Spotřeba jednorázových plenek u novorozence a kojence

daphney
8. dub 2012

Holky prosím o radu... zajímalo by mě,jaká je spotřeba plenek u novorozence a kojence,jak často se musí přebalovat,zda před každým kojením nebo i po něm... chci si udělat nějakou zásobičku plenek ale netuším jak velkou a v jakých velikostech... Předem moc děkuji 🙂

jituska86
8. dub 2012

ahojky mam tydenni mimco a prebaluju zhruba 10x denne hodne mi kaka takze spotreba u nas je velka prebaluji vzdy pred krmenim a nekdy i po nem.

martinatrnkova
8. dub 2012

Ahoj, v porodnici chtějí přebalovat před každým jídlem. A pravidlem je, že se po kojení často pokaká, takže ze začátku počítej +-10plen. Pak jak budete doma z porodnice a upraví se kakání, tak se to sníží třeba na 7. Ale záleží, jak velký prcek se ti narodí. Malej měl 3100g a měli sme doma cca 300plenek nejmenší velikosti.
Tak abych ti nějak poradila, tak do porodky se doporučije malej balík - cca 50ks plen 2-5kg. Domů pak třeba 2-3balíky a další 2balíky ve velikosti 3-6kg. A když budeš potřebovat, tak se dá vždycky dokoupit. 🙂

takyja
8. dub 2012

Ahoj, já bych se u novorozence nějak extra moc nezásobila:
1) jednak tvému mimču nemusí sednout vybraná značka plen (oprudí se apod.)
2) malá mi skokově vyrostla z velikosti plen a půl balíku jsem musela prostě darovat.

Spotřeba bude těch 8-10 za den zpočátku.

weri1
8. dub 2012

zásoby bych nedělala...já prodávala 2 a přecházela hned na 3....😀 a spotřeba tak 10 plín denně

slundo
8. dub 2012

Ahoj 🙂 Tak u novorozence se většinou přebaluje častěji, mají přeci jen tu kůžičku citlivější a ikdyž plínka pojme hodně, je lepší přebalovat častěji. Navíc novorozenci často kakají 🙂 Vychází to na 8-10 plínek za den. Ale s tou zásobou malých velikostí bych byla opartná, nevíš jak budeš mít velký mimčo a třeba bys je ani neupotřebila. Jinak vel. 3 a 4 už chvíli vydží

evaviki
8. dub 2012

ja by som prebalovala po kojeni.. pri kojeni sa obvykle miminko pocika, casto aj pokaka, takze jedna plena je hned prec..

lukza
8. dub 2012

zasobu nedělej to si radči na ty plenmy dej penizky bokem a až budeš vědět které sdí tak koupíš a spotřeba tam 10plen nám třeba první vyhovovali pamper pak ale je pročural a proka´dil neseděli takže číslo dvě jsm eměly hugies a pak číslo 3 zase pampers takže fakt zásobu nedělat a taky pak mužou ziustat taky sem musela nějaké darovat prpotže nám ze dne na den nebyly.-((

kuratkol
8. dub 2012

V porodnici říkali 6-10 plen za den a přebalovat před jídlem. My teda přebalovali vždy až po jídle, aby ta spotřeba plen nebyla tak zbytečně velká. Kupovali jsme Pampers Premium Care (béžové) 1 a 2. Jedniček 2 balíky a dvojek 4 balíky. Vyšlo nám to akorát. U trojek jsme přešli na Pampers Active Baby (modré) a jsme u nich pořád, takže minimálně 4 balíky velkých balení jsme už spotřebovali. Pampersky jsou prostě nejlepší. Nakoupit zásoby v době akcí je nejlepší. Kdyby plenky neseděly, vždy se dají prodat nebo nechat pro další mimčo.

katyxq
9. dub 2012

V porodnici a první týden doma jsme měli spotřebu i o dost víc jak 12 jednorázovek za den, novorozenci čůrají víc jak 20x za den a malá je citlivka na vhlko, v trošku vlhké plínce mrčí až brečí (vlastne jako všecka miminka hlásí už předem, jen novorozenec je hodně rychlý a pouští to prakticky během pár vteřin) , pokud v ní usne, tak se vrtí a stejně zase brzo probudí. Přebalovali jsme před a po kojení, něky i během, prostě tak mrčela a vrtěla se, pouštěla se prsa, když měla mokro, že to jinak nešlo.
Doma jsme pak najeli na látkovky 🙂, to jsme otočili kolem 12 za den, teď už o hěco miň, snažíme se praktikovat bezplenkovou metodu 😉.

lefla
4. led 2016

Tak to budu muset přikoupit, zatím mám jen cca 80 plenek