Abdominoplastika (plastika břicha) po porodu

teddyx2
8. led 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda má některá z vás zkušenost(i) s abdominoplastikou (plastikou břicha). Po porodu mám kůži a celkově břicho hodně vytahaný a zůstaly mi strie. Uvažuji o této plastické operaci, tak bych ráda znala vaše zkušenosti, názory, rady, tipy atd. Mockrát děkuji 🙂

hojda
24. únor 2015

@lenkavd Díky, objevila jsem pupeční kýlu přímo v pupíku, tak zjišťuju, co a jak, než půjdu k dr.

lenkavd
24. únor 2015

@hojda to se bohužel jinak než operativně řešit nedá. Ale takto, jsou kolegové, co to řežou hned. Já když není velká, vyloženě neobtěžuje a nehrozí uskřinutí si myslím, že to lze nechat i bez operace.

miranda77
25. únor 2015

tak tohle je moje břicho, když se zakloním :D :D :D

vilibalda
25. únor 2015

@hojda Po porodu jsem měla rozestup svalů, cvičením se hodně spravil, ale ne zcela. Rok a půl po porodu jsem objevila u sebe malou pupeční kýlu a proto mě Dr. odeslala na chirurgii. Dr. diagnostikovala diastazu 2 cm, se kterou nehodlá nic dělat, že by byla zbytečná jizva přes celé břicho. Ohledně pupeční kýly doporučila operaci, ale není nutná okamžitě, klidně až po dalším těhotenství. Byla jsem tam v září, pokud bych stála operaci, termín bych měla v březnu, takže může být i dlouhá čekací lhůta. Zatím tedy ani kýlu, ani rozestup neřeším. Budu ráda, když se podělíš o svoje zkušenosti, až navštívíš doktora.

hojda
25. únor 2015

@lenkavd Uvidím, co mi řeknou, jestli je velká nebo malá. Hlavně nevím, jestli s tím můžu normálně cvičit a třeba posilovat břišní svaly? Je to dobré, nebo ne? Bojím se teď něco dělat. Děkuju.

hojda
25. únor 2015

@vilibalda Půjdu tam snad příští týden, tento týden trošku marodíme. Jinak jsem našla v Praze nějaké kýlní centrum a také se to dá řešit prostřednictvím jednodenní chirurgie, třeba tady http://www.nemocnice-ricany.cz/jednodenni-pece-...

lenkavd
25. únor 2015

@hojda jsi už objednaná? Jestli ne, tak doporučuji Mudr. Šebek, Nemocnice na Františku. Hlavně jestli máš tu kýlu. Je fakt šikovný a neoperuje zbytečně.
Normálně cvičit právě ne, jsou cviky co to naopak zhoršují. Je dobré, aby ti to někdo ukázal a vysvětlil, co dělat a co ne.

lenkavd
25. únor 2015

@hojda nevím jestli bych kýlu řešila jednodenní chirurgií 🤐

vilibalda
25. únor 2015

@hojda Já jsem z Brna a Dr. mi nabízela jednodenní chirurgii v Boskovicích, kam se mi nechce jezdit, když máme ve městě tolik nemocnic. Tady v Brně by mi to udělala na soukromé klinice, ale musela bych platit. Navíc mi budou zároveň s kýlou odstraňovat i hemeroidy, tak si pak pár dní v klidu (od dětí) poležím v nemocnici 🙂

hojda
25. únor 2015

@lenkavd Děkuju, nejsem objednaná, potřebuju, aby na to prvně někdo vůbec kouknul, jestli je to ono a jak moc závažné to je. V posledních měsících jsem cvičila Jillian a nevím, jestli jsem si to nezhoršila, ale třeba jízda na rotopedu by snad vadit neměla, ne? Pro jednodenní chirurgii rozhodnutá nejsem, ale chtěla bych to případně vyřešit, ještě dřív než nastoupím do práce, takže záleží, jaký bych případně dostala termín.

lenkavd
25. únor 2015

@hojda tak zkus Tomáše, fakt doporučuji. U nás jsou šíleně dlouhé čekací lhůty..... 😒
Jill necvičit všeobecně, tam je spoustu za mne šílených cviků i když je člověk ok 🤐 Rotoped nevadí, to samé třeba eliptical.
Ono to na moc dlouho nebude, ale hodně záleží, zda to bude jenom ta kýla a nebo i další problémy. A čekačka, to je další problém. Když to není akutní, u nás dostaneš termín třeba za rok 🤐 Já vím, že to zní hrozně, ale není moc kapacita a pak je hlavně problém platby z pojišťoven.....

hojda
25. únor 2015

@lenkavd A kde je to u nás? 😀

lenkavd
26. únor 2015

@hojda jedna velká fakultní nemocnice v Praze 🤐

janesafari
28. únor 2015

Čau holky-taky s tím mám krapet problém a i 19 měsíců po druhém porodu sem stále jako těhotná....A to sem dlouho cvičila ,jídlo a pitný režim se snažím dodržovat a hlídám si to....A stejně-mám přes pupek navíc 10 cm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ptala sem se už i gyndařky,ale říkala,že je vše v pořádku...Tak nevím ☹
A často poslouchám kdy to zas čekám a kdy mám termín a podobné kecy

lenkavd
28. únor 2015

@janesafari a myslíš, že máš rozestup a nebo to jsou jenom povolené svaly? Po druhém těhu to bývá dost často, bohužel 😒

hojda
6. bře 2015

@lenkavd Takže po návštěvě chirurgie: Kýla to je, ale je malá, tak na prst. Byla tam mladá doktorka, chtěla mi dát hned termín na operaci (že prý by se to nedělalo ani laparoskopicky, protože je to na dva stehy a laparoskopii bych jích měla víc), ale zkusila jsem, jestli by s tím nešlo udělat něco bez operace, tak se zasmála a říkala, zkuste 4X denně čaj z kontryhele a mazat to tinkturou z kokošky pastuší tobolky. Prý je to recept od Maria Treben a zbavila tak víc lidí kýly...... Každopádně jí prý mám dát vědět, jestli to pomůže, že by jí to samotnou zajímalo. Prý by tomu šanci dala, že je to opravdu malé a cvičení posilování šikmých svalů. Když jsem odcházela, tak se smála sama sobě, co jsem to za chirurga, když pacienta pošlu pryč s bylinama 😀 😀 😀 .

janesafari
10. dub 2015

@lenkavd už sama nevím...ptala sem se gyndařky na roční kontrole a zkoušela to-říkala,že rozestup to není,spíš mám více tuku na břichu a budu muset cvičit víc než ostatní....Ale letos se me podařilo-ani nevím jak- dát dolů 2 kilča a skoro 7 cm přes pupek... S Novým rokem mě nějak přestalo chutnat a jím málo,ale snažím se jíst aspon 3x denně a hodně pít...
Ovšem...........ještě mám na 14 dní antinu a jdeme do třetího mimi-takže všechno znova !!!!!
Mám doma 12-letou dceru a Tobikovi bude 21 měsíců-což je-mám doma dva jedináčky....Tak sme se rozhodli ještě pro jedno,at Tobi není sám....
Tak ted budu dělat maximum pro to,abych se zase moc nezavodnovala.....
Tak pokud máte i k tomu někdo nějaké rady-sem s nima 😉

kratoska
24. črc 2015

Holky České Budějovice. Byl tu někdo na operaci? Chystá se tam někdo?

dudunidu
29. črc 2015

Ahoj holky, prosím nevíte, kde se dá v Praze jít na laserové ošetření jizvy po abdominoplastice, aby to člověka nezruinovalo? Já byla v Medicomu a stálo to cca 900 Kč za jeden laser, takže tam po 5 letech na mateřské už nejdu, nemůžu si to dovolit. Je pravda, že jizva malinko vybledla a dejme tomu dva tři týdny byla taková uvolněnější, efekt zkrátka byl fajn, ale ty prachy. Nevím, kolikrát celkem ještě bych měla jít, já mám takové to blbé hojení, tuším keloidní se tomu říká, ale to je ve finále jedno. Jsem cca 3/4 roku po operaci a nechce se mi čekat roky, než se jizva dá trochu do kupy.... Děkuji za Vaše rady!!! Nevím, zdali člověk musí nutně na ty předražené soukromé kliniky nebo jestli to dělají někde v normální státní nemocnici, kde by to nemuselo být tak drahé případně to šlo na pojišťovnu...

