Aerobic, zumba. Jak brzo po porodu císařem?

tajemna30
1. srp 2011

Holky, jsem 2 měsíce po porodu císařem a už mě hodně chybí aktivity na které jsem byla zvyklá před porodem. Kdy jste začaly vy aktivně sportovat - aerobic, zumba, tenis atd.? Děkuji.

imzadi
1. srp 2011

Asi zalezi, jak se citis ty...me ted pul roku po porodu jeste jizva a podbrisek dost poboliva, takze se zatim vyhybam vetsim aktivitam a staci mi to noseni naseho cvaldy a litani kolem 😀

mrsblack
1. srp 2011

Mě bylo doporučeno počkat 3 měsíce - do té doby vynechat větší zátěž na břicho kvůli hojení, mudr něco říkal o možnosti oddělení orgánů od dutiny břišní či co. Ale záleží na tom, jak se cítíš a taky jestli kojíš - při kojení se taky nějaké extra zátěže nedoporučují. Já se teda na zumbu chystám za pár dnů, bude to necelé 4 měsíce po císaři, ale už nekojím 😒 (bohužel)

hojda
1. srp 2011

Mě teda bohatě stačil ten aerobic kolem mimina, kojení a odsávání a dokrmování plus přebalení celkem 1,5 hodiny pak vyvařování a za 1,5 hodiny znova 😝 . Ale pokud se na to cítíš, tak bych se určitě zeptala svého dr.

vecernice
1. srp 2011

ja zacala asi po 2,5 mesicich po cisari chodit na zumbu 🙂 predtim doma obritrek tak po dvou mesicich. jen si hlidam tepovku, abych to neprehnala, navic jsem se bala o mleko, pri vysoke zatezi se do nej vyplavuje kyselina mlecna, takze muze decku prestat chutnat. u nas zatim kluci basti o sto sest 🙂
dle meho doktora se jizva hoji 8 tydnu.

veruska007
1. srp 2011

Na zumbu jsem začala chodit po 5 týdnech od spontánního potratu a následné revize v 5. měsíci těhotenství. Poprvé mě dost bolelo břicho, ale pak už to bylo ok. Taky jsem pak začala jezdit na rotopedu, 6x týdně hodinu, od toho 5. týdne.

fim
1. srp 2011

Já se cítila celkem rychle fit, ale jak jsem po 2,5m šla 2x za sebou na zumbu (po týdnu), tak mě břicho začlo zlobit a už jsem tam nepáchla. Raději bych to neuspěchávala. 😉

jajinka27
10. srp 2011

mě nedoporučovali 3 měsíce sportovat, pak asi jak se cítíš, já ještě půl roku po císaři nemohla při aerobicku posilovat břišní svaly

monny89
10. srp 2011

Mě bylo řečeno, že smím až po půl roce, dřív ne, může dojít roztržení vnitřní jizvy...

alenv
10. srp 2011

já začla po šestinedělí a cvičím denně bud zumbu nebo brusle.a do toho ještě břicho posiluju. nic mě nebolí.. a dr. mi řekla, že můžu jen nemám nic dělat přes bolest. že všechny omezení se týkali dřívějšího šití ne dnešního..

lenkasubrtova
19. čer 2014

Podle mě je to individuální. Každá se hojí jinak. Kamarádka miluje tenis a začala hned po šestineděli. Doktor jí doporučil kvalitní tenisové boty</a aby snížila riziko pádu a v pohodě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru