Abdominoplastika (plastika břicha) po porodu

teddyx2
8. led 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda má některá z vás zkušenost(i) s abdominoplastikou (plastikou břicha). Po porodu mám kůži a celkově břicho hodně vytahaný a zůstaly mi strie. Uvažuji o této plastické operaci, tak bych ráda znala vaše zkušenosti, názory, rady, tipy atd. Mockrát děkuji 🙂

dudunidu
27. říj 2014

Doporučovala bych zajít si nejdřív do normální statní nemocnice na chirurgii, za doktorem, který tam tyhle zakroky děla. Pokud mate vazne kýlu a rozestup brisnich svalu, což lékař vysetri, tak to je na pojišťovnu. Soukromé kliniky myslim nemají s pojišťovnami smlouvu na tento zákrok. Na druhou stranu, soukr. Kliniky vam ten zakrok udelaji, i kdybyste na to nemely diagnozu? To je můj názor. Já osobně bych raději zkusila štěstí ve vice státnich nemocnicich.

miranda77
30. říj 2014

@dudunidu já nevím ,jestli mám kýlu. Jak to poznám? jaký je rozdíl mezi rozestupem a kýlou?

dudunidu
31. říj 2014

Musí vyšetřit lékař, Mirando, prohmátne Ti břicho, jestli máš svaly os sebe, kolik cm... pak se sešívají k sobě...Břišní kýla je oslabené svalstvo, vyklenuté břicho, může to být i po váhových přírůstcích a úbytcích, aspoň tak jsem se to docetla na netu....Ráda bych poradila lépe, ale jsem laik, je to opravdu o tom zajít k doktorovi...

miranda77
1. lis 2014

@dudunidu :D díky ... no já pořád přemýšlím, jestli je rozdíl mezi kýlou a rozestupem ... rozestup mám určitě 😖

dudunidu
1. lis 2014

Mirando, ve finále je to asi jedno, způsob operace stejne urci chirurg... Já si to tedy laicky představuju tak, ze rozestouple břišní svaly jsou uprostřed břicha, zhruba od prsou k pupku, sesiji se k sobě. Mne je tak sesili, citim tam bolest pri smichu, kasli, ale jsem cca deset dnu po operaci, tak je to logické. Jak se operuje samotná kýla, nevím. Když děláš sedy lehy, rozestup se da někdy i pozorovat pouhým okem, hmatem...

dudunidu
2. lis 2014

Mirando, ve finále je to asi jedno, způsob operace stejne urci chirurg... Já si to tedy laicky představuju tak, ze rozestouple břišní svaly jsou uprostřed břicha, zhruba od prsou k pupku, sesiji se k sobě. Mne je tak sesili, citim tam bolest pri smichu, kasli, ale jsem cca deset dnu po operaci, tak je to logické. Jak se operuje samotná kýla, nevím. Když děláš sedy lehy, rozestup se da někdy i pozorovat pouhým okem, hmatem...

miranda77
3. lis 2014

@dudunidu no já to vidím, když se zakloním, tak se mi v prostřed břicha udělá takové dlouhé jelito (od prsou dolů) - střecha, když svaly trochu zatázhnu zmenší se ... asi to vyfotím 😅

terkaz
3. lis 2014

@miranda77 no kdyby Vam to nevadilo vyfotit. Resim totiz stejny problem a divam se, ze mate take 3 deti 😉 Ja mam nejmladsi 3 mesicni 😉

dudunidu
3. lis 2014

Mirando, to je presne ono, mas urcite rozestup! Dle mého názoru cvičením typu sedy lehy můžeš napáchat vic škody, než užitku. Tohle ti zoperují na pojišťovnu. Po operaci to pár dnů bolí, pak nekolik týdnů se setris, ale výsledek stoji za to!;)

miranda77
4. lis 2014

@terkaz pokusím se :D ... jen mám dlouhé"dodací lhůty" 😒
@dudunidu jo, jo ... já to tuším, že je to rozestup, ale zatím mi to přijde jen jako kosmetický problém ... proto jsem se ptala na tu kýlu, jestli je to něco jiného než rozestup a tak ... no. Prostě jestli to mám řešit hned 😝

vvveruna
5. led 2015

ahoj chci se zeptat nemáte někdo skušenost s budějicema??chtěla bych plastiku břicha.schodila jsem asi 30kga je to hrůza co mám místo břicha.díky za info vvveruna

misji
7. led 2015

Dobrý den,
také nad tímto zákrokem uvažuji, zhubal jsem sice 9 kg, ale spodní břicho je stále šílené, hrozný převis. Jsem půl roku po druhém porodu.
Kam jste zašli kvůli vyšetření k obvodnímu lékaři a on Vás posla dále?

Vy, které máte již zákrok za sebou, jste spokojené, šli byste do toho znova 🙂?

Děkuji

ehh
17. led 2015

Ahoj holky. Moje břicho po 1diteti nic moc. Ted čekáme druhý a vím že to bude horší a plastiku tak trochu planuju. Ale že se to dá napsat na pojišťovnu je dobrý.
Jsem z Prahy máte zkušenosti kam si zajít. Přemýšlím o Vinohradsky nemoc.

mischka07
17. led 2015

Ahoj, holky, mam za sebou vstupni konzultaci na soukrome klinice v Praze. Termin abdominoplastiky mam v unoru, verim, ze nam rodina pomuze s hlidaním deti. Celkem se bojim. Ale tesim se na vysledek, previs mam velky, cele brisko pod pupikem sama strie. Diastaza take. Prosim ujistete me, ze vase operace byla bez problemu. Jak dlouho jste nebyly schopne postarat se o deti? Uvarit, zavezt do skolky? Dekuji

1kacaba1
18. únor 2015

@dudunidu Můžu se zeptat, jakou pojišťovnu máte a co lékař uvedl jako důvod pro to, aby vám to pojišťovna uhradila? Ráda bych to taky zkusila, mám břicho šílené, ale obávám se, že moc nepochodím.

lenkavd
18. únor 2015

@1kacaba1 máte jenom estetické nebo i další problémy?
Ono to na pojišťovnu někdy projde někdy ne. Jako nejméně "problémové" vidím 207, 211. Ale chce to na začátku roku, dokuď nejsou vyčerpané peníze.

1kacaba1
18. únor 2015

Aha, děkuji! 🙂 No, mám spíš jen estetické problémy, aspoň o jiných nevím. Zajdu na plastickou chirurgii a uvidím, co mi řeknou, už jsem tam volala.

lenkavd
18. únor 2015

@1kacaba1 pouze estetické podle mne neprojdou. Tedy mi toto ani nezkoušíme. A ani když tam jsou zdravotní problémy, není to záruka toho, že to pojišťovna zaplatí. Ale postupně mi přijde, že se to lepší....
Každopádně nemusíš mít nějaké zdravotní problémy a přitom se tam něco "dá" najít. Určitě zajdi, mrknou na to a uvidíš.

1kacaba1
18. únor 2015

@lenkavd Zajdu, za to nic nedám...🙂 Aspoň budu mít nějaké jejich stanovisku, třeba mi případně řeknou přibližnou cenu. A jaké mohou být zdravotní problémy?

lenkavd
18. únor 2015

@1kacaba1 cenu je tak 30-50 tis, dle rozsahu poškození a co vše se musí dělat. Ty mini se dají udělat kolem 20 tis. Zdravotní hlavně rozestupy břišních svalů, problémy se střevy, kýla a atd.

dudunidu
18. únor 2015

@1kacaba1 ahoj, mám VZP a co uvedl? Myslim , ze diastaza přímých břišních svalů po porodu.... Myslím, ze různí lékaři to mohou posoudit různě... Pan doktor Kulhánek, který me operoval, byl skvely, strašné příjemný, profik, usměvavý, šikovný - výsledek bomba. 🙂

veronikaolomouc
18. únor 2015

@dudunidu muzu poprosit o tu fotku do zpráv? moc děkuji

pajinka89
22. únor 2015

@lenkavd ahojky takze když mam zdravotní problemy s tlustym střevem je naděje že by mi pojistovna mohla aspon nejakou cast plastiky zaplatit? Díky za odpoved 🙂

lenkavd
23. únor 2015

@pajinka89 záleží jaké problémy a zda to má "souvislost" s břichem. Jestli víš, jak to myslím. Takže teoreticky ano, zbytek z těchto informací nemůžu posoudit.
@dudunidu ano máš pravdu, že se to dá posoudit různě. Ale stejně různě to posuzuje i revizní doktor od pojišťovny. A já bych si třeba netroufla lhát, když to tak není. Navíc nechci být ošklivá., ale veřejné zdravotní pojištění není od toho, aby řešilo kosmetické vady. To je pak na každé z nás, zda do toho jde nebo ne a zda si to zaplatí.

dudunidu
23. únor 2015

@lenkavd Ahojky, nepochopila jsem, jak to myslíš. Pokud máš po porodu rozestup, kýlu - to přece nenafinguješ🙂) O tom se přeci nedá lhát - můžeš lhát maximálně sama sobě, ale ne doktorovi, který Tě vyšetří. Je to zdravotní problém. Jeho vyřešení má pozitivní výsledek i co do estetiky. Dejme tomu jako operace očí laserem, díky které především lépe vidíš, nicméně nemusíš nosit brýle, můžeš mít větší sebevědomí. Toť můj názor, bez urážky, nemluvíme tady přece o tom, že má někdo nadváhu a pak si nechá zmenšit břicho, jde o to, jak některé ženy zůstanou po porodu zdevastované bez možnosti s tím cokoliv udělat, vycvičit, rozestouplé svaly se Ti v posilovně maximálně ještě více rozjedou... Člověk chodí pár let po porodu dětí s jakoby těhotenským břichem i při relativně štíhlé postavě. Asymetrie, posun orgánů v břiše, problémy s trávením, atd, každá má asi problémy různé. Ale pokud si celý život hradím zdravotní pojištění a mám zdravotní problém a opravdu nejsem při financích, ale mamina s dvěmi dětmi na rodičovské, takže nemám prostředky, abych chodila po soukromých klinikách, tak mi přijde jedině správné, že existuje možnost tento problém řešit přes svou pojišťovnu a ne jen na vlastní pěst. 🙂)

ayenkas
23. únor 2015

@dudunidu No o těch rozestouplých svalech a posilovně to není tak úplně pravda, nesmí se cvičit jen přímé břišní svaly. Šikmé ano. Já si cvičením na šikmé břišáky rozestup zmenšila téměř na minimum🙂 Takže naděje vždy je. Cvičení zmůže hodně, jen člověk musí vědět jak, aby opravdu nenapáchal velké škody místo zlepšení. Jinak na plastiky mám názor více než pozitivní, už teď vím, že moje prsa budou po druhém kojení potřebovat minimálně ,,nadzvednout''🙂

lenkavd
24. únor 2015

@dudunidu to jsem si ale nerozuměly. Já z tvého příspěvku pochopila tak, že jsi rozestouplé svaly neměla a i přes to to doktor napsal jako důvod. Bohužel to je běžná realita a i to pacientky hodně chtějí. Proto jsem psala to co jsem psala, protože mi to vadí. Díky tomu pak nezbývá na ty, co potřebují a že jich bohužel je 😒
Jestli jsi měla to co píšeš tak to jsou objektivní zdravotní komplikace a oprace je na místě (hrazená ze zdravotního pojištění) a do toho se "schová" i nějaká estetika, s tím už problémy nemám a dělám, to běžně 😉
Jinak má pravdu @ayenkas. To že se nesmí cvičit není vůbec pravda. Může a naopak když víš jak, může se problém téměř eliminovat, ale když nevíš, můžeš si hodně uškodit. Záleží jaké jsou další problémy. Ale já osobně bych kvůli rozestouplým svalům na tuto operaci nešla, je to řezničina první kategorie 🤐 , zrovna před chvílí jsem jednu dodělala.... (dělám pouze nekomerční plastiky)

hojda
24. únor 2015

Chtěla bych se zeptat, pokud je pupeční kýla, tak je automaticky i rozestup těch svalů? Chystám se teprve k lékaři, ale já řeším tedy hlavně tu kýlu.

hojda
24. únor 2015

Ještě jsem objevila cvičení na rozestup břišních svalů po porodu ve Studiu po ženy.

lenkavd
24. únor 2015

@hojda není. Jsou to dvě odlišné věci. Jestliže je to ale po porodu, je možné, že tam něco bude. Rostup svalů je ale dobře rozeznatelný.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru