Vlňáčky vs. klasické svrchňáčky

sasina1982
27. dub 2013

ještě nemám žádnou zkušenost, ale vlňáčky se mi docela líbí, připadají mi tak nějak vzdušnější...na druhou stranu...jaká je jejich praktičnost a užitná hodnota ve srovnání s klasickými (PUL nebo fleece) svrchňáčky? nejsou propustné?

jasekd
27. dub 2013

Mela jsem vsechny svrchnaky, takze mohu porovnavat.
PUL: nejpraktictejsi, nejjednodussi pouzivani, s tim bych zacla. Nevyhodou je mensi prodysnost, ale problemy jsme nemeli. Material je funkcni, neni to zadny igelit.
Fleece: vubec mi nevyhovovaly, hodne propoustely. Spousta jinych uzivatelek je ale spokojena.
Vlnacky: mela jsem jen hodne tenke , homemade od jedne stare pani. Nevydrzely tim padem moc, ale krasne vetraly. Pouzivala jsem je pro holcicku v teplych dnech na ven. Nehody s nimi nebyly. Nekdo je pouziva i na noc, ale to musi byt z tlustsiho materialu nez jsem mela ja. Na pripadne dalsi dite bych mozna jedny vydrznejsi poridila 🙂 Pouzivala jsem je az na vetsi dite, protoze u novorozence jsou nehody castejsi a udrzba vlnaku (prani a lanolinovani) je slozitejsi nez u PUL kalhotek.

svha
27. dub 2013

@sasina1982 mám také zkušenost se všemi svrchními kalhotkami, začala bych taky PULkami, jsou prodyšnější, než papírovky, lze si koupit jednovelikostní, pro celé plenkové období, nebo vícevelikostní, tady bych vsadila do začátku a newborn nebo S velikosti, budou novorozenci lépe sedět.
Flísáky mám nachystané na odplenkování, mám od Anavy jednovelikostní, přišlo mi, že dělají velký zadek, tak šli do skříně, teď vytahujeme, flís je prodyšnější než PUL a taky méně náročnější na údržbu, pak mám L flísáky od AITu a taky skončili jako čekatelé na teď, flís když navlhne, musí se prát a když je čůrající dítě, je to k ničemu, PUL jsem vždy vyvětrala a šlo to, než začal zavánět, nebo byl pokaděný
vlňáčky jsou u nás srdeční záležitost, jednovelikostní od Anavy máme na noc, perfektně kryjí jejich objemnou noční Anavy a vůbec všechny noční plenky, pak máme vícevelikostní, tedy L, od ImseVimse, ty jsou trochu tenčí, takže v pohodě na den, krásně sedí, do 9 kg jsme měli longies ručně dělané a ty jsem měla strašně ráda, teď je prodávám a nechávám si na léto plést shorties od Moutonfou, ještě je doma nemám, ale už se těším, jejich nevýhoda je, že když se musí vyprat a nalanolinovat, tak chybí 😉, jinak vydrží lanolinová kůra docela dlouho, jen tak neprovlhnou a když se nechají vyvětrat, jsou hned k dispozici, což je větší výhoda oproti flísákům
jinak můžu poskytnout odkaz k sobě na fota https://www.modrykonik.cz/fotoblog/svha/album/m... kde se můžeš mrknout, jak svrchňáky vypadají, všimla jsem si, že mi tam IV vlňáky chybí, už jsou tam 😉, ty longies mám na bazárku ke zkouknutí a další dotazy ráda zodpovím 🙂
jo a ještě odkaz na fotoblog maminek, kecajících o plenkách a svrchních kalhotkách https://www.modrykonik.cz/skupina/2002/