Antikoncepce po porodu Mirena. Máte zkušenost?

paseky
21. říj 2007

Prosímkdo s ní máte zkušenosti podělte se dík 🙂

elly
3. lis 2007

Danu, my uz dalsi mimco mit nebudeme. Uz jsme se dohodli. Takze Mirenu na 5 let a pak sup..dalsi..pokud me bude vyhovovat. 😉
My jsme byli taky dneska venku..nastesti nepreselo. Ted spinka jako nemluvne. 😅

danullinnka
4. lis 2007

Ahojky,takže Miki bude jedináček? ☹ taky jsme to tak původně zamýšleli a ted jsme rádi za oba,tím to ale hasne 😀 Včera mi psala kámoška,ona má Mirenu,ale jen za 1000kč a u ní jsou měsíčky normálně..no,ona to má už 5měsíců a pořád špiní nebo krvácí,tak se ptala jak jsem na tom já po měsíci.Když jsem řekla,že už jsem v čistoučku,tak se rozhodla jít k dr.a nechá si to vyndat a dá si prášky a nebo prý riskne tady tu drahou.Jí vůbec po zavedení neudělali ultrazvuk,jestli je to na svém místě 😠 pak dám vědět,jak chuděra dopadla.včera jsem se ještě bavila s tetou-zdr.sestra-o těch mých myomech na děloze,říkala,že dr.udělala dobře,když mi zvolila tady tu Mirenu,že kdybych měla měsíčky normálně,tak ta krev ty myomy živí a ony pořád rostou,až by musely operativně pryč.Takže snad to bude dobré,jen to mám prý hlídat pravidelnýma kontrolama 😅

elly
4. lis 2007

Ahojky, ne ne Mike neni jedinacek...manzel ma z prvniho manzelstvi 2 deti..holku a kluka..holka(22) uz si bydli sama a kluk (19) zije porad s nami..tak ma brasku doma. 😉 Jinak manzel je o neco vic starsi nez ja, takze jedno mimco az az. I pro me. 😉
Ja slysela, ze ta Mirena za 1000 je vazne silena..pry je pravda, ze se u ni vic krvaci a hlavne pry neni cela s plastu jako mame my..ale je tam jeste med...myslim..nevim to presne. 😕 Ja bych urcite vovila stejen jako kamaradka....vyndat.
No, tak to je fakt pro tebe 100% lepsi. A ted bez te tve menstruace ty miomy zmizi..neco tam zustanou ikdyz nebudes krvacet???

danullinnka
4. lis 2007

aha,tak to jo,já mám ted chvilku klid,manžel kouká na dvd,starší syn je s dědou a novou bábi-je o tři roky mladši než já 😠 a prcek hajinká.Tak ty myomy asi úplně nevymizí,máme to prý v rodině ☹ ach jo,čeho já se ještě dožiju 😅

elly
4. lis 2007

Rozumim ti dobre ze svuj tatka ma manzelku o tri roky mladsi nez ty?
Jinak to je me lito s tema myomama....u nas v rodine zase jsou problemy se spodkem..mije babi to mela..vzali ji vsechno a ted to vypada, ze i moje mamka ma nejake potize 😒..tak snad se me to vyhne...ikdyz pred tehu jsem mela taky nalez.....

danullinnka
4. lis 2007

Jo,je o tři roky mladší než já,ale nejsou manželé,jen spolu žijí 😒 moje bábi má taky všechno pryč,ale to je mamka od tatky,tak se to asi přeneslo na mě ☹ to je děsné,jak my robky všechno odtrpíme,co? 😖 Můžu se zeptat,kolik ti je let?mě 25,na té fotce jsi mi strašně sympatická 😉

danullinnka
4. lis 2007

já si tam pořád chci dát tu fotku,jen nemůžu najít nikoho kdo by mi to zmenšil,není program ☹

danullinnka
4. lis 2007

Tak Elly,to jsem já s mladším Lukáškem,Kubík se odmítl fotit,tak nakonec mi to zmenšil bratránek,který je ve Velké Británii 😀

elly
5. lis 2007

Ahoj Danu,

dik za kompliment 😀 jinak me je 30 let. Uz jsem stara kukurice 😅
Jo super, ze uz mas alespon foto v nastaveni....priste ti bratranec zmensi i do alba ne? 😉
jaky byl vikend? Pohoda?