makina6666
17. srp 2015

ahoj holky taky mam v palnu jit na operaci jsme po dvou cs prvni ze synem a druhe dva mesice zpet s dvojcatkama a to bricho je hruuuza previs mam obrovsky je mi 22 a hrozne me to trapi :/ stydim se i pred pritelem i kdyz jemu to nevadi...nevim jak to chodi kolikto stoji a jake jsou podminky kdybych to chtela pres pojistovnu mam VZP moc dekuji za odpoved

romikos
18. srp 2015

Nejlepsi je se objednat na konzultaci a budete chytrejsi. Ja mam po 3 porodech SC, rozestup brisnich svalu a drobnou pupecni kylu. Ze zdravotnich duvodu vykon hradi pojistovna a prave cekam s pomalovanym brichem, sexy puncochama a hladova na to, az mi prijdou pichnout premedikaci a odvezou me na sal 😉 Podotykam, ze lezim ve statnim zarizeni.

vandredee
29. zář 2015

Hezký den, moje švagrová byla na abdominoplastice u paní doktorky Zárubové z OB Care a byla úplně spokojená. Já zde byla na plastice prsou. 🙂 koukněte tady http://www.obcare.cz/abdominoplastika

jahodarka
9. pro 2015

Můžu se zeptat na postup pokud chcete zkusit operaci na pojišťovnu? Nejdřív obvodní lékař, pak chirurgie? Nebo mohu rovnou do nemocnice na chirurgii? A v Praze tedy Vinohrady nebo František?
Moc děkuji.

vlastickaw
31. bře 2016

@dudunidu mohu vás poprosit o kontakt na doktora. Já už Lítám 14 dni a všude zatím neúspěšně. Vse je hrazené z vlastního .děkuji

vlastickaw
31. bře 2016

@romikos mohu se zeptat co je zapotřebí udělat pro to aby to bylo hrazeno zdravotni pojistovnou. Děkuji

zusu1
15. kvě 2016

Hezký den, tak držím palce, ať to s tím hrazením zdravotní pojišťovnou vyjde. Já vím jen o klinice Yes Visage, kde je možné si tu operaci vzít na splátky. Kamarádka to tak udělala, protože už to nemohla vydržet a je moc spokojená. Říkala, že lidi si berou na splátky i jiné věci, tak co. Podrobnosti najdete tady - http://www.yesvisage.cz/abdominoplastika

vojato
30. čer 2016

@vilibalda ahoj můžu se zeptat na tu jednodenní chirurgii z Boskovic? Jsem odtud a uvažuji o plastice... je to u Hippokrata nebo kde? Nevzpominas si už? Díky😃

vojato
30. čer 2016

Ahojte, přemýšlíme o plastice, břicho mám od 20ti celý , vypadá o jak kůže 70ti leteho člověka... do plavek neexistuje😣. Pokud mám břicho ale ploché a je tam jen ta vytahana kůže plná strii, dokáží to odstranit? Strie mám po pupek, nahoře už pak nic. Asi mě stejně čeká nějaká konzultace, ale chci být informovana😉. Diky

vilibalda
30. čer 2016

@vojato Netuším, kde přesně to mělo být. Byla jsem u doktorky na poliklinice na Viniční v Brně (doporučila mi ji praktická doktorka), která tam ordinuje 1x týdně a ta mi nabízela operaci. Ale operuje prý jen v Boskovicích nebo případně na soukromé klinice v Brně. O Boskovice jsem zájem neměla, proto jsem se o to víc nezajímala. Vlastně jsou to 2 roky a do operace se zatím neženu.

makina6666
1. črc 2016

Ahoj chtela jsem se zeptat jake jsou podminky pro abdominoplastiku hrazenou pojistovnou?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru