Svrchní plenkové kalhotky, spíš bavlněné. Jaké pořídit?

lenulenka
30. pro 2007

Ahoj holky, můžete někdo poradit ze zkušenosti, jaké pořídit svrchní plenkové kalhotky? Budeme potřebovat na jednorázové plenky + široké balení a ráda bych spíš bavlněné, než "umělotinu", vhodné pro citlivou pokožku. Na netu jsem objevila "Kalhotky Imse Vimse Organic" z biobavlny. Nemáte někdo zkušenosti? Díky moc

laura.
30. pro 2007

lenulenko, používám tyhle kalhotky od IV-mám organiky i foxky a super..od narození máme 5-8kg, menší není třeba kupovat, kalhotky plínu udrží a vydrží tím pádem dýl.jen nechápu, proč budeš na jednorázovku dávat plenkové kalhotky, k nim se dává budto kalhotková plena nebo klasická čtvercovka.. a za druhé, tohle jsou PUL kalhotky, takže prodyšné být nemají...ikdyž možná ze všechn PUL kalhotek jedny z nejlepších..prodyšné jsou budto fleecové nebo vlněné kalhotky..

dendisa
30. pro 2007

jestli budeš dávat nejdřív jednorázovku, nemusíš řešit prodyšnost svrchních kalhotek. Jednorázovka totiž není prodyšná ani náhodou. Kvalitu svrchních kalhotek je na místě sledovat jenom v případě, že použiješ místo jednorázovky bavlnu.

lenulenka
autor
31. pro 2007

holky díky za odpověď. Mě šlo spíš o materiál, co se týče příjemnosti napohmat - a to hlavně kolem nožiček, kde se dotýkají kalhotky pokožky miminka. Mám doma jedny od známé po dítěti, co mají kolem nožiček takovou umělou gumičku (je nepříjemná na dotek a trochu škrábe) a napovrchu jsou z takového divného umělého materiálu - taky nic příjemného. Ani jsem je nedávala. používali jsme od fa Marwel nebo tak nějak - čistě bavlněné ortopedické kalhotky (ale teď už je nemohu sehnat). Na jednorázovku dávám jen kvůli širokému balení, aby drželo. Tak nevím, jestli nejsou IV Organic zbytečné a nemám koupit něco obyčejnějšího, třeba od Lavety ortopedické.

schnek
31. pro 2007

lenulka, mrkni sem www.marwell.cz

a jinak IV organic jsou jemňoučký 😉 a jsou nepropustný, ale zároveň prodyšný 🙂

lenulenka
autor
31. pro 2007

jé, schnek, díky moc, tak teď už mám jasno... budou zase marwellky 🙂

schnek
31. pro 2007

není zač 🙂
a to budeš dávat z preventivních důvodů? nebo už dopředu víte, že to bude nutné?

dasap
31. pro 2007

lenulenko, já teda široké balení nepoužívala, takže nevím přesně jak to má vypadat, ale nestačila by na to čtvercovka+zavazovačka?

lenulenka
autor
2. led 2008

holky, když jsem byla na předporodním kurzu s Verunkou (tj. 3 roky zpět), tak říkali, že se má široké balení dávat jako prevence u každého novorozeněte. A pak nás pediatr poslal na screening k ortopedovi - to myslím také chodí všechny maminky. No a tam říkal, že má Verunka ukázkové kyčle jako z učebnice, ale že on doporučuje přesto široké balení až do 4.měsíce. Už nevím, kdy jsme na 1.screeningu byly, ale poslední měsíc jsem už mohla dávat široké balení jen na noc. A to byla Verunka fakt v pohodě. Takže z preventivních důvodů. Ale je fakt, že budu i klidnější, já jsem ok, ale z manželovi strany máme možnou vrozenou dispozici na nějakou poruchu kyčlí. Na genetice nám říkali, že na kluky se to přenáší z 15%, na holky z 5%, ale stejně - nechci riskovat. Manža nosil široký balení myslím až do dvou let a všichni z jeho matčiny strany mají s kyčlema celý život problémy. I manža už ve svých 32 letech trpí bolestma.

Dasap: jak to vypadá ta čtvercovka se zavazovačkou? Hodně se o tom teď mluví, ale vůbec nevím, jaký je v tom rozdíl od běžných plen a svrchních kalhotek... Díky za info.