Separační plenky. Máte zkušenost?

myisiska
13. únor 2009

Zdravím všechny maminky a prosím o radu ty, které používají látkové plenky. Objevila jsem separační pleny, které se položí na látkovku a pak se vyhodí. Má s tím některá zkušenosti?

marci
13. únor 2009

myisisko pročti se téma Latkové pleny - tam s tím máme zkušenosti snad všechny. Jsou různé typy: celulozové (pro malý miminka), viskozové (pro větší), fleesové. Jsou-li jenom počůrané dají se i prát 😉

myisiska
autor
13. únor 2009

marci: to jsme zkoušela, ale než to tam najdu...jste moc ukecaný 😅

dumbice
13. únor 2009

Já jsem si je koupila ale moc jsme je zatím nepoužili, přišlo mi to zbytečný plíny se vyprali i tak ale teď budeme přecházet na tuhou stravu tak se možná využijí víc🙂

zuzik03
13. únor 2009

myis, ja je pouzivam, mam s.aci dite (obvykla davka 4 po... pleny za den) 😅 bez nich bych se neobesla, pokadene vyhazuju, ale jen pocurane znovu peru, tak uz nemam tak brutalni spotrebu. prijdou mi velmi prakticke 😉

astrane
13. únor 2009

My měli separačky Poppoliny v krabičce,dají se vyhodit do záchodu anebo vyprat,pokud jsou jen počůrané(materiál nevím☹).Ale je pravda,že jsme je moc nevyužili,začali jsme látkovat až skoro v roce a v roce a půl nám bylo všechno co jsme měli těsné nebo malé a nové vybavení jsem už nedokupovala,protože už jsme doma chodili v trénovacích kalhotkách IV
Myslím,že se to spíš užije na malý mimča,co kakají ostošest...

fiallinka
14. únor 2009

ahoj, používám popolini, imse vimse a mám i pár Aniček, které mi kdosi dal a se všema jsem docela spokojená - malý dost kadí, takže stačí vyhodit a nemusíš tak přepírat celou plenku - ale až bude větší a hovňousů bude míň, asi se na to vykašlu, leze to do peněz a pak už to asi nebude tak potřeba 😉. Ale taky jsem si nastříhala trochu jemného fleesu a používám to jako separačku na noc a na procházky - je to umělina, ale úplně prodyšná a hlavně děcko v tom má fakt pocit sucha.

evicka7
14. únor 2009

Ahoj, ze začátku jsme měli tots bots a Aničky, ty mi přišly dost umělé a ještě mi většina zbyla, pak jsem koupila popolini celulozové a ty byly na vaječinu opravdu super, od té doby, co malá tolik nekaká, tak dávám fleecovou separačku na spaní a na ven, aby měla sucho

mysinka
14. únor 2009

Tak já jsem začínala s celulózovými Popolinkami - na vaječinu dokonalé!!! Pak jsem zkoušela ještě IV celulózové, ale ty mě moc nenadchly... úplně nejlepší jsou fleecové - odvedou čůrání, bobano na nich obstojně drží, akorát se pokajděné nevyhazují 🙂 No a když jsme začali bezplenkovat, odbourala jsem separačky téměř úplně, protože 99% hovňousů šlo do nočníku 😵 Takže pak už jen fleec na udržení v suchu, třeba u noční plínky.

senja
15. únor 2009

My se chystame na plenky Bambino Mio, slysela jsem na ne samou chvalu. Davaji se do toho mimo latkove pleny separacni vlozky, ktere se prodavaji v rolicce jako papirove uterky. Pry pokud se miminko jen pokaka, separacni vlozka se jen splachne do zachodove misy a latkova plenka zustava cista a sucha 😉

lenka456
28. únor 2009

A jak ty separačky používáte? Mám v roli od Popolini a překládám je na třetiny, ale nevím jestli to dělám dobře...

animatua
28. únor 2009

lenka zalezi jak mas velky mimco.. ja jse taky nejdriv prekladala na poloviny nebo na tretiny, ted uz neprekladam

senja: ja jsem slysela ze bambino mio pleny nic moc, ale osobni zkusenost nemam, jestli budes kupovat tak pak poreferuj na latkovkach jak jsi spokojena

matilko
1. bře 2009

Ahojik! My máme celulozové separačky od Popoliny, sú super! Mám maličké miminko a nijak separačku neskladám. Počúranú periem znova a pokakanú splachujem. Je to fajn, pretože tú vaječinku super zachytí a nie je nutné každú plienku predpierať.
Chystám sa ale na fleesové separačky...

sonulah
1. bře 2009

my jsme nejdřív používali celulózové od Disana, pak jak začlo dítě kadit míň, tak jsem je přestala používat, myslim, že jsme měli celkem 3 role... (ale taky bezplenkujem, takže spotřeba byla spíš nižší)
na noc dávam imse vimse stay dry, na procházky flís

zlilly
25. lis 2010

Ahoj ahoj. Všude ctu, ze sepracni plinku muzu klidne hodit do zachodu..... nacala sem roli popolinek a mily zachod se behem par dni ucpal.... predtim sem mela Anicky, ty sem splachovala bez problemu, ale ted zase ctu, ze to se nema, ze se nerozkladaji..... jaky sou vasezkusenosti?

iina
9. srp 2013

naštěstí každý výrobce na balíku píše, co s nimi když jsou použité 🙂 řídím se tím a wc funguje a co jde tak peru a když tak stejně nepoužívám radši separačku žádnou a jsem spokojena..pokud to jde, vyklepnu nehodu..nebo odsprchuji..a plenečky vyperu 🙂

aktakz
19. říj 2017

Ahojte, stará diskusia, ale skúsim ju obnoviť 🙂 Prosím o info, či máte niekto skúsenosti s bambusovými separačkami T-tomi pri novorodencovi. Príde mi, že bambus je najprírodnejší, ale uvádza sa tam práve, že sú vhodné na tuhšiu stolicu, tak neviem ako zvládnu vaječinu. Ďakujem pekne za názory 🙂