Tréninkové pleny Imse Vimse. Máte zkušenost?

monika6e
7. zář 2009

Holky, prosím o radu. Malá je na nočník pěkně líná. Ví, kam se dělá e e. Když to v létě (běhala nahatá) pustila vedla, tak si na mou otázku - ty nevíš, kde máš nočníček - okamžitě ukázala, běžela k němu a sedla si na něj. Podařilo se to jen 2x a teď opět ignoruje. A tak se po roce chci vrátit k látkovkám. Třeba jí to půjde lépe (anebo holt budu prát jako blázen...). Četla jsem na diskuzích, že nejlepší jsou Imse vimse, ty levnější tréninkovky prý nemají cenu, páč okamžitě protečou. Ty Imse prý přece jen něco málo udrží (i když chápu, že papírovky to samozřejmě nenahrazuje...). Jaké máte zkušenosti vy? A co Popolino?
Díky

petja
8. zář 2009

Imse jsou super,malou nehodu zachytí spolehlivě.Malou zkus třeba dávat rovnou na záchod,některé děti to preferují,nicméně bych nespěchala.Stejně,jak popisuješ tak jsme začínali i my a potom ze dne na den skok jak blázen a sme bez plín 😉

anke
8. zář 2009

petja, to s tim zachodem je prima tip, zkusim, protoze nas maly vi, ze tam chodime delat e-e my 😉 dik

petja
8. zář 2009

jo Anke, není zač.Každej prcek je jinej,ale dřív nebo později stejně začnou chodit bez plín všici 😉

sajmon113
8. zář 2009

Taky máme takový problém. Náš malý jak vidí nočník, tak uteče. Nechci to zbytečně lámat přes koleno aby si k němu nevytvořil averzi, ale přebalování je hrozný boj a hlavně už bych taky docela ráda ušetřila na plínách 😀. O těch plínkách co píše Monika jsem si teď přečetla poprvé. Co to je? Jestli se můžu zeptat. 😅

monika6e
autor
12. zář 2009

Ahoj holky, dík. No zkusím na ten záchod. Jenže my se teď dostaly do fáze, že nám naše drahá, řekne e-e ve chvíli, kdy to udělá. A buď ukáže dozadu nebo dopředu. Ale že by si ukázala předtím na nočník nebo nějak naznačila, to ani omylem. Teď jsem na aukru vyhrála za velmi rozumnou cenu Kushies, tak jsem na ně zvědavá. A Imse zkusím koupit zatím aspoň 1ks v obchodě a uvidíme.

Sajmon113: koukni sem: http://www.baby-eshop.cz/treninkove-kalhotky/tr...
Jsou to jakoby klasické pleny. Ale výhoda je v tom, že to jsou vlastně bavlněné oblíkací kalhotky a měly by prý i rychle schnout. Jenže právě ty Imse vimse jsou nejdražší (jenže údajně prý nejlepší). Jedna stojí cca 280,-. Zase na druhou stranu, když si vezmu, kolik vyhodím za papírový tréninkovky... Tohle je aspoň "eko" a hlavně - plínka všechno nevsákne, takže děťátko svoje e-e pěkně cítí a tím se líp a dřív naučí na nočník. Teda doufám, zkusím a uvidím, jestli to na nás bude fungovat 🙂
Jinak kromě těchto jsou pak ještě ty Kushies, Popolini, Boots, Bambino Mio... Jenže některý protíkají prý fakt hodně. Chce to asi probírat diskuze. Anebo když sem někdo napíše ještě svoje zkušenosti... 🙂

sajmon113
12. zář 2009

Mončo dík za vysvětlení, už jsem taky malému ukázala záchod a zkoušela mu vysvětlit co a jak, proč kdy atd. 😅 , no ale koukal na mě dost podivně 😝 . Už jsem přemýšlela, jestli to není třeba i nočníkem, nějak nikde nemůžu natrefit na takový obyčejný jako jsme měli my kdysi. Všechny mají tvar nějakého auta, zvířátka atd. ale připadá mi že jsou všechny hrozně velké a špatně se na nich sedí. My jsme dva dostali a zrovna ty neforemné. Ale ty tréninkové plíny teda nezní vůbec zle, ještě o tom něco načtu, nebo zkusím látkovky.

petja
12. zář 2009

Sajmon,jo,kde mají velké nočníky? Já právě zas tvrdím,že je teď dělají na panenky,těch komunistických včetně.Máme nočník s kačenkou,ten je snad největší na trhu. A stejně má z něj malý půlku zadečku ven 😀 Možná Ikea by vám vyhovovala...

sarkabrezen
12. zář 2009

Holky já si koupila trénovací kalhotky a investice totálně zbytečná 😒 stejně pomohlo až když byla úplně bez a počůrala se párkrát natvrdo, pak to šlo rychle a bez plen jsme byli natotata 🙂 ale je fakt, že bez jsem ji začla i venku nechávat, až když chodila doma celkem dobře na svůj záchodek... to bylo znamení, že to udrží a je schopna si potřebu uvědomit dopředu. pak už to šlo fakt rychle... 2 roky a 2 měsíce jsme měli ještě plíny, 2 roky a 3 měsíce už totálně bez... vlastně jen na spaní, to má dodnes... někdy jsou použity, někdy jen pro zichr.

kubinkov
12. zář 2009

Taky vidím investici do tréninkových kalhotek jako zbytečnou. Jako lepší vidím investici do pár kousků oblečení a spodního prádla navíc, aby si dítko zažilo mokro natvrdo a mohlo pochopit, proč se snažit na nočník. ( A určitě to vyjde levněji. 😉 )

kacka79
12. zář 2009

Tak my jsme začali s nočníkem až ve 2 letech a žádné tréningové nebyly potřeba, pochopil to okamžitě. Připadá mi to v roce a půl brzy, ale třeba jsou holčičky rychlejší 😉

monika6e
autor
13. zář 2009

No oni jsou dětičky schopný naučit se už velmi brzy na nočník. I když chápu, že každý kousek je individuální. Ale naše Anny si evidentně všechno uvědomuje. V létě, když běhala po zahradě jen tak a uteklo jí to, hned běžela na nočník, jenže už bylo pozdě :-/ Nechci ji samozřejmě do ničeho tlačit, to by mohlo být jen horší, jen jsem prostě přesvědčená, že to už chápe. Když se pokaká nebo počůrá, stojí jako socha, ksichtí se a křičí e-e. Prostě si v tu chvíli asi nějak neuvědomí, že by na ten nočník měla. Zkusila jsem ty tréninkovky imse objednat, dojdou ty kushies a uvidíme. Buď dokoupíme, když budou potřeba anebo to vzdám...

kubinkov: To je taky řešení, ale představa, že Ti do kalhotek naplno pustí stolici, brr. Ty tréninkovky to aspoň chvíli udrží...

sajmon: my máme dva úplně ty klasický nočníky, co jsme měli my, jako malý. Jen ten jeden je hrací... Oba jsme ale dostali, tak nevím, kde se to prodává... Normální tvar, žádný autíčka, záchodky... Jinak látkovky asi vyjdou víceméně nastejno, ale asi hodně rychle protečou. Ty tréninkovky mají navíc tu výhodu, že jsou oblíkací. Ale fakt je, že jsme je používaly do 5ti měsíců a bylo to úplně v pohodě, i když jsem ji musela někdy i častějc převlíkat. Když to šlo ale tehdy, tak by to šlo i teď. Ale vzhledem k tomu, že pracuju, tak s tím ani nemůžu naši hlídací tetu otravovat. A v těch volných chvílích chci být s Anny a ne pořád prát a prát a prát... Ty tréninkovky aspoň chvilku něco málo udrží. No uvidíme. Holt zkusíme a buď to půjde nebo ne 😎

kubinkov
14. zář 2009

Ty tréningový ten bobek nezmenší a z běžných kalhotek to nikam nevypadne a ani neprosákne. Teda pokud není průjem. Stejně to po pokakání musíš dát pryč hned, ať má tréninková nebo obyč kalhotky.

sajmon113
14. zář 2009

Tak jak to tady čtu, tak asi na to teď prdím úplně. Asi je ještě moc malý. Spíš mě otravovalo okolí. Jak holky vždycky machrujou, že už jim prcek chodí na nočník. Zkusila jsem ještě na půdě vyhrabat po ségře nočník. Má tvar opravdového záchodu a vevnitř je taková vyndávací miska, když tam prcek udělá potřebu jednoduše se vytáhne. Vzala jsem ho na náš záchod, na velkou mísu jsem si sedla já, malého dala na ten malý, ale zase jenom řev. Tak ho nechám ještě v plínách a nebudu zbytečně stresovat sebe ani malého.
Petja - to je právě ten problém, ty nočníky jsou velké tvarem ale ta sedací část je malá, tedy ta díra na tu potřebu 😀 . Prostě neforemné.

monika6e
autor
25. zář 2009

Ahoj holky, tak se hlásím, abych pověděla, jak jsme na tom. Vyzkoušela jsem jak tréninkové kalhotky (kushies i imse v pohodě vydrží i větší čůrání...), tak i obyč kalhotky a do toho vloženou klasickou plínu. A popravdě - nic moc. Když se těma kalhotkama a plínou pročůrala (ty tréninkovky ani pořádně nevnímá, že je počůrala, je jí šumák)..., tak jen zděšeně vykřikla - plínka - a ukazovala na mokré tepláčky. A razantně odmítla přebalení, chvíli jsem jí v tom nechala a doufala, že jí to začne vadit, že si řekne... Ani omylem. To byl řev, když jsem chtěla přebalit... Jediný, co jí vadí víc, je bobek, ale ani ten jsme nestihli na nočník, i když myslím, že s tím bychom mohli být na dobré cestě. Ale s čůráním to vidím ještě na hoooodně dlouho, páč naše Anny prostě nechce 😝

timbouctou
29. zář 2009

mončo, to přijde 😀 Když jsme doma, tak Alex chodí už jen v legínkách nebo trenkách, podle počasí. Ale venku je to horší, je tam moc zajímavých věcí a nestíhá se. A navíc se teď naučil na všechno vrtět hlavičkou, takže na " chceš dělat čí?" zavrtí hlavou, uteče a počurá se. Tedy jsem to vyřešila tak, že všude vozíme nočník. Sice se tomu holky usmívaj, ale zase máme v plíně jen asi 2 bobky do měsíce, jinka vše stihneme do nočníku. A máme NUK, je sice rozměrný, ale má vysokou kakací díru a dost se tam vejde. A vepředu má nášlapky, tak se nepřevrátí a malému se na něm pohodlně sedí. Dokonce jsme museli koupit k babičce stejný, na tom starém nechtěl sedět, rozmazlenec 😀

hojda
17. únor 2011

Ahoj rozhoduju se mezi Imse Vimse a Bambino Mio, poradíte jaký je mezi nimi rozdíl? A jakou vybrat velikost? Měříme 93 cm a vážíme 14 kg.