danullinnka
5. lis 2007

Ahoj Elly,tak stará kukuřice vůbec nejsi,znám starší 😅 už mi napsal jak,ten program mám,tak snad to někdy zvládnu.Víkend celkem v pohodě,jen Luky tuto noc zase nechtěl spát,budil se snad co hodku,Kubík spal se mnou,manžel má celý týden noční...V noci se Kubča vzbudil,viděl,že jsem už vzteklá a říkal,mami už ho nekrm,budem se držet za ruky a spát spolu,jo?? 😀 snad to bude dnes lepší,on má totiž furt hlad,asi začnu přikrmovat 😒 tak dnes šla ta kámoška k dr,tak uvidím jak dopadla,jestli ji to vyndal nebo ne ☹ a jaký jsi měla víkend ty?Mike poslouchá,že?Jak ti to závidím 😢

danullinnka
5. lis 2007

jo Elly,ještě jsem se chtěla zeptat,co budeš kupovat malému na Vánoce?Já absolutně nevím,bude mít na Vánoce půl roku.... 😅

elly
6. lis 2007

Ahoj Danu, jo jsem taky mooc rada, ze Mike posloucha jak hodinky..jen kdyz ma hlad a vi ze mam flasku v ruce..tak stejne zacne pistet 😀 ale jinak super..nemuzu si stezovat. 😉 Treba se Lukovi prodiraji zoubky? 😕
Ptas se co budu kupovat na Vanoce? Clovece, tak to jeste sama nevim 😅 ale Mikovi asi tradicne obleceni a pak nejakou hracku nad postylku..no mozna tu deku s hrazdickou a pak nejake to polohovaci lehatko

Jo tento tyden si uz zacina povidat 😀 to je fakt kouzelny a kdyz se do toho jeste usmeje, tak mamka cela taje 😵

No ja ted moc casu mit nebudu...ve ctvrek rano jedeme do cz za nasima..moc se tesim. Uz jsem je nevidela od cervna. To bude poprve, co uvidi Mika 🙂 takze mozna uz zitra do prace nejdu..jeste nevim..a kdyz tak jen dopoledne...ale snad jeste budu mit cas na konika prijit..kazdopadne dneska jeste jo. 😉

danullinnka
6. lis 2007

ahoj Ellynko,já jsem se tu dostala až ted,nechtělo mě to vůbec pustit ☹ nad zoubkama jsem taky přemýšlela,má dost ostré dásenka,pořád něco kouše,slintá...Kubík měl první zub v 5měsících,já taky 😀 Já mám ukecané oba kluky,u Lukyho je to roztomilé,ale u kuby jsem někdy ráda,že zavře na minutu pusu 😅 No,moje mamka taky Lukyho viděla před měsícem....To ti věřím,že se těšíš domů.Ty chodíš do práce??jo,včera jsem kukla do tvého alba,nevěsta jsi byla fakt nadherná a ty dlouhé vlasy...mike je miloučký jak andílek 🙂 večer tu budu,tak jestli budeš mít čas..

elly
6. lis 2007

Danu, pry se mu maji dasne prejet lzickou a tak se to mozna jestli to jsou zoubky... 😉
Dik za pochvalu, taky ty valsy trvaly asi 3 hodiny nez me to natocila...pak jsem se nechala pristihnout a manzel to malem neprezil 😀 jeste dneska toho lituje..ja se nechala ostrihat s parktickych duvodu a pak jsem trpela na migreny d krcni patere, jak to bylo tezky. Jo jo Mike je muj andilek 😵 😅 tesim se taky na tvoje fotky...az se to povede 😉
Jo uz od druheho tydne po porodu..mame s manzelem firmu, tak to jinak nejde. Mike spinka pred den v kocarku v jedne kancelari...hraje si na reditele 😀
Ale vetsinou ted chodin jen na 4 dni do prace...patky se snazim byt doma....pocit prodlouzeneho vikendu 😉
Nevim zda to vecer sem jeste stihnu.....budu se snazit, ale nic neslybuju 😉
Zatim pa 🙂

danullinnka
6. lis 2007

No,ty vlasy věřím,že to musela být tíha a náročné při umývání.Já jsem se taky vdávala s dlouhýma vlasama,ale na tebe jsem neměla 😅 tak fotky už zmenšit umím,já jsem celkem rychle se učící člověk 😀 jen najít chvilku,abych je tam dala ☹ jinak my máme normální foták,já si digitál půjčuju sem tam od dědy,takže nemám fotečky jak ty pěkně seřazené od svatby ☹ mám až ted kluky..ale aspon něco.Nám se líbí klasické fotky v albu,že budou mít kluci památku.Ale ani ten digi není špatný,možná časem,jak už přestanou prodávat filmy do fotáku 😀 tak co se Mike v mládí naučí...pak to jen převezme,bude vědět jak na to 😅 Luky spává přes den taky v kočárku,bud jdem ven nebo je dole v hale,tam se toho asi moc nenaučí jak Mike 😀 Jinak dnes měl odpoledne trochu přesnídávky a ted večer jsem mu udělala slabou rýžovou kaši od Nestlé,aby to teklo přes cumel u flašky,tak snad ho to zasytí a tuto noc se trochu vyspíme.Jinak furt mě kouše do prstu a zoubky necítím a to má stisk fakt festovní 😎 Tak kdyby jsi tu už nebyla,tak pa až se vrátíš..plná dojmů 😉 sice nevím kam do čr jedete,ale u nás celý den sněžilo a ted prší a je dost zima 1stupen,tak vem Mikeovi teplý svetřík 😅 tak zatím papa a měj se hezky a hlavně dobře dojedte. 🙂

danullinnka
14. lis 2007

ahojky Elly,už jste se vrátili nebo jste ještě v ČR?

danullinnka
14. lis 2007

Elly,dnes jsem Lukáškovi objevila první zoubeček-dole vlevo. 🙂

elly
16. lis 2007

Ahoj Danu, tak vcera jsme se vecer vratili..cesta dlouha vsak vis...jinak to je prima, ze uz Lukasek ma prvni zoubek 😉 gratuluju 🙂 ja jsi ho objevila..zlickou?
Jinak uz moc nekrvacim...jen tak aby se rekelo..sand to vydrzi..ale stejne je to na slipovky. U jsi byla u dr?

danullinnka
16. lis 2007

ahoj Elly,objevila jsem ho tak,že se usmál zoubek na mě kouknul 😀 včera spapkal půl nastrouhaného jablíčka 😉 jinak asi se nám hlásí další zoubek. A jak bylo???Vaši nadšení,že??My ted pojedeme do města koupit Kubovi zimní boty,už máme sněhuláka 😉 jinak já jsem furt v čistoučku,k dr.jsem objednaná ted na 28.11.tak uvidíme.

elly
17. lis 2007

Ahoj Danu, jak jsi psala o tom zoubku, tak me pripada, ze Mike asi bude mit taky zoubek..zacina nejak slintat a strkat si prstiky do pusinky..tak nevim... 😕 Jinak jak ti melaj reagoval, kdyz mu ten zoubek rostl?
No ja jdu 28.11. s Mikem na ockovani 😉
Jinak mamka ta to obrecela..jak jinak..tatka ale mel taky slzu v oku....bylo to prima. Mamce uz se ted styska.

danullinnka
20. lis 2007

Ahoj Elly,dva dny nám nešel net,byla to jen blbost,ale už je to ok 😉 Luky taky hrozně a dlouho slintal,musel mít gryndák,jinak by byl pořád mokrý 😅 v pusince měl všechno na co dosáhl,ted mu poleze druhý,už se děsím té noci ☹ celou noc promrčel,musel mít pořád flašku v puse a po obědě jsem ho objevila,usmál se a jak kdyby si myslel-no konečně sis ho všimla 😀 jinak já s ním půjdu asi taky 28.11.na očkování,ještě vůbec neměl,pořád chodíme na kontroly s ramínkem po očkování TBC,ale už je to lepší,tak snad se už bude moct naočkovat.To zas bude 😢
vašim se vůbec nedivím,mají vás tak daleko...No,jak se blíží Vánoce,tak se i těším,jak bude Luky reagovat na stromeček a tak,ale na druhou stranu mi bude chybět mamka,bydlí 150km daleko.Vždycky jsme tam večer nebo na druhý den zašli a ted.... ☹

danullinnka
20. lis 2007

Jo Elly,já už 3 den zase špiním,ale podle menstr.kalendáře bych měla mít měsíčky,tak snad to nebude zas měsíc v kuse 😠 je to zatím jen na slipku,ale i tak,kdyby to nebylo vůbec,tak bych se vůbec nezlobila 😉 jinak jsem měla v kuse 18dní pokoj,před tím na přeskáčku.A ta kámoška má tu obyčejnou Mirenu,má ji půl roku a dělá ji problémy čím dál víc,takže si ji chce nechat vytáhnout,dát prášky a po novém roce asi tady tu drahou.Ještě že jsem si tu levnou nedala,ze začátku jsem nad ní přemýšlela 😲

elly
20. lis 2007

Ahoj Danu, no ja se na Vanoce taky mooc tesim. Koupili jsme Mikeovi velkyho Santu..mam ho v albumu konecne vyfoceneho. 😉
U nas to zatim zoubky nejsou. 😉

danullinnka
20. lis 2007

Ahoj Elly,právě jsem se tam kukla,ještě než jsem zjistila,že jsi tu 😉 ten je dobrej 😉 Kubík se díval se mnou a pořád se ptal kdo to je,říkaám,že je to malý Mike 😀 je to fešák a porostl,vlásků má jak náš Luky 😅 musím tam taky něco přihodit,jen si říkám,že všichni tam mají fotky od svatby nebo od narození a my až ted,jestli to nebude blbé 😒

elly
20. lis 2007

Danujen prihod foto..to vis, ze to neni blbe a kazdy se rad podiva. 😉 Ja taky 😀
No Mikovi ted trochu vlasky vydalaly..tedy to chmiry 😀 a zacinaji mu rust ty prave 😉
Jake je u nas pocasi?
Jinak ja uz skoro nekrvacim..tak z toho mam radost..uz bylo na case. 😉

danullinnka
20. lis 2007

tak jsem tam ted dala 5 fotek,když už je umím upravit 😀 U nás je vítr,sice 4 stupně nad nulou,ale protivná zima.Udělali jsme Kubovi kluziště,no je z toho bazén ☹

danullinnka
20. lis 2007

promin,10 fotek,jsem dnes nějaká doblblá 😅

elly
20. lis 2007

Teeeda ty mas pekne kluky...muzes byt na ne moooc pysna..mamko 😉 moc hezke fotecky!
Ja jsem ted cetla, ze s malyma bychom nemeli chodit ven, kdyz teplota klesne pod -5 stupnu..tak pozor..pry kvuli plicim.

danullinnka
20. lis 2007

já ho dávám spát dole do haly,má tam kočár 😉

elly
20. lis 2007

Ne ne Danu, ja myslela az naahodou pujdes ven.... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru