Šijete někdo látkové plenky? Podělte se o zkušenosti

dasap
26. únor 2007

ahoj maminky, na webu latkoveplenky.cz jsem našla návody na šití plínek i kalhotek, docela mě to nadchlo, jsem takový domácí kutil Tim 😀 Mám chuť se do toho pustit, ale mímo ještě není na světě, tak nemám na čem testovat. Proto se chci zeptat, jestli jste některá něco šila a nepodělila byste se o své zkušenosti.

eva265
28. únor 2007

To by me taky zajimalo. Chtela jsem vyzkouset plest svrchni kalhotky a sit plenky, ale zatim jsem prilis zkusenosti se sitim plenek nenasla. Neco je na emiminu a rodine (hezky navod na siti popovaku), ale moc tam toho neni. Mimco cekame az v srpnu, tak doufam, ze do te doby najdu vic zkusenosti.

miquel
31. kvě 2007

taky bych se ráda podělila o zkušenosti s maminkama, které šijí a pletou plenkovou výbavu pro mimča
já jsem zatím ušila dvoje flísáčky ze svých starých tepláků - na střih jsem použila vrchní kalhotky , které jsem měla doma ty jsem prostě obkreslila. První kalhotky měli pár "much" , ale ty druhé už jsou dá se říct perfektní 😉 . Fungují oboje dobře používám je i na noc jen do autosedačky se neosvědčily 😅 , žádné "profi" jsem si nekoupila tak nemůžu porovnávat.
Včera jsem dopletla první vlňáčky tak je testujeme , prcek se zatím tváří spokojeně no uvidím jestli se taky osvědčí, ještě mám vlnu na jedny, chtěla bych vyzkušet i jiný střih
A ještě k plenkám - před nedávnem jsem si koupila super froté a plánuju našít i nějaké plenky, zatím to mám v hlavě , střih bude asi něco ala haipa daipa tak uvidíme co z toho vyleze 😀
budu hrozně ráda když se mi ozve nějaká spřízněná duše 🙂

eva265
31. kvě 2007

Miquel, jakou vlnu jsi prosim te pouzila na ty vlnacky? Kdyz jsem se divala v obchode, tak se mi zadna 100% vlna nelibila, protoze vsechno bylo barvene. Chystam se objednat plenky pres internet, tak premyslim, ze je koupim z www.zlaticko.cz spolu s vlnou. Na siti flisacku se taky chystam, ale zatim jsem se dostala jen k usiti flisovo - bavlnene zavinovacky.

sage
31. kvě 2007

dasap, to je super téma, dík za ten link na latkovepleny.cz. ja šijem pre malú tiež doplnky k plienkam, používame len štvorcové plienky a navyše bezplienkujeme, takže sú to rôzne rýchloodklápacie kalhotky z vlnenej látky (teda nie pletené). mám niečo na ukázku v albume.
ten návod na kalhotkovú plienku si idem hneď preštudovať, spravila by som takú malej na noc. juhúúúú 😵 😵 .

miquel
31. kvě 2007

eva265:tak to jsi trefila , vlnu jsem koupila na www.zlaticko.cz , použila jsem českou přízi pro ruční pletení (koukám mají na ní teď slevu) a na lemy merino soft a pletla jsem podle jejich návodu vlnáčky I , trošku jsem to přizpůsobila ale jinak jak píšou je to opravdu velikost L
taky jsem si v obchodě koupila vlnu exclusive od Vlnapu - na ten nápad mě právě přivedli právě na latkovepleny.cz , chystám se z ní uplést takový vkládací obdelník myslím , že to je nápad sage 😀 no uvidím jestli to z téhle vlny taky bude fungovat , myslím že to barvení zase tak moc nevadí já jsem ty vlňáčka taky obarvila v iberii spíš to bude o způsobu zpracování 😲 (jestli přijdu na to jak se tady dělá to album tak tam vložím nějaké fotečky)
sage: jenom malá poznámka , já jsem si v rámci testování koupila jednu kalhotkovou plenku - flanelku - no a musím říct že se moc neosvědčila přijde mi že nenasaje ani tolik c dvě čč a schne skoro 2 dny takže jsem upustila od nápadu šití flanelek a koupila froté - hodlám ušít jakousi kalhotkovou plenku z froté ale to savé jádro nechci všívat dovnitř ale nechat ho zvlášť , myslím, že by to potom mohlo schnu líp 😒 doufám 🙂

tiki
31. kvě 2007

Holky, já jsem si našila deset vícevrstevných plenek z flanelu, nejsou úplně špatné, ale přijde mi, že ty čtvercovky jsou daleko operativnější, navíc mi ten flanel po několika vypráních přijde trošku tvrdý. Ale špatné nejsou, používám je, když je náhodou málo čtvercovek. Jinak moje maminka mi ušila několik flanelových čtvercovek, abych toho nemusela tolik tahat s sebou, když jedeme k babičce, a ty jsou moc fajn, kdybych příště šila, tak se nebudu párat s vícevrstevnýma, ale normálně zaobroubím flanelový čtverec.
Jinak vlňáčky mám rozpletené, zbývá už jen rantl, ale nevím, kdy to dodělám...
Jinak mám pocit, že na tom webu latkovepleny.cz jsou i typy na koupi 100% vlny.

papaya
31. kvě 2007

Já jsem si spíchla fleecáčky, střih byl v knížečce látkové pleny pod lupou. No ale jsou celkem dost velké, Hugo je bude mít tak v půl roce 😀 😀 Jinak jsem se ale do větších akcí nepouštěla. Chtěla jsem si uplést vlňáčky,ale jestli to bude jako teď, nebude na to čas 😖

sage
31. kvě 2007

miquel, dík za tipy. ja mám pár flanelových štvorcoviek (to čo tikina máma) a s tými som spokojná. asi skúsim spraviť jednu flanelovú a jednu froté kalhotkovku a uvidíme, porovnáme - alebo by možno stačilo vyskúšať rôzny materiál na tie savé jadrá. či myslíš, že je podstatné aj z čoho je "telo" tej plienky?.
vyberateľné savé jadro je super nápad. vlastne ako plienková vložka na kalhotkovkách. dám do tej plienky len nejaké 2-3 vrstvy a extra vrstvy budú zvlášť, aby to neschlo tri dni.

papayo, neboj, nebude to už moc dlho "jako teď" 🙂 .

ewa27
31. kvě 2007

ahoj, používám vícevrstvovky z tutina.cz a zkusila jsem si ušít podobné z bavlněného plátna, ale mají teda velké mouchy 😒 ty moje, origoš je dobrý, vkládám do haipadaipáckých kalhotek a super.
flanel je ale dobrý nápad, zkusím to asi spíchnout tak ze čtyřech vrstev, to by mělo stačit na savost, ne? a pak už překládat na třetiny. dík.

miquel
31. kvě 2007

sage, já čerpám inspiraci na látkovépleny.cz , podle jejich návodu by mělo být savé jádro z 8 vrstev flanelu nebo 5 vrstev froté
když si vezmu že flanel saje asi jako klasická čč tak je to jako jedna čtvercovka na osminy + další dvě vrstvy
mám doma i froté pleny a zdá se mi že froté teda nasaje mnohem více takže těch 5 vrstev by mohlo být lepší , a přitom mi froté pleny schnou docela dobře
když se podíváš na http://www.mamaja.cz/scripts/podrobnosti.php?ID..., tak takhle nějak by to mohlo vypadat když by se to jádro ušilo zvlášť

papaya : mě ty roupy začaly chytat až když byli malímu tak 3 měsíce do té doby jsem jen "přežívala" , ten začátek je fakt náročnej 😝 , bude líp 😀

sage
1. čer 2007

miquel, tiež som si tam prečítala ten návod, ale myslela som (podľa toho čo si písala pred tým), že ty chceš celú tú plienku ušiť z froté, nie iba to savé jadro.
ja dám asi flanelový "obal" a tie savé vkladačky porobím rôzne - flanelovú, froté, aj zo starých bavlnených plienok - takú testovaciu sériu.

miquel
1. čer 2007

sage, ano chci ty plenky udělat celý z froté, tou inspirací jsem spíš myslela postup jak plenku ušít , no a taky mě zajímalo kolik se dává dovnitř protože přece jenom tu plenku co mám doma nechci párat abych se koukla 😀
asi nejdřív zkusím jednu plenu s jádrem uvnitř a druhu s jádrem zvlášť a pak uvidím co se víc osvědčí a podle toho našiju ten zbytek
taky bych se chtěla vyhnout suchým zipům, protože ty co prodávají v galanterii nejsou moc kvalitní( alespoň tady u nás ), použila jsem je na flísáčky a po dvouch měsících používání už jsou dost vytřepený no snad ještě chvíli vydrží 😖
zapínámí snapy sponkou je docela v pohodě

ewa27: vzhledem k tomu za kolik se vícevrstvý plenky (teda popoliny) prodávájí tak si myslím, že se to ani nevyplatí je šít 😉 , no 4 vrstvá plenka složená na třetiny to by mohlo fungovat skoro jako dvě čč 🙂 , a jeké mouchy mají ty tvoje plenky z plátna ?

sage
5. čer 2007

ewa 27, na látkovkách píšeš, že kupuješ do výbavičky pletaciu vlnu - merino prírodnú, alebo akú presne ?

eva265
5. čer 2007

Sage, objednala jsem si přízi pro ruční pletení i merino soft. Jsem zvědavá, jak bude vypadat a hlavně jaká bude na omak, protože ta od vlnapu se mi v obchodě moc nelíbila. Ale možná to bude jenom tím, jak byla barvená.

sage
5. čer 2007

aha, vidím, že sa to už aj prebralo na látkovkách 🙂 . ja by som tiež chcela merino, chystám sa totiž kvôli bezplenkovke upliesť vlńáčky na rozopínanie (také rýchloodklápacie), len sa bojím, či nebude na jemnú mimi-kožičku pichlavá. napíš potom, prosímťa, aká je na dotyk, až ti príde.

miquel
5. čer 2007

Eva, koukám, že jsi koupila stejnou kombinaci jako já 🙂
sage: merino soft je krásně heboučká, na dotyk příjemná, použila jsem ji na lemy, pletla jsem dvojitou, protože je dost slabá, ale myslím, že ji přímo na kalhotky nedoporučují 😒
ta příze pro ruční pletení je sice hrubší , ale nezdá se my , že by škrábala, já jsem ji i barvila a je na omak furt stejná
prcek je vlňáčkách spokojenej můžete mrknut na fotky
jinak jsem víkendu ušila dvoje froté plenky, jednu se savým jádrem a druhou bez zatím jsou v záběhu, protože jsem to froté vyprala jenom jednou tak zatím nesajou nic moc 😝 , ale doufám , že po pár vypráních se to zlepší 😵

eva265
6. čer 2007

Miquel, ty vlnacky i frote plenky vypadaji moc hezky.
Sage, jestli chces, az mi vlna prijde, muzu kousek odstrihnout a poslat ti ji postou.
Napadlo me uplest jen takovy zkoseny obdelnik, neco jako rozlozenou nesesitou kalhotovou plenku a pak ji spinat snappkou. Myslite, ze to bude drzet a neprotece?

sage
6. čer 2007

miquel, krásne vlňáčky, super nápad že dvojfarebné. a aj tie plienky sa ti podarili. do tej bez savého jádra dávaš akú vkladačku - hocijakú štvorcovú plienku? a prečo sa merino soft nedoporučuje na celé kalhotky?
eva265, presne o takom obdĺžniku som písala na látkovkách, ja som ho chcela zapínať na taký preťahovací pásec, ako poštolky, ale snappi sponka mi pripadá ako výborný nápad.

eva265
6. čer 2007

Sage, ja nekde videla fotku, kde byl pres cc jen obdelnik z flisu sepnuty snappkou. Nevim, jak to tesni, ale vyrobene je to hned, jak se flise nemusi ani oentlovat.
Na merino vlnu se zkus zeptat na zlaticko, proc je nedoporucuji. Mozna kvuli tomu, ze je tak tenka? Asi se nic nestane, kdyz plenky upletes z ni, ale mozna je to zbytecne, kdyz je 2x drazsi nez ta druha prize (vlastne 4x pri pleteni dvojite).
Jinak jsem objevila prodejny s hodne levnymi latkami levnelatky.cz, ale maji obchody jen v Praze, coz se vam asi moc nehodi. Prodavaji i zbytky latek, ktere jsou jeste mnohem levnejsi.

kili
6. čer 2007

sage, snapi sponka na vlnu asi nebude nič moc, myslím, že ju potrhá 😒

miquel
6. čer 2007

díky holky 😵
sage: myslím, že ta merino soft asi nemá tolik lanolinu ale mohlo by se to obejít tím že se namočí do lanolinové kůry 😉 , jinak pokud bys pletla dvojitě tak by tě ty kalhotky fakt vyšli dost draho já jsem jenom na ty lemy spotřebovala tak tři čtvrtiny toho 50g klubíčka
jako savý jádro jsem zkusila jednu čč no vlezla by se tam i vícevrstvá plenka z tou čč to vypadalo docela štíhle 🙂
Evo: spínat vlňáčky snapi sponkou by určitě šlo jen bych měla strach že se my za chvíli vytahají oka 😒 , ale pokud chceš ty kalhotky na malý mimčo tak nějaký rozdělávací budu určitě šikovnější než natahovací , já jsem ze začátku přebalovala furt to by ti to natahování asi brzy lezlo na nervy 😀

eva265
6. čer 2007

S tou snappi na vlnu mate pravdu. To mi nedoslo. Asi upletu nejake na knofliky nebo hacky a nebo zkusim tunylek s gumou.

sage
6. čer 2007

snappi sponku som videla len na fotke, takže o nej moc netuším.
mňa láka upliesť vlňáky na suchý zips - našla som niečo také na internete, tie teda nie sú celé pletené, majú len pletené lemy, no ale snáď by to šlo. hodila som obrázok do alba, mrknite na to prosim vás skúseným okom.

kili
6. čer 2007

sage, ja síce skušené oko nemám, ale teraz pletiem, no a neviem si predstaviť, že by som tam mala pripevniť suchý zips. Nie je to totiž o čo prišiť, jedine prilepiť.

eva265
6. čer 2007

Sage, ja taky s plenkami nemam zatim zadne zkusenosti. Uplest ale urcite pujdou. Bud od oka podle normalnich kalhotkovych plenek nebo spousta navodu je myslim i na zlaticko.cz. Nepamatuju si, jestli tam je navod na vlnacky na suchy zip, ale na knofliky urcite a pak neni problem si strih prizpusobit. Ja osobne moc rada suchy zip nemam kvuli tomu, ze se do nej porad neco zachytava, ale vyzkouset to muzes. Vzdycky se da suchy zip sundat a nasit knofliky, kovove hacky nebo je pripevnit gumou.

kili
6. čer 2007

na gombíky by to bolo suker, očiek je na štrikovaných habadej 😀 , tak sa môžu perfektne prispôsobiť.

sage
6. čer 2007

evi, to máš pravdu, že suchý zips furt niečo zachytáva až je v ňom časom taká neurčitá vatová hmota 😝 , navyše pri manipulácii by sa doňho asi stále zadrapovala tá pletenina. gombíky sú lepšie.

sage
6. čer 2007

...a aj krajšie

eva265
6. čer 2007

to urcite sage. jeste me napadlo provlict snurku, ale nevim, jestli by ji vetsi mimi nerozvazovalo.

sage
6. čer 2007

rozväzovalo. moja 4,5 mesačná už určite, takže šnúrka u nás odpadá.