Velké množství stolice. Jednorázová plena ji neudrží

k284
6. čer 2008

Ahoj, moje plně kojená dcera má tak velké množství řídké stolice najednou, že i čerstvě přebalená, když není plínka (jenorázová) vůbec nasáklá, protéká nad plínkou na bříšku, zádíčkách i kolem nohaviček. Z toho důvodu (ale nejen proto) jsme přešly na moderní látkové pleny. Od té doby neproteklo nic, ale dcera je díky tomu hodně objemná, obleče jen něco, a proto jí na cestování dávám jednorázové pleny, aby se jí i lépe sedělo v sedačce. Vyzkoušela jsem na ní snad všechny druhy jednorázových plen, žádná to množství neudrží. Několikrát denně ji převlíkám a přepírám oblečení. Při cestování to není vůbec příjemné. Hlavně kamkoliv ji na návštěvě položím, musím ji podkládat přebalovací podložkou, kdydy se náhodou stala nehoda. Stolice má takové množství asi proto, že jí hodně chutná a nadměrně přibírá. Můžete mi někdo poradit?

zuzik03
6. čer 2008

ahoj, jak je stará ? já měla první dva měsíce totéž s tím rozdílem, že mě to proteklo i látkovou 😀 teď kadí jen ráno a dopoledne, ale úplně stejně, prostě prokadí cokoliv, dopoledne přebaluju co půl hodiny, odpoledne už je to lepší, buď jen čůrá nebo kadí decentně 😉 docela fajn jsou jednorázovky huggies s řasením a gumičkama na zádíčkách, ty protékají hůř.

k284
autor
6. čer 2008

ahoj, ve středu jí bylo 10 týdnů, kadí úplně nepravidelně, někdy celý den, jindy jen dopoledne, někdy celý den nic, huggiesky jsem zkoušela, ale to už mně lepší připadají Pampersky, asi nás vysvobodí jen to, že až budeme přikrmovat, nebude to tak řídké. Jaké si používala látkové, že protekly? My máme Popolini a je 100% úspěch.

zuzik03
6. čer 2008

to chce čas, později se to trošku upraví, přeju pevné nervy, taky se na to těším 😉 já mám různé druhy látkovek, i popolini, než se to stihne vsáknout, tak to malá protlačí ven kolem nožiček, ale když si toho včas všimnu, tak ne 😉 já už dávám látkovky i na ven, když je to jen jeden den, ale člověk pak vláčí moc věcí a večer po návratu je to poněkud nechutné, když ty posrané plíny člověk vybalí 😀

nevesta
6. čer 2008

AHoj, ked bola taka mala, tak sa na to tiez stavalo niekolko krat denne 😉 Takze len prat a vydrzat, ono sa to upravi casom 🙂

milhaus
6. čer 2008

baby neostava nič inšie ako vydržat

martina46
6. čer 2008

My sme začali mať problém, keď malá začala kakať raz za pár dni. Vtedy to bola dávka. Používam látkové ale cez tie to vždy pretieklo. Ale keďže to nebolo kazdy deň, dalo sa to. Už sa nám stala nehoda aj v jednorazovke a tá to v pohode zachytila. Teda, bolo to tak nadoraz, ale bez pretečenia.

mucha
6. čer 2008

ahojte, to my sme na tom s mojim malym uplne rovnako. vzdy, ked sa pokaka, ma to az na chrbte.. chvalabohu kaka raz za den, cize prezit sa to da... prave pred chvilou sme zase dobojovali dalsie bodycko, ale nohavice sa mi tentokrat podarilo zachranit, tak som na seba pysna 😀

lu777
6. čer 2008

holky, to se upraví..oni pak začnou kakat míň často většinou.. a všechno se jakoby zpravidelní, i jedení víc, i vyměšování...

jinak musím říct, že u nás proteklo taky naprosto všechno, dokud Maťulda neměl aspoň 4 kg, tak mu stopro nesedlo nic.. papírovky i látkovky, ne tedy pokaždé, ale často.. a převlíkala jsem furt dokola, deset bodýček jsem nestačila otáčet..
teď teda taky převlíkám taky docela často, ale kvůli slinění a kvůli cvičení, kdy má sundanou plínku, takže ať dělám co dělám, tak aspoň dvakrát za den kompletně 😅 ale už je to luxus proti těm prvním 3 měsícům..

monik76
6. čer 2008

Jo holky spraví se to, ze začátku malá kadila několikrát za den a bylo to vždykcy durch. Od toho 3 měsíce kadí i třeba po 10 dnech, ale taky durch, takže převlíkáme pořád jen ne tak často. 😀

ivulinda
6. čer 2008

Mě malá taky kadí každý den a to několikrát denně ćož myslím,že je normální.a taky se posere až na záda 😀 😀

tucniacik
6. čer 2008

tak ma napadlo, asi by pomohlo davat naraz dve jednorazovky, jednu co je akurat,a potom este jednu o cislo vacsiu... nasa mala je v sadre,a my to teraz tak robime,lebo sadru nesmie zakakat, a pomaha to, co nezachyti jedna plienka, to zachyti druha... a oblecko a sadra su ciste...

k284
autor
6. čer 2008

tucniacik, to není špatný nápad, aspoň na ty návštěvy a cestování to vyzkouším, když se to stane doma, tak to zas taková katastrofa není 🙂

flora
7. čer 2008

k284, když dáš na sebe dvě jednorázovky, tak už to bude objemné jako látkovky, ne? A co zkusit nějaké jiné látkovky, co nedělají tak veliký zadek jako popolinky (kromě dvouvelikostních a one size biobavlna jsou fakt obří)? Mě se za půl roku žádná nehoda nestala (dávám jen látku), max byly pokaděné svrchní kalhotky. A nebylo by fajn, šířit osvětu o moderních látkových plenách i na návštěvách a nebát se, že malá pokadí sedačku? 😉 😀

ivet100
7. čer 2008

aj nam sa to upravilo asi tak po 3 mesiaci, kaka uz len kazdy 3 den, ale vzdy musim prezliekat komplet a to sme skusali vsetky plienky. Ale najlepsie sa mi zdali z DM babylove plienky, lebo pekne vsade priliehali a aj ich nadalej pouzivam. Tak to uz nie je take zle i ked musim prezliect ale nie body az tak spinave, len nejaky fliacik.

alterna
7. čer 2008

nase kaka jednou za tyden, take hromdau. kdyz uz vidim ze tlaci a bude kakat.Plenu rozepnu a ona ma na to vetsi prostor a nemusi v tom byt....

k284
autor
7. čer 2008

flora, my když jsme na cestách, tak i včetně noclehu, tudíž nemám možnost brát látkovky, když je není kde vyprát a když je kde prát, tak nestačí uschnout do odjezdu, tudíž bychom si je museli převážet sice vyprané, ale mokré, zpět domů, to mně přijde dost komplikované

flora
7. čer 2008

k284, my takto jezdíme skoro každý týden v sobotu ke tchánovcům a vracíme se v neděli večer. Musela jsem nakoupit víc plenek, aby mi to vystačilo, ale je fakt, že to vlezlo celkem do peněz 😝
Peru (teda pračka pere) ještě v neděli večer, když dáme malého spát, aby to v pondělí uschlo a já měla co v úterý dát 😀