Antikoncepce po porodu Mirena. Máte zkušenost?

paseky
21. říj 2007

Prosímkdo s ní máte zkušenosti podělte se dík 🙂

blueapple
6. kvě 2013

ahoj všem, dnes jsem se na kontrole dozvěděla o tom, že za pár měsíců by měla být k dispozici novinka - nová generace tělíska Mirena, menstruace po jejím zavedení úplně vymizí. Víte o ní někdo ještě něco ?

dzej
6. kvě 2013

@blueapple dr mi to říkala taky, ale je to prý jen pro ženy, který ještě nerodily. Je to tělísko menší a je ted nechci kecat, ale z nerezu? nebo tak něčeho, takže je pak dobře vidět na UTZ. Je levnější, ale už jsem zapomněla o kolik.

blueapple
7. kvě 2013

@dzej to je divné, mně moje MUDr. řekla naopak, že bude právě vhodná pro mě, protože už mám 2 děti a cena ? Něco kolem 6 tis. ☹

dzej
8. kvě 2013

@blueapple aha, tak to je asi něco ještě uplně nového. Já mám mirenu měsíc a právě mi říkala, že někdy cca v červnu bude ta novinka, ale pro ty, co ještě nerodily.

ludmilad
10. kvě 2013

@blueapple @dzej mně doktor říkal, že výrobce, co vyrábí Mirenu, plánuje tělísko, které bude obsahovat ještě míň hormonů a bude jen na 3 roky.

blueapple
10. kvě 2013

@ludmilad díky, na příští prohlídce se na ní každopádně zeptám, docela mě začala zajímat.

lidousek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ciernavila
20. kvě 2013

@marketnieuw ah nestras ja ju mam uz zaplatenu par mesiacov a este stale sa chystam si ju zaviest

marketnieuw
21. kvě 2013

@ciernavila tak urcite to neplati pro kazdyho, ale ja porad pribiram a nemyslim si, ze bych na tom mela celej podil viny ja ... v cervnu po dovoleny si ji asi necham vyndat 😝

ciernavila
31. kvě 2013

@marketnieuw ale tam su tie hormony len lokalne, podla mna to nemoze byt zodpovedne za priberanie,

jasekd
1. čer 2013

@marketnieuw
@ciernavila ja jsem si taky rikala, ze ty hormony jsou jen lokalne, proto jsem si ji davala, ale na me to melo i ucinek jako zmena nalady, podrazdenost, vetsi unava... Davala jsem si ji 2 mesice po druhem porodu. Po porodu jsem byla v pohode, pozitivni nalada, spousta energie, a to jsem mela doma holku novorozence a kluka 1 rok, nesediciho, natoz chodiciho, litala jsem s nima po doktorech, holku jsem furt kojila, latkovala obe deti, byla na to sama, m. porad v praci, a slo to. Dala jsem si Mirenu a sup, unava, podrazdenost, litostivost, zachvaty vzteku... Pripisuju to Mirene, protoze jinak se situace doma spis zlepsila nez zhorsila oproti obdobi tesne po porodu. To uz se celkem zlepsilo, ted me zas stve zvyseny vyskyt mykoz, na ktery jsem predtim netrpela ani pred porodem, ani po prvnim porodu, v tehotenstvich, ani tesne po druhem porodu 😝 Takze ja mam z Mireny smiseny pocity, je pro me lepsi nez HA, ale podruhy uz si ji nedam.

ciernavila
1. čer 2013

@jasekd ja teda neviem, kamaratka ma a je spokojna...ja som z toho na nervy ci mam ist do toho, ale mam ju uz zaplatenu, chcem tam ist v polke mesiaca...

jasekd
1. čer 2013

@ciernavila ja jsem nechtela nikoho odradit 🙂 Kor kdyz uz ji mas zaplacenou, tak do toho jdi, kdyztak ji holt nechas vyndat. jen jsem psala, ze jsem si taky myslela, ze to je jen lokalni, a melo to na me ucinky i celkove... Ty mykozy me otravuji porad, ale neni to uz tak strasne jako vloni, takze si Mirenu na tech 5 let necham, pokud se neobjevi jine potize, ale znovu uz bych do ni nesla...

kophana
15. črc 2013

Ahoj, jsem 1,5 měsíce po porodu a zvažuju zavedení Mireny. Měla bych proto na vás, které ji používáte pár otázek a budu moc ráda když mi napíšete vaše zkušenosti, abych si to nějak zrekapitulovala a předem děkuju🙂 :
1. jaké vnímáte u mireny + a - ?
2. na jak dlouho jste se rozhodly ji používat? (do 3 let bych ráda další dítě)
3. po jak dlouhé době po odebrání jste otěhotněly?
4. šly byste do ní znovu nebo jak jinak řešíte antikoncepci? (ráda bych se vyhnula HA)

jasekd
15. črc 2013

@kophana
1,
+ prakticky nemam MS (na druhou stranu je to asi trochu proti prirode 😅 )
+ pohodlne, nemusim na nic myslet
+ zadne bolesti, spineni minimalni, partnerovi nevadi
+ mensi nezadouci ucinky nez HA, co jsem brala pred detmi
+ slusna cena, kdyz se to rozpocita na ty roky

- prece jen ucinek hormonu i celkovy (zmena nalady po zavedeni teliska byla dost vyrazna 😝 )
- rok po zavedeni jsem se hodne trapila s mykozami, na ktere jsem ani pred detmi, ani v tehotenstvi ci po porodu prvniho decka netrpela. Pricitam to telisku, nic jineho se nezmenilo a je to jeden z duvodu, proc uz ji znovu nechci.
- mam cystu na vajecniku, chodim na gyndu a 3 mesice na kontroly, neboli me, nicemu nevadi, je to od Mireny

2, planuji ji na tech 5 let, puvodne jsem uvazovala o tretim decku prave po teto dobe.
3, to me taky zajimalo, ale treti dite nakonec nejspis nechceme.
4, nesla bych do ni znovu, viz vyse. Jak to resit uplne nevim. Puvodne jsem chtela kondomy, m. nechtel. Celkem zajimavy se mi zda pesar, zde s tim ale moc lidi zkusenost nema. Mozna bych to resila v kombinaci s hlidanim plodnych / neplodnych dnu, s cimz ale zatim nemam zadnou zkusenost, 10 let jsem brala HA a pak se snazila otehotnet 😝 Od nehormonalniho teliska me odrazuje zvysene riziko zanetu, silnejsi krvaceni... Mirenu mam ted 2 roky, tak jeste tri to resit nemusim 😀

jasekd
15. črc 2013

@kophana pokud chces dite do tri let, tak bych do ni asi nesla. Pokud by nevadilo dite i driv, asi bych to resila jen nejakym davanim si pozor, kondomy atd. Tak jsem to resila ja, m. si jednou pozor nedal a mam deti po roce 😀 Mne po dlouhodobem brani HA neslo otehotnet a tak jsem se bala, ze se to bude opakovat, druhe dite jsme chteli do dvou let, proto jsem antiko nejak moc neresila. Po druhem porodu jsem pro Mirenu bezela hned po 6tinedeli 😀

8sd9
19. srp 2013

Ahojte, vidim ze tahle diskuse uz je dost stara, ale zkusim to a zeptam se.. nemeli jste po zavedeni teliska problem s vahou? Ja jsem nekde slysela ze se potom dost pribere, ale overeny to nemam.. A jinak takhle po letech, jak jste byli spokojene s Mirenou? Diky za odpovedi 😉

fidorka01
20. srp 2013

Ahojky holky já bych se vás taky ráda na něco zeptala. Před dvouma měsíci jsem si nechala zavést miremu,ale poslední dobou mě dosti bolí břicho a občas i s křečema. Myslíte, že to může způsobovat mirema? A jak dlouho jste špinily po zavedení. Zdá se mi to už nekonečné, snad to brzy ustane, mít pořád intimku.

limpopocz
28. srp 2013

Pokud se mohu připojit k diskusi, já mám Mirenu již třetí a jsem s ní maximálně spokojená! Hlavně když si to spočítáte, tak vychází na necelých 100,-Kč na měsíc. Nikdy jsem s ní neměla žádné komplikace, vlastně vůbec nemám menstruaci, což mi maximálně vyhovuje. Když jsem chtěla po první Mireně podruhé otěhotnět, po vyjmutí nám to trvalo 4 měsíce a pak jsem v pohodě otěhotněla. Mohu ji jen doporučit.

zabzulka
28. srp 2013

za sebe taky můžu říct ano..měla jsem Mirenu 5 a půl roku a spokojenost...nechala jsem si ji "nainstalovat" hned po šestinedělí

amartina
9. zář 2013

Ahoj holky,
já měla mirenu přesně 5 let
Zlušenost ? Závadění bolestivé, ale to je tak jediné negativum. Celých 5 let žádná MS , žádné bolesti, takže 100% spokojenost. Teď jsme ji vytáhli a chtěla bych druhé mimi 🙂 tak uvidíme, zatím MS nedorazila. .... 🙂

amartina
30. zář 2013

Ahoj holky, nevítě některé, jestli je možné, abych po vysazení Mireny nemenstruovala a přesto otěhotněla ? Mirenu mám vytaženeou od 2.9. a doteď jsem nedostala MS a už mně to štve, protože ¨nejsem tím pádem nastarotovaná na mimi.......a nechce se mi věřit tomu, že bych byla těhotná. Test si teprve budu dělat jen mně spís zajímá vaše zkušenost.
Diky moc

jennyska
30. říj 2013

@blueapple @amartina @amartina @zabzulka @limpopocz @jasekd @kophana

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste prosím svou zkušeností, radou, či tipem přispět do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka? Máme v ní totiž téma Mirena a bylo by fajn mít tam i zkušenosti: https://www.modrykonik.cz/mirena/ 🙂

Knihovničku si tady tak nějak pospolu všechny tvoříme, radíme si v ní a povzbuzujeme se. Takže se klidně zapojte i vy, svou zkušeností, rozšířením článku apod.

Děkuji Vám, že pomáháte 🙂
Janča

ditulevrtule
31. říj 2013

Já mám Mirenu již třetí a jsem s ní maximálně spokojená! Hlavně když si to spočítáte, tak vychází na necelých 100,-Kč na měsíc. Nikdy jsem s ní neměla žádné komplikace, vlastně vůbec nemám menstruaci, což mi maximálně vyhovuje. Když jsem chtěla po první Mireně podruhé otěhotnět, po vyjmutí nám to trvalo 4 měsíce a pak jsem v pohodě otěhotněla. Mohu ji jen doporučit.

kockopes2724
30. kvě 2014

Co mirena a ryziko rakoviny delozniho cipku?

ludmila44
18. čer 2014

Ahoj vsem maminkam a tem, kteri se jimi chteji stat 🙂 ,

tak jsem si par stranek o mirene a Vasich zkusenostech precetla. Bohuzel musim konstatovat, ze Mirena neni nic pro me. Mela jsem ji 7 mesicu a byla to hruza.
Doktorka mi tvrdila,ze ucinkuje jen lokalne a ze tedy NEMUZU mit problemy. Kdyz jsem pak cela zoufala dobehla k obvodnimu, tak ten se mi vysmal a rekl mi odkdy je deloha z plastu, ze se ty hormony nedoustanou do celoho tela! A ma samozrejme pravdu! Je to ten skvely letacek od vyrobce, ktery je absolutne nespravny. Jak jsem se dozvedela, ani se nema s Mirenou kojit. Ona pry dodava telu denne asi tolik hormonu co maji dve pilulky Cerazzete.
Takze nikdy vice. Za to mi to nestalo. Uz zadne hormony do tela nechci. Doktor ma pravdu..my zeny si myslime, ze je to parada, ze nam vynecha menstruace, ale co se deje dal v tele, to si pry nedoveme vubec predstavit.

pavlicka
26. čer 2014

Já pomalu končím své první pětileté období s Mirenou a vzhledem k pouze pozitivní zkušenosti chci tento typ antikoncepce opět zavést. Předpokládám, že po tak dlouhé době už zase vymysleli nějaký lepší typ, takže uvidím, co mi gynekoložka nabídne. Zavedení bylo OK (trochu nepříjemné jako takový ten odběr cytologie), špinění cca 14 dní a pak asi dvě slaboulinké menzes a pak pět let nevím, co je vložka🙂 Ještě jednou do toho na těch pět let půjdu a pak doufám že bude stačit metoda plodných dnů a třeba ten kondom (to už mi bude 43 tak snad ta plodnost nebude tak žhavá🙂) Jinak je fajn, že je tu skutečná diskuse s pozitivními i negativními zkušenostmi, holt to je život, každému to nesedne jako jiné formy antikoncepce. Já si nechala poradit od dvou kamarádek, které měly taky jen pozitivní zkušenost. To přibírání.... po 35 se zkrátka zpomaluje metabolismus a i když člověk jí a hýbe se stejně, tak nějak přibírá každá...🙂 Já teda určitě nepřibírám kvůli Mireně (jsem spíš štíhlá, ale plíživě ty špíčky vidím stále víc🙂)

hezajda
29. srp 2014

@ludmila44 muzu se zeptat jake jste mela problemy s mirenou a jak dlouho po vyndani se dalo vse do normalu? Dekuji🙂

ludmila44
29. srp 2014

Dobry den Hezajdo, 🙂
mela jsem velke zaludecni problemy, zvisene jaterni hodnoty, migrenu, pupinky a i psychicke problemy. Mirena mi "vycistila" zasoby B12 a horiciku, porad jsem mela krece.
Ja znam nyni spustu zen, ktere si narikaji a jsem presvedcena o tom, ze i kdyz nekdo nic neciti, ze to stejne telu skodi. Obvodni doktor mi rikal, ze Mirena je o hodne horsi nez pilulky, protoze nikdo nevi kolik denne doda telu toho levonogestrelu. Ja mela v krvi trikrat tolik hormonu nez je popisovano.
Nedavno jsem byla u noveho gynekologa a i on uz nenabizi Mirenu. Pry mel dost "reklamaci".
Takze...nikdy vice a ..to jsem chtela jeste rici..moje kolegyne, co ji mela 8 let , ted uz nema vubec menstruaci a ve 30 ji rekli, ze ma vysledky jako v prechodu, takze zadne dite nebude. Je to hrozne, alespon by to nemeli davat zenam, ktere jeste nerodily.
zdravim 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru