14 dní po porodu mi vypadly stehy, mám to řešit?

zlatickamoje
29. kvě 2013

maminky mam takovy problem jsme 14 dni po porodu a uz mi zacaly vypadavat stehy nejsem sita tam kde nastrihavaji ale jsme sita uplne jinde a mela jsem sity i pysk(nevim jak to jinak napsat) jenze jsem zjistila ze ty 2 stehy co jsem na nem mela vypadly a neni to vubec srostly.myslite ze to mam resit?qabych pravdu rekla vzdy kdyz se na to podivam nebo jen pomyslim prejde me uplne myslenka na sex a uz ted se desim jednou toho sexu pri prvnim porodu me nesily ani nenastrihavaly a ted me to desi

zirafka82
29. kvě 2013

Já bych k dr zašla, pokud to nemáš srostlé, můžeš mít do budoucna problémy... a neboj, chuť na sex časem přijde...já byla taky hodně šitá, ale stehy mi vypadaly později, a o sexu jsem nechtěla slyšet ještě 2 měsíce po porodu...a teď? Chystáme se na druhé dítě...

zamilovanadonej
29. kvě 2013

@zlatickamoje Podle všeho tě nastřihli víc na bok, to mi udělali u druhého porodu taky, že mě nastřihli po straně. stehy mi taky vypadly brzy, a měla jsem takové "chumlance" z těch stehů, ale časem se to povolilo a je to ok. Jestli si nejseš jistá tak v šestinedělí spadáš pod porodnici, takže jdi tam, kde jsi rodila.

zlatickamoje
autor
29. kvě 2013

me nenastrihavaly ja se potrhala sama a spise bliz k mocove trubici nez ke konecniku vim ze mam nejake stehy vevnitr a pak byl syty ten pysk ten mel 2 stehy a pak jeste mezi nevim jak to napsat 😀

zlatickamoje
autor
29. kvě 2013

zkusim najit nejaky obrazek a zakreslit to tam pro lepsi predstavu

zlatickamoje
autor
29. kvě 2013

tak nejak pro predstavu kde jsem sita je to vyznaceny bile jeliko mi jiny barvy nejak dnes nefunguji 😀

tkanicka
29. kvě 2013

já byla šitá taky až takhle daleko a stehy začaly vypadávat už po těch 14 dnech, ale já už měla všechno srostlé... to snad ani po takové době nemůže být otevřená rána 😒

romantika
29. kvě 2013

taky jsem mela sity pysky a pod mocakem, trhla jsem se na obe strany, dole strihly ale všude to prasklo a mam pocit ze ty stehy byli venku do 14dni, dělala jsem si oplachy, hodne studenou sprchu.Po 14ti dnech uz by tam nemelo co srůstat a byt srostle.Chut prijde drive ci později. není to mile, taky mi to siti nejak vadilo, ale ty pysky srostly v pohode. Horsi bylo siti, tvrdili ze se neda uspat tak jsem musela drzet nohy abych pana adoktora nenakopla 🙂)) jak mi cukala noha.Jestli se ti to nezda, tak jdi k dr at to obhlidne, ale v sestinedelli se chodi do porodnice. Ale lepsi když vypadly nez nevypadly. Ty v hrazi mi nevypadly tak jsem musela pomoct a zadna slava, jet do porodnice s kojencem a vystat tam frontua a cas mne odradilo.

zlatickamoje
autor
29. kvě 2013

me to neprijde jako otevreny ale misto dvou pysku mam 3 takze ten jeden je na 2 😀

romantika
29. kvě 2013

@zlatickamoje
no to místo je poznat, ta horni hrana pysku není rovna, ale v miste toho stehu je jako takovy zarez, ale jen tak 3mm. Ale jinak to nejde vůbec poznat. Vsechno se zahojilo.

tkanicka
29. kvě 2013

to už asi nesroste, není ta kůže jen tolik povolená?
@romantika no já paní doktorce snad i nadávala a ona mi pořád tvrdila, že to je jen kůže... 😝

zlatickamoje
autor
29. kvě 2013

no mam tam jak kdybych se strihla a je to tak asi 1cm velky strih jakoby.pry si mam radeji zajit k dr i kdyz pochybuji ze by mi to znovu zasily ale apson mam jistotu ze ja za jinym chlapem neutecu vcera jsme to rikala pritely ze uz vidim kdyz bych odesla za jinym jak kdyby nahodou byl dole a zahlidl to jak se zasmeje 😀

svija
29. kvě 2013

@zlatickamoje - mě se takhle to šití rozjelo od sebe asi o půl centimetru. Stehy úplně nevypadly,, ale povolily se. Byla jsem s tím radši v na kontrole 10.den po porodu, ale to mi řekli, že pokud to není fakt velký defekt, že už se to nepřešívá. Teď skoro po roce to vypadá celkem v pohodě, ale těsně po porodu jsem tu brečela, že půjdu na plastiku hráze, jak se mnou cloumaly hormony 🙂 .

romantika
29. kvě 2013

@zlatickamoje
to prejde, ja tak dopadla po prvním porodu, taky jsem to orvala, sesita všude, clovek se fakt citil desne, ale prejde to neboj.Nikam nespechej, jestli se necitis tak se jdi poptat, ale kdo vi co ještě vymysli. Ja uz ani nevim, nemela jsem chut se na to tenkrat ani podivat, ale všechno se zahojilo, jen to oproti kamaradkam co vim trvalo dost dele. Stesti když člověka jen nastřihnout, ty praskliny nahore jsou proste naprd, mne tak orotovala zaučující se holka spatne malou vevnitř a natrhla dokola vse. Ale uz nevim kdy to bylo v cajku, ale ted by to clovek nepoznal. Ale pockali jsme si, a sebevedomi jsem mela taky dlouho naprd. Hodne jsem si ale dělala ty oplachy s rosalginu a studenou sprchou a proste co se dalo. I nejaky ten caj a tak a nechat v klidu.
Jinak mne vždycky říká gynda ze mam ty jizvy krasne, ze se mi nerozjely, no nebudu ji vykladat ze jen diky tomu, ze sex vůbec dlouho nesel, tak to nemelo jak se roztáhnout 🙂))))
Na zadek jsem si sedla po 2 mesicich poprvé s pomoci. Ted cekam podruhe jakeho umelce zase chytnu.

zlatickamoje
autor
30. kvě 2013

tak dnes po rani sprse jsme koukala a venkovni stehy uz nejsou zadny ale mam jetse nejaky ten vevnitr tak konecne jsme sla za pritelem zda ji chce aspon videt 😀 tak souhlasil ze je zvedavy jak jsme dopadla a pry si stim nemam lamat hlavu ze jsem jeho a ze se mu budu libit i stim co mam dole a ze si me aspon pozna 😀

globulinka
30. kvě 2013

Mě sešívali hráz tam ještě po 16 dnech nějaký šití mám. Byla jsem taky potrhaná i na pysku zevnitř a dr. říkala, že to šít nebude, že to sroste samo. Šití skoro nebolelo, ale tohle? Takový tlak a pálení...sedět, ležet ani čůrat jsem nemohla. Pak jsem se zkusila podívat zrcátkem a rána asi 1.5-2 cm tak jsem nevěděla jestli nemám jet na gyndu, jestli mi to přeci jen nezašijí a asi po 14 dnech se bolest zmírnila a pomalu se to začíná hojit, ale pořád je to ještě cítit

zlatickamoje
autor
30. kvě 2013

@globulinka no ja premohla stud a ptala jsme se mamky a ta ze radeji mam zajit na gyndu ale pochybuji ze mi to zasijou tak holt budu mit vadu na krase 😀

globulinka
30. kvě 2013

prosimtě tohle snad nemůže nikomu vadit. Dala jsi mu krásnýho drobečka, vytrpěla sis a s tímhle bych si hlavu vůbec nelámala. 😀 Mě tohle vůbec nenapadlo řešit, že bych ji měla ošklivou a zjizvenou 😀 Důležitý je, že si rozumíte a že vám to v posteli klape a nějakou jizvu vem čert 🙂 Tak potom budeš alespoň klidná i kdyby nic...

werunqa
3. čer 2013

@zlatickamoje
Mě taky brzo vypadaly stehy..2 už v porodnici a to mi řekla sestřička,že to nevadí a nakonec jsem zjistila,že mi spodek nesrostl kvůli tomu..Asi 1,5 cm..naštěstí to nejde vidět a ničemu to nevadí..Možná u druhého porodu díky tomu ani nebudu mít nástřih..

olusenka
3. čer 2013

mě se začalo šití rozpadat po týdnu. A dokonce jsem si jeden steh v domnění, že je to nit z vložky (měla jsem porodnické vložky ty gázové obyčejné, co z nich lezou nítě), vytáhla pár dní po porodu. Pár dní po návratu z porodnice jsem začala mít bolesti, tak jsem šla na gyndu, kde dr. přišel na to, že bolesti jsou od zapomenutého nevstřebatelného stehu od drenu, nástřih byl šitý vstřebatelným stehem. Poradil jen koupele v dubové kůře. Na radu PA jsem si ještě koupila Hemagel a ten mi pomohl to dát do kupy, přestože rána byla trochu rozjetá, zase se to zcelilo pěkně.

zlatickamoje
autor
4. čer 2013

tak holky ja vcera byla 3 tydny po porodu a jsme totalne bez stehu byla jsme u dr stim pyskem 😀 jak neni srostly tak se na to podivala a rekla no je to velky ze to samo nesroste ale ze by to neresila ze aspon budu original ☹ no co tak kazdy ma nejaky nedostatek a stim s enaucim zit :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru