat spoustu málo používanýho za pěkný ceny, taky lepší zkoušet různý značky, protože každýmu sedne něco jinýho, nebo si třeba i pučit od někoho něco a pak se rozhodnout, co koupit.
tak hodně štěstí při pořizování arzenálu:D (mně to teda pěkně sralo, nevěděla jsem, co koupit, tak jsem pořídila něco a pořádnou výbavu jsem řešila a koupila až kolem roka syna, takže v klidu:D) a při při látkování🙂