Antikoncepce po porodu Mirena. Máte zkušenost?

paseky
21. říj 2007

Prosímkdo s ní máte zkušenosti podělte se dík 🙂

mobina
30. led 2011

@monaberuska1 no to si tam cikni a domluv se s nimi

monaberuska1
30. led 2011

@mobina děkuji asi ano, 🙂

babara
8. únor 2011

Ahoj holky, chystam se (asi) taky na Mirenu. Chtela jsem se zeptat, jestli nemate takovy nejaky divny pocit ciziho telesa v tele? A taky vy co to mate dele, jestli jste nemely nejaky zanet nebo mykozy castejsi?
@monaberuska1 bolelo te to zavadeni? A nechala sis uz zkratit ta vlakna?

neumisa
8. únor 2011

@babara Mirenu mám rok, pocit cizího tělesa nemám, veškeré gynekologické potíže jsou v trapu, jen to zavádění mi bylo docela nepříjemné. Navíc menstruuji (jestli se to tak dá nazvat) tak jednou za čtvrt roku cca dvě - tři slipovky. Jsem nadšena, předtím jsem běžně zvracela a omdlívala, teď mám nebe a dudy 😎

monaberuska1
8. únor 2011

@babara ahojínky mi se známe už 🙂 z CS tématu 🙂 jestli se nepletu teda 😀 no mě se raději neptej mě to bylo za prvé dost nepříjemný a bolelo mě to, ...☹ ale taková tupá bolest nebo nevím jak bych to popsala ale mě josu dost nepříjemné aji stěry... ale trvalo to fakt jen chviličku to zavedení tak půl minuty, takže jako vpohodě ale ten den sem měla bolesti v podbříšku a druhý den super :🙂 a ještě sme nebyla na tom ustřižení jsme ztoho tak trochu vysraňoučká nechci tady být sprostá 😀 ale jsme děsná posera😀
@neumisa když už píšeš že v pohodě já hned po prvním sexu dostala MS a mám ji do ted? opravdu mi může trvat tak 3 měsíce i déle??měla jsi to taky prosím?? pak by prý měla být taková pohoda jako píšeš ale taky jsi měla špinění s krvácením takhle ze začátku??

monaberuska1
8. únor 2011

@babara jo a ještě pocit že mám v sobě něco tak to vůbec nemám 🙂

neumisa
8. únor 2011

@monaberuska1 slyšela jsem, že to může trvat i déle, ale já po zavedení špinila tak 3 dny, pak první menstruace v termínu cca 14 dní špinění a pak už jen klídek a pohoda. 😎

mobina
8. únor 2011

@babara já jí v určité fázi cyklu cítím, ale jde spíš o moment, než že bych tím nějak trpěla a pocitem cizího tělesa v těle se vůbec netrápím, jsem taky spokojená

@monaberuska1 už jsem ti určo odpovídala. Já jsem špinila asi 1,5 měsíce po zavedení, pak asi 2,5 měsíce nic, pak 14 dnů lehké špinění a od té doby 2,5 měsíce zase nic

monaberuska1
8. únor 2011

@neumisa
@mobina holky moc děkuji, no já to mám právě takové zamíchané.. ráno nic odpoledne špiním a navečer krvácím a přes noc nic 😀 😀 holky vím nemusíte odpovídat ..ale byla bych moc ráda,jak jste to měli se sexem? tu dobu 😅 😅 😅 a nebáli jste se že čípek je tam správně nebo tak něco??

mobina
8. únor 2011

@monaberuska1 u nás se sexem spokojenost na obou stranách. tělísko mi dodalo pocit klidu a i libido se zlepšilo, otěhotnění si vůbec nepřipouštím 😀 😎

neumisa
8. únor 2011

@monaberuska1 zákaz sexu jsem měla tak na 14 dní, aby se zahojily ranky po zavádění, pak už absolutně bez omezení - ani s polohami nebyl problém, vlákna mám zastřižená asi dobře, manžel si zatím nestěžoval 😀 Při špinění nesouložím, mám z toho blbý pocit - ani ne tak kvůli tělísku, jako kvůli hygieně 😎

monaberuska1
8. únor 2011

@neumisa
@mobina holky děkuji, hlavně sem právě myslela jestli to jako vadilo manžovi nebo vám a hlavně když se špiní právě je mi to dst taky proti..manža to naštěstí jako chápe ale si tak říkám co když budu takhle špinit půl roku 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 jo takže vůbec jako nemáte ani strach že je vypadlí nebo něco, nebo posunutý?? musím na gyndu zavolat ale stejně mě nevezme když špiním ne??? a tak jsme právě s manžou říkali že až přestanu jako špinit že by jsme to vyzkoušeli že třeba jsme měli špatnou polohu nebo tak něco... jsme ztoho právě dost na nerv.. no ale stejně já stím nic neudělám..

babara
9. únor 2011

holky dekuju za odpovedi. Puvodne jsem si rikala, ze bych radeji nehormonalni telisko, pripadne otehotneni by nebyl takovy problem, ale bojim se ze nejsou kvalitni, ze bych mela problemy, a jeste MS..
@monaberuska1 jasne ze si pamatuju 😉 jak se maj holcicky? Jsou krasne!
N tu gyndu si zavolej, jestli spinis trochu treba by nebyl problem. A to zastrizeni bych rekla, ze bolet nebude. Snad.. 😕

monaberuska1
9. únor 2011

@babara jo děkuji, no musím tam cinknout, jo holčičky s emají dobře ale ted pořád bojujeme s těma chřipkama a virozama.. Markétka má už ode dneška i penicilin..tak snad se přeléčí abude pokoj 🙂 😉 a co ty?? a děti?? 🙂 😉 a jinak si myslím že ty s tím hormonem josu lepší, už jen co jsme četla a tak 🙂

janule18
10. únor 2011

@pavlicka Pavlicko, můžu se zaptat jak jsi spokojena s Mirenou dnes, hlavně co pleť ? mám klasickou danu s mědí a jsem samý pupínek, je to už 5 let a mám jít na výměnu. Tak mi dr doporučil Mirenu, ale spousta příspěvků je že se pleť zhoršila a dokonce že hodně nabraly holky na váze. Prosím i ostatní holky o zkušenost a postřehy s Mirenou dík

monaberuska1
10. únor 2011

@janule18 i když není otázka na mě, snad nebude vadit že napíšu, já horzně trpím na plet Mirenu mám teprve měsíc ale od té doby co jí mám tak plet mám jak dětskou prdelku 😀 😀 jako taková změna?? nikdy jse tak čistou let neměla ..a co s etýče tlouštky tak nevím, ale kila mi jdou krásně dolů i když asi aji je to zapomocí Zumby ale nějak jídlo neomezuji ale kdoví jestli je to jen zumbou nebo i tím tělískem 🙂♥♥takže tohle zatím moje pocity ale mám jí krástce 🙂

janule18
11. únor 2011

@monaberuska1 dík za info, pořád váhám co si dát a né a né se rozhodnout. Tak má Mirena zase jedno malé +. Klasiku s mědí už nééé 😖 , né že by byla nespolehlivá, ale vzhledem k mé problematické pleti (kožní poznamenala že můžu léčit jak chci , ale měděné tělísko si bude dělat stále problémy s pletí) a po 5 letech mám poznatky, že když jsem si dala něco kyselého tak jsem dostala hned zánět. Není to jen doměnka ale bohužel fakt, miluju grep, čaj s citronem, pomeranče 😀 ,...ale vždy když jsem zhřešila a dala si je 🙂 , ráno bylo jasno 😠 . Tak to už fakt néé.
Budu určo ráda,, když poradí kdokoli,na slovenském koníkovi píšou většinou negativa, tak jak jsem byla prvně rozhodnutá, tak právě váhám.

monaberuska1
11. únor 2011

@janule18 jo?? negativa já zatím na Mirenu slyšela jedno negativum a to vtom že špinila horzně dlouho.. jinak ne, právě jak nic neobsahuje je plastové amá jen ten hormon tak většinou sedne každé já jsme alergik na kovy a zlato takže já zatím problém nemám a špinit ještě nějaký ten čas budu ale stím mě dr.seznámila.. ale mám jí krátce ale fakt no problém nakonec i ze sexem je to super asi to chtělo sednout ale ted to prostě manžovi už neva 🙂 🙂 😉

babara
13. únor 2011

@monaberuska1 takze zkracovat se nebude? 😉 Ty asi porad kojis? Takze neco jako MS nemas, jen slabe spineni porad? S pleti to je super teda.
No moje deti jsou jakz takz zdrave tuk tuk, ale poradne akcni, mala uz mi v podstate chodi, jinak moje zlaticka 😵 At jste brzo zdravi!

monaberuska1
13. únor 2011

@babara no asi nakonec ne... uvidíme sem sama zvědavá no přesně jak píšeš spíš špiním ale je to otrava stejná jako MS 😖 fakt Tánička už chodí jo?? teda to je šikulka velikáá 😉 🙂 děkuji no snad jo dneska opět teploty aji přes to že pořád penicilinujem 😕 😕 😕 😕 už aby bylo líto prostě já to jinak nevidím 😅 😅 😅

pavlicka
16. únor 2011

@janule18 Mirenu chválím, kudy chodím!! Pro mě hlavní plus je, že nemenstruuju. Pleť se mi dost zlepšila loni, to jsem měla Mirenu už rok, ale spíš je to hormonálním zklidněním (už nejsem těhotná ani už nekojím). Neměla jsem moc pupínků, spíš se mi tvořily pigmentové skvrny. Takže za mě moc doporučuju.

baradolezal
21. únor 2011

Ahojky... mozna se budu opakovat, ale bohuzel nemam moc casu procist podrobne celou diskuzi... mam par otazek...
Mam jen jedno mimco a planujeme dalsi (nejdrive prave tak za pet let 🙂) a zajimalo by me, jestli muze Mirena zarust, nasledne vzniknou jizvicky a druhe vajicko muze mit problem s uchycenim?
Kamaradka rikala, ze ano, tak nevim ☹
A taky, jestli mate zkusenosti i s jinou znackou nez je Mirena na tech pet let...

monaberuska1
21. únor 2011

@baradolezal já teda nevím jelikož mám mirenu až te´d po druhém mimču, ale doktorka co jsme se bavili tak by neměla mít vůbec vliv na otěhotnění, když by se někdo rozhodl že za 3 roky by chtěl mít jako mimčo, tak vysadí a je hned plodná ..že vtom není problém... ale zklušenosti osobně s tím nemám, snad ti někdo napíše 🙂 kdo stím měl zkušenost osobní

baradolezal
22. únor 2011

@monaberuska1 Taky doufam ze nekdo napise 🙂
Mi doktorka rekla, ze kdysi to tak pry byvalo, ale to byly ty teliska vevnitr treba deset let a byly uplne jine - to je pry ten pokrok... porad uvazuji, a menim nazory skoro co hodinu, pritel uz ze me sili 😀

No taaak, holky, jak to je? 🙂

luciasek001
24. únor 2011

Ahoj holky, přidávám se k vám. Od konce lonského července mám zavedenou Mirenu. Zprvu jsem dost krvácela, ale asi po 2 měsících si to sedlo. Ovšem mám jiný problém a to, že po zavedení do cca 3 týdnů se mi objevil zánět mykotický. V podstatě se to od té doby stále opakuje, tyto záněty mám pravidelně každý měsíc a už mě to dost vadí. Nikdy předtím jsem na to tolik netrpěla až ted po zavedení. Doktor mě furt ujištuje, že od tělíska to být nemůže. Oběhala jsem cukorvku, imunologii a nikde si se mnou neví rady, všechny testy v pořádku. V podstatě ani nic neušetříme když musim každý měsíc chodit pro nějaké prášky na záněty. Jsem z toho už docela zoufalá a už ted se děsim léta. Do bazenu ani nikam jinak nechodim tomu se vyhýbám. Doktor mi bral stěry i na autovakcínu což jsem brala jako poslední šanci na vítězství, ovšem nic nenašli z čeho by šla udělat. Tak jsem hodně přemýšlela, že bych si ho nechala vyndat a zajímalo mne jestli má někdo z vás něco podobného co trápí mě a když jste si nechali předčasně tělísko vyndat jestli se to zlepšilo po zdravotní stránce. Myslim si, že do budoucna se tyto opakované záněty musí asi nějak projevit. Na poslední kontrole mi doktor našel v děloze ještě křečové žíly což mě dost překvapilo. Máme jedno dítě a prozatím další neplánujeme. Díky za vaše názory 🙂

zuzik28
16. bře 2011

Ahoj holky, ráda bych se zeptala na jednu věd ohledně Mireny.
Přemýšlím o ní docela vážně...dneska jsem byla na kontrole po šestineděli (teda spíše po 9 týdnech 😅) a Mudr. mi řekl, že Mirenu jen doporučuje, ale až po ukončení kojení. Prášky jsem nechtěla, ale prý to jinak nejde. To se mi ale zdá divné, protože někde jsem četla, že se může Mirena zavést hned po šestinedělí. Je kojení v tomto případě opravdu takový problém?

flapi
16. bře 2011

@zuzik28 to se mi zdá divný že by to kojení vadilo 😨 Já mám teda nehormonální tak jsme to neřešili...

zuzik28
16. bře 2011

@flapi Mně je to taky takové podezřelé....nooo, pokusím se ještě něco nastudovat. Nechci se zbytečně cpát práškama, ikdyž jsou určené pro kojící ženy. Nehledě na to, že bych na ně asi zapomínala.
Myslíš nehormonální tělísko?

flapi
16. bře 2011

@zuzik28 jj, nehormonální tělísko se stříbrem

zuzik28
16. bře 2011

@flapi Na ty nehormonální se také ještě zkusím podívat...to by se mi možná líbilo víc. Sice budu mít narozdíl od Mireny MS, ale zase je bez hormonů, což bych chtěla raději.
Já jsem myslela, že tělísko je jen Mirena 😅 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru