Antikoncepce po porodu Mirena. Máte zkušenost?

paseky
21. říj 2007

Prosímkdo s ní máte zkušenosti podělte se dík 🙂

jasekd
17. lis 2011

@miarosa Po zavdeni jsem byla asi po mesici nebo dvou na kontrole, ktera by se mela bezne udelat, na UZ a dobry. Jinak jsem si kontrolovala, zda citim ty vlakna, ted uz jsem to teda dlouho nedelala. MS nemam, nevim zda od Mireny nebo kojenim, ale pokud by prisla nejaka bolest nebo silne krvaceni, nechala bych si udelat na gynde UZ, zda se neposunula. Ale celkove uz jsem si zvykla a neresim ji, ze zacatku to bylo horsi 😀

miarosa
18. lis 2011

@jasekd tak sem to zaky zkoušela a vlákna necítím, je pravda že mi gynkoložka říkala že je hodně zkrátila, tak uvidím, jinak nekrvácím ani žádné bolesti nemám, tak je asi všechno v pořádku 🙂

jarunkaxyz1
2. led 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda některá nemáte zkušenost s "gastro" nežádoucími účinky (nevolnost, hořkost v ůstech, žáha...) po zavedení Mireny?

mery83
17. led 2012

Hezký den dr mi doporučil mirenu,ale mívám i nepravidelné cykly,má na to nějak vliv?

reruna
17. led 2012

@mery83 pokud se snažíš otěhotnět, proč ti dr. doporučil mirenu? to je antikoncepce...

mery83
17. led 2012

@reruna já vím zapoměla jsem to smazat,musím do práce takže se snažení odkládá.

reruna
17. led 2012

@mery83 aha, tak už chápu, no na nepravidelné cykly by to mohlo zabrat, já nemám od 3 měsíců po zavedení menses vůbec...

mery83
17. led 2012

@reruna Jé tak to by bylo super.Snad nebudu vyjimka a nebudu mít problémy.A manža si třeba nestěžuje,jako že jí cítí?

reruna
17. led 2012

@mery83 ne vůbec...

helena1977
25. led 2012

Já mám Mirenu zavedenou od prosince minulého roku. Zavedení taky bolelo, ale problémy se špiněním jsem neměla. Problémem je spíše to, že jsem za dva měsíce přibrala 5 kg aniž bych nějak měnila stravovací návyky a taky mám špatnou pleť, tak doufám, že se to časem spraví.

bl4nche
8. únor 2012

zdravim, mela bych dotaz ohledne vedlejsich ucinku Mireny. Pri brani klasickych antikoncepcnich pilulek mivam migreny. Je mozne, ze i Mirena zpusobuje migrenu? Diky za rady.

jasekd
14. kvě 2012

Ahoj, chci se zeptat, zda mate nektera problemy s mykozou? Mela jsem skoro 10 let pokoj, loni v cervnu zavedena Mirena a uz mam potreti mykozu, Dr. mi rikala, ze Mirena to podporuje 😝 Dost me to stve, predstava, ze se s timhle otravuju jeste 4 roky 😠 A nechat to vyndat, o je, tolik penez a nemam dalsi alternativu, ktera by mi vyhovovala, zda nehormon. telisko... Uz budu nasazovat treti preparat, drzela jsem a zase budu protikvas. dietu... Pravda, jsem ted ve velkem stresu a na imunitu to ma urcite vliv, ale stve me to. Nejaka podobna zkusenost?
@bl4nche asi uz jdu s krizkem po funuse, ale... Problemy tohoto razu jsem nemela, ani s HA. Co me prekvapilo, po zavedeni, obrovske zmeny nalad, vztek, "depky", pak se to ustalilo a celkove je mi urcite lip nez s HA, ale uz bych si ji znovu nedala 😝
MS jsem mela jednou, slabou, pouzivam kalisek (coz taky nekdo rika, ze ano, nekdo ne, to same s tampony), za 3-4 dny konec, ted uz zas dva mesice nic.

lucisa
14. kvě 2012

@jasekd ty jo, fákt?
Já ji měla 4,5 roku a nemůžu vynachválit. Nejvíc "problémů" bylo první půlrok, nepravidelná MS, různě dlouhá, nechávala jsem si ji zavádět v únoru, takže jsem byla z toho nejdřív rozhozená, že je to na pytel, začalo léto a šup, byla jsem celou dobu bez MS, žádný problém s váhou, s náladami, s pletí, úplná pohodička, jak před pubertou. Jen jsem zaznamenala cca jednou za půl roku jednodenní tlak v podbřišku, něco jako zaražené prdy nebo spíš přejezené břicho a výtok, spíš takový hlen, jinak nic, nebylo to ani na slipovku.

jasekd
14. kvě 2012

@lucisa Dik za odpoved 🙂 Ja budu rada, kdyz takovych zkusenosti bude vic, protoze musim doufat, ze to bude OK, prece jen je to dost penez.

lucisa
14. kvě 2012

@jasekd právě proto, ještě vydrž, vytáhnout můžeš kdykoliv 😉

jasekd
14. kvě 2012

@lucisa na druhou stranu otravovat si s tim 4 roky zivota... Ale co by me kleplo, kdybych ji vyndala a problemy pokracovaly 😠 😀

bl4nche
14. kvě 2012

@jasekd: nakonec ji jeste zavedenou nemam. Rozhodla jsem se, ze si ji dam, kdyz uz, tak az dokojim. Ted uz pomalu dokojuju, tak uvidim. S temi vytoky jsi me moc nepotesila. Taky na ne docela trpim. Pri klasicke antikoncepci (Yadine) jsem mela vetsi nachylnost ke kvasinkam, v tehotenstvi to byl vytok od zacatku do konce :( Kdyz to tak ctu, premyslim, jestli si nenechat zavest nehormonalni telisko ... Gynefix?

jasekd
14. kvě 2012

@bl4nche to si ted rikam taky, jenze i na nej samozrejme najdu spoustu negativ reakci, ja uz priste do teliska asi nepujdu vubec. Ten Gynefix je tu relat. novy a ja uplny novinky nemusim. Podle toho, co mi dnes Dr. rekla, tak bych ti M. nedoporucovala. Ja s kvasinkama mela problem naposled pred 10 lety a jeste se nakonec zjistilo, ze mam k nim i jinou infekci a tim to bylo. A po takove dobe problemy a zrovna v dobe, kdy jsem si nechala dat Mirenu, takze ji podezrivam. Mne se zda idealni pesar, jenze tady ho skoro nikdo nepouziva, nejsou s tim zkusenosti...

lucisa
15. kvě 2012

@bl4nche , @jasekd o Gynefixu jsem nikdy neslyšela.. Ale vzpomínám si, že když jsem se před lety rozhodovala pro Mirenu, nabízela mi dr. ještě tyčinku pod kůží, aplikovala se někam na předloktí a cenově kolem 4 tis. Měla být na 3 roky. 😨
Tak možná něco takového, když to není přímo do spodku... Ale je otázkou, jak to fungovalo, asi na bázi hormonů, což je zřejmě podobné jako tabletky, a to jste asi nechtěly...

malaletajicimyska
8. srp 2012

Mela jsem ji zavedenou rok....nejak jsem ho nesnesla po hormonalni strance....dokonce jsem kvuli tomu byla hospitalizovana v nemocnici

janisa
28. říj 2012

Ahoj holky.- Mám asi dva roky mirénu. Nikdy jsem se nesnažila nahmatat vlíkna, ted jsem někde četla, že by se to mělo kontrolovat. Tak jsem to zkoušela,ale vůbec je tam nemůžu najít? Je možné, že najít nejdou, ale je všechno v pořádku? Na prohlídce jsem byla někdy v dubnu a bylo to v pořádku.
Díky moc

bebinka
28. říj 2012

@janisa taky je nenahmatám, doktorka je prý schválně ustřihla hodně krátká, aby je "nenahmatal" ani manžel 😉

janisa
28. říj 2012

Díky. Jsem z toho nervozní, tak snad je to ok.

jasekd
28. říj 2012

@janisa pokud se ti to neekluje, zkus je najit behem menstruace, mozna tesne po ni nebo pred ni, cipek je jakoby niz... Ja je nahmatam vzdycky, v techto dnech lip. Manzel to obcas cejti, ale nejak nam to nevadi... Vadi mi na ni spousta jinych veci, uz bych ji nechtela 😅

janisa
28. říj 2012

já jsem teda nad míru spokojená, nemenstruuju vůbec. Jen mě znervoznilo, že si nenahmatám ty provázky, ale projela jsem diskuze po netu a není to vždycky hmatatelný a ani to není nutný...tak snad to mám v pořádku, zajkdu si pro jistotu na gyndu.
Ale díky moc

marketnieuw
8. led 2013

dobre rano
od cervna mam zavedenou Mirenu a od te doby jsem pribrala 5kg ... nejsem si jista, ale podezrivam telisko 😒
mate nekdo zkusenost s pribiranim na vaze zpusobenym Mirenou?

malaletajicimyska
19. led 2013

@marketnieuw je to telisko s hormonama.....a ac je jich tam malo, vzdy se muze stat, ze po hormobech priberes....tusim, ze o tom psali i v pribalaku ale uz si nejsem jista.

katiz
9. bře 2013

Ahojky.. Chtěla jsem se zeptat ohledně Mireny. Mám ji asi tak 7měsíců. První dva měsíce jsem lehce špinila, pak byl klid a ted asi měsíc pořád špiním, den dva, tři špinění, pak den dva klid a pořád dokola... už mě to nebaví, přemýšlím jestli jít k dr. Nemáte zkušenost čím by to mohlo být???

miarosa
4. dub 2013

Ahoj holky, už sem jsem psala, mam ted mirenu cca rok a pul. všechno bylo docela v pořádku, ale najednou mam natekle břicho i prsa asi tak tyden pak tyden ne a pak zase tyden ano, nekdy špiním, někdy ne, doktorka mi našla před par mesici cistu, měla sem antibiotika, po měsíci a pul další cista, to už sem antibiotika brát nemohla. Krvacim po styku, a zhrošila se mi pleť. Změnila sem gynekoložku za muže, jen nahoda. Nový gynekolog mi řekl že tak mlada dívka jako sem ja mit mirenu nemůže že to tělo odmíta, a že nechape jak mi to někdo mohl dovolit, problémy se prý budou stupnovat a otehotnění i povyndaní do 6 let nevidí. To kdyby jsme nahodou planovali ditě. Tak ted nevím jestli tělísko vyndat nebo ne. Ted je mi zas dobře všechno je v pořádku. Nevím už jakému gynekologovi věřit.

ludmilad
8. dub 2013

První týden po zavedení OK, pak začalo mírné krvácení a to už přetrvává víc než týden. Stalo se to také někomu z vás? A taky manžel cítí vlákna. Teda jsou teda dost ostré, já je nakonec nahmatala taky, ale dost daleko. Vlákna nechám zkrátit, doufám, že to pomůže...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